PDA

Zobacz pełną wersję : projekt C122a UDANY wariant 1



kjaskulski
03-12-2007, 23:00
Witam
Niedawno kupiliśmy projekt domu Udany wariant 1 w odbiciu lustrzanym, w tej chwili projekt jest u architekta w celu adaptacji, wprowadziliśmy kilka małych zmian. Na wiosnę przyszłego roku zamierzamy postawić fundamenty. Czy ktoś z Was kupił też ten projekt i chciałby się wymienić paroma wskazówkami dotyczącymi budowy? Będziemy budować w Tychach na Górnym Śląsku.
Pozdrawiamy
Ewelina i Krzysiek
http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=508&IdKolekcji=[/url]

damimax
05-12-2007, 10:21
Oooo, fajny ten Udany:)

Jestem na etapie poszukiwań projektu i już w związku z wąską działką (19m) przestałam marzyć o 2-stanowiskowym garazu a udany zmieściłby się na niej!

Czy możesz napisać jakie zmiany planujecie w projekcie. Na moją działkę też pasowałoby lustrzane odbicie - mam wjazd od wschodu.

Tak patrze na projekt i ja rozważałabym następujące zmiany:
1. Likwidacja lukarn - wybicie "normalnych" okien w tych pokojach w szczycie budynku
2. Likwidacja połaciówek (przynajmniej jednej) w pozostałych pokojach na poddaszu i tak samo okna w szczycie.
3. Łazienka przy sypialni zostaje garderobą.
4. Parter - na pewno dołożenie okna w jadalnie i chyba wydłużenie ścianki przy schodach, tak aby obok kominka możnabyłoby zrobić kącik TV.
5. Doprojektowałabym daszek nad tarasem z uwagi na to, że u mnie byłaby to zachodnia strona, czyli latem po południu patelnia:)

kjaskulski
05-12-2007, 16:53
Witam

Nasza działka też ma 19m szerokości, dom wpasował się idealnie:)
Wprowadzanie zmian nie jest takie łatwe jak nam się wydawało i każda zmiana dodatkowo kosztuje. Zmiany jakie wprowadziliśmy to:
-likwidacja 2 poczwórnych okien dachowych, zrobiliśmy po 2 z każdej strony.
-dodaliśmy 2 okna 70x140 w jadali aby ją trochę doświetlić
-z pokoju 15 na poddaszu zrobiliśmy naszą sypialnię z wejściem do łazienki 14 z pokoju i z 16 wydzieliliśmy1,5m na garderobę też z wejściem z sypialni ( zmniejszy się wtedy pokój 16 ale to i tak będzie sypialnia gościnna )
- łazienka 17 będzie dostępna z holu
- wstawiliśmy 3 okno balkonowe w pokoju dziennym
- dodaliśmy też po oknie w łazienkach na poddaszu
Te wszystkie zmiany wraz z adaptacją kosztowały nas będą 2880zł + cena projektu 1890zł
Ciężko nam było znaleźć projekt na tak wąska działkę ale udało się i jesteśmy zadowoleni.
Adaptację będziemy mięli gotową do świąt, wtedy złożymy wniosek na wydanie pozwolenia na budowę i na wiosnę chcemy ruszyć z fundamentami:):)
Jeżeli się zdecydujecie na ten projekt piszcie.
Pozdrawiamy
Ewelina i Krzysiek

kjaskulski
05-12-2007, 17:02
http://www.extradom.pl/ext/page?projekt/projekt.xmf&z=opis&id=4642

Na początku byliśmy zdecydowani na ten projekt ale po wizycie u architekta okazało się, że jest trochę za długi i mięlibyśmy mało miejsca za domem:)
Może Wam się zmieści?:)

damimax
06-12-2007, 19:32
Dzieki za linka - niestety Jaskółka odpadła - chcę mieć kuchnię od frontu. A adaptację robicie przez Muratora, czy lokalne biuro?

kjaskulski
06-12-2007, 23:10
Witam
Oczywiście, że przez biuro projektowe. Jeżeli zrobicie przez muratora to zapłacicie podwójnie, bo najpierw za zmiany w projekcie a potem za adaptacje. Więc najlepiej zrobić wszystko u jednego architekta, i tak trzeba mu zapłacić za adaptację, nas te wszystkie zmiany kosztowały 600zł netto + koszt adaptacji, czyli jak pisałem wcześniej w sumie 2800zł brutto. ( Architekt robiący adaptację projektu do działki jest w pełni odpowiedzialny za cały projekt i wszystkie zmiany w nim zrobione, i bierze za to pełną odpowiedzialność ) Jak czytałem na forum zmiany zrobione przez muratora kosztują od 1000zł wzwyż, dochodzą nawet do 5000zł!!! My zanim kupiliśmy projekt byliśmy u projektanta i trochę się dowiedzieliśmy, pewne zmiany mogą być niemożliwe do zrobienia albo bardzo kosztowne z powodu konstrukcji komina, stropu itp. ( dlatego zrezygnowaliśmy z jaskółki, chcieliśmy właśnie przenieść kuchnię od frontu, ale musielibyśmy przenosić kominy itp ) Także radzimy najpierw wizytę u projektanta, nic to nie kosztuje a można wiele się dowiedzieć i uniknąć niepotrzebnych wydatków albo rozczarowania po kupieniu projektu, kiedy okaże się, że zmiany, które chcielibyście wprowadzić wymagają przebudowy połowy budynku, a co za tym idzie sporych wydatków, których i tak jest bardzo wiele zanim wbije się pierwszą łopatę. Najgorszy jest początek, potem już z górki:):):)
W razie pytań jesteśmy do dyspozycji, już wiemy więcej niz na początku, kiedy wydawało się wszystko takie proste:):)
Pozdrawiam

Karinkaad
28-08-2009, 21:57
Jak budowa? Mieszkacie już? Poważnie zastanawiamy się nad tym projektem i chętnie zasięgnęłabym porady, albo obejrzała gotowy domek na fotkach.