PDA

Zobacz pełną wersję : Halogeny syfitowe na poddaszu



Vax
03-12-2007, 15:31
Mam pytanie jak sobie poradziliscie z montazem halogenow w ocieplonych sufitach KG na poddaszu?

Na razie mam taki plan aby rozicac folie i rozgrzebac na boki wełne ale nadal mam watpliwosci co do takiego rowazania z uwagi na bardzo wysoka temp. wytwarzana przez taki halogen.

Czytalem gdzie o stosowaniuy malych doniczek ale wg. mnie bedzie to powodowala czeste przepalenie sie zarowki halogenu z powody przegrzania.

bigmario4
03-12-2007, 19:36
Kamionkowe doniczki dnem do góry odpowiedniej średnicy :lol: :wink:

Vax
03-12-2007, 19:37
Kamionkowe doniczki dnem do góry odpowiedniej średnicy :lol: :wink:

Czy masz taki patet i czy nie przepalaja sie zarowki?

AVID
04-12-2007, 01:39
Miałem ten sam problem ale na doniczki nie wpadłem poprostu zrobiłem takie pudełeczka z płyty gipsowej .Gratuluje pomysłowości Twoje rozwiązanie jest o wiele lepsze:):):)

retrofood
04-12-2007, 10:10
Najlepiej zastosować żarówki z LED-ami.

Darek Rz
04-12-2007, 10:45
Najlepiej zastosować żarówki z LED-ami.

Witam

Przy takim rozwiązaniu musiałby sobie kupić razem z "zarówkami " typu LED okulary spawalnicze ,aby go nie oślepiła ogromna ilość światła od Ledów ..........

pozdrawiam

ps. Ja zastosowałem trochę doniczek (tam gdzie było miejsce ) ,a tam gdzie się one nie zmieściły "poszły " kółka wycięte ze starego koca gaśniczego - znakomity materiał do takich zastosowań .

angi
04-12-2007, 10:56
Ja w sypialniach dałam ledy, ale to światło z nich to jako bardziej ozdobne w
holu zamawiałam żarówki takie co oddają światło na zewnątrz a nie do środka,
ale trochę drogie.

retrofood
04-12-2007, 11:49
Najlepiej zastosować żarówki z LED-ami.

Witam

Przy takim rozwiązaniu musiałby sobie kupić razem z "zarówkami " typu LED okulary spawalnicze ,aby go nie oślepiła ogromna ilość światła od Ledów ..........

pozdrawiam

ps. Ja zastosowałem trochę doniczek (tam gdzie było miejsce ) ,a tam gdzie się one nie zmieściły "poszły " kółka wycięte ze starego koca gaśniczego - znakomity materiał do takich zastosowań .

1. Nie przesadzaj z tymi okularami. W tym miejscu - sądzę - ilość światła z LED-ów wystarczy
2. Koc gaśniczy to jednak azbest i wszystko co sie z tym wiąże.

Jastrzab
04-12-2007, 11:53
Koce gaśnicze robi się z tkaniny szklanej - takiej jak do kadłubów szklano-epoksydowych (np. łodzie).
Azbest jest już od dawna wycofany.

retrofood
04-12-2007, 12:07
Koce gaśnicze robi się z tkaniny szklanej - takiej jak do kadłubów szklano-epoksydowych (np. łodzie).
Azbest jest już od dawna wycofany.

Darek Rz napisał:

ze starego koca gaśniczego

Darek Rz
04-12-2007, 12:20
Witam

Chyba nie sądzisz "Retro.. " że wsadziłbym sobie do domu azbest :o . Ten koc ma ze 25 lat a mimo to jest zrobiony z włókien szklanych . Nigdy nie widziałem koca gasniczego z azbestu .

kaczorek.
04-12-2007, 13:08
KONIECZNIE ! odseparować wełne od otworów na halogeny i zrobic to w sposób szczelny.

Trociu
04-12-2007, 13:12
KONIECZNIE ! odseparować wełne od otworów na halogeny i zrobic to w sposób szczelny.A czemu tak bardzo KONIECZNIE. Wszędzie pisze, że wełna jest niepalna. Bardziej chodzi chyba o samo odprowadzenie ciepła z halogenów.

kaczorek.
04-12-2007, 13:30
KONIECZNIE ! odseparować wełne od otworów na halogeny i zrobic to w sposób szczelny.A czemu tak bardzo KONIECZNIE. Wszędzie pisze, że wełna jest niepalna. Bardziej chodzi chyba o samo odprowadzenie ciepła z halogenów.

nie chodzi o palność tylko o "pruszenie" z wełny , ja tak zrobiłem ze nie odseparowałem tego dokładnie ...niestety :( więc jak mogę to przestrzegam
przed błędami które ja popełniłem

pzdr.