PDA

Zobacz pełną wersję : kredyt hipoteczny



15-03-2002, 10:21
zamierzam poczekać na tani kredyt po po zmianie ustawy prawo dewizowe czy to dobry pomysł.podobno w pażdzierniku będzie możliwość brania tanich kredytów z banków zachodnich.czy może szkoda czasu na czekanie.może już teraz zaczynać budowę.

dziuba
15-03-2002, 10:22
Możesz zacząć teraz, a potem spłacić kredyt tańszym kredytem.
Ja dobrze na tym wyszłam!

zuzka
15-03-2002, 11:05
Przeczytałam przed chwilą, że za wpis do hipoteki obciążenia kredytem 100 tysięcy zł zapłacę 6.600,- zł.
Czy to prawda????
Jestem zaszokowana.

Redakcja/Prawo
15-03-2002, 12:40
Zależy za jaki kredyt. Kredyt na budowę domu na własnej działce jest zwolniony z opłaty sądowej za ustanowienie hipoteki.

zuzka
15-03-2002, 12:41
Odzięki!!!!!

EM
15-03-2002, 13:02
szufelka itd.:
Nie wiem o czym mówisz? W paźdzeirniku będą mogły u nas działać banki zachodnie ale oferowac będa kredyty walutowe na podobnych warunkach jak obecnie banki działajace w kraju. Tak więc jeśli chodzi o taniośc kredytu nic sie nie zmieni. Weź jeszcze pod uwage ryzyko kursowe, jeśli nie masz dochodów w walucie.
Natomiast interesująca mozliwością jest prawdopodobne wejście na rynek niemieckich Bausparkasse: duzo lepszych instytucji od Kas Mieszkaniowych, kończacych właśnie żywot. I to jest temat, który pewnie będzie wałkowany.
A może redakcja zbada problem i przyblizy go szerokiemu gronu?

<font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: EM dnia 2002-03-15 14:02 ]</font>

Frankai
15-03-2002, 22:52
Zuzka - banki zachodnie może będą oferować konkurencyjne oprocentowanie w walucie, a dla niektórych to wystarczy.
EM - bausparkassy chyba nie będą działać, bo coś słyszałem, że nie zatwierdzono czeguśtam. Chyba że te bausparkassy, to nie kasy budowlane.

EM
18-03-2002, 08:24
Frankai: numer polega na tym, że nie dano im ulg w systemie podatkowym w związku z tym nie będą zakładane Polsce kasy budowlane czyli po niemiecku: Bausparkassen. To kolejny dowód na to, ze Ministerstwo Finansów z uporem godnym lepszej sprawy niszczy w Polsce budownictwo i likwiduje miejsca parcy w tym sektorze. Za poduszczeniem MF taka decyzję podjeto. Idiotyzm lub celowa robota urzędasów sięgnęła absurdu.
W Niemczech takie instytucje działają z duzym powodzeniem. Od października, zgodnie z nowym prawem dewizowym, będą mogły także działać w Polsce. Oznacza to, że każdy Polak może legalnie oszczędzac w Bausparkasse.
Niemieckie instytucje oferuja oczywiście oszczędzanie w EUR przy czym:
1. w odróżnieniu do KM nie trzeba deklarować systematyczności ani czasu oszczędzania wystarczy powiedzieć sumę jaką chce się oszczędzić i wpłacać kiedy ma się kaskę.
2. Oprocentowanie jest godziwe w porónaniu do banków komercyjnych!
Po oszczędzaniu otrzymuje się tani kredyt - lepszy niż komercyjny (tańszy).
W Niemczech obywatele otrzymują prócz tego ulgi podatkowe. Polacy takich ulg nie mają dzięki głupocie MF (albo sabotazowi czego nie da się wykluczyć).
Wszystko to sprawia, że oferta Bausparkassen jest dla Polaków atrakcyjna. Dobra lokata i jeszcze tani kredyt.
Wiem, że kilka Bausparkassen szykuje się na październik do wejścia do Polski bo wiedzą o tym, ze ich oferta jest atrakcyjna. I dobrze. Gniewa mnie tylko to, że głupota i sabotaż MF spowoduje, że kapitał polskich ciułaczy wspierać będzie niemiecki system bankowy aby można było w Polsce wybudować domy dla normalnych ludzi. Czysty obłęd i indolencja bandy podrzędnych księgowych zatrudnionych chwilowo w MF!!!!
Ale cóż: to jest właśnie zaleta Unii i rynku: szybko się okaże co to jest konkurencja i jak będzie trudno pożyczac pieniądze na deficyt w kraju to pójdą po rozum do głowy. Wtedy prawdopodobnie będzie juz źle. Ale może będziemy zarabiac juz w EUR i niekoniecznie zasilać budżet tego śmiesznego kraju rzadzonego przez nieuków.
Pozdrawiam