PDA

Zobacz pełną wersję : balkon - dziwny objaw



johny27
04-12-2007, 08:08
mam bardzo dziwny objaw pod płytą balkonową.

balkon jest wylewany razem ze stropem. od góry ma 10cm styropianu, wylewke i plytki. od dołu również 10cm przyklejonego styropianu i tynk silikatowy. Jest rowniez obrobka blacharska

Zauwazylem ze od jakiegos czasu pod balkonem zbiera sie woda ktora splywa na okno. czasem leje sie wrecz strumieniem. Nie widac zeby woda podciekala od brzegu balkonu - nie ma tez spadku na mur. Wczoraj zauważyłem wiszace duze krople pod spodem balkonu. Ska w takim razie jest ta woda? Moze jest to skutek jakiegos wykraplania?

hes
04-12-2007, 08:13
Zgadza się, to skraplanie. Balkon wychładza się i na jego powierzchni skrapla
sie para wodna z powietrza.

johny27
04-12-2007, 08:15
dlaczego wiec nie dzieje sie to na 2 balkonie?

i czy tej wody moze byc bardzo duzo?

hes
04-12-2007, 08:18
dlaczego wiec nie dzieje sie to na 2 balkonie?

i czy tej wody moze byc bardzo duzo?

Opisz może ten drugi balkon. Czy są jakieś różnice w ich budowie, może
polożeniu ?

johny27
04-12-2007, 08:20
drugi balkon jest od wchodu. ten pierwszy od zachodu. jedyn aroznica medzy nimi to to ze pod tym od wschodu wkleilem tylko 2 cm styropianu bo byl i tak stosunkowo gruby

Cypek
04-12-2007, 08:34
Obawiam się, że woda znalazła sobie gdzieś drogę i podcieka Ci balkon.
Znaczy zaciąga wodę z wierzchu płyty balkonowej.
Przeklęte balkony, tylko kłopot i wydatek :(
Też mam 2 szt - i po co ja je robiłem, jak tarasów i zielonej trawki wokół do bólu?

hes
04-12-2007, 08:41
...

johny27
04-12-2007, 08:43
moze wyznacze nagrode za rozwiazanie zagadki...:)

hes
04-12-2007, 08:52
...

hes
04-12-2007, 09:10
...

johny27
04-12-2007, 09:14
ela odpowiedzi ciagle nie udzeliles :)

hes
04-12-2007, 09:21
ela odpowiedzi ciagle nie udzeliles :)

Zawsze daje pierwszeństwo innym... Poza tym temat tak dobry, że szkoda
byloby kończyć go za szybko... Mamy czas. Zapraszam do dyskusji.

Ps. Tak, to ma wiele wspólnego z tymi szybami samochodu...

kbab
04-12-2007, 09:27
mam bardzo dziwny objaw pod płytą balkonową.

balkon jest wylewany razem ze stropem. od góry ma 10cm styropianu, wylewke i plytki. od dołu również 10cm przyklejonego styropianu i tynk silikatowy. Jest rowniez obrobka blacharska

Zauwazylem ze od jakiegos czasu pod balkonem zbiera sie woda ktora splywa na okno. czasem leje sie wrecz strumieniem. Nie widac zeby woda podciekala od brzegu balkonu - nie ma tez spadku na mur. Wczoraj zauważyłem wiszace duze krople pod spodem balkonu. Ska w takim razie jest ta woda? Moze jest to skutek jakiegos wykraplania?

czy te objawy są w czasie opadów, czy również w dni suche? Bo jeśli tylko w czasie opadów to należy podejrzewać, że ta woda jest deszczówką i są jakieś przecieki przez izolację. Mogą pomóc środki do uszczelnień tarasów i balkonów. Zwłaszcza, że deszcze zwykle "zacinają" od zachodu.

adwalk
04-12-2007, 09:36
Odpowiedź tkwi w wcześniejszych postach.
Przy założeniu że krople wody na spodniej części balkonu to rosa
To wykrapla się ona na balkonie gdzie jest 10 cn styropianu bo jest on zimniejszy od tego gdzie są 2 cm.
Tam gdzie sa 2 cm istnieje po prostu strumień energi uciekającej z wnętrza domu i ogrzewającej powierzchnię na tyle że punkt rosy nie zostaje osiągnięty i woda się nie skrapla.

hes
04-12-2007, 10:01
...

Barbossa
04-12-2007, 17:19
mam bardzo dziwny objaw pod płytą balkonową.

balkon jest wylewany razem ze stropem. od góry ma 10cm styropianu, wylewke i plytki. od dołu również 10cm przyklejonego styropianu i tynk silikatowy. Jest rowniez obrobka blacharska

Zauwazylem ze od jakiegos czasu pod balkonem zbiera sie woda ktora splywa na okno. czasem leje sie wrecz strumieniem. Nie widac zeby woda podciekala od brzegu balkonu - nie ma tez spadku na mur. Wczoraj zauważyłem wiszace duze krople pod spodem balkonu. Ska w takim razie jest ta woda? Moze jest to skutek jakiegos wykraplania?
Cypek udzielił częściowo odpowiedzi, a Ty nie piszesz, kiedy to się dzieje tzn jakie warunki pogodowe, a jako, ze teraz to pewnie deszcz