PDA

Zobacz pełną wersję : Pilnie wybór dachówki !!!



Magdalenka
12-08-2003, 09:32
Mam pilną decyzję do podjęcia... Dachówka Wiekor lub Jungmeier ???
Czy ktoś ma złe doświadczenia z Wiekorem ?
Wybrałam marsylkę podobno produkowana w Niemczech ...

radex
12-08-2003, 11:35
He he, nie tak dawno też się nad tym zastnawiałem. Wybrałem Wiekora i nie żałuję - w moim przypadku był tańszy. Jak mi czegoś potrzeba to jadę i przywożę, jak zostanie - wszystko oddam na koniec. W przypadku Jungmeiera trzeba brać na zapas, a później będzie leżeć na placu. Warunki gwarancji również lepsze. A dach wygląda pięknie :D

Magdalenka
12-08-2003, 11:40
I tego było mi trzeba !!!
Choć nie ukrywam, że myślałam, że trochę więcej osób ma dach pokryty Wiekorem. A gdzie kupowałeś Wiekora i jaki dostałeś rabat ? Ja buduję pod Warszawą.

12-08-2003, 11:50
weź Wiekora - Wiekor ma w Polsce dużą fabrykę, którą nie jest tak łatwo zamknąć jak biuro handlowe (które ma Jungmeier). Nie wiadomo czy za 10 lat nie będziesz potrzebować zgłosić reklamację czy po prostu dokupić paru dachówek i co wtedy? Parę lat temu w Opolu sprzedawano b. dużo Meindla - dziś nie można go dostać. Prywatnie uważam że Wiekor L15 jest najlepszą dachówką ceram. na rynku - model z angobą szlachetną, ma dwa zamki z boku i zgóry... (Nie pracuję w Wiekorze he,he, po prostu mam takie zdanie)

Magdalenka
12-08-2003, 11:52
Ja zdecydowałam się na marsylkę a ta podobno produkowana jest w Niemczech ale też wyglądała bardzo ładnie. Przedstawiciel Jungmeiera chyba mi "wciska", że w Wiekorze są przebarwienia ... co wy na to ?

Zbyszek_S
12-08-2003, 12:07
Ja mam L25 z Wiekora, kolor naturalny czerwony, juz prawie na całym dachu. Nic nie wiem o przebarwieniach mimo, że dachówke kupowałem "na raty" - nie ma u mnie różnicy w kolorze dla róznych partii.
Jedyny problem u mnie z Wiekorem to oczekiwanie na elemnty wykończeniwe - zakończenia gąsiorów i kominki wentylacyjne - czekam już 2 miesiąc. Z elementami podstawowymi nie było żadnych problemów. Jest też problem u mnie z wystawieniem dokumentu gwarancji - producent twierdzi że wystawia sprzedawca, sprzedawca, że producent, ale nie eskalowałem jeszcze tego problemu - jestem dopiero po pierwszym starciu.

Pozdr.
ZS

cyrus
12-08-2003, 12:12
przebarwienia moga wystąpić w każdej dachówce i na to nie ma gwarancji. Co do gwarancji - wystawia sprzedawca w imieniu producenta (na drukach Wiekora wystawia sprzedawca). Pamiętaj - nikt nie wystawi gwarancję na kolor czy powierzchnię, tylko na szczelność, przesiąkliwość itp...pozdr

Magdalenka
12-08-2003, 12:20
a gdzie kupowałeś bo nie chciałabym czekać na dodatki 2 miesiące !!!

Zbyszek_S
12-08-2003, 12:35
Kupowałem w PSB w Mysłowicach (Śląsk), ale jak pytałem w innych składach to też mówili, że na elementy nietandardowe zwykle trzeba poczekać - nikt nie potrafił wytłumaczyć dlaczego i ile trzeba czekać. Myślę, że jest to kwestia "przebojowości" handlowca i czy o moim zamówieniu przypomina sobie tylko jak dzwonię. Na mnie już zarobili i się nie starają ...

Pozdr.
ZS

Magdalenka
12-08-2003, 12:39
:-((
chyba się w tym temacie jakoś zabezpieczę w umowie .....

cyrus
12-08-2003, 13:03
może dlatego czekałeś że L25 jest sprowadzana z Niemiec:) a przebojowość handlowca - wiesz, przez te 2miesiące na pewno wysłał chociaż jedno zamówienie i gdyby była w Kunicach ta dachówka, to byś ją dostał, a tak co gościu miał zrobić - wsiąść w samochód i pojechać do Niemiec kupić dla Ciebie parę denek,? trzeba było kupić L15 którą robią w Kunicach:)

Magdalenka
12-08-2003, 13:07
ja nie mam wyboru ... marsylke robią tylko w Niemczech ...

Magdalenka
12-08-2003, 13:42
decyzja podjęta !!!!!!!!
rozmawiałam ze sprzedawcą podobno wszystkie dachówki są do wzięcia z magazynów w Kunicach
rabat tylko 13% ale podobno dlatego tak mało, że to produkt importowany :wink:
Pozdrawiam i dziękuję za udział w dyskusji
PS
Uwagi nadal mile widziane :D

radex
12-08-2003, 17:33
Magdalenka - a jakiej wielkości dach i wartość dachu wg cen katalogowych? W moim przypadku (dach 320 m2) rabat 16-17% na całość jest do zdobycia. Powinnaś dostać minimum 15%.

Najlepiej jest kupować w tzw. składach fabrycznych Wiekora - z reguły mają na stanie większość dachówek, a resztę ściągają maksymalnie w 3 dni. W Warszawie taki skład prowadzi Dekar, w Łodzi Grodach.

Przebarwienia to bujda - nie mam takich problemów.

12-08-2003, 19:45
To myslicie, ze w Niemczech nie spieprza dachowki.
Ogladam regularnie w tv reportaze z budow niemieckich, bardzo pouczajace programy.
I nie polegajcie slepo na jakosci "hergestellt in Deutschland" bo to niestety nikla gwarancja.

No chyba , ze ma to byc info dla znajomych i sasiadow, to juz inna bajka.

Magdalenka
13-08-2003, 08:08
Magdalenka - a jakiej wielkości dach i wartość dachu wg cen katalogowych? W moim przypadku (dach 320 m2) rabat 16-17% na całość jest do zdobycia. Powinnaś dostać minimum 15%.

Najlepiej jest kupować w tzw. składach fabrycznych Wiekora - z reguły mają na stanie większość dachówek, a resztę ściągają maksymalnie w 3 dni. W Warszawie taki skład prowadzi Dekar, w Łodzi Grodach.

.

No właśnie w Dekarze dali mi tylko 13 % na 320 m2 dachu !! i do tego chcą żebym płaciła za palety po 20 PLN !!!
To już chyba lekka przesada :evil:

radex
13-08-2003, 08:27
Powiedz, że masz 15% rabatu i jak chcą, żebyś u nich kupiła to niech dają 16% :roll:

Magdalenka
13-08-2003, 08:32
Facet powiedział, że to jest dachówka z importu i oni nie maja tu dużych możliwości i że 13 % to i tak dużo.... nie ukrywam, że w innych firmach dawali 15 % ale ten z Dekaru tłumaczy to tym, że widocznie nie zdają sobie sprawy z tego, że robią to po kosztach i dają nieoryginalne dodatki ...

Benicio
13-08-2003, 09:06
Witam

Magdalenka, Radex ma racje. Ja dostałem z miejsca na Wiekora bez łachy 15% rabatu, a jak troche pogadałem to 16-17%, a dodam, że nie umiem i nie lubie się targować.

Przyciśnij ich troche, najlepiej na telefon - zauważyłem, że handlowcy wszelkiej maści są w rozmowach telefonicznych bardziej "miętcy" :wink:

Pozdrowienia B.

radex
13-08-2003, 10:15
G... prawda - mają takie same marże na dachówki polskie i importowane, tylko na karpiówkę trochę więcej.

Co do dodatków nieoryginalnych - nie ma się czego bać. Ja założyłem niektóre akcesoria IVT bo były tańsze. Co do gwarancji - Wiekor daje tylko gwarancję na dachówkę podstawową - na dodatki nie ma żadnej gwarancji.

Magdalenka
13-08-2003, 10:21
to znaczy, że np. gąsiory są bez gwarancji ? nieeee chyba dodatki w stylu taśmy itp. ... ???

radex
13-08-2003, 12:45
Gwarancja jest na dachówki. Czy gąsior jest dachówką? Zależy od interpretacji...

cyrus
13-08-2003, 14:27
Z paletami możesz się umówić że po skończeniu prac oddasz i zwrócą Ci pieniądze - palety są towarem kaucjowanym jak butelki i powinni Ci je przyjąć. Co do rabatów- nie przesadzaj z targowaniem się. Jeżeli sprzedawca będzie miał 2 klientów, na 1 zarobi 500zł na drugim 2500zł, obu klientom zabraknie tej samej rzeczy a sprzedawca będzie miał tylko jedną - jak myślisz który klient ją dostanie? Nie namawiam Cię do kupowania dachu po cenniku, ale chodzenie od hurtowni do hurtowni żeby dostać jeszcze 1% więcej w końcu się zemści...pozdr

cyrus
13-08-2003, 14:30
Są inne rabaty na dachówki polskie a inne na niemieckie, a jak ktoś uważa inaczej zapraszam na priv, gwrancja jest też na gąsiory i "dachówki" kształtowe.