PDA

Zobacz pełną wersję : Zimno na poddaszu



marcioszek
01-12-2007, 08:07
Witam. Mam taki problem. Otóż na poddaszu mam strasznie w zimie zimno a w lecie gorąco. Mam zrobione ocieplenie z wełny 20 cm ale widzę że nie zdaje to egzaminu. Na skosach mam położone płyty GK i teraz się zastanawiam czy można na te płyty położyć panele? Wydaje mi się, że zawsze to jakoś zwiększy szerokość ściany i powinno być trochę cieplej. Co prawda zastanowiałem się też nad rozebraniem całości i dołożenia jeszcze wełny ale to bardzo duży koszt.

Trociu
01-12-2007, 09:22
A jaka to wełna? Jakie ma magiczne lambda?
Sam wykonywałeś ocieplenie czy ekipa - może jest niedokładnie położona i skądyś wieje chłodem.

JoShi
01-12-2007, 10:37
Sprawdziłabym wełnę przy oknach dachowych jeśli masz. A może kamera termowizyjna by się przydała, zanim zaczniesz wszystko rozwalać.

marcioszek
02-12-2007, 12:55
Wełnę mam isover 20 cm rozprężną, niestety nie pamiętam wszystkich parametrów ale napewno przy zakupie były brane dość dobre współczynniki . Fakt kładła ją ekipa i chyba położyła ją bardzo niedbale ale teraz za wszystko ja muszę cierpieć.
Kamera termowizyjna fajna rzecz tylko zkąd ją wziąść.

JoShi
02-12-2007, 17:44
Wełnę mam isover 20 cm rozprężną, niestety nie pamiętam wszystkich parametrów ale napewno przy zakupie były brane dość dobre współczynniki . Fakt kładła ją ekipa i chyba położyła ją bardzo niedbale ale teraz za wszystko ja muszę cierpieć.
Kamera termowizyjna fajna rzecz tylko zkąd ją wziąść.
Zatrudnić razem z obsługa :)

Leszek67
03-12-2007, 09:16
sprawdz ocieplenie na styku skosu i ścianki kolankowej a szczególnie ocieplenie murłaty


Leszek

AXENTY
04-12-2007, 09:26
Fakt kładła ją ekipa i chyba położyła ją bardzo niedbale ale teraz za wszystko ja muszę cierpieć.

Jeśli kładła ją ekipa i to niedbale, to jest prawdopodobne, że wełna nie była odpowiednio mocowana i obsunęła się. Teraz masz doskonale ocieploną ścianę do połowy wysokości, a powyżej nie masz nic.

marcioszek
04-12-2007, 09:41
Z braku wolnedo czasu nie mogłem cały czas przebywać na budowie i kontrolować całości prac związanych z ociepleniem. Jak tylko się pojawiłem to nie zauważyłem nic przerażającego. Wełna była w rolkach więc przycinali ją troszeczkę szerzej niż rozstaw belek i do tego pdwiązywali sznurkiem, Nawet to nieźle wyglądało. Później jak przyjechałem to była już położona folia, tak że więcej nic nie widziałem. Moim zdaniem wina leży po stronie wełny, ponieważ dali tylko między krokwie 20 cm a nie ma nic w poprzek.

ardziu
04-12-2007, 17:09
Z braku wolnedo czasu nie mogłem cały czas przebywać na budowie i kontrolować całości prac związanych z ociepleniem. Jak tylko się pojawiłem to nie zauważyłem nic przerażającego. Wełna była w rolkach więc przycinali ją troszeczkę szerzej niż rozstaw belek i do tego pdwiązywali sznurkiem, Nawet to nieźle wyglądało. Później jak przyjechałem to była już położona folia, tak że więcej nic nie widziałem. Moim zdaniem wina leży po stronie wełny, ponieważ dali tylko między krokwie 20 cm a nie ma nic w poprzek.

ja mam 15 cm i nie jest zimno zimą, a latem nie jest gorąco... więc 20 cm to wcale nie tak mało

(zimą mam niskie rachunki za ogrzewanie, żeby nie było niedomówień)

marcioszek
04-12-2007, 20:34
sprawdz ocieplenie na styku skosu i ścianki kolankowej a szczególnie ocieplenie murłaty


Leszek
A jak to mogę zobaczyć skoro wszystko jest zabudowane? Od zewnętrznej strony mam podbitkę wię wydaje mi się że z tej strony nic nie powinno zawiewać.

marcioszek
04-12-2007, 20:37
Z braku wolnedo czasu nie mogłem cały czas przebywać na budowie i kontrolować całości prac związanych z ociepleniem. Jak tylko się pojawiłem to nie zauważyłem nic przerażającego. Wełna była w rolkach więc przycinali ją troszeczkę szerzej niż rozstaw belek i do tego pdwiązywali sznurkiem, Nawet to nieźle wyglądało. Później jak przyjechałem to była już położona folia, tak że więcej nic nie widziałem. Moim zdaniem wina leży po stronie wełny, ponieważ dali tylko między krokwie 20 cm a nie ma nic w poprzek.

ja mam 15 cm i nie jest zimno zimą, a latem nie jest gorąco... więc 20 cm to wcale nie tak mało

(zimą mam niskie rachunki za ogrzewanie, żeby nie było niedomówień)
Zazdroszczę Ci. Też jeden z ekspertów muratora potwierdził mi, że 20 cm wełny to nie jest wcale mało i powinno być dobrze, ale życie pokazuje całkiem coś innego. Cały czas zastanawiam się gdzie jest przyczyna. Chyba dojdędo takiego stanu, że zdemontuje całe płyty GK razem ze stelarzem i zaczne od nowa :oops:

JoShi
05-12-2007, 11:54
Cały czas zastanawiam się gdzie jest przyczyna. Chyba dojdędo takiego stanu, że zdemontuje całe płyty GK razem ze stelarzem i zaczne od nowa :oops:
Chyba jednak wezwanie ekipy z kamerą termowizyjną będzie tańsze. No chyba, że Ci wyjdzie, że właściwie masz wszystko zdemontować, ale w to wątpię.

Pierwsza firma jaka mi się w wyszukiwarce wyświetliła (żeby nei było, że kogoś reklamuję)

"Infratec Polska" Sp.z o.o.
Specjaliści do Państwa dyspozycji w dziedzinie termografii i sensoryki
Wrocław, al. Wiązowa 14, tel. 071 3721532

Kuna
06-12-2007, 22:39
Z braku wolnedo czasu nie mogłem cały czas przebywać na budowie i kontrolować całości prac związanych z ociepleniem. Jak tylko się pojawiłem to nie zauważyłem nic przerażającego. Wełna była w rolkach więc przycinali ją troszeczkę szerzej niż rozstaw belek i do tego pdwiązywali sznurkiem, Nawet to nieźle wyglądało. Później jak przyjechałem to była już położona folia, tak że więcej nic nie widziałem. Moim zdaniem wina leży po stronie wełny, ponieważ dali tylko między krokwie 20 cm a nie ma nic w poprzek.
Coś mi się wydaje , że Twoja 20 cm wełna jest a i owszem zamontowana ale nie na Twoim domu :lol:

insz
07-12-2007, 05:53
Witam. Mam taki problem. Otóż na poddaszu mam strasznie w zimie zimno a w lecie gorąco. Mam zrobione ocieplenie z wełny 20 cm ale widzę że nie zdaje to egzaminu. Na skosach mam położone płyty GK i teraz się zastanawiam czy można na te płyty położyć panele? Wydaje mi się, że zawsze to jakoś zwiększy szerokość ściany i powinno być trochę cieplej. Co prawda zastanowiałem się też nad rozebraniem całości i dołożenia jeszcze wełny ale to bardzo duży koszt.

Zacząłbym od badania termowizyjnego. Jeśli okaże się, że trzeba rozebrać - będzie przynajmniej wiadomo gdzie rozbierać.

Przyczyną takiego stanu może być duża ilość okien połaciowych - o tym nic nie napisałeś; to są niezłe dziury termiczne.

Latem połaciówki mocno nagrzewają, a w zimie dużo ciepła ucieka: jeśli nie uwzględniono dodatkowej mocy na dużą ilość okien - będzie zimno.

Przyczyną może być również niedokładne ułożenie folii i nawiewanie powietrza spod połaci dachowej - w lecie to bardzo gorące powietrze, w zimie zimne.
Niewielka dziura naprawdę dużo potrafi...

Tak więc niekoniecznie wina musi być po stronie ocieplenia.

Arol_62
08-12-2007, 20:03
to ze w zimie masz zimno a w lecie goraco swiadczy o wadliwie zrobionej izolacji,20 cm izolacji jest gruboscia do zaakceptowania.Izolacja na poddaszu powinna byc zrobiona z dwoch warstw. Pierwsza o grubosci np.14 cm kladzie sie pomiedzy krokwiami a druga w tym przypadku 6 cm rownolegle bezposrednio za stelazem (ta warstwa niejako uszczelnia isolacje 14cm i do niej przylega)wazna jest tez izolacja paroszczelna.Para wodna osadza sie zawsze na najzimniejszych elementach konstrukcji, przy braku izolacji paroszczelnej przenika przez plyte GK do welny mineralnej(bo tam jest chlodniej) i eliminuje jej wlasciwosci izolacyjne.Przy kazdym oknie potrzebujesz tez kaloryfer ktory wymusza cyrkulacje powietrza .Panele nie ociepla ci poddasza.Mozesz za rada kolegi zrobic badanie kamera termowizyjna,a potem zastanowic sie co dalej.

pozdrawiam

adam_mk
30-12-2007, 19:24
Zadziwiające jest, jak bardzo upierdliwie tropicie tu przewodnictwo cieplne!!! :o

Postaw tam hygrometr. Jak pokaże małe wartości, to odpal świecę dymną i patrz którędy Ci wywiewa!
Podejrzewam, ze masz tam sito i wszystko wywiewa/nawiewa.

Ciepło przepływa przez przewodzenie, unoszenie i promieniowanie.
Przewodzenie zabiłeś tą wełną. Promieniowanie to śladowe ilości, jak nie ma okiem na całej połaci. Co zostaje?

Odpal se tego kopciucha jak dobrze nahajcujesz w CO. Popatrz gdzie się dymi z tego dachu.
Potem kup kilka butelek pianki PUR i znajdź jaki śrubokręt...
Adam M.

jarkotowa
08-01-2008, 12:02
Podłączę się do ocieplania.
Na ścianę z bali w pokoju kładzie się: folię paro, wełnę, k-g.
Na starą podłogę z desek: folię paro, legary, pomiędzy nie wełnę, płyta osb, wykończenie.
Na poddasze (krokwie a na nich "goła blacha": folia paro, wełna między krokwie, k-g.
Może tak być? :roll:

Trociu
08-01-2008, 12:29
Podłączę się do ocieplania.
Na ścianę z bali w pokoju kładzie się: folię paro, wełnę, k-g.
Na starą podłogę z desek: folię paro, legary, pomiędzy nie wełnę, płyta osb, wykończenie.
Na poddasze (krokwie a na nich "goła blacha": folia paro, wełna między krokwie, k-g.
Może tak być? :roll:
Folia paro-co? -przepuszczalna czy izolacyjna? Bo od tego trochę zależy

jarkotowa
08-01-2008, 12:50
Paroizolacyjna.

Trociu
08-01-2008, 13:00
No to jeżeli masz - folia paroizolacyjna -> wełna -> płyta g-k, to możesz mieć lekki problem z wilgotnością wełny. Powinno być wełna -> folia -> płyta g-k. Inaczej to co nadmuchasz w środku pozostanie w środku w wełnie, gdyż folia skutecznie zablokuje drogę wilgoci na zewnątrz.

jarkotowa
08-01-2008, 13:14
A jak by była folia paroprzepuszczalna to jaka kolejność?
A czy możesz mi powiedzieć jak tę folię w sklepie odróżnić?
Bo jest beżowa i szara :roll: I nie wiem która jest która.
A ostatnio mąż pojechał po folę licząc na fachową poradę w sklepie a pan sklepowy zrobił takie :o oczy, że na ściany się kładzie jakąkolwiek folię.
Więc sam rozumiesz. Porada jest niezbędna.

Trociu
08-01-2008, 13:24
Folia paroprzepuszczalna jest od zewnątrz. Paroizolacyjna od wewnątrz.
Może pytanie sprzedawcy było źle zadane. Jeżeli Twój mąż spytał się po prostu o folię na ścianę, to sam bym się zdziwił. Gdyby się spytał o folię na skosy na poddaszu użytkowym, to myślę, że jest większe prawdopodobieństwo uzyskania odpowiedzi. Jeżeli mimo tego sprzedawca by nie wiedział, to znaczy chyba tylko tyle, że należy zmienić sklep.

Nie jestem fachowcem, żeby powiedzieć czym różnią się poszczególne typy folii. Oprócz wspominanych beżowych i szarych są również żółte, czarne, etc. Sprzedawca powinien być od tego, aby wiedzieć co ma na sklepie. Jeżeli nie wie, to należy zmienić sklep. Polecam składy budowlane ;).

Co do technologii i sposobu kładzenia poszczególnych składowych dachu, polecam inne wątki na tym forum lub strony producentów materiałów. Chociażby tutaj http://www.rigips.pl/strony/biblioteka/03_etapy_zabudowy/03_poddasza/

jarkotowa
08-01-2008, 13:48
Dzięki.
Narazie na ścianach mamy przymocowaną tylko folię. Czeka nas zdejmowanie :-?
A co z podłogą (na parterze)? Jaka kolejność?

Trociu
08-01-2008, 13:51
Dzięki.
Narazie na ścianach mamy przymocowaną tylko folię. Czeka nas zdejmowanie :-?
A co z podłogą (na parterze)? Jaka kolejność?
A jaka podłoga
Co już jest
Polecam najpierw lekturę już istniejących postów na forum, aby nie dublować

Senser
09-01-2008, 14:27
A pytanie chyba decydujące...
Jak ogrzewasz?? Czy masz stałe źródło zasilania??
Muszę ci powiedzieć, że ja mam identyczną sytuację....
W zimie chłodniej (jak nie palę w kominku z PW), a w lecie cieplej.
Ciepło się robi razem z ogrzewaniem...
Zimniej, mam tu na myśli spadek do tych 17-18 st. przy ok -5 na zew. z wiatrem..

W lecie jest cieplej bo....okna!!
No i przechodzi łatwiej temp. przez nagrzanych dach.

Nie wiem w jakim zakresie jest to u ciebie, ale to są normalne zjawiska.
Wszyscy ci, co mają stałe źródło zasilaniu, po jego wyłączeniu, będą mieli identyczne zjawisko!!
Jest tu forumowicz, który ma 30 cm wełny i identyczne zjawisko!!!

Bez przesady z tym "zsówaniem"....chłop by musiał mieć przekrój belki wysokości chyba z metr, żeby miała się gdzie "zrolować" ta wełna...nad gk a pod dachem, to ona się obsunie bez sznurka....albo i nie..a nawet jeśli to chyba z 10 cm....jeśli wogóle.

Ja mam wełny 15 + 5 w poprzek o podwyższonej wartości.
I w sensie merytorycznym mam dokładnie takie same historie jak autor wątku...

Kamera termowizyjna...hmmm fajna zabawka...ale czy potrzebna??
U mnie za kamerę termowizyjną już po ponad dwóch latach mieszkania robi albo nieroztapiający się lód bądź śnieg na połaciach...
W żadnym miejscu, nie zauważyłem dziwnie szybko rozmarzającej się zmarźliny w stosunku do całej reszty...

Nie znam szczegółów, więc trudno coś powiedzieć....ale interesuje mnie jak ogrzewasz...czy w sposób ciągły, czy z dobową cyklicznością??
Czy na dole masz podłogówkę??
Jaka jest różnica temp. góra/dół??

maro31
16-11-2008, 20:01
Witam wszystkich
mam ten sam problem z poddaszem latem ciepło w zime nie moge dogrzać . wata 15cm isover niestety ułożona jako jedna warstwa między krokwiami to jest zasadniczy błąd według mnie . Za bardzo nie wiem co zrobić z tym fantem pruć regipsy i dokładać następna warstwe 5 cm w poprzek .Małotego w skosach mam porobione chalogeny i jak go uchyle to wieje nim jak cholercia np. co jest grane

gosciu01
16-11-2008, 20:13
krokwie to mostek termiczny,
niedbale docinana wełna może dać luki/ubytki pomiędzy pasm wełny i krokwią,
halogeny to kolejny potężny mostek termiczny,

jesli chcesz mieć dobrze, a zamierzasz użytkować ten dom dłużej, to nie masz wyjścia. Dałbym jednak 10 cm, a nie 5. Sprawdziłbym dokładnie tę już ułożoną i ewentualnie poprawił. Z halogenów zrezygnowałbym - potrzebują przestrzeni z powodu grzania się, a w wełnie nie bardzo może to ciepło być odprowadzane = szybciej kończą swoją żywotność. Możesz dać diody, albo pogódź się z mostkami, choć w drugiej warstwie to już mniejszy kłopot.

maro31
16-11-2008, 21:23
tak tez myslałem .najbardziej wkurzające jest to że robili mi to jak to się mówi fachowcy i człowiek był uśpiony bo wierzy takiemu jednemu i drugiemu a teraz ,szkoda gadac ,może jest cos mniej inwazyjnego jakas pianka wstrzykiwana obiła mi sie o uszy ,kurcze mieszkam dopiero drugi sezon i juz mam na nowo wszystko robic między regipsem a krokwia jest przerwa 5cm która wypełnia stelarz może tam cos wstrzyknąc tylko co z folią

gosciu01
16-11-2008, 21:42
pianka odpada, ale są inne "ocieplacze" w tym wełna luzem wdmuchiwana, poszukaj firm w internecie.
Jak masz 5 cm przestrzeni, to w pewnym stopniu załatwi to Twój problem, ponadto dobrze wykonana usługa "wdmuchiwania" dobrze wypełni wszelkie zakamarki.

Jednak gdyby to był mój problem, odkręciłbym te płyty, ponumerował jakoś, a następnie użył ponownie i założył 10 cm wełny w poprzek tej w krokwiach.
musiałbyś tylko zmienić/kupić wieszaki.
Pozostaje jeszcze pytanie o folię ? Jak masz zrobione teraz ?

Decyzja zależy do Ciebie w zależności jak masz teraz.
Trzeba to zrobić jak najmniej boleśnie, ale też w taki sposób aby nie wracać do tematu, bo za trzecim razem będzie bolało 3x tyle.

P.S.
jesli masz rachunki i/lub umowę i/lub projekt ( zakładam poprawnie wykonany ) to możesz od okipy domagać się poprawienia niedoróbek.

zbigmor
17-11-2008, 09:40
Z braku wolnedo czasu nie mogłem cały czas przebywać na budowie i kontrolować całości prac związanych z ociepleniem. Jak tylko się pojawiłem to nie zauważyłem nic przerażającego. Wełna była w rolkach więc przycinali ją troszeczkę szerzej niż rozstaw belek i do tego pdwiązywali sznurkiem, Nawet to nieźle wyglądało. Później jak przyjechałem to była już położona folia, tak że więcej nic nie widziałem. Moim zdaniem wina leży po stronie wełny, ponieważ dali tylko między krokwie 20 cm a nie ma nic w poprzek.

Wg mnie problem jest w kilku punktach. O jednym sam pisałeś - wełna w jednej warstwie między krokwiami.
Drugi problem to pewnie mało dokładne jej położenie. I wcale nie musi to być skopane na całym dachu. wystarczy kilka miejsc gdzie wełna nie zakrywa całej przestrzeni i problem murowany.

Trzecia sprawa to względność odczuć. Na poddaszu zawsze będzie cieplej latem i zimniej zimą niż na parterze (poza wyjątkami). Odczucia "za zimno' i "za ciepło" są względne.
Ważną sprawą są też okna. Z dośwaidczenia wiem, ze bardzo kłopotliwe jest izolowanie wokół okien. Nie jest to trudne, ale wymaga cierpliwości, której brak obecnym fachowcom.
Może być też problem na styku ścian i dachu, ale tam trudniej popełnić błąd nieświadomie dlatego zakładam, że go tam nie ma.
Ja bym zaryzykował w usługę kamery termowizyjnej lub od razu planował rozbiórkę. Kamera pokaże dugi problem, a to nie załatwi i tak pierwszego. Jeśli chcesz dogłębnie rozwiązać sprawę musisz dołożyć drugą warstwę wełny. Wtedy nie warto angażować kamery bo i tak zobaczysz gdzie masz problem.
Chyba, że poczekasz na zimę i obraz topniejącego śniegu pokaże słabe punkty dachu.

maro31
17-11-2008, 22:07
teraz między stelarzem a regipsem jest folia paroprzepuszczalna i tyle

criket
04-11-2009, 10:49
witam wszystkich
Mam ten sam problem tzn. jesli sie pali w piecu to jest ok najgorzej jest na rano gdy temperatura spada mi do 12stopni w pomieszczeniu!
wata 15cm tylko miedzy krokwiami bo tyle miało wystarczyc w zupełnosci tak zapewniał niby fahowiec! Fakt mam halogeny i tam wieje,mam tez okna dachowe i wokół nich tez wiało to uszczelniłem silikonem akrylowym, najgorsza sytuacja jest w tym jednym pokoju gdzie to jeszcze jest sypialnia!!!
Moze poprostu zainwestowac tylko w piec miałowy lub na eko-groszek zeby sie paliło24h??? co wy na to??
a ile kosztuje wynajecie takiej kamery termowizyjnej i czy da mi to konkretna odpowiedz na moje pytania???[/code]

zbigmor
04-11-2009, 11:42
witam wszystkich
Mam ten sam problem tzn. jesli sie pali w piecu to jest ok najgorzej jest na rano gdy temperatura spada mi do 12stopni w pomieszczeniu!
wata 15cm tylko miedzy krokwiami bo tyle miało wystarczyc w zupełnosci tak zapewniał niby fahowiec! Fakt mam halogeny i tam wieje,mam tez okna dachowe i wokół nich tez wiało to uszczelniłem silikonem akrylowym, najgorsza sytuacja jest w tym jednym pokoju gdzie to jeszcze jest sypialnia!!!
Moze poprostu zainwestowac tylko w piec miałowy lub na eko-groszek zeby sie paliło24h??? co wy na to??
a ile kosztuje wynajecie takiej kamery termowizyjnej i czy da mi to konkretna odpowiedz na moje pytania???[/code]


W twoim przypadku wynajęcie kamery to strata pieniędzy podobnie jak zakup nowego kotła. jedyne sensowne wyjście (jeśli jest to technicznie możliwe do wykonania) to dołożyć drugą warstwę ocieplenia.

criket
04-11-2009, 13:19
wszystko fajnie pieknie bym dołozyl sam nawet ale jak??
najlepiej zeby było jak najtaniej i bez bałaganu w domu!? to moje pierwsze chłody w tym domu i mam dosc!!!
dom był cały remontowany i zrobilismy podasze uzytkowe i tu sie takie cos okazuje ze bład fachowca,i słuchac sie ludzi byle zeby kase wziasc i isc w cholere!!!

criket
04-11-2009, 17:35
a dodam jeszcze ze mam tak dachówka-folia taka szara i gruba z takimi włuknami w srodku-wata 15cm podpinana sznurkami grubymi-folia zółta -płyta gk
miedzy płyta gk a folia jest przerwa jakies 5cm interesuje mnie wdmuchiwanie tej waty czy ktos juz sie z tym spotkał i jakie to efekty daje??? [/quote]

Darek Rz
06-11-2009, 14:03
witam wszystkich
Moze poprostu zainwestowac tylko w piec miałowy lub na eko-groszek zeby sie paliło24h??? co wy na to??[/code]

Witam

Pieniądze które wydasz na nowy piec i 24 -godzinne grzanie (masa pieniedzy) lepiej oddaj solidnej ekipie która pokój za pokojem zerwie ci płyty poprawi ocieplenie i doda kolejną warstwę wełny - wtedy nie bedziesz potrzebował nowego pieca ani tym bardziej grzania non stop przez 24 godziny . To jedyne sensowne rozwiązanie .

strzelu
06-11-2009, 20:24
Kamera termowizyjna fajna rzecz tylko zkąd ją wziąść.

Mówi się WZIĄĆ nie wziąść. Od BRAĆ a nie od KRAŚĆ. Dziękuję. Do widzenia.

criket
07-11-2009, 09:21
Mówi się WZIĄĆ nie wziąść. Od BRAĆ a nie od KRAŚĆ. Dziękuję. Do widzenia.

Normalnie trafił sie nam polonista J.Polskiego

strzelu
07-11-2009, 19:19
Normalnie trafił sie nam polonista J.Polskiego

A znasz polonistę od innego języka niż polski?
Rozumiem że musisz nabijać posty, ale zanim coś napiszesz to pomyśl, to nie boli. Albo wróć do podstawówki, podobnie jak autor słówka wziąść.

FlashBack
08-11-2009, 13:58
a dodam jeszcze ze mam tak dachówka-folia taka szara i gruba z takimi włuknami w srodku-wata 15cm podpinana sznurkami grubymi-folia zółta -płyta gk
miedzy płyta gk a folia jest przerwa jakies 5cm interesuje mnie wdmuchiwanie tej waty czy ktos juz sie z tym spotkał i jakie to efekty daje??? [/quote]
jezeli jestesmy pewni dokladnosci wykonania zasadniczej izolacji miedzy krokwiami i prawidlowo wykonanej paroizolacji to, alternatywnie mozemy wykonac wdmuchanie granulatu pod plyty. w tym jednak przypadku (15cm izolacji) jednak wykonal bym termograf przegrody i zaleznie co ujawni opracowal plan dzialania.
lub w kilku miejsach wykonal otwory rewizyjne w celu okreslenia stanu izolacji, paroizolacji i kondycji kontrukcji wiezby.
bo skoro przegroda "przemarza" to material izolacyjny moze byc zle wylozony badz juz w wyniku roznych czynnikow nie spelniac przeznaczenia. szczegolnie, ze folia paroizolacyjna mocowana jest do czola krokwi.

karolosz
02-02-2012, 20:32
Witam odswieze troche temat, otoz na poddaszu uzytkowym o powierzchnii ok 60 m2 (ale z duzymi skosami) izolacja od strony dachu: folia paroprzepuszczalna czarna, miedzykrokwiowo 15 cm welny isover supermata 15 cm lambda 0,033 i R 4,5, w poprzek isover profit mata 5 cm lambda 0,035 R 1,4, przestrzen wysokosci profila, folia paraizolacyjna zolta, plyta gk. Na scianach od zewnatrz 10 cm styropiany 1,5 pustaka 5 cm styropianu, w niektorych miejscach resztki waty. Pomieszczenie ogrzewane 2x 1750 W grzejnikami, 1-dno okno dachowe,1 std xxxx i 2 male. Xxxxx. I niestety zimno, w zime w gdzie noce -5 temperatura rano spada w pomieszczeniu do 14 -16 st (gdzie przy ostanim zasypaniu kotla ok 19:0p nagrzewa sie do 18 - 19 st). Mam wrazennie dotykajac plyt ze najzimniejsze powierzchnie sa na scianach pionowych, przy duzych wiatrach wieje mi otworami od gniazdek (tymi na wtyczke). Zastanawiam sie nad dokreceniem grzejnikow po 3 kolanka na kazdy, wstawieniu grzejnika z najciensza warstwo scian pionowych, poczekac jeszcze jeden sezon i poszukac ekipy od wdmuchiwania izolacji. W zwizku z tym postem mam do Was pytania a) czy dobrze wykonalem izolacje, gzie najwieksze braki b) w jaki sposob usprawnic izolacje na poddaszu.

nodan
16-01-2014, 16:15
Spotkałem się z ekipą, która fachowo naprawia poddasza i uszczelni od wiatru bez demontażu płyt regipsowych. http://www.dmucham.com.pl

konkret86
16-01-2014, 19:10
heheh czemu koperfildy ?