PDA

Zobacz pełną wersję : PARAMETRY KOTŁA NA EKO-GROSZEK



MarkS
05-12-2007, 07:27
Baaaardzo proszę Szanownych Forumowiczów o pomoc przy ustaleniu parametrów kotła LING KOMBI z firmy Klimosz.
Ostatnio zamontowano mi ten kocioł (23kW), ale serwisant zostawił mi wolną rękę co do ustalania czasów podawania eko-groszku i czasu przerwy między podawaniem (może sam nie potrafił tego zrobić?).
Proszę o informację od osób, które już mają taki kocioł jakie mają nastawione w/w czasy na sterowniku żeby groszek całkowicie się wypalał i zostawał sam popiół, bo to co mam teraz ustawione to woła o pomstę do nieba!!!!!


Wielkie dzięki i pozdrawiam

Vd**
06-12-2007, 06:12
u1=5
u2=20
u3=30min

Do tego trzeba ustawić odpowoednio przysłonę na wentylatorze. Proponuje otworzyć na około 30%. Jeśli paliwo będzie dalej niedopalane proponuje zwiększyć dawke powietrza. Prosze to robić stopniowo. Jeśli poziom węgla na retorcie będzie malał to prawdopodobnie powietrza jest zbyt dużo. Duża ilośc powietrza może objawiać się także spiekami.
Pozdrawiam

uranos
06-12-2007, 07:00
qrcze u mnie węgiel spieka się zanim zostanie spalony

Zwiększałem ilość powietrza ale wciąż były spieki.

Dziś zmniejsze ilośc powietrza i zobaczę co będzie

kagan_sk
06-12-2007, 07:13
Czytając wskazówki/porady użytkowników nasuneły mi się następujące pytania:

1)Wszystkim steruje programator pokojowy - ma on mozliwość ustawienia 2 temperatur (dzien/noc). tak wiec jesli ustawie noc to automatycznie woda w bojlerze(polaczona wezownica) bedzie miala taka temperature jak temp na piecu czyli bedzie zimna. Dobrze to rozumuje?

2)Korzystajac z programatora - grzałem dotychczas w domu zmieniajac 2 godziny na temp. dzienna a potem 2-4 godziny temp. nastawiana na noc.
Czy to jest rozsadne grzanie?
czy lepiej może zrobić coś takiego zeby grzac dziennie np. od 16.00 do 23.00 (czyli mniej wiecej wtedy kiedy jestem w domu) i korzystac z trybu podtrzymania itp?

Posiadam piec Zywiec 20kw+sterownik ST37

pozdrawiam

Coobah
06-12-2007, 17:43
Czytając wskazówki/porady użytkowników nasuneły mi się następujące pytania:

1)Wszystkim steruje programator pokojowy - ma on mozliwość ustawienia 2 temperatur (dzien/noc). tak wiec jesli ustawie noc to automatycznie woda w bojlerze(polaczona wezownica) bedzie miala taka temperature jak temp na piecu czyli bedzie zimna. Dobrze to rozumuje?

2)Korzystajac z programatora - grzałem dotychczas w domu zmieniajac 2 godziny na temp. dzienna a potem 2-4 godziny temp. nastawiana na noc.
Czy to jest rozsadne grzanie?
czy lepiej może zrobić coś takiego zeby grzac dziennie np. od 16.00 do 23.00 (czyli mniej wiecej wtedy kiedy jestem w domu) i korzystac z trybu podtrzymania itp?

Posiadam piec Zywiec 20kw+sterownik ST37

pozdrawiam

Ad. 1. Woda w bojlerze będzie miała temperaturę stałą, niezależnie jak ustawiony masz sterownik pokojowy. Piec ma jakąś histerezę po przekroczeniu której podbije temperaturę do ustawionej na nim. Powiedzmy że masz na kotle ustawione 60 stopni i histerezę 2 stopnie. Jesli piec poprzez ogrzewanie grzejników lub grzanie CWU wychłodzi się do 58 stopni to odpali się ponownie żeby dobić do tych ustawionych 60 stopni. Jeśli będzie w nocy miał grzać wodę to także będzie to robił tą temperaturą 60 stopni, ponieważ jeśli się wychłodzi to ponownie nastąpi rozruch pieca.

Ad. 2. Według mnie lepiej jest żeby piec grzał swoją pełną mocą wtedy gdy jesteśmy w domu. A w innych godzinach niech sobie pracuje w podtrzymaniu.