PDA

Zobacz pełną wersję : Jakie szerokie drzwi do łazienki ?



guciooo
04-12-2007, 14:07
Kupiłem mieszkanie w nowym budynku, już mam gotową łazienke i kuchnię. Dzisiaj w budynku był inspektor budowlany, sprawdzał czy jets ten biały montaż. Zrobił pare fotek, nawet pochwalił ze wszystko super, podobno mam najładniej :) 15 minut później wpadł do mnie gość który remontuje kilka innych mieszkan w tym budynku i mówi, ze trzeba będzie wymienic drzwi do łazienki bo mają 70cm a powinny miec 80cm. Podobno tylko w jednym mieszkaniu są dobre. Czy to prawda z tymi drzwiami ??
Przeciez np w praktikerze nie mają drzwi łazienkowych 80, jest z 10 rodzajów 70cm szerokosci. Więc sprzedają drzwi których nie mozna zamontować?
Zadzwoniłem do przedstawicielki od developera która też była dzisiaj u mnie razem z tym inspektorem, powiedziała że mam dobrze, że mam przecież drzwi osiemdziesiątki i nic nie musze poprawiać. Moze nie zauważyli, że mam drzwi 70. A moze to sie liczy z ościeżnicą. Kto wie jak z tym jest ?
Jesli bedę musiał wymienic drzwi to chyba kupie pokojowe z szybką i wywierce na dole otwory bo łazienkowych 80 jeszcze nie widziałem.

laspalmas
04-12-2007, 14:39
A ja zostawiłem otwór pod drzwi 80-tki i to z premedytacją, a co tam!
Zapytaj się tego gościa czy był na szkoleniu NASA z kosmicznych technologii, jeśli nie to nie dziwota że ma w bani tylko jeden wymiar drzwi i to pewnie jeszcze z czasów Edwarda G. :wink:

Rav
04-12-2007, 15:06
bo łazienkowych 80 jeszcze nie widziałem.

No z tym nie widziałem to nie przesadzaj. Ja mam do łazienki 90-tki i kupiłem je bez większego problemu...
Ale uważam, że optymalna szerokość wygodna do łazienki to 80-tki, do kibelka 70-tki...

Madziulka84
04-12-2007, 17:04
łazienkowych 80 jeszcze nie widziałem.

sa lazienkowe 80 my takie wlasnie zamowilismy. W sumie to wachalismy sie miedzy 70 a 80 ale te 70 jakies takie waskie byly

wiec spokojnie sa 80 :)

Cypek
04-12-2007, 18:16
Tyż mam 80, ale mogły być spokojnie 70.

Wosto
04-12-2007, 18:42
W budowanym domu mam 80-ki, a w bloku (w którym obecnie mieszkam) są 60-ki i to takie, że aby wejść z pralką 60-ką musiałem wyciąć część ościeżnicy :evil: :evil: :evil:

guciooo
05-12-2007, 01:24
To co radzicie mam sam wymienic te drzwi na 80 i stracic 500zl czy siedziec cicho ? Moze juz nie zauważą. Jak dla mnie 70 moze być.
W praktikerze w katalogu mają 11 rodzajów drzwi, takie zestawy: pełne 80, pokojowe 80 i łazienkowe 70. To co producenci tych drzwi nie znają
przepisów ?

qlpiak
05-12-2007, 03:42
Wiekszosc drzwi sprzedawanych jako lazeinkowe nie spelnia tez normy powierzchni otworow do wentylacji (sa za male). I co z tego? Jak chcesz, to sobie poprawisz.

Barbossa
05-12-2007, 06:46
To co radzicie mam sam wymienic te drzwi na 80 i stracic 500zl czy siedziec cicho ? Moze juz nie zauważą. Jak dla mnie 70 moze być.
W praktikerze w katalogu mają 11 rodzajów drzwi, takie zestawy: pełne 80, pokojowe 80 i łazienkowe 70. To co producenci tych drzwi nie znają
przepisów ?
odpuść sobie, kto tam będzie na to zwracał uwagę

Cypek
05-12-2007, 06:50
Swoją droga jakiś drobiazgowy inspektor.
U mnie przy odbiorze mieszkania pies z kulawą nogą nie zwrócił uwagi na szerokość drzwi do łazienki.

05-12-2007, 07:06
... 15 minut później wpadł do mnie gość który remontuje kilka innych mieszkan w tym budynku i mówi, ze trzeba będzie wymienic drzwi do łazienki bo mają 70cm a powinny miec 80cm ...
drzwi masz zgodnie z projektem ? projekt przeszedł uzgodnienia ?
jesli tak - to kopnij tego goscia w d.upe ...

Sloneczko
05-12-2007, 07:14
Czy są jakieś przepisy na ten temat?

Mamy przygotowany otwór pod 80-tkę, ale chcemy go zmniejszyć na drzwi 70, aby nie zabierały przy otwieraniu zbyt dużo miejsca w korytarzu. Niby tylko 10 cm różnicy, ale przy drzwiach jest to sporo.

mapan
05-12-2007, 07:34
Warunki jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie:

§ 75. 1. Drzwi do pomieszczenia przeznaczonego na stały pobyt ludzi oraz do pomieszczenia kuchennego powinny mieć co najmniej szerokość 0,8 m i wysokość 2 m w świetle ościeżnicy.
2. W budynku użyteczności publicznej drzwi wewnętrzne, z wyjątkiem drzwi do pomieszczeń technicznych i gospodarczych, powinny mieć co najmniej szerokość 0,9 m i wysokość 2 m w świetle ościeżnicy.
3. Drzwi, o których mowa w ust. 1 i 2, nie powinny mieć progów.

Rozdział 6
Pomieszczenia higienicznosanitarne

§ 79. 1. Drzwi do łazienki, umywalni i wydzielonego ustępu powinny otwierać się na zewnątrz pomieszczenia, mieć, z zastrzeżeniem § 75 ust. 2, co najmniej szerokość 0,8 m i wysokość 2 m w świetle ościeżnicy, a w dolnej części - otwory o sumarycznym przekroju nie mniejszym niż 0,022 m2 dla dopływu powietrza.
2. W łazienkach i ustępach, z wyjątkiem ogólnodostępnych, dopuszcza się stosowanie drzwi przesuwnych lub składanych.

To tyle o przepisach, a życie sobie. Jeszcze nie widziałem, żeby w domku jednorodzinnym komuś przyszło do głowy sprawdzanie szerokości drzwi.

Sloneczko
05-12-2007, 07:47
Jeszcze nie widziałem, żeby w domku jednorodzinnym komuś przyszło do głowy sprawdzanie szerokości drzwi.

Zwłaszcza, że jest coraz więcej łazienek bez pieca gazowego ;)

I dziękuję za wyjaśnienia :) Ciekawe w tym wszystkim jest, dlaczego wciąż produkuje się drzwi do łazienek o szer. 60 cm? :o ;)

mapan
05-12-2007, 08:09
bo mamy gospodarke wolnorynkową :) i będą je produkować tak długo, jak ludzie będa je kupować. A 60 można montować w pomieszczeniach typu spiżarnie, schowki itp.

guciooo
07-12-2007, 20:19
Jednak inspektor budowlany zauważył te drzwi, nic nie mówił przy mnie tylko wspomniał o tym w raporcie. Developer dał mi tydzień czasu na wymiane tych drzwi na 80. Jeśli nie wymienię to budynek nie zostanie oddany do użytku i nie będę mógł się zameldować tak samo jak inni mieszkancy budynku.