PDA

Zobacz pełną wersję : projekty z kolekcji MURATOR - opinie



Senser
11-08-2003, 22:50
Co myslice tak "ogolnie" o projektach Muratora? Ciekawe jak wielu z was ma lub zamierza zrealizować swe marzenia za pomocą projektów Muratora? Czy też może z jakiś innych znanych źródeł? Ja osobiście intuicyjne czuje ze Muratorowe projekty są po prostu życiowo praktyczne...Mówię to z dużą dozą kredytu, ponieważ z powodu braku powodu do jeszcze tak dogłębnego ich studiowania....(Dopiero rozglądamy się za działką...), czy też inne też są ciekawe?

tom soyer
12-08-2003, 08:07
Poszukaj projektow pracowni "Archipelag" , jak dla mnie sa bardzo dobre (pomyslowe, praktyczne, niedrogie). Brat buduje jeden z nich.

Jagna
12-08-2003, 08:38
My mamy projekt Muratora, ale jesteśmy dopiero na etapie ław fundamentowych. Na dzień dzisiejszy mogę powiedzieć, że projekt jest niesamowicie dokładny. Z wyliczonym materiałem co do jednego gwoździa, z rysunkami....praktycznie można samemu wybudować dom własnoręcznie, bo to jak instrukcja obsługi.... :wink:
Natomiast Archipelag ponoć słynie z przesadnej więźby i mniej lub bardziej drobnych błędów w projektach. Ale fakt, że domy ma prześliczne :P

majki
12-08-2003, 08:49
Witam
Jestem na etapie wyboru działki ( prawie wybrana ). Na chwilę obecną planujemy tylko jeden projekt - Muratora D24 "Z wykuszami".
Moim zdaniem jest to kwintesencja dobrego układu pomieszczeń, ich ilości, kształtu domu iwielu innych rzeczy.
Projekt zawiera w sobie wszystko a cena - obecnie 1390 zł brutto nie wydaje mi się zbyt wygórowana, jak na ilość zawartych w nim materiałów.

Zdrówka

Metal
12-08-2003, 09:06
Kończę budowę D22L Muratora. Domek cały czas bardzo mi się podoba i jeszcze nie znalazłem takiego, na który chciałbym go zamienić - w tej samej kategorii wielkości i kosztów.
W projekcie znalazłem kilka błędów w rysunkach i zestawieniach materiałów. W opisie projektu i na obrazkach w katalogu, czy na stronie Muratora domek ma szaro-niebieski dach i płytki elewacyjne z "piaskowca", a w kupionym projekcie stoi: dachówka ceramiczna w kolorze ceglasto-czerwonym i ciemno-brązowe drewniane okładziny elewacyjne. Do pozwolenia na budowę nie zmieniałem tego i jakby nadzór budowlany chciał, to ma się do czego przyczepić.

Benicio
12-08-2003, 09:51
Witam

Kończę budowę D-24 Muratora.
Wg opinii gościa, który stawial mi stan surowy z więźbą - to najlepszy i najbardziej przejrzysty projekt z jakim pracował.
Wg mojej opinii (generalnie laika budowlanego), jest na tyle przejrzysty, że mogłem go spokojnie "rozczytać".

Pozdrowienia B.

PS. Brakowało mi rozrysowania jednego szczegółu - zabudowy nad wykuszami, więc polazłem do miejsca gdzie kupiłem projekt (bezpłatne porady architekta). Pani (Iwona Dzierżko - Bukal z Gdańska) pomogła mi z usmiechem na twarzy. Serwis posprzedazny tez się liczy.

belfi
28-08-2003, 19:23
Witam wszystkich serdecznie.Troche bladzilam ale w koncu znalazlam topik gdzie moge pytac o rade. Mam nadzieje ze mi pomozecie. Otoz mam dzialke i chcielibysmy wybudowac malutki, funkcjonalny domek w granicach do 100 -120 m2. Przegladnelismy z mezem mnostwo projektow tego typu domkow, przyznam ze prawie wszystkie standartowo na jedno kopyto. Brak mi juz pomyslow gdzie szukac takiego projektu. Fakt ze moglabym zamowic indywidualny projekt ale cena ......... dla mnie jak z kosmosu. Obecnie mieszkamy w centrum Rzeszowa i do momentu przejscia na emerytury musimy tu pozostac. Marzy nam sie domek taki na starosc. Dlatego mamy czas i bedziemy szukac. Moze ktos orientuje sie gdzie taki projekt zdobyc?

Gosia Łódź
28-08-2003, 20:07
Witam wszystkich serdecznie.Troche bladzilam ale w koncu znalazlam topik gdzie moge pytac o rade. Mam nadzieje ze mi pomozecie. Otoz mam dzialke i chcielibysmy wybudowac malutki, funkcjonalny domek w granicach do 100 -120 m2. Przegladnelismy z mezem mnostwo projektow tego typu domkow, przyznam ze prawie wszystkie standartowo na jedno kopyto. Brak mi juz pomyslow gdzie szukac takiego projektu. Fakt ze moglabym zamowic indywidualny projekt ale cena ......... dla mnie jak z kosmosu. Obecnie mieszkamy w centrum Rzeszowa i do momentu przejscia na emerytury musimy tu pozostac. Marzy nam sie domek taki na starosc. Dlatego mamy czas i bedziemy szukac. Moze ktos orientuje sie gdzie taki projekt zdobyc?
Proste bryłki ma Murator, atrium, i ładne domki.:) jeżeli chodzi o takie mniejsze do 120m2

belfi
28-08-2003, 20:39
Dzieki Gosia, jutro przepatrze. Atrium znam bo pierwsze tam szukalismy, pozostale popatrze i poszukam, dam znac czy cos znajde. Narazie.

Senser
22-09-2003, 22:52
Jestem ciekawy jak wielkim powodzeniem wśród nas cieszą się projekty Muratora? A jakim "inne", niestety nie wiem jakie mogą być te inne...więc napisałem po prostu inne... :D

Alanta
23-09-2003, 08:52
Ja mam "inny", ale wzorowany na projektach muratorowych :lol:

Krystian
23-09-2003, 09:56
... :P , jak u Alanty... :wink:

magmi
23-09-2003, 12:30
Jakoś żaden projekt Muratora nam do końca nia "przypasował".
Uważam, że Murator "specjalizuje" się w parterówkach, zwłaszcza w tzw. bungalowach (z kopertowymi dachami). A my chcieliśmy dom z poddaszem użytkowym i dachem dwuspadowym - te w zbiorach Muratora jakoś są słabsze.

eska-j
24-09-2003, 19:07
Toczka w toczkę jak w przypadku magmi.
Dodatkowo, domy Muratora są z reguły nieco mniejsze niż mamy zamiar wybudować. :)

Arsen
25-09-2003, 08:37
inny :lol:

Maluszek
25-09-2003, 08:40
My wybraliśmy domek z Archipelagu - parterowy z użytkowym poddaszem.

Mic
25-09-2003, 14:59
My tez wybralismy dom z Archipelagu, parterowy z użytkowym poddaszem (i jestesmy bardzo zadowoleni)

Senser
26-09-2003, 11:13
Możecie dać jakiś namiar www na ten Archipelag???

magmi
26-09-2003, 11:18
Senser, ale naprawdę, trochę inicjatywy... :lol:
Adres najprostszy z możliwych:
www.archipelag.pl

tgb
26-09-2003, 11:27
A my jesteśmy "dziwni" i chcieliśmy mieć "kostkę" (ale taką ładną :D ) - przeglądaliśmy sporo projektów gotowych i wśród nielicznych domów tego typu nic nie znaleźliśmy. Czyli - projekt inny (nawet bardzo :D ) - indywidualny.[/b]

Noel
26-09-2003, 11:57
inny z pracowni z Białegostoku parterowy z poddaszem użytkowym.

richie
26-09-2003, 17:29
MTM-domy w stylu.Pracownia z Białegostoku

b-obi
04-10-2003, 17:48
MTM Domy w Stylu Białystok - parterówka z poddaszem użytkowym - najpiękniejszy !!!! :D

Aga J.G
05-10-2003, 18:19
Cześć ! Ja też inny Prymulki z Archonu +. Jest prosty i taki miał być. Jeszcze ma być tani ale to sie okaże jak wybudujemy. Pozdrawiam wszyatkich Aga :)

jolana
05-10-2003, 20:06
Ja też "inny" - z pracowni Lipińskich z Wrocławia :D

macdorka
14-10-2003, 17:45
po przeczytaniu 30 muratorów , patrząc na inne projekty widzę:
- dach tak "pogięty", że w życiu byśmy się nie wyplacili
- gabaryty jak na rodzinę 4 pokoleniową (lub na zadaszony tor rowerowy)
- wogóle dobrze jak coś widzę bo przeważnie są nieczytelne :o
W projekcie muratora bez specjalnego wysilania się widzę przekrój, schematyczne urządzenie i wielkość pomieszczeń. Czytajc inne projekty poprostu się męczę :D

kodi_gdynia
15-10-2003, 14:24
Ja mam taki na 50% Muratorowy. Pochodzi z Katalogu Dom Dostępny a jak wiadomo katalog ten firmuje Murator. W 1998 roku Murator jeszcze nie miał swoich projektów. Obecnie pewnie bym się na jakiś skusił.

Pozdrawiam

macdorka
15-10-2003, 18:13
Trudno przecenić projekty Muratora. Super jest to, że ten kto kupuje projekt M może liczyć na fachową pomoc pracowników M na każdym etapie budowy. (tak slyszalam :-? )
Naszą opiekunką jest p. Monika Koman której pomoc bardzo sobie cenię w przedzieraniu się przez papierki. Pani Monika jest wyjątkowo cierpliwą osobą, gdyż niektóre informację trzeba mi bylo powtarzać trzy razy (za każdym razem oprócz informacji ustnej dostawalam spisaną kolejność wszystkich czynności. :oops: Teraz wreszcie mogę zacząć dzialać :D
Oczywiście nie sprawdzilam jeszcze jak z tą pomocą jest na bardziej zaawansowanym etapie budowy, ale ...czas pokaże :wink:

Gosc123
09-11-2003, 00:16
Pracownia Archeton

ryby
09-11-2003, 13:58
Pracownia Lipińscy z Wrocławia.

kaśkam
10-11-2003, 14:43
Przez rok, co miesiąc, od deski do deski "Murator", potem projekt, oczywiście muratora(D08).

Alis
11-11-2003, 13:35
Inny-pracownia PIK z Żor. Zależało nam na prostym dachu i użytkowym poddaszu. Oczywiście najpierw przeglądaliśmy projekty Muratora, ale jakoś nie było odpowiedniego.

Renia
30-12-2003, 21:14
Projekt H-136 z "Twoich Domów", parter z użytkowym poddaszem, 5 pokoi, kuchnia, 2 łazienki, garderoba, spiżarka, wiatrołap. Dach dwuspadowy.
Doprojektowałam z boku garaż z pom. gospodarczym.
Bez garażu 131 m pow. użytkowej, prosta bryła. Wygląda na to, że nie będzie zbyt drogi, układ pomieszczeń bardzo mi odpowiada.
Zmieniłam parę drobiazgów:
salon z pokojem obok "połączyłam" rozsuwnymi drzwiami, zrezygnowałam ze spiżarki na konto większego wiatrołapu.

Dąbrowa
10-01-2004, 20:43
My budujemy z MTM Domy w Stylu (pracownia z Białegostoku) dom parterowy z użytkowym poddaszem.

magi
11-01-2004, 17:45
inny :D wzorowany na agrobisp

groszek 3
11-01-2004, 18:41
Archon
mają piękne projekty, aczkolwiek kosztowne

Groszek

nowaczka
12-01-2004, 09:32
Murator D-11 typ B z doprojektowanym garażem

MarcinU
12-01-2004, 12:01
Ja planuje projekt z Muratora, ale ponieważ chcę wprowadzic do niego sporo zmian pewnie skończy się na innym (bądź znaczącej przeróbce gotowego). Ale wzorem jest Murator.

13-01-2005, 10:39
witam
mam pytanie
chce wlasnei zamowiec projekt ale wymagany jest NIP
a ja nei mam pojecia jaki mam NIP
musze go tam wpisac?
jaka korzysc mam z faktury vat? rozpoczynajac budowe w 2005?

13-01-2005, 11:06
no tylko mi nie gadajcie, ze nikt nei zamawial jakiegos prjektu...

maxymov
13-01-2005, 11:08
no tylko mi nie gadajcie, ze nikt nei zamawial jakiegos prjektu...


Ja swój kupiłem w " Salonie Muratora"

BRYŚ
13-01-2005, 12:32
zakupiłem w salonie i co?
jak rozumiem masz problem bo chcesz otrzymać pocztą/kurierem?

Cypek
13-01-2005, 12:34
Przestań chrzanić, do czego NIP.
Wystawia Ci zwykłą fakturę.
PS. Nie karmic trolla.

13-01-2005, 12:59
odwiedz formularz muratora

Nina Mirgos
13-01-2005, 13:03
witam
mam pytanie
chce wlasnei zamowiec projekt ale wymagany jest NIP
a ja nei mam pojecia jaki mam NIP
musze go tam wpisac?
jaka korzysc mam z faktury vat? rozpoczynajac budowe w 2005?


NASTĘPNA KRETYŃSKA PROWOKACJA!

Chyba na studiach inzynierskich uczą co to jest NIP?

A jak nie, to się zapytaj we właściwym Tobie Urzędzie Skarbowym.
I mi nie mów, że nie wiesz gdzie się znajduje Twój Urząd Skarbowy... bo to by świadczyło, że kręcisz wałki na czarno i nie rozliczasz PIT'ów.


Z poważaniem
BLONDYNKA

13-01-2005, 13:08
ale atak
no no
krece walki a jakze :)

Wowka
13-01-2005, 13:32
Po przeczytaniu poprzednich postów Leona nie sądziłem, że może kiedyś podzielę Jego argumentację. Na wiele z pośród postów Leona nawet nie odpowiedziałem gdyż do chwili obecnej nie mogę jeszcze ochłonąć.... :wink:

Niemniej w sprawie NIP Leon rzeczywiści może mieć rację.

W któryms ze swoich postów Leon napomknął, że mieszka i pracuje za granicą. Jeśli tak jest to z pewnością nie odprowadza swoich podatków do Polskiego Urzędu Skarbowego.
Zasadą jest, że US przyznaje nr NIP podatnikowi. Podatnikiem każdy staje się w momencie osiągnięcia pierwszego przychodu podlegającego opoodatkowaniu. Czyli jeśli założymy, że Leon nigdy w Polsce nie osiągnał dochodu podlegającego opodatkowaniu to US nie miał prawa przyznać mu numeru NIP.
Jest to sytuacja całkiem odmienna niż przyznanie nr PESEL który nadawany jest w momencie sporządzenia aktu urodzenia.

Kwestia czy numer NIP osoby fizycznej jest wymagany na fakturze?
Nie, nie jest wymagany. Fakturę można wystawić bez tego numeru. Zresztą gdyby taki obowiązek istniał to byłaby to pewnego rodzaju nonsens gdyż każdy podmiot gospodarczy będący płatnikiem VAT ma obowiązek wystawić fakturę. Powiedzcie w takim razie czy w takim układzie żaden cudzoziemiec (nie posiadają przecież nr NIP) byłby pozbawiony możliwości legalnego, udokumentowanego zakupu.
Podobnie nie mógłby kupowac i otrzymywać faktury Vat np. student który utrzymuje się ze stypendium czy też małej darowizny (nie jest to opodatkowane)

Pozdrawiam

maxymov
13-01-2005, 14:02
Dokładnie Tak

a w dodatku podatnik sam nie występuje o nadanie NIP, tylko pracodawca

jajmar
13-01-2005, 18:32
Ale jak sie kupuje na fakture VAT na osobe fizyczna to NIP nie jest potrzebny, przynajmniej nigdy nie podawałem NIP-u a faktury mam.

Cypek
14-01-2005, 06:05
Dokładnie, kupiłem już 90% materiałów na dom i nikt nigdy mnie o NIP nie zapytał. patrzcie jakiego leon ma pecha. On powinien mieć ksywke leon_pechowiec.

14-01-2005, 06:53
niektorzy sa baaaardzo dowcipni

zycze wam, zeby odpowiedzi na wasze pytania byly tak samo cenne jak te ktorych wy udzielacie

ciku
06-02-2005, 18:39
Wydawaloby sie , ze firmie Murator powinno zalezec na sprzedaży swoich projektów. Usiłujemy wraz z męzem skontaktowac sie z nimi za pomoca maila jako, ze nie ma nas w kraju i zwyczajnie nie mozemy podejsc do ich biura. Trwa to juz grubo ponad tydzien, gdzie wysylamy zapytania emailowe odnosnie wybranego przez nas projektu i nie otrzymujemy zadnych odpowiedzi. Wyslylamy wiadomosci do ich glownego biura i do oddzialu w Krakowie. Nic. Cisza. Zero zainteresowania.
Jednoczesnie w tym samym czasie firma extradom wyslala nam juz dwokrotnie odpowiedz na zadane przez nas pytania odnosnie konkurencyjnego projektu.
Czy mieliscie podobne problemy? Ja musze kupic projekt przebywajac za granica wiec nie mam duzego pola manewru....

WM 08
06-02-2005, 23:23
Witaj!

ciku
06-02-2005, 23:29
Mnie sie wydaje, ze to murator jest autorem projektu. Chodzi mi o projekt "murator C34 komfortowy", tam jako architekt podana jest pani Joanna Bochynska i nie znalazlam jej ani na google ani na onecie. Pracowni projektowej niestety nie podano. Podejrzewam , ze pani ta pracuje dla muratora. Moze jednak sie myle?

Irma
11-01-2006, 10:58
bylo sporo nowych domków a teraz nie ma, co sie stało?
m. in. estetyczny p. Biryło...bardzo mi sie podobał.[/url]

mario_pa
12-01-2006, 21:22
:wink:

Ale można znaleźć pod:
http://www.projekty.murator.pl/projekt?IdProjektu=347&IdKolekcji=36
Ten mi się szczególnie podoba.

Albo
http://www.projekty.murator.pl/projekt?IdProjektu=359&IdKolekcji=36
Biryło
http://www.projekty.murator.pl/projekt?IdProjektu=346&IdKolekcji=36
aż do IdProjektu=365.
http://www.projekty.murator.pl/projekt?IdProjektu=365&IdKolekcji=36

Pozdr.

Irma
13-01-2006, 11:18
Wielkie dzieki
to "magic",bo kiedy ja wpisuje te symbole w wyszukiwarke to mi pisze ze takich nie ma:(

mario_pa
13-01-2006, 21:14
Wielkie dzieki
to "magic",bo kiedy ja wpisuje te symbole w wyszukiwarke to mi pisze ze takich nie ma:(

Żadnej magii. Dodałem do ulubionych, gdy projekty były prezentowane w dziale nowości. Teraz na stronie nowości nie ma tylko linków do stron z danymi. Natomiast dane jak widać są :wink:

Pozdr.

franksoda
06-02-2007, 19:30
Czy przedstawione kosztorysy projektów na stronie muratora sa rzetelne???
W jakim stopniu odbiegają od realiów jeśli chodzi o rejony Polski .Chcę wybudować dom blisko Krakowa i nie jestem pewny jak mam się nastawić finansowo???Mam również kilka projektów domów z innych stron internetowych z III kwartału 2006- nie wiem jaki wspólczynnik przyjąć do aktualizacji kosztów na dzień dzisiejszy ?? CZy ktoś może mi coś poradzić na ten temat ??
Tomek

zakreconaelfa
23-01-2008, 15:11
Witam,
rozmawiałam z architektem wnętrz, który ma spore doświadczenie w projektowaniu i wykańczaniu wnętrz zarówno z gotowych projektach jak i indywidualnych i jej zdanie na temat gotowych projektów jest takie, że są dość niedokładne i w trakcie budowy powstaje wiele wątpliwości i pytań.

Czy w trakcie budowy mieliście takie odczucia? Mam tutaj szczególnie na myśli projekty z muratora, bo chcę taki projekt zakupić. :roll:
Pozdrawiam Ola

betakom
23-01-2008, 15:59
My budujemy domek z muratora. Jesteśmy na etapie kończenia dachu. Jak do tej pory nie mieliśmy żadnych!!! kłopotów z projektem. Nawet krokwie na dach były cięte na początku lata wg danych z projektu i jak się okazało w grudniu wszystko idealnie pasuje.

Projekty Gotowe MURATOR
05-09-2017, 09:33
To zapraszamy do przejrzenia naszego najnowszego Katalogu z projektami. W tej edycji można w nim znaleźć wiele inspiracji wnętrzarskich - to naprawdę pomaga w podjęciu decyzji :)

Projekty Gotowe MURATOR
07-11-2017, 11:17
Drodzy forumowicze,
już niedługo - 18 listopada - zapraszamy na spotkanie w SZKOLE MURATORA
http://muratordom.pl/szkola-muratora/?utm_source=Forum_PG&utm_campaign=Szko%C5%82a%20Muratora
To miejsce to prawdziwa kopalnia wiedzy dla wszystkich planujących budowę i budujących

maciass91
08-01-2018, 10:03
Hej,
chciałem zapytać co myslicie o projekcie C302 Zaszczytny

bardzo mnie taki projekt interesuje. Póki co jedyne to bym przestawił kominek w inne miejsce.
Czy faktycznie jest możliwość przy tym projekcie zamknąć się ze stanem surowym zamkniętym w okolicach 200k?

Paweł AR
04-07-2022, 08:39
Proponuje Muratorowi zaktualizować ceny (lub nie pisać ich wcale), jakie zapisane są przy kosztach budowy domów - przykład jaki się pojawił w postach w tym temacie - dom Murator D24 Z wykuszami - typ II - cena za dom 196 tyś. zł netto w stanie surowym zamkniętym - i proszę spojrzeć na powierzchnię zabudowy tego parterowego domu - 216 m2... Osobiście wydaje mi się to delikatnie mówiąc niemożliwe, a niestety wprowadza to klientów w błąd i duże problemy finansowe jeśli ktoś kupi projekt takiego domu sugerując się ceną budowy... Pewnie ceny są z okresu kiedy ten projekt powstawał, a patrząc po jakości wizualizacji tego projektu, to było to wiele lat temu...