PDA

Zobacz pełną wersję : Okna balkonowe harmonijkowe niskoprogowe



Piotr_ok
01-12-2007, 18:40
oczywiście chodzi o rozwiązanie jak przy HS (próg wysokości 10-15 mm), tylko nie przesuwane --_ a właśnie składane w harmonijkę \/\;
czy ktoś ma takie? jakie doświadczenia ze szczelnością? czy przypadkiem "dół" nie jest zbyt mało szczelny (przemarzanie, itp)?
jakiego producenta macie okna harmonijkowe?
pozdr
Piotr

gerro
02-12-2007, 14:14
tez się na takim rozwiązaniem zastanawiałem jednak odradzono mi ze względu właśnie na szczelność takiego rozwiązania
podjedz sobie do roto na wale miedzeszyńskim mają takie zamontowane plastik oraz drewniane zamontowane są w pomieszczeniu wewnętrzym i przez kilka lat je regulowano fakt oba rodzaje są dosyć szerokie musisz sam zobaczyć jednak powiedziano mi że takie rozwiązania nadają się owszem ale do ogrodów zimowych

jareko
02-12-2007, 15:06
...podjedz sobie do roto na wale miedzeszyńskim mają takie zamontowane plastik oraz drewniane zamontowane są w pomieszczeniu wewnętrzym i przez kilka lat je regulowano fakt oba rodzaje są dosyć szerokie musisz sam zobaczyć jednak powiedziano mi że takie rozwiązania nadają się owszem ale do ogrodów zimowych
Nic dodać nic ująć. Mowie tu o takich rozwiazaniach nie raz. Niedowiarków zapraszam choćby własnie do ROTO
I nie ma to różnicy czy będą to okucia ROTO GU czy Wnkhasua czy innych
Chodzi o sama zasadę działania
Patent idealny ale w obrębie Morza Śródziemnego ;) lub jako przegroda przy ogrodzie zimowym
To ze wśród Was trafi sie jeden zadowolony póki co z takiego rozwiązania nie zmienia faktu ze nie jest to chory patent dla naszej strefy klimatycznej
No chyba ze tak jak wspomniał Finlandia w którymś z podobnych wątków "A kto otwiera balkon zima?"
Do cholery - zima okna czy balkony tez sie otwiera !!! :lol:

Piotr_ok
02-12-2007, 15:53
czy w takim razie każde rozwiązanie okna harmonijkowego będzie miało wadę "nieszczelności" na dole?
a jak wygląda sprawa okien przesuwnych, HS-ów? czy występuje ten sam problem?
pozdr
Piotr

kachna28
02-12-2007, 16:14
My własnie zamówiliśmy przesuwne -profil PCV do drzwi przesuwno uchylnych veka
http://www.veka.pl/content/perfectline4.html
okucia Roto Patio
http://www.veka.pl/content/perfectline4.html
Przed zamówieniem sprzedawca zaprowadził nas do domu, w którym zamontowano takie drzwi rok temu. Pootwierałam pomacałam, własciciele zadowoleni -więc zamówiliśmy. W "ciemno" pewnie bym nie zaryzykowała.