PDA

Zobacz pełną wersję : słup telefoniczny



majki
12-08-2003, 09:40
Na planowanej do kupna działce stoi w 2/3 długości na jej boku słup telefoniczny, prowadzący kabel do jeszcze jednej posesji za działką. Czy da się ten słup zlikwidować i zamienić na linie ziemną ?
Jeśli tak, to czy muszę angażować w to TPSA ( prawdopodobnie słup ten nie jest ich własnością ), czy tylko dogadać się z właścicielem posesji do której linia idzie i to przerobić.
Kabel taki poprowadzić w ziemi : w jakimś peszlu, na jakiej głebokości ?
Czy może być w przyszłej granicy działki przy murze ?

Za wszelkie odpowiedzi, przemyślenia, doświadczenia - wielkie dzięki.

Majki

bajzi
12-08-2003, 12:17
ja mam ten sam problem z energetyką - zwis średni - nie do ruszenia. ale musisz sie dowiedzieć czyj tak naprawdę jest słup. jak nikt się do niego nie przyzna, to możesz tak zrobić, oczywiście jak sąsiedzi się zgodzą.

Wowka
12-08-2003, 12:27
ja mam ten sam problem z energetyką - zwis średni - nie do ruszenia. ale musisz sie dowiedzieć czyj tak naprawdę jest słup. jak nikt się do niego nie przyzna, to możesz tak zrobić, oczywiście jak sąsiedzi się zgodzą.

Nie, nie możesz tak zrobić. Prawdopodobnie słup jest własnościa TPSA i postawiony został za zgodą poprzedniego właściciela działki.
A już na pewno własnością TPSA jest przewód sygnałowy. TPSA ma obowiązek go konserwować i likwidować ewentualne uszkodzenia na swój koszt na odcinku do gniazdka w budynku abonenta. Pomyśl, co bedzie w przypadku jakiejś awarii?. Ponadto, na planach winny być wykazane wszystkie podziemne (napowietrzne też) instalacje.