PDA

Zobacz pełną wersję : Jaka farba do malowania starych mebli



thrier
01-12-2007, 20:20
Witam,
czy ktoś może polecić mi dobrą farbę do malowania mebli? Mam czarna witrynę i szafke pod tv. Planuję pomalować na kolor a la orzech lub wenge. Chcę delikatnie zeszlifować papierwm i pomalować wałeczkiem ale chciałabym, żeby w miarę naturalnie to wyglądało (nie jak pomalowane olejnicą :) )
Musi być dobrze kryjąca i żeby było trochę odcieni do wyboru :)
Liczę na Wasze doświadczenie
pozdrawiam,

majki
01-12-2007, 20:52
Cześć

Witam miłośnika starych mebli :D
Ja przy renowacji kiedyś starego biurka i też witryny, stosowałem Duluxa Satin Finish ( chyba jakoś taka nazwa ) i Bondex.
Dało bardzo dobre efekty.

pozdrawiam, majki

psm
01-12-2007, 21:41
Witam,troszke sie czuje jak ekspet w tej dziedzinie wiec sie chetnie udziele,nie chce Ci doradzac zanim nie bede pewny czy dobrze wiec prosilbym o kilka wskazowek;
Czy te mebelki sa z prawdziwych desek cz to tylko okleina na plycie pazdziezowej?To bardzo wazne bo jesli z prawdziwej deski to mozna z tego zrobic spowrotem cudo a praca przy tym to czysta przyjemnosc...

thrier
01-12-2007, 21:45
Niestety tylko fronty drewniane ale boki płyta w okleinie.

Gusiek
02-12-2007, 08:08
witaj
malowałam niedawno meblościankę z "dobrych czasów 70" czyli wysoki połysk obecnie jest piękny orzechowy mat :D Troszeczkę zmatowiłam papierem ściernym potem odtłuściłam rozpuszczalnikiem i malowałam LAKIEROBEJCOM firmy Dulux są różne kolory polecam

psm
02-12-2007, 10:24
No niestety jest w takim razie ryzyko ze moze cos nie wyjsc na tych bokach,ale badzmy dobrej mysli,jezeli to byl wczesniej kolor czarny to ja radzilbym teraz tez pomalowac na ciemniejszy kolor(np. ciemny dab).
Ciemny dab jest napewno najladniejszy Duluxa,przy czym najdrozszy ale i najwydajniejszy.Jezeli zas chcesz orzech to radze lepiej wyczyscic,naprawde dobrze odtluscic(najlepiej nitro) i uzyc Sadolin decor lub Extra,oczywiscie mowie o lakierobejcach bo rozumiem ze chcesz aby sloje na twoich meblach byly jak najlepiej zauwazalne.
I jeszcze jedno;ja jestem radykalnym przeciwnikiem malowania lakierobejcami i lakierami walkiem,powinni tego zakazac,dobry pedzelek,plynne ruchy i smugi znikaja pod nim...
Malowanie mebelkow polecam metoda tzw suchym pedzlem,czyli nakladaj na pedzel minimalna ilosc farby i nakladaj jak najmniejsza warstwe jej na raz,druga warstwa moze juz byc odwazniejsza bo latwiej ja rozprowadzic po tej istniejacej..milej pracy !!!!

thrier
02-12-2007, 12:42
Dziekuję bardzo za rady.
Przede mną jak widzę sporo pracy ale...myślę, ze efekt będzie niezły.

Pani Koala
03-12-2007, 08:04
psm

a co mógłbyś mi polecić do przemalowania starej, przedwojennej szafy z litego orzecha + fornir na zewnątrz? Szafa jest już dośc sfatygowana- zarysowania, przetarty fornir

Ma stać w pokoju córki (7 lat), która zażyczyła sobie wersji romantycznej- biel z różami. Przerobić ciemny orzech na biel to chyba tylko akryl. Chciałabym mat. Jakiego producenta wybrać?

psm
03-12-2007, 11:30
psm

a co mógłbyś mi polecić do przemalowania starej, przedwojennej szafy z litego orzecha + fornir na zewnątrz? Szafa jest już dośc sfatygowana- zarysowania, przetarty fornir

Ma stać w pokoju córki (7 lat), która zażyczyła sobie wersji romantycznej- biel z różami. Przerobić ciemny orzech na biel to chyba tylko akryl. Chciałabym mat. Jakiego producenta wybrać?

Najpierw jesli zarysowania sa glebokie radze je wyszpachlowac,w kazdym dobrym sklepie z farbami dostaniesz szpachle do drewna(najlepiej utwardzona),potem oczywiscie to wyszlifuj papierkiem(dosyc wysoka gradacja np 120-180).Pisze to bo zdecydowalas sie na kolor bialy,a ten jak zaden inny pokaze te rysy...
Jesli farba akrylowa to moim skromnym zdaniem takze Dulux,wiem ze zniecheca cena ale naprawde warto...
Malowalem niedawno drzwi u matki w kuchni(dwie pary)tez zazyczyla sobie takiej zmiany koloru(z jasnego orzecha).Tylko nie bardzo chciala bialy.Pomalowalem " Duluxem Kolory Swiata"-kolor brzoskwiniowy puder,w ofercie "Kolory Swiata" jest i bialy.Przykryla ladnie za drugim razem.Polecam!
I nie zapominaj o pedzelku,do farb akrylowych urzywa sie specjalnego pedzelka,dostaniesz go napewno w sklepie z ta farba,charakteryzuje sie bardzo drobniutkim ale strasznie gestym wlosiem na koncu.Pozdrawiam.