PDA

Zobacz pełną wersję : niezaimpregnowana więźba już stoi :(



qwert
30-11-2007, 13:36
Stawiają mi więźbę, niestety niezaimpregnowaną. Stało się tak, bo w okolicy ,żaden tartek nie impregnuje, a do tego kupiłem ostatnią jaka była w okolicy (odłożona dla rodziny, ale rodzina zrezygnowała, więc sprzedali mi).
okazuje się,że na nową trzeba czekać do marca, więc nie było się co zastanawiać, bo kryć czas.

jak radzicie robić teraz z impregnacją?
w jakich temp. można by ją pomalować?
czy to bardzo źle, jak np murłaty od spodu nie zaimpregnuję, bo już leży na murze?

Krzysztofik
30-11-2007, 13:40
Stawiają mi więźbę, niestety niezaimpregnowaną. Stało się tak, bo w okolicy ,żaden tartek nie impregnuje, a do tego kupiłem ostatnią jaka była w okolicy (odłożona dla rodziny, ale rodzina zrezygnowała, więc sprzedali mi).
okazuje się,że na nową trzeba czekać do marca, więc nie było się co zastanawiać, bo kryć czas.

jak radzicie robić teraz z impregnacją?
w jakich temp. można by ją pomalować?
czy to bardzo źle, jak np murłaty od spodu nie zaimpregnuję, bo już leży na murze?
Nie panikuj, kup impregnat najlepiej z jakimś barwnikiem i opryskaj opryskiwaczem(może być taki ogrodowy)
Teraz będziesz miał kilka ciepłych dni :wink:

pierwek
30-11-2007, 14:03
ja malowałem wałkiem na teleskopie już postawioną bo wydawało mi się że w tartaku kiepsko to zrobili - ale to było lato... poszły 2 bańki 30ll impregnatu a nie malowałem wszystkiego...
opryskiwaczem chyba będzie dużo się marnować impregnatu - choć robota na pewno będzie przyjemniejsza - o ile w taką pogodę pod chmurką jest to wogóle możliwe...

brachol
30-11-2007, 15:37
opryskiwacz - ale trzeba sie liczyc ze stratami albo pedzel bedzie chyba lepszy niz walek

Barbossa
30-11-2007, 16:12
raz, a dobrze

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/9/9e/Skycrane_CH-54_in_corsica.jpg/798px-Skycrane_CH-54_in_corsica.jpg


utrwalisz nie tylko drewno więźby, ale i okolicę

pierwek
30-11-2007, 16:39
opryskiwacz - ale trzeba sie liczyc ze stratami albo pedzel bedzie chyba lepszy niz walek

wałek lepszy - wiem bo pędzlem próbowałem też

Krzysztofik
30-11-2007, 17:38
opryskiwacz - ale trzeba sie liczyc ze stratami albo pedzel bedzie chyba lepszy niz walek

wałek lepszy - wiem bo pędzlem próbowałem też
Tu nie chodzi o wygląd tu chodzi o skuteczność.
Impregnat jest dokładnie położony metodą natryskową.
Barwnik służy tylko do tego by widzieć gdzie został natryśniety.
Wskazane jest impregnowanie wilgotnego drewna.

pierwek
30-11-2007, 18:49
nie pisałem o wyglądzie tylko o tym jak się nakłada impregnat. Poza tym nie wydaje mi się żeby na mokre drewno lepiej było kłaść impregnat. Suche lepiej "pije". A mokre to można tylko trochę pomazać z wierzchu...

revalidon
30-11-2007, 19:45
Wskazane jest impregnowanie wilgotnego drewna.

Wskazane jest impregnowanie wilgotnego drewna jedynie metodą zanurzeniową!!! gdyż podcza skąpieli preparaty dostają się do drewna dyfuzyjnie...

Przy metodzie powierzchniowej drewno powinno byc suche, wtedy to roztwór impregnacyjny swobodnie wnika w kapilary drewna /nie może więc tam znajdować się woda/...

kolega barbus nie uważał chyba na lekcjach z ciesiółki...

Barbossa
30-11-2007, 19:57
Wskazane jest impregnowanie wilgotnego drewna.

Wskazane jest impregnowanie wilgotnego drewna jedynie metodą zanurzeniową!!! gdyż podcza skąpieli preparaty dostają się do drewna dyfuzyjnie...

Przy metodzie powierzchniowej drewno powinno byc suche, wtedy to roztwór impregnacyjny swobodnie wnika w kapilary drewna /nie może więc tam znajdować się woda/...

kolega barbus nie uważał chyba na lekcjach z ciesiółki...


chyba Cię poe.bało poparańcu jeden

Mirek_Lewandowski
30-11-2007, 20:02
Wyluzuj, :wink: bo się, cholera, znów zacznie.. Zdrowia szkoda :D

Barbossa
30-11-2007, 20:04
peace inter arma
wyjątek stanowi ta łajza
rzuć się w gnój popaprańcu

ila66
30-11-2007, 20:27
rzuć się w gnój popaprańcu
.... impregnacja zanurzeniowa :D

Barbossa
30-11-2007, 20:29
:D

no jakoś takie popaprańce mnie biero,

do powiedzenia co o nich myślę...

revalidon
30-11-2007, 20:53
Jak zawsze barbus nie masz merytorycznych argumentów... a jeszcze do tego głupoty wypisujesz i ludzi w błąd wprowadzasz...

no cóż, z tego, że może widzisz budowę przez okno nie znaczy, że możesz cokolwiek sensownie doradzić... a wfgnój mozesz się sam rzucić skoro marny tylko procencik twych postów to cos piusanego z sensem...

smutne to, ale prawdziwe...

revalidon
30-11-2007, 20:55
Jak zawsze barbus nie masz merytorycznych argumentów... a jeszcze do tego głupoty wypisujesz i ludzi w błąd wprowadzasz...

no cóż, z tego, że może widzisz budowę przez okno nie znaczy, że możesz cokolwiek sensownie doradzić... a wfgnój mozesz się sam rzucić skoro marny tylko procencik twych postów to cos piusanego z sensem...

smutne to, ale prawdziwe...

revalidon
30-11-2007, 21:00
aha... i jeszcze jedno barbie, bo rzyucasz tu na lewo i prawo grubym słowem...

jeśli w mojej wypowiedzi jest błąd /odnosnie impregnacji/ proszę o argumenty... anajlepiej radzę zajrzeć:

J. Kotwica "Konstrukcje drewniane w budownictwie tradycyjnym"... przy całej twojej niewiedzy powinieneś wiedzieć, że jest taka książka...

Barbossa
30-11-2007, 21:01
smutne to, ale prawdziwe...
że jesteś popaprańcem?
smutne to, ale prawdziwe...

revalidon
30-11-2007, 21:10
wybacz, ale nie zniże sie do twego poziomu obrzucania błotem...
czekam na argumenty merytoryczne, ale tych jak zwykle ci brak...

Krzysztofik
01-12-2007, 08:36
wybacz, ale nie zniże sie do twego poziomu obrzucania błotem...
czekam na argumenty merytoryczne, ale tych jak zwykle ci brak...



Wskazane jest impregnowanie wilgotnego drewna.


......kolega barbus nie uważał chyba na lekcjach z ciesiółki...


.....
Wskazane jest impregnowanie wilgotnego drewna.
Nigdy nie pisz o uważaniu na lekcjach.
Nigdy nie oglądaj obrazków (np. avatar) bez czytania tekstu, bo taka nauka nie przynosi efektu.
Zajęć z "ciesiółki" nigdy nie miałem a wiadomości posiadam od tych którzy uważali na lekcjach.