PDA

Zobacz pełną wersję : Jak zabezpieczyć otwór na okno dachowe



magangs
03-12-2007, 09:28
Jak zabezpieczyć w dachu otwór na okno, którego nie chcę na razie wstawiać (stan surowy planuję zostawić na kika - kilkanaście miesięcy) aby mi sie deszcz nie lał na poddasze?

pierwek
03-12-2007, 09:48
ramka z listewek obciągnięta folią budowlaną nałożona od strony dachu na otwór. ramka ma poprzeczkę i na wysokości okna przybija się do krokwi podobną poziomą poprzeczkę.
Poprzeczki związuje się solidnie jakimś sznurkiem żeby ramka nie odleciała z wiatrem.

magangs
03-12-2007, 09:52
a powstrzyma to ściekający od góry dachówką deszcz?

wojciaszek
04-12-2007, 12:49
ja wstawiłem ramy okienne[ fakro] odkręciłem metalowe listwy które są przymocowane od zewnatrz do drewnianej ramy okna,położyłem podwójną folię ogrodniczą tak że znalazła się miedzy drewnianą ramą a metalowymi listwami,tak bez problemu przetrzymały ok 6 miesięcy :lol:

robert58
04-12-2007, 13:17
przeczytaj tutaj:

http://forum.muratordom.pl/zabezpieczenie-st-surowego-otwartego-na-zime,t116736.htm

Andrzej Wilhelmi
05-12-2007, 23:50
Po prostu należy wykonać pełne przykrycie dachu bez wycinania czegokolwiek. Okna połaciowe (dachowe) można wstawiać w dowolnym czasie nawet po wykonaniu ocieplenia poddasza. Pozdrawiam.

pierwek
06-12-2007, 06:07
a powstrzyma to ściekający od góry dachówką deszcz?

oczywiście - ale to już zapewnia kołnierz okna a nie to przykrycie

kabietka
06-12-2007, 11:18
Nie bawić sie w foliowanie tylko wstawić dachówki.

pierwek
06-12-2007, 12:20
do mnie ekipa do dachu jechala ponad 100km. Sami zaproponowali i zrobili takie zabezpieczenie okien ja sobie tylko wstawie już skrzydła jak bede uważał że już czas. Baz sensu byłoby gdyby najpierw robili pełny dach a potem miałbym ich ściągać specjalnie do okien. Wtedy wstawienie okna nie mogłoby kosztować 100zł. Tak że trzeba wziąć pod uwagę różne czynniki a nie dawać takie rady jak Ty.

pierwek
06-12-2007, 12:24
a powstrzyma to ściekający od góry dachówką deszcz?

dopiero teraz zaskoczyłem że ty nie montujesz okna "częściowo" tylko wcale.
to w taki przypadku nie zabezpieczysz dziury folią.
faktycznie wtedy lepiej zrobic dachówkę po całości ...

ja opisywałem przypadek jak montujemy ramę okna z kołnierzem w połaci dachu a samo skrzydło zabieramy...

kabietka
06-12-2007, 12:42
a powstrzyma to ściekający od góry dachówką deszcz?

dopiero teraz zaskoczyłem że ty nie montujesz okna "częściowo" tylko wcale.
to w taki przypadku nie zabezpieczysz dziury folią.
faktycznie wtedy lepiej zrobic dachówkę po całości ...

ja opisywałem przypadek jak montujemy ramę okna z kołnierzem w połaci dachu a samo skrzydło zabieramy...



:D :D :D

pierwek
06-12-2007, 13:04
ups... :oops: