PDA

Zobacz pełną wersję : Siatki w ogrodzeniu



mundosz
04-12-2007, 10:34
Czy warto się nad tym zastanawiać? Czy może lepsze są panele np Bekafor? Narazie chcę sie ogrodzić przejściowo, a potem zdecyduję co dalej

wari
04-12-2007, 11:57
Jesli zastanawiasz się nad ogrodzeniem panelowym Bakafor i do tego jako tymczsasowym to rozumiem, że pieniądze nie stanowią problemu. Panele szybciej się montuje, innej różnicy nie widze. Kwestia etetyki to już subiektywna sprawa.

Trociu
04-12-2007, 13:07
A może zamiast paneli, które trochę kosztują - siatkę zgrzewaną. Rozwijasz, zawieszasz co kawałek na słupku i gotowe. Sam tak będę miał niedługo.

gentile
06-12-2007, 12:00
Do ogrodzeń tymczasowych(nie tylko), najtańsze i najlepsze są siatki wezłowe. Cena mb siatki 160cm to ok.3zł. Ja ogrodziłem tym 3ha

Trociu
06-12-2007, 12:36
Do ogrodzeń tymczasowych(nie tylko), najtańsze i najlepsze są siatki wezłowe. Cena mb siatki 160cm to ok.3zł. Ja ogrodziłem tym 3ha
Jak mocowałeś tą siatkę. Wystarczyło ją przymocować do słupka, czy konieczne było jeszcze domocowywanie do drutów rozciągniętych między słupkami.

Niestety z tego co widzę w opisach, dostępne są tylko siatki ocynkowane. My myślimy o czymś w kolorze zielonym. Więc raczej odpada. Ale jak ktoś wybitnie na ogrodzenie tymczasowe to oczywiście można ją wykrzystać. My tak chyba zamkniemy przód, bo na bramę i ogrodzenie finalne trzeba będzie trochę poczekać.

gentile
06-12-2007, 12:51
Wystarczy przybić skoblami do drewnianego słupka w 3 lub 5ciu punktach. Przewaga tej siatki polega też na tym ze odpadają wszelkie akcesoria dodatkowe, podnoszace koszty. Takie jak własnie druty poziome i naciągarki, w przypadku klasycznej siaki plecionej. No i jeszcze jedno, takie siatki znacznie rzedziej kradna(to ostatnio istna plaga). Złodzieje maja ze sciaganiem ich znacznie większe problemy a ze z natury pracowici nie sa wiec raczej odpuszczają. Natomiast zdjęcie klasycznej siatki z naciągarką to dla nich pestka.

mundosz
11-12-2007, 07:42
No jeszcze zacząłem myśleć nad siatkami zgrzewanymi np Pantanet- bo sąsiad mówił, że grodził budowę na początku czymś takim.
W sumie ma to byc ogrodzenie przejściowe ale nie znaczy, ze nie chce aby jakoś w miarę wyglądało.

Aha no i czym różni się siatka węzłowa od np plecionej?

mundosz
08-01-2008, 10:29
No to wygląda na to, że już się nie dowiem...
Chyba jednak zostanę przy Pantanecie, bo przez rok po budowie to ogrodzenie będzie musiało jeszcze postać

Trociu
08-01-2008, 10:37
No to wygląda na to, że już się nie dowiem...
Chyba jednak zostanę przy Pantanecie, bo przez rok po budowie to ogrodzenie będzie musiało jeszcze postać
Hej
Ja właśnie takim będę grodził. Z tego co się rozglądałem, póki co najtańsze bo nie firmowe można znaleźć w casto w cenie 103zł za 25mb (wys 15,m). Tańszych nie udało mi się upolować. Jak znajdziesz takie, podziel się info.

Maja W.
03-02-2008, 22:11
A i my już na wiosnę będziemy grodzić naszą działkę z 4 stron!! :o Sąsiad z jednej strony pokryje swoje 50% kosztów współnej części ogrodzenia (24m), mam nadzieję że z sąsiadem z drugiego boku też się uda... Chcemy zastosować rozwiązanie najtańsze...docelowe (przynajmniej z 3 stron) czyli najzwyklejszą siatkę, czyli chyba plecioną /zwana dalej "zwykłą"/ -> tą której jest najwięcej w marketach i wokół gotowych domów ;)...
Zastanawiam się tylko nad frontem (42m)..czy dać taką samą siatkę, czy może zgrzewaną :roll:

Wiem, że to kwestia gustu, ale która jest bardziej estetyczna??
No i która trwalsza, bo mój małżonek twierdzi, że ta zwykła.....

Trociu, a jaki gruby drut w tej siatce za 103zł??

hanka55
03-02-2008, 22:17
Takie najtańsze, powlekane zielonym plastikiem z Obi, daliśmy do ogrodu tylnego pod W-wiem.
Po jednym sezonie towarzyskiej wymiany zdań miedzy naszymi psami i psami sąsiadów, siatka miała więcej "cer" niż stara skarpeta.
To delikatna rzecz ozdobna, bardziej umowne ogrodzenie, niż faktyczna zapora.
Moze Wy, będziecie mieć więcej szczęscia w doborze siatki ( w końcu jest to wydatek na lata!).

Trociu
04-02-2008, 09:16
Trociu, a jaki gruby drut w tej siatce za 103zł??
Pewnie nie za gruby. Trudno powiedzieć bez mierzenia.

gwiazdeczka66
04-02-2008, 10:46
kochani my na wiosnę grodzimy się siatką ocynkowaną, powlekaną, NIEBIESKą, mam fioła na punkcie tego koloru w ogrodzie, dla innych to rzecz gustu, zamawiam u producenta w Mąkolnie, dolnośląskie,ma do tego słupki, kapturki, drut, wybierasz sobie co chcesz. słupki już wkopane, przy użyciu specjalnego wiertła idzie jak po maśle, fundament pod siatkę wylewaliśmy sami, można potem zrobić rowek i zatopić siatkę od dołu w celu ochrony przed złodziejami, w obi są specjalne klamerki do montażu drutu na słupkach, można też kupić gotowe bloczki do obsadzania słupków, oraz elementy fundamentu, składa się to jak klocki, ale w celu oszczędności można robić samemu.
WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO DLA MAJI I łUKASZA NA NOWEJ DRODZE żYCIA: DOMU, DRZEWA, SYNA, niekoniecznie w tej kolejności :lol:

Maja W.
05-02-2008, 10:30
Takie najtańsze, powlekane zielonym plastikiem z Obi, daliśmy do ogrodu tylnego pod W-wiem.
Po jednym sezonie towarzyskiej wymiany zdań miedzy naszymi psami i psami sąsiadów, siatka miała więcej "cer" niż stara skarpeta.

Hanka55 a to była ta siatka zwykła czy zgrzewana??


gwiazdeczka66 będzie bardzo oryginalnie, bo nie widziałam u nikogo niebieskiej siatki :D A to jest ta zwykła czy zgrzewana?? I oczywiście czekam na zdjęcia!!
Dziękuję za życzenia, a kolejność troszkę zmienimy :wink:

hanka55
05-02-2008, 11:22
Maju, pleciona, powlekana. Tania i do...ozdoby :wink:

Trociu
05-02-2008, 12:36
Takie najtańsze, powlekane zielonym plastikiem z Obi, daliśmy do ogrodu tylnego pod W-wiem.
Po jednym sezonie towarzyskiej wymiany zdań miedzy naszymi psami i psami sąsiadów, siatka miała więcej "cer" niż stara skarpeta.
To delikatna rzecz ozdobna, bardziej umowne ogrodzenie, niż faktyczna zapora.
Wszystko zależy od psa. Ostatnio pupil moich rodziców stwierdził, że przeszkadzają mu drewniane panele i zrobił z nich trociny do wysokości 50cm.

ewa.szn
23-02-2008, 14:54
Jesli zastanawiasz się nad ogrodzeniem panelowym Bakafor i do tego jako tymczsasowym to rozumiem, że pieniądze nie stanowią problemu. Panele szybciej się montuje, innej różnicy nie widze. Kwestia etetyki to już subiektywna sprawa.
witam...sądząc po wypowiedzi znasz cenę systemu Bekaertu. Prosze podaj mi jakie to koszta za m2?

Mandarynka
03-04-2008, 12:12
A jaka jest różnica w tych siatkach zgrzewanych i zwykłych? Bo wiecie ja też chcę skoro to takie popularne. W sumie i tak miałam wymienić ogrodzenie, więc ten typ Betafence bedzie świetny co?

mundosz
03-04-2008, 12:18
Witam, zatem pochwalę się, że stanęło na tym że założyłem Pantanet Protect

wari
07-04-2008, 00:52
witam...sądząc po wypowiedzi znasz cenę systemu Bekaertu. Prosze podaj mi jakie to koszta za m2?
Trudno podać, bo wszystko zależy od wysokości i firmy w której kupujesz. Najłatwiej to wpisujesz w googlach: Bekafor ceny. Jeśli cena płotka o wysokości 60 cm zaczyna sie od 70-100 zł to chyba nie jest tanio. :cry: