PDA

Zobacz pełną wersję : POTRZEBNY EXPERT STEROWANIE MIESZACZEM VITOTRONIC 200 typKW1



pawel237
04-12-2007, 02:25
WITAM
posiadam na górze(75m2 pow) grzejniki płytowe , na dole (65m2) ogrzewanie podłogowe

W jaki sposób mogę rowiązać sterowanie obiegiem podłogówki, gdy dysponuje sterownikiem VITOTRONIC 200 typu KW1

Jest to sterownik viessmanna z pogodówką ale może sterować tylko jednym obiegiem i to obiegiem grzejników
Na jego płycie głównej nie ma gniazd przeznaczonych do podpięcia silnika zaworu trójdrogowego, jak to ma miejsce w ster. typu Kw2

Bardziej mi zależy na wykorzystaniu pogodówki do podłogówki .

W jaki sposób mogę sterować ogrzewaniem podłogowym wykorzystując mieszacz z silnikiem za pomocą tego co mam bez wymiany płyty głównej

Jeżeli nie ma na to sposobu to jak i czym najprościej sterować tą podłogówką

Chciałbym móc sterować pogodowo i niezależnie zarówno górą jak i dołem a do tego potrzebuje Vitotronica KW2

pawel237
04-12-2007, 10:51
?

Renatka&Petronek
04-12-2007, 13:51
Do takiego sterowania potrzebne jest dodatkowe urządzenie, które steruje pompą podłogówki i obwodem M2 czyli tym z mieszaczem. Oczywiście potrzebny jest do tego siłownik na zaworze mieszającym. U mine ta skrzyneczka sterująca wisi koło pieca, a sterowanie odbywa się poprzez piec. A na płycie chyba jest miejsce do wpięcia tego właśnie urządzenia poprzez łącze LON.
U mnie można ustawiać osobno grzejniki i osobno podłogówkę(wszystkie parametry łącznie z osobną krzywą grzewczą).
Montaż i programowanie pieca znajdziesz na stonie viessmanna, albo zadzwoń na ich infolinię.
Niestety to dodatkowe sterowanie podłogówką nie jest tanie.

pawel237
04-12-2007, 20:06
no właśnie to studia bez dna

pawel237
10-12-2007, 04:23
Może macie jakiegoś znajomego serwisanta który ma dostęp do części zamiennych.

Mały
10-12-2007, 15:11
Może macie jakiegoś znajomego serwisanta który ma dostęp do części zamiennych.
To nie jest część zamienna tylko wyposażenie dodatkowe. To taka kość + przewód LON+siłownik(niestety Viessmanna, bo komunikuje się z Vitotronikiem)+ zawór 3d.
Drogie zabawki.