PDA

Zobacz pełną wersję : Wyszukiwarka na tym forum RATUNKU !!!!!!!!!!!!!!!!!!!



Krakowiak
02-12-2007, 20:59
Ten post zapewne zostanie usunięty a ja wraz z nim z tego forum :cry: ale dostaję białej gorączki jak używam Waszej wyszukiwarki. Np SZUKAM WYRAŻENIA "klej do parkietu" (wpisuję z cudzysłowem) w forum "wymiana do świadczeń" - szukam w tematach postów. W REZULTACIE DOSTAJĘ 1081 ODPOWIEDZI W KTÓRYCH W TEMACIE NIE MA WYRAŻENIA "klej do parkietu".

Będę wdzięczny za wskazówkę jak znaleźć to czego szukam a jeszcz wdzięczniejszy jak Redakcja zrobi coś z tą wyszukiwarką bo wg mnie to ona od dawna nie działa.
:( :( :(

kubaimycha
02-12-2007, 21:41
klej do parkietu wpisany bez cudzysłowia z opcją "szukaj wszystkich słów" w dziale "wymiana doświadczeń" ...wyskoczyło 21 wyników

kubaimycha
02-12-2007, 21:43
w ten sam sposób szukane w dziale "wnętrza" 3 wyniki

Damro
02-12-2007, 22:49
A mnie wyszło 728 :lol:

Damro
02-12-2007, 22:52
Aw dziale wnętrza 255 :lol: :lol: Chyba mamy inne wyszukiwarki :D

kubaimycha
02-12-2007, 22:55
..aż sprawdziłam ponownie :o :roll: ...i jak byk wyszło odpowiednio 21 wyników w wymianie doświadczeń i 3 we wnętrzach...Co jest grane ?!

adam_mk
02-12-2007, 22:56
Ktoś, gdzieś, kiedyś zauważył, że trzeba w google wpisać "murator + treść"
Podobno czasem dobrze działa...
Adam M.

ponury63
03-12-2007, 09:29
Ten post zapewne zostanie usunięty a ja wraz z nim z tego forum :cry:
tak tak, na pewno ;)


SZUKAM WYRAŻENIA "klej do parkietu" (wpisuję z cudzysłowem) w forum "wymiana do świadczeń" - szukam w tematach postów. W REZULTACIE DOSTAJĘ 1081 ODPOWIEDZI W KTÓRYCH W TEMACIE NIE MA WYRAŻENIA "klej do parkietu".

Będę wdzięczny za wskazówkę jak znaleźć to czego szukam a jeszcz wdzięczniejszy jak Redakcja zrobi coś z tą wyszukiwarką bo wg mnie to ona od dawna nie działa.
Redakcja niewiele może z wyszukiwarką, a informatycy ograniczyli jej funkcjonowanie i tak już zostało :-?
>>> http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=102677

mam wrażenie, że to nadal jest modyfikowane, coraz trudniej znaleźć stare tematy na Forum
wiem, bo stale czegoś szukam, by nie pisać ponownie tego co już pisałem

wyszukiwarka szuka w tematach i w treści postów
z uwagi na często stosowane dziwaczne tytuły ['help!!!!!!!", co robić???", "a może by tak..."] jest to lepsze rozwiazanie
ale [b]UWAGA: pomiędzy kolejnymi wyszukiwaniami musi być przerwa, ok. 15 sekund
inaczej zwracana jest pusta strona z napisem "Informacja"


teraz Twój przyklad
wpisuję: "klej do parkietu", wybieram 'Wymianę doświadczeń' jako miejsce szukania
+ wyniki jako tematy
>>> Znaleziono 1091 wyników
+ wyniki jako posty
>>> Znaleziono 2111 wyników

za dużo, wiec cofam stronę w przeglądarce i do powyższego zaznaczam opcję "Szukaj wszystkich słów"
>>> 21 wyników [jako tematy]
>>> 25 wyników [jako posty]

zdejmuję cudzysłów - taki sam wynik

zatem opcja "Szukaj wszystkich słów" jest lepsza niż wzięcie frazy w cudzysłów
obstawiam, że przy cudzysłowie i opcji "Szukaj któregokolwiek słowa lub wyrażenia jak je wpisano" zwracane są wszystkie posty ze słowem 'klej' i wszystkie ze słowem 'parkietu'; słowo 'do' nie, bo jest za krótkie, zresztą jako zbyt popularne powinno być pomijane przy szukaniu]



ale zostawiam opcję "Szukaj wszystkich słów" i wpisuję: kle* parkie*
>>> 3 wyniki
dla: klej parkie* tak samo

co do miejsca - tematów związanych z wykończeniówką powinno się szukać także we wnętrzach, jest ich tam trochę, a w tym przykładzie nawet sporo wiecej niż w "Wymianie doświadczeń"


i inna opcja
szukanie w google.pl z komendą
site:forum.muratordom.pl klej do parkietu
>>> Sieć Rezultaty od 1 - 10 z około 52 z forum.muratordom.pl z włączonym klej do parkietu
[dokładnie 49 wyników]

Google górą ? chyba tak, do tego roboty googla szukają od razu słów z różnymi końcówkami
tylko by tak robiły, nie trzeba stosować cudzysłowów


kiedyś w szukaniu pomagały rady zawarte tutaj
>>> http://forum.muratordom.pl/post522446.htm#522446
ale niestety, po wszystkich zmianach z ostatniego roku wyszukiwarka forumowa jest zupełnie nieprzewidywalna

niemniej jednak stosowanie tych narzędzi, które są w nią wbudowane [opcje, rozwijane menu] pozwala na nie najgorsze wyszukiwanie