PDA

Zobacz pełną wersję : ogrodzenie



arcyadam
04-12-2007, 16:45
Serdecznie proszę o jakieś fotografie ogrodzeń kutych ale wykonanych na pochyłym terenie. Zamierzam zrobić sobie takie ale moja działka na dlugości 22 metrów ma uskok 1 metra. nie wiem jak z tego wybrnąc żeby wszystko miało elegancki wygląd. Czy lać przez cała długość fundament w pozimie?? Może wyrownac gorę ogrodzenia do poziomu a rownac wyskooscia przesła do dołu fundamnetu?? niech ktoś coś doradzi i te zdjecia duzo by mi pomogły. długość od ulicy 23 metry nachylenie terenu na 22 metrach do poziomu to prawie metr roznicy w terenie fundamentu z jednej strony bedzie nad samam ziemia w drugim koncu metr nad ziemia co z tym zrobic? dodam jeszcze ze w tym ogrodzeniu maja byc dwie bramy 2 skrzydlowe. Jak to wykonać z sensem? postaram sie troszke nakreslic usytowanie bram: od strony gdzie fundamet wychodzil by tylko nad sma ziemia jest tak 10 metrow ogrodzenia, 4 metrowa brama, furtka metr, 6 metrowa brama , metr ogrodzenia, i z tej drugiej storny wlasnie fundametn wycodzil by prawie metr nad ziemia. prosz eo jakies porady oraz fotografie z góry dziekóje

gunarb
05-12-2007, 06:34
Pochyłego płoty kutego jeszcze nie widziałem.

Raczej musisz pomyśleć o postopniowaniu pól kutych i zgubieniu różnicy na całej odległości zachowując pion każdego pola

retrofood
05-12-2007, 08:26
Ja robiłem plot drzewiany, więc go pochylilem. Oczywiście furtki i brama w poziomie. Nawet dało się to sensownie podzielić na w miarę równo pochyłe odcinki.
A płot kuty?
wydaje się, że najlepiej poschodkować, ale równomiernie na całej długości!!!! Tak aby przęsła były o tą samą wielkość obniżone (lub podwyższone) w stosunku do sąsiednich. przynajmniej ja bym tak zrobił.
Wg mnie wykonanie fundamentu o wysokości 1 m będzie szpeciło działkę, nie biorąc pod uwagę faktu, że prawdopodobnie sumaryczna wysokość płotu może wpaść w przedział pozwolenia na budowę.

arcyadam
05-12-2007, 22:39
a czy to by głupio nie wyglądało żeby wyrownać płot do poziomu ale z góry przęseł a fundament robic np po całej długośći 10 cm nad ziemią i dorównywać wyskoościami sztachet do fundamentu nie patrzac na to ze np w jednym koncu miala by ona 150 a w drugim 170 wysokosci , czy postopniowac tak jak pisalicie wyzej??

gunarb
06-12-2007, 10:37
Najlepsza rada to papier milimetrowy ołówek linijka i rozrysuj sobie te dwie opcje i porównaj wygląd który ci bardziej odpowiada

Michush
06-12-2007, 19:08
pale powbijać siatke założyć psa kupić i ogrodzienie gotowe xD

ANSEXXX
06-12-2007, 21:00
xxx

KoBu
12-01-2008, 10:44
to i ja się pochwalę:
u siebie zastanawiałem się czy przymocować sztachety do drewna czy do profilu zamkniętego, jednak profil 40x20x2 bedzie na lata.
Sądze, że w przeciwienstwie do fundamentow, podstawa betonowa płotu nie trzeba zbroić drutem. Bykle do wiosny i z teściem będziemy działać.
Drogo wychodziły słupki około 16zł/ szt za 2", jednak na szczęście rozbierali szkalrnię i mam 100 słupków po 5zł/szt za 2,5" - prawdziwy fart :lol:
sztachety (ok. 500szt) udało mi się w tartaku załatwić po 3zł/szt. + 1zł za obrobienie sztachety :)