PDA

Zobacz pełną wersję : komentarz do dziennika budowy mojego EM20 na Podhalu



nabial
06-12-2007, 09:49
Niniejszym otwieram uroczyście miejsce komentowania mojego dziennika - taki prezent mikołajkowy dla wszystkich forumowiczów :D

pado
06-12-2007, 11:22
Cieszę się ,że jestem pierwszy i zainauguruję komentarze do dziennika. Działka piękna , a widok na góry rewelacja. Piszesz ,że działka mała wcale nie ale najważniejsze ,że własna . Własny kawałek ziemi , nieba nad nim i ten widok na góry ..... aż przyjemnie spojrzeć . U nas na nizinach nie ma takich widoków , ale i tak cieszymy się ,że mamy własną działkę i na niej będzie nasz domek.
Projekcik też ładny więc tylko budować !!

My też zaczynamy budowę w 2008 roku koło Poznania!
Pozdrawiamy :
Małgosia i Pawełek

nabial
08-12-2007, 16:55
dzięki za 1 wpis trzymam kciuki za Waszą budowę :D

mkkafe
23-04-2008, 19:07
trzymam kciuki za kolejny M20. Bede podgladala i kibicowala :D

kamilaJ
28-04-2008, 16:32
powodzenia :P

magdalena lachman
28-04-2008, 20:29
Powodzenia :D :D .Pozdrawiam

basiula_81
14-06-2008, 19:48
Co za widok!!!! Działeczka niewielka ale taki widok wszystko zrekompensuje. Powodzenia w budowaniu

grregg
15-06-2008, 08:59
Ach, gdybym to ja miał tak wielką działkę - moja ma 621m2 ;)
Widoki przepiękne!!
Gratuluje pierwszych postępów i powodzenia w dalszej części!

grregg

naLeśnik
05-07-2008, 17:06
Widoki przepiękne, tego zazdroszczę najbardziej ;) ale domek tez bardzo ładny, będę od czasu do czasu zaglądał do dziennika. Powodzenia.

open_21
18-07-2008, 11:53
Witamy i zaprasamy do odwiedzenia naszej strony www , na Podhalu m20 prezentuje się rewelacyjnie!

nabial
18-07-2008, 18:55
cieszę się, że przybywa kolejnych M20. Co do powyginanych desek nad garażem - u mnie cały strop jest monolityczny - ale ekipa dużo gęściej stemplowała, a poza tym pod deskami przybijali deski poprzecznie, tworząc tzw. blaty - dzieki temu jest równo

blaniek
23-09-2008, 20:53
Witajcie,

Po pierwsze: gratulacje! Piękny dom, świetna organizacja budowy, ciekawe rozwiązania.

Nasz domek buduje się pod Warszawą (nieco odmienne klimaty niż Wasze :-( choć udało się nam działeczkę w otoczeniu zieleni znaleźć, chociaż jakaś namiastka...) z Silki rzecz jasna :-) (ściana 3-w z wełną).

Na jaki klej u Was kleją Silkę - kupiłam Maxit Optiroc ale większość silkowców wymienia Alpol...

W tym tygodniu murowane będą ściany, które spoczną na bloczkach ISOMUR. Ze względu na taki rodzaj izolacji za radę konsultantów J-P nie zdecydowaliśmy się na ocieplenie ścian fundamnetowych w pionie (które nota bene tez mamy monolityczne jak u Was, to ostatnio rzadkość), choć wątpliwości pozostały. Co Was przekonało?

Hydroizolacja pozioma też już zakupiona - będzie Icopal SBS Szybki Fundament- jak oceniasz tą papę, czy rzeczywiście 1 wartwa jest wystarczająca? I czy między nią a styropianem kładziona była jeszcze u Was folia?

Zamierzam wykonać opaskę drenażową wokół domu - z czego wykonywaliście Waszą, wspomniałeś, że zamawiałeś przez internet o ile dobrze pamiętam - czy mogę prosić o namiar?

Na dniach musimy zakupić komin - na razie kompletny mętlik w głowie mamy i Schieldel Rondo Plus to na razie jedyny typ - co sprawiło, że wybraliście właśnie ten?

Podoba mi się Wasza okładzina komina! Szukałam kogoś, kto zdecydował się na kamień i proszę. Jaki to konkretnie kamień, jaka grubość płyt na kominie? My sami w planach mamy piaskowiec - elementy mają pojawić się na elewacji, ogrodzeniu ale nie wiadomo było co zrobić z kominem. Ciekawa jestem czy bezpieczne byłoby obmurowanie komina systemowego cegiełkami z piaskowca?

I na koniec te (nie)szczęsne kanały elektryczne: jesteś jedyną osobą, która usiłuje je wykorzystać. Nas do Silki właśnie to przekonało (opcją były silikaty) i szkoda byłoby na nie machnąć ręką.
Rozumiem, że kanały należy zestawiać w pionie tylko tam gdzie planujemy włożyć peszle, czy też powinnam ekipie kazać wszystkie bloczki "zgrywać"?
Nie wiem jak ugryźć tę kwestię.

Pozdrawiam serdecznie,
Blanka

nabial
23-09-2008, 22:20
my kleiliśmy oryginalnym klejem 2w1 d0 silki i ytonga- jest nieco bielszy i ponoć lepszy ale za to dużo droższy niż Alpol, chociaż jak czasami brakowało tego oryginalnego to i alpolem kleiliśmy i stoi :)
co do papy to kupowaliśmy ten sam produkt w 1 warstwie - my may ścianę 3 warstwową tylko do dolnego poziomu okien - taka sama okładzina kamienna jak na kominie, tylko że w rejonie cokołu, a nieco wyżej w okolicy kuchni i jadalni. Tam zrobilismy tak - ściana fundamentowa monilityczna, na to papa, za papą styrodur 20 cm, a na to 10 cm betonu (ściana dociskowa, na której będzie opierać się ścianka elewacyjna z kamieni. na tej ściance z betonu reż Icopal - ale szybka izolacja, a nie papa
Jeżelli wy macie Isomury - tak jak ja - ale ścianę 3 warstwową - to na czym oprzecie tę sciankę elewacyjną? Powinniście zatem ścianę fundamentową też zrobić 3 warstwową albo zamontować ścianę elewacyjną na specjalnych szynach do murów licowych - a te systemy są dość drogie - poza tym - jeżeli nie ocieplicie ściany fundamentowej to owszem - mostek pionowy to odetnie, ale z boku będzie ciągnęło - mnie konsultant JP odmiennie niż Wam doradził ocieplenie fundamentu, mimo, że pytałem czy to konieczne. Notabene, ja podłożyłem pustaki cokołowe nie tylko pod ściany zewnętrzne, ale i pod wewnętrzne, z wyjątkiem dziur na otwory drzwiowe - tam będzie styropian.
Co do elektryki w kanałach- pilnowałem aby kreski się zgadzały, ale oprócz kresek - które się zgadzają - jest też klei - który skutecznie zmniejsza drożność tych kanałów - najlepiej na bieżąco przetykać je grubym drutem zbrojeniowym. jak będziecie lać strop -trzeba te dziury pozatykać, bo beton sporą ich część zaleje. no i przy laniu stropu trzeba już mnie więcej wiedzieć, którędy przewody z parteru mają iść na pięterko - tam w beton trzeba dać rurki 4 cm peszle, na które trzeba namurować 1 warstwę na pięterku. inaczej nie wejdziesz bez kucia z kablami na piętro. jednak na etapie stanu surowego wymaga to przynajmniej wstępnej koncepcji elektryka - ja wykonałem 2 takie przejścia na piętro,

nabial
23-09-2008, 22:28
co do włókniny Fibertex z przedsiębiorstwa INORA z Gliwic - oni preferują tzw drenaż francuski - bez rurek. Rodzaj geowłókniny zależy od rodzaju gruntu - oni pomogą Wam dobrać - i po zamówieniu dostarczą.
Komin mamy Schiedel rondo plus. kamień to łupek - kopany u nas na Podhalu - nawet u mnie na działce jest go mnóstwo - mam już połowę kamienia na cokoły. Jak przeniweluje teren - to pewnie parę kolejnych kamyków się znajdzie :) Ich przeciętna grubość to 4-5 cm, ale jak widać są kładzione na sztorc a nie na płasko z niewielką -0-1 cm spoiną. zatem wymagały one docinanie. Z kanienia o grubości 4 cm odcinało sie fragmenty grube na 6-8 cm i doklejało do komina - klej SOPRO No1. No i wyszło jak wyszło - jak będzie z trwałością - bo to równie ważne jak wygląd - dopiero sie okaże. U nas na Podhalu wszyscy tym obkładają i sie trzyma latami :)

blaniek
26-09-2008, 21:34
Witaj,

Dziękuję za odpowiedzi. Piękny ten Wasz kamień...

Jak życie pokazuje doradcy techniczni różne poglądy mają, choć może ich pozornie rozbieżne zdania wynikały z konkretnych uwarunkowań naszych budynków. Mi powiedziano, że: bloki J&P w 70% redukują mostek cieplny w pionie podczas gdy sam styropian w zaledwie dwudziestu paru (jak w ulotce) i że dodając ocieplenie fundamentów można pokusić się o niemal 100% ochronę, ale trzeba zadać sobie pytanie czy warto. Odradzono mi też zakup bloczków pod ściany nośne wewn. jako zbyteczne, za to mocno zalecono, aby pod wszystkimi otworami tarasowymi i wejściem głównym (całk dł. 5.5 m) i pod wjazdem do garażu te bloki równiez położyć (5.5m) by zachować ciągłość izolacji. I tak mamy. Mimo zaleceń nadal rozważamy obłożenie fundamentów niewielką warstwą styroduru lub termoorganiki gold...

Twoje rozwiązanie z 3-W monolityczną ścianą fudamentową jest bardzo ciekawe. Nasz pan konstruktor na to nie wpadł.... nasza ściana fundamentowa ma 50 cm szer pod ściany zewnętrzne o łącznej szer 55 cm.

Czy stosowaliście zbrojenia murfor pod otwory okienne oraz kotwy do ścianek wewnętrznych?

Dzwoniłam do firmy od drenażu - nadal czekam na materiały informacyjne, które mają przesłać. Dziękuję za namiar. Jaki jest orientacyjny koszt 1m2 tej geowłókniny?

Rozumiem, że kończycie prace w tym roku. Oj chciałabym już być w tym miejscu!!!

Czy konieczne jest zabezpieczenie nieotynkowanych murów Silki przed zimą (środkami hydrofobizującymi)?

Dobrej nocy,
Blanka

nabial
27-09-2008, 11:06
kotwy stosowaliśmy do działówek - jedynie LP 30 sie nadają - raz jak zabrakło - kupiłem takie dużo tańsze i nieco grubsze do płyt GK - nie nadają się - wychodzi krzywo.
my mieliśmy włókninę F3M bodajże - bo grunt gliniasty - ona jest najdroższa - ok 4,40 jeżeli macie lepszy grunt, piaszczysty yo pewnie zalecą F330 po 3,70
my daliśmy murfora pod wszystkie ścianki wewnątrz i działowe i nośne oraz oczywiście pod bramę garażową, drzwi wejściowe i okno balkonowe salonu oraz pod okno balkonowe na górze - mamy jedno takie okno tylko. Akurat starczyło. Natomiast nie dawaliśmy pod "normalnymi oknamii. Bo niby dlaczego pod a nie nad albo po bokach? Wydaje mi się, zo tojuz przesada. Pod balkonowe OK, zgadzam się sens jest. Zwykłe okna - nasunie sie węgarek z Neoporu przy ocieplaniuścia i będzie OK.
To co zostało z MURFOR - niewiele tego zostało - damy pod kominek, jak już będzie budowany.
Pustaki pod ścianki działowe wiele nie kosztowały, a zaletą ich zastosowania było to, że wszystkie ściany i zewnętrzne i wewnętrzne zaczynają się na tej samej wysokości więc dużo łatwiej zrobić przewiązanie ze ścianami wewnętrznymi nośnymi i kotwienie ścianek działowych też duuzo łatwiejsze - prawda?
W tym roku plan jest jedynie na stan surowy otwarty zatem kończymy dopiero w przyszłym roku - mam nadzieję że późną jesienią.
Nie słyszałem o środkach hyrofobizujących przed zimą -mamy dość szeroki okap, więc nie powinny zamoknąć. A nawet jeśli zamokną - to przecież mróz ich nie rozsadzi (mam taką nadzieję :) ) Śmietniki z silikatów stoją latami i jakoś się nie rozpadają, a nie sądzę żeby po ich wymurowaniu ktoś się z nimi bawił jakimiś farbkami :)

Rozumiem - wasza ściana fundamentowa jest 1-warstwowa, nad nią zaczyna się 3-warstwowa z lekkim nadwieszeniem nad ściana fundamentową. teoretycznie zatem ściana fundamentowa będzie narażona na mrozek, który będzie wyziębiał całą ściankę fundamentową oraz ten wąski pasek cokołu, który będzie tuż nad ziemią niczym nie ocieplony - tam mróz może nieco wysadzxać zaprawę na której leży MURFOR. Ja bym na twoim miejscu ocieplił ścianę fundamentową przynajmniej metr poniżej gruntu 10cm styroduru - i masz spokój

Janusz75
31-10-2008, 21:10
Witaj,

Już wcześniej zaglądałam do Waszego dziennika, ale jako czytelniczka :) Zamierzamy skopiować Wasz pomysł na schody - drukowałam dla majstra zdjęcia, żeby nie musiał się domyślać o co mi chodzi :)

No cóż, M20 w podhalańskiej wersji prezentuje się fantastycznie :) A do tego te widoki... Bezcenne:)

Okładzina komina w duecie z pokryciem dachowym wygląda super!

Pozdrawiam,
Ula

nabial
01-11-2008, 21:34
nie trzeba kopiować zdjęć, w komentarzach do dziennika budowy między sosnami mkkafe zamieściłem kopię naszej strony adaptacji projektu z rozwiązaniem schodów. Dzięki za dotychczasowe postępy w naszym zmaganiu z budową wymarzonego domku :)

Nelli Sza
02-11-2008, 00:39
:o :o :o :o :o

Jestem w szoku !!!!!!!!!!!!!!
Domek prześliczny !!!!!!!!!!!!
I jakie tempo !!!!!!!!!!!!
Dach mnie powalił !!!!!!!!!!!!!!!!!

CUDO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :o :o :o
:D :D :D

pozdrawiam

nabial
02-11-2008, 12:01
kotwy stosowaliśmy do działówek - jedynie LP 30 sie nadają - raz jak zabrakło - kupiłem takie dużo tańsze i nieco grubsze do płyt GK - nie nadają się - wychodzi krzywo.
my mieliśmy włókninę F3M bodajże - bo grunt gliniasty - ona jest najdroższa - ok 4,40 jeżeli macie lepszy grunt, piaszczysty yo pewnie zalecą F330 po 3,70
my daliśmy murfora pod wszystkie ścianki wewnątrz i działowe i nośne oraz oczywiście pod bramę garażową, drzwi wejściowe i okno balkonowe salonu oraz pod okno balkonowe na górze - mamy jedno takie okno tylko. Akurat starczyło. Natomiast nie dawaliśmy pod "normalnymi oknamii. Bo niby dlaczego pod a nie nad albo po bokach? Wydaje mi się, zo tojuz przesada. Pod balkonowe OK, zgadzam się sens jest. Zwykłe okna - nasunie sie węgarek z Neoporu przy ocieplaniuścia i będzie OK.
To co zostało z MURFOR - niewiele tego zostało - damy pod kominek, jak już będzie budowany.
Pustaki pod ścianki działowe wiele nie kosztowały, a zaletą ich zastosowania było to, że wszystkie ściany i zewnętrzne i wewnętrzne zaczynają się na tej samej wysokości więc dużo łatwiej zrobić przewiązanie ze ścianami wewnętrznymi nośnymi i kotwienie ścianek działowych też duuzo łatwiejsze - prawda?
W tym roku plan jest jedynie na stan surowy otwarty zatem kończymy dopiero w przyszłym roku - mam nadzieję że późną jesienią.
Nie słyszałem o środkach hyrofobizujących przed zimą -mamy dość szeroki okap, więc nie powinny zamoknąć. A nawet jeśli zamokną - to przecież mróz ich nie rozsadzi (mam taką nadzieję :) ) Śmietniki z silikatów stoją latami i jakoś się nie rozpadają, a nie sądzę żeby po ich wymurowaniu ktoś się z nimi bawił jakimiś farbkami :)

Rozumiem - wasza ściana fundamentowa jest 1-warstwowa, nad nią zaczyna się 3-warstwowa z lekkim nadwieszeniem nad ściana fundamentową. teoretycznie zatem ściana fundamentowa będzie narażona na mrozek, który będzie wyziębiał całą ściankę fundamentową oraz ten wąski pasek cokołu, który będzie tuż nad ziemią niczym nie ocieplony - tam mróz może nieco wysadzxać zaprawę na której leży MURFOR. Ja bym na twoim miejscu ocieplił ścianę fundamentową przynajmniej metr poniżej gruntu 10cm styroduru - i masz spokój


sorki pomylił mi się MURFOR z ISOMUR :)
nie dawaliśmy murfora w ogóle - pan z firmy Polskie silikaty stwierdził, że do domków jednorodzinnych to nie ma sensu - szkoda kasy. Natomiast a propos ISOMUR - w moim wpisie należy słowo murfor zamienić na ISOMUR i będzie tak jak miało być :)

pado
03-11-2008, 18:31
Rewelacja !! Domek naprawdę piękny, a dach rewelacja . Super komponuje się z Waszym górzystym krajobrazem . My na nizinach nie mamy takich widoków.... Szkoda .... Oj pomarzyć zawsze można....

magola
26-11-2008, 13:42
piękny dom i piękne widoki, u ciebie na tarasie to będzie smakować kawka :D
pozdrawiam
magola

TTASZT
25-12-2008, 12:28
Wszystkiego najlepszego na święta i Nowy Rok dla całej Waszej rodzinki

nabial
26-12-2008, 17:39
dziękujemy bardzo, odwzajemniając życzenia Wesołych Świąt i wszystkiego najlepszego w Nowym Roku :)

elja
19-02-2009, 20:42
Dom wygląda jak pół miliona dolarów ( :P ), po zakończeniu pewnie będzie jak cały milion :P . Mam pytanie niedyskretne, jak wyszedłeś do tej pory finansowo?
Ciekawi mnie, czy z silki faktycznie droższe jest budowanie.
Pozdrawiam!

nabial
19-02-2009, 22:31
cóż, do tej pory nie chwaląc się budowałem za własne pieniądze. niestety dokończenie w tym roku będzie wymagało wzięcia kredytu i to niemałego (około 450000 zł - ale dom mam być energooszczędny i w wysokim standardzie). Budowanie w zeszłym roku było generalnie droższe niż w tym - ceny materiałów spadło o 30-40%. Czy z siłki jest drożnej - nie powiedziałbym. Bujda że ściana z ytonga może być 1-1warstwowa będzie zweryfikowana po 2 zimach. Ponadto ściany 1-warstwowe są wrażliwe na błędy wykonawcze. Zalety silikatów są znane, zatem jak już mam ocieplać, to wolę ocieplić silikat.

les111
23-02-2009, 18:28
Witam,Nabial domek rewelacyjny,gratulacje.Nabial pytanko do Ciebie odnośnie komina a szczególnie o okładzine z kamienia,jest to kamień naturalny czy imitacja,jakiej jest grubości i na czym Ci go kleił majster,chciałbym okleić takim samym moje kominy i cokoły,z góry dziekuję za odpowiedz

nabial
24-02-2009, 15:50
to jest naturalny łupek z Podhala - grubość około 4-6 cm poszczególnych plastrów klejone na Sopro Nr 1 - dość drogi klej (80 zł za worek)

les111
24-02-2009, 17:35
Dzięki,Nabiał za infomacje w takim razie jeszcze jedno pytanko jak będziesz miły czy między okuciem komina a kominem stosowałeś listwe startową ,pozdrawiam

nabial
25-02-2009, 08:25
ups - sam nie wiem :)

jessi
29-04-2009, 11:47
ale sliczne macie widoczki i te góry :o :lol: pięknie

Synthia
11-06-2009, 07:15
Dach rewelacja :D

TTASZT
22-07-2009, 06:59
Czy zadowolony jesteś z firmy rek.pl? Kanały wentylacyjne położyli tak jak chciałeś?
Pozdrawiam i wciąż podziwiam efekty.
Masz może jakieś jeszcze wizualizacje bo korytarz na piętrze wyszedł bardzo fajnie ciekaw jestem innych pomieszczeń może hol??

nabial
24-07-2009, 20:52
reku Kraków ma podwykonawcę , który robi wszystko bardzo solidnie, jestem póki co zadowolony. Dorzucam parę wizualizacji - 2 z korytarza, 1 z łazienki na dole
http://images8.fotosik.pl/66/0c58bbeb585817d1.jpg

http://images6.fotosik.pl/507/adab270aadac5fc4.jpg

http://images6.fotosik.pl/507/95939d8881abccd5.jpg

meg60
24-07-2009, 21:28
Ja bardzo przepraszam, że ta w buciorach, ale mam pytanie:: Czym pokrywaliście dach??? To blachodachówka czy dachówka i jakiej firmy???? Bardzo mi się podoba, a tak wogóle to domek super a o widokach nie wspomnę!!!!!

nabial
25-07-2009, 15:54
to jest blachodachówka AHI ROOFING CORONA która z niewielkiej odległości przypomina gont drewniany - bardzo popularne pokrycie na Podhalu

Elena76
25-07-2009, 23:23
Super te wizualki :) Nie mogę się doczekać, aż zaczniecie wykończenie.

A co to za system do podłogówki? Fajnie wygląda, taki bajerek :wink:

TTASZT
26-07-2009, 21:31
Witam,
Wielkie dzięki za wizualizacje wyszły bardzo fajnie, również jestem ciekaw realizacji.
Czy możesz napisać na raki rekuperator się zdecydowałeś. w rekuperatory.pl mają kilka opcji sam nie wiem którą wybrać.

meg60
27-07-2009, 10:34
to jest blachodachówka AHI ROOFING CORONA która z niewielkiej odległości przypomina gont drewniany - bardzo popularne pokrycie na Podhalu

Bardzo dziekuję!!!! Strasznie mi się podoba!!!! Co prawda my budujemy w łódzkim, ale mam nadzieję, że to nie szkodzi :wink: Trochę Podhala w centrum Polski!!!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol:

nabial
27-07-2009, 14:37
podłogówka jest w systemie REHAU - troche droższe rozwiązanie, ale bardzo wysoka jakość produktu. Instalację wody też mam w Rehau

TTASZT
10-09-2009, 07:59
Fajnie wyglądają okna i kominek. podobają mi się choć kominka na razie nie planuję. Ostatnio przygotowując się do wykonania ławy oglądałem wszystkie m20 i Twój em20 :) i u Ciebie znalazłem coś czego szukałem czyli bloczki na warstwę cokołową fundamentu. Firma powinna na prawdę płacić Ci tantiemy za reklamę :). Ciekaw jestem na jaką PCi się zdecydowałeś. Sam bardzo poważnie się zastanawiam nad PCi. Pozdrawiam

Elena76
10-09-2009, 09:17
Fajny kominek 8)

Super, że tego komina u Was nie ma w salonie, dużo więcej miejsca dzięki temu zyskaliście.

piotr.nowy
11-09-2009, 20:52
Przeczytałem Wasz cały dziennik budowy więc wypada się przywitać w komentarzach! :wink:

Bardzo fajnie idzie ta budowa. Tylko pogratulować i życzyć powodzenia na kolejnych etapach .
Chałupa zapowiada się EKSTRA ! :lol:

TTASZT
26-10-2009, 08:25
możesz przypomnieć jaka PCi zainstalowałeś

nabial
26-10-2009, 10:02
alpha innotec

piotr.nowy
28-11-2009, 17:40
Zobaczyłem dzisiaj zdjęcia Waszego domu z zewnątrz i naprawdę bardzo mi się podoba. Fajnie nawiązuje do regionu. Ma styl.
Z jednej strony od razu widać , że to Zakopane a z drugiej - zero kiczowatej pseudogóralskości.
SUPER !

Elena76
28-11-2009, 19:14
Nabial, pochwal się co to za płytki będą w łazience tej z wizualki? bardzo ładne te dekorki

elewacja wygląda świetnie

no i nie daj długo czekać na efekty obudowy kominka :wink:

nabial
29-11-2009, 11:54
to są płytki atlas Concorde - kolekcja tune - dekory to tune wood inserto wave , nie pytaj ile kosztowały.......

Elena76
29-11-2009, 12:23
dzięki :)

widocznie nie było tak źle skoro kupiłeś 8) :wink:

TTASZT
24-12-2009, 11:54
Niech magiczna noc Wigilijnego Wieczoru
przyniesie spokój i radość.
Niech każda chwila Świąt Bożego Narodzenia
żyje własnym pięknem,
a Nowy 2010 Rok obdaruje
pomyślnością i szczęściem.

Ania i Tomasz

Elena76
22-03-2010, 20:29
wrzuciłbyś jakieś nowe fotki ;)

nabial
23-03-2010, 11:31
Ok, postaram się wkrótce :)

Elena76
26-03-2010, 11:17
jak ja Wam zazdroszczę, że te skosy jakieś mniej skośne u Was wyszły :roll:

a poza tym to bardzo fajnie wszystko się prezentuje :)

nabial
26-03-2010, 17:48
teoretycznie to my mamy większe, bo w oryginale jest 45, a u nas jest 49 stopni. Natomiast faktem jest, że nieco inaczej zagospodarowaliśmy poddasze - u nas są istotnie wyższe -ok. 1 metra wysokości ścianki kolankowe. Stąd wszystko poszło w górę o te 60 cm i dzięki temu nie ma skosów w hallu na poddaszu :)

magapam
18-04-2010, 11:47
Witam .Mam prosbe czy masz moze jakies wizualizacje kuchni?bardzo nam sie podoba ten projekt i zastanawiamy sie nad ewentualnymi zmianami.poki co najwiekszy problem mamy z kuchnia- niby 2 okna sa super ale jak zaplanowac rozstaw szafeki i wszystkich urzadzen agd?

nabial
20-04-2010, 17:54
mam, oczywiście, załączam

http://foto0.m.onet.pl/_m/99a0e3e280ecb149fd35366768ff8450,10,19,0.jpg

http://foto3.m.onet.pl/_m/918e7ec8ff860bbaf96c0463cb783fff,10,19,0.jpg

http://foto1.m.onet.pl/_m/a45337019e5e534faac657a41e387439,10,19,0.jpg

http://foto1.m.onet.pl/_m/bff95ddcabe7028c3187767be44dbb99,10,19,0.jpg

http://foto2.m.onet.pl/_m/b3b3668aef6309f991ecf196bd2d287a,10,19,0.jpg

magapam
20-04-2010, 19:14
Dziekuje bardzo.Kuchnia prezentuje sie super.Zastanawiam sie tylko czy nie uda sie tam wygospodarowac miejsca na jakis blacik z krzeslami(chocby dwoma)-zdecydowanie wole kroic siedzac:D

nabial
21-04-2010, 07:38
co kraj to obyczaj :) u nas nie planowaliśmy blacika z krzesłami, będzie pewnie 1 taborecik. Posiłki będziemy spożywać w sąsiedniej jadalni, jak Bóg przykazał, ponieważ takie różne barki, blaciki kuszą do pewnej niedbałości w spożywaniu posiłków, zwłaszcza w czasie tygodnia, kiedy każda minuta droga i wszystko na "chybcika" :)

oldzia
01-06-2010, 22:10
Witaj:)
no domek zapowiada się wyśmienicie....:):):) czy możesz napisać jakiej firmy są okna z dokładnymi danymi???? i czy ogólnie jesteście zadowoleni?? jestem na etapie poszukiwań okien i chciałabym uzyskać opinie innych osób.... z góry dziękuję
życzę powodzenia w dalszych pracach, pozdrawiam

nabial
04-06-2010, 12:40
okna Urzędowski mahoniowe z potrójną szybą. Trudno powiedzieć, czy jesteśmy zadowoleni - jeszcze nie mieszkamy :( Okna sprawiają wrażenie solidnych, mają szereg pozytywnych opinii. No niestety najtańsze nie są......

TTASZT
09-06-2010, 07:48
a ja jeszcze z innej beczki, na jaki rekuperator się zdecydowałeś z firmy rekuperatory.pl ??? Dostałem jakąś promocyjna ofertę od nich ale się zastanawiam. U mnie budowa ruszyła pełna parą.

nabial
13-06-2010, 10:24
storck air 550 w wersji ease. Wersja luxe ma większy wyświetlacz, ale tak naprawdę w sensie dostępnych funkcji różnica jest minimalna, szkoda mi było kasy na ładniejszy wyświetlacz.

viperolo
20-06-2010, 10:33
Witam

Mam pytanie odnośnie ściany fundamentowej. Jaką wysokośc i jakie zbrojenie stosowaliście?, Mam w projekcie 1,4m i zastanawiam się jak z deskowaniem i zbrojeniem.

Pozdrawiam

nabial
22-06-2010, 17:47
otóż mam grunt gliniasty zatem ława została poszerzona do 76 cm ze zbrojeniem 4x16mm i strzemionami co 33 cm. Ściana fundamentowa grubość jak ściany zewnętrznej, tzn 24 cm ze zbrojeniem kratowym (czyli siatka) - podwójnie z obu stron ściany 10 mm (oczko 25cm)

viperolo
24-06-2010, 09:24
Dzięki za odpowiedź

Pozdrawiam

gosiaikarol
27-08-2010, 17:32
witam
Zachwycił mnie dach. Już się na niego zdecydowałam, ale coraz częściej słyszę, że przez posypkę szybciej zarasta glonami. Niestety nie mogę tego sprawdzić (w okolicy nikt nie ma takiego pokrycia) dlatego proszę o opinie tutaj. Czy naprawdę tak szybko zarasta, brudzi się, czy jest to widoczne na ciemnym dachu, a może akurat na blasze tej firmy nic takiego nie ma miejsca? A może wszystkie dachy na Podhalu są zarośnięte? Bardzo proszę o opinię.
pozdrawiam

nabial
27-08-2010, 21:42
jest kilka rodzajów takich dachów z posypką - produkuja firmy Metrotile, Icopal i Ahi roofing. U nas jest Ahi roofing i póki co nie zarasta - podobnie jak inne dachy na Podhalu. Natomiast widziałem kilka dachów z Icopal i Metrotile. które zarastają :)

gosiaikarol
29-08-2010, 18:32
dzięki za pomoc
domek super:)

Limagraf
10-01-2011, 23:52
Witam,
Mam taki sam ukl sciany fund tzn. sciana fund (30cm) z bloczkow zasypowych/styro (10cm)/scianka dociskowa z bloczkow betonowych (14cm). Czy mocowales jakos specjalnie te scianke dociskowa np za pomoca kotew do sciany fund.? Jaka zastosowales hydroizolacje i czy kladles ja na scianke dociskowa czy tez na sciane fund?
Ja tez bede chcial oblozyc swoj budynek tym lupkiem, czy masz jakies dojscie?
Dzieki za odp i pozdr

nabial
16-01-2011, 18:33
ściana fundamentowa, potem styrodur 20 cm i ścianka dociskowa dociskana do styroduru ziemią :) po prostu, bez żadnych mocowań. Ława fundamentowa była lana szeroka dość ok 80 cm, tak, aby ścianka dociskowa miała na czym spocząć. hydroizolacja była na ścianie fundamentowej (papa Icopal ) i dodatkowo na dociskowej (izolacja w płynie Icopal). Widać to w początkowych fragmentach dziennika. łupek na Podhalu to norma, można ją kupić wszędzie, nawet u mojego sąsiada. Pytanie skąd jesteś i czy transport z Podhala się opłaca - tego lupka to parę metrów sześciennych wychodzi.

Limagraf
17-01-2011, 17:12
u mnie sciana dociskowa to bloczek fund 14cm szeroki, i wedlug mojego architekta powinno sie ja kotwic do sciany fund. ale jak sie tego nie zrobi to tragedii nie bedzie, ja zamierzam zakotwic ostatni bloczek i te okladke z lupka. gdybym wylal te sciane dociskowa tak ja ty to nie musialbym kotwic. co kosztow to niestety, ale bede musial je poniesc, chcac osiagnac zamierzony efekt to nie mam wyjscia. a ile kosztuje ten lupek u sasiadai jakie on ma ilosci i jaka gruba masz polozana okladke z lupka? ja jestem ze slupska.
bylbym wdzieczny za jakies fajne foty twojej elewacji.
pozdr

nabial
18-01-2011, 18:03
łupek kosztuje ok 500 zł za m3 tyle że do Słupska to transport będzie kosztowny. A co jeżeli ci zabraknie 1m3 i trzeba będzie dowozić? Bo jednak trochę odpadów się robi i ciężko tak naprawdę obliczyć, ile tego trzeba. Zatem sugeruję znalezienie czegoś podobnego nieco bliżej. No rzeczywiście ja wylewałem ściankę z betonu, w środku ma zbrojenie, więc nie trzeba było kotwić. Natomiast samą obkładkę kotwiłem do ściany nośnej - to oczywiste. Na razie jest odwilż, więc nie chce mi się łazić z aparatem wokół domu po błocie, jak trochę przymarznie, to porobię fotki :)

MesaArt
18-02-2011, 13:58
Witam!

Czy można byłoby się dowiedziec u które biuro robiło Panu projekt wnętrza?

Dziękuję za odpowiedź.

nabial
18-02-2011, 16:43
proszę wpisać do Google: Kinga Śliwa Kraków

STANA
31-03-2011, 18:13
Witam Pana.Ponieważ będę budował 40 km od Pana,chciałbym zapytać;
1/czy jest Pan zadowolony z ekipy murarzy,jeśli tak proszę o kontakt
2/czy ścianka dociskowa była w projekcie czy jest to Pana lub kogoś innego pomysł
3/jakie widzi Pan korzyści z w/w rozwiązania
4/ile kosztowała Pana robocizna za SSO/ekipa/
5/ile m3 desek zużył Pan na potrzeby szalunku
Nie chcę być nachalny więc poprzestane na tych pytaniach,tymczasem z góry dziękuję za odpowiedz.Pozdrawiam

nabial
01-04-2011, 19:57
1) z ekipy murarzy jestem zadowolony, robili mi również więźbę (też OK) i pokrycie dachu (hmm tu już nieco mniej - niektóre elementy nie są idealne) szef ekipy z Klikuszowej, p. Piotr Matuszek 603081663
2) ścianka dociskowa była w projekcie jest ona fundamentem pod obkładke kamienną - po to została głównie zrobiona
3) w 2008 48tys. (uwaga trzeba dokładnie spisać umowę, bo jak nie ma jakiegoś elementu robót, to każą sobie dopłacać - np impregnowania więźby nie było w zakresie robót i musiałem zapłacić dodatkowe 1500 zł
4) nie pamiętam sorki, ale da się to policzyć
jakby coś, proszę o kolejne pytania (aha jak widać w dzienniku - murowałem silkę na klej, ale wydaje mi się że chyba mimo wszystko pewniejsze jest murowanie na zaprawę. Nie mamy żadnych pęknięć ani nic, ale może dlatego, że zrobiliśmy "pancerny" fundament - mamy tutaj glinę - jak robiliśmy ten fundament - to śmiali się, że taki ostatnio robili pod kościół :) . Kolejna uwaga - podniecałem się tym, że w silce są te otwory na przewody elektryczne - kazałem im równo kreski murować - post factum - elektrycy wcale z nich nie chcieli korzystać - szkoda na to czasu i energii :)

ziuta62
02-06-2011, 18:57
Witam!!!!!! Ja tak wykrzyknikuję bo w końcu znalazłam bratnią duszę i to gdzie? Na Podhalu! Nie licząc projektu, bo mój malusienki domek będzie to tak jakbym własny dziennik czytała. Fundament Icopal, potem Isomur, Silka, a na dachu Decra Stratos antracyt. Cieszę się, że podał Pan namiar na ekipę!!!! Jak długo wcześniej trzeba się umawiać? Z napewnością się z nimi skontaktuję, bo miałam wstępne rozmowy z fachowcami i woleli by coś zastępczego zamiast Icopala, a to znowu coś tam.... A u Pana widzę bez problemów poszli jak burza. Cudny dom w cudnym podhalanskim stylu i tu wielki ukłon za zachowanie tradycji. Włos siwieje jak się widzi ten śmietnik architektoniczny w wykonaniu niektórych inwestorów w najpiekniejszym zakątku Polski.
W zasadzie mam 2 projekty jeden bardzo zbliżony do Pańskiego, a drugi nie, ale obity półbalem w całości, też silka i wełna. Tylko mi szkoda,że nie ma w nim tych "skrzydełek" przy dachu i to mi nie daje spać. Może zrobimy z niego projekt indywidualny i zmienimy mu czapeczkę. Już wpisuję w moje najulubieńsze i będę podglądać. Pozdrawiam i jeśli Pan pozwoli pozadaję trochę pytań odnośnie budowy jak już wystartujemy. :)

nabial
06-06-2011, 11:29
oczywiście, chętnie odpowiem na wszystkie pytania. Na 1 juz teraz - blachodachówka to jest Ahi Roofing, a nie Icopal (ma mniejsze tendencje do pokrywania się mchem). Natomiast ekipa budowlana jest z Klikuszowej (tel. na priva)

ziuta62
10-06-2011, 18:56
Dziękuję za odpowiedż! Ekipa już zanotowana. Zanotowałam również dachówkę. W ostatnim numerze Muratora były bodajże wszystkie pokrycia dachowe to zaraz porównam też ceny. Ale skoro lepsza to pewnie pokieruję się podpowiedzią. Czekam na nowinki z budowy bo piękny domek już jest, a otoczenie przecież musi dorównać wnętrzom. Chociaż ten widok jest i tak nie do pobicia. Czy widać Tatry z sypialni? Oj ,boję się, że tą odpowiedzią mnie zabijesz. Pozdrawiam serdecznie !:)

nabial
10-06-2011, 20:22
tak, oczywiście widać :) najlepszy widok z sypialni Martynki (córki) ale i z naszej małżeńskiej nie najgorszy...
Co do otoczenia - to jak widać z ostatnich wpisów na Dzienniku - pracujemy nad tym. Ciężko będzie o sensowną zieleń w tym roku (trzeba zrobić bruki, przeprowadzić jeszcze parę rurek i przewodów, ale na wiosnę powinno się udać :)

ziuta62
20-06-2011, 21:45
Witam ponownie! Przychodzę się pożalić. Nie widzę na forum polecanych architektów z Podhala. Będę robić skladaka czyli dwa projekty w jednym. Jako, że nie jestem z Podhala prosiłabym o polecenie architekta. Może być Nowy Targ, Szczawnica. Podhale jakieś takie bardzo tajemnicze na FM, nikt się nie ujawnia.
Z tym widokiem piękna sprawa. Tak kocham nasze Tatry, że nie wyobrażam sobie reszty życia z dala. Ciagle walczę z zakupem działki.
Ale nie zaśmiecam. Czekam oczywiście na dalsze relacje rodzynka na Podhalu! I jak tam piesek? Zakupiony?
Pozdrawiam serdecznie!

nabial
21-06-2011, 18:40
my korzystaliśmy z usług inżyniera Krzysztofa Smolińskiego z Zakopanego. Niestety nie znam innych architektów z terenu Podhala :(

ziuta62
21-06-2011, 20:21
Dziękuję, to już jest jakiś trop. Myślę ,że dobry. Zapiszę i spróbuję się skontaktować. Pozdrawiam!

ziuta62
22-07-2011, 16:31
Witam! Elewacja wygląda elegancko! Kamień i podbitka wyszły pięknie. Szkoda,że pogoda wszystko opóżnia. Ja byłam w czerwcu na Podhalu i nie mogłam zrobić przez 7 dni fotografii działki z widokiem na Tatry bo były ciągle w deszczowych chmurach. Lipiec widać nie lepszy.
Zachwycam się ciągle dachem, piękna dachówka i piękna robota!
Pozdrawiam i życzę jak nie słonecznej to chociaż suchej pogody!

Juszczakówka
28-08-2011, 20:39
Giewont ;)
podczytuję, ale jakoś mało piszę ;)

ziuta62
28-08-2011, 21:16
Witam! Rzecz jasna,że Giewont. Śpi jak suseł.
Piękny płot! Wspaniale się wszystko komponuje. Kamień na elewcji, płocie, kominie i drzewo w tym samym kolorze.
Bardzo gustownie. A skąd taka piękna choinka? Czeka jak widzę na światełka.

nabial
29-08-2011, 06:14
odpowiedź prawidłowa :) Choinka niestety nie nasza - sąsiada :(

Amtla
27-10-2011, 17:46
A ja tam nie wierzę ani w malowanie, ani w kostkę - FOTEK BRAK ;)

To kiedy przeprowadzka?

nabial
30-10-2011, 12:31
foto już wkrótce, w najbliższych dniach będę odpalał kompa :) Na razie notatki robię tylko w pracy

TTASZT
24-11-2011, 12:49
tylko pozazdrościć przeprowadzki, ja jeszcze trochę muszę poczekać. Gratuluje wspaniałej elewacji. No i w ogóle dom wygląda pięknie.

ziuta62
20-12-2011, 17:54
90997

Zdrowych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia oraz pomyślności w Nowym Domu i Nowym Roku 2012Zyczy Ziuta!!!!

aksamitka
05-02-2012, 14:15
bardzo ladna kuchnia, gdzie zamawialiście?

ziuta62
05-02-2012, 18:25
Pięknie wszystko wyszło, super kolorki. Kominek i szafa nie do pobicia. Pozdrawiam i gratuluje!!!

nabial
05-02-2012, 18:40
kuchnię zamówiliśmy w firmie Wiśnicz z Krakowa, a blat w Mario&Pablo, też z Krakowa :)

aksamitka
07-02-2012, 10:34
mozna prosic o namiary na priv?

nabial
07-02-2012, 12:03
wystarczy wpisać nazwę firmy - kuchnie Wiśnicz do Google i już masz :)

ziuta62
22-02-2012, 17:28
Przepiękne widoki! Tatry u was na wyciągnięcie Ja będę oglądać Tatry z południowego zbocza Gorców. Na lewo mam Pieniny, na prawo Beskidy. Na wprost ukochane Tatry i u podnóża zalew Czorsztyński. Prawdziwa zima w górach to najpiękniejszy czas.
Jestem Ci bardzo wdzięczna za namiar na majstra. Bardzo miły człowiek i wie co robi. Czekamy na projekt żeby dogadać wszystko ze szczegółami. Planujemy zacząć w czerwcu i skończyć na SSO w tym roku. Majster już był oglądać działkę.
Jak się sprawuje włóknina jako drenaż? Jeśli możesz mi podać koszt włókniny i czy coś jeszcze oprócz tego jest potrzebne to byłabym bardzo wdzięczna. Mam już kontakt do Gliwic i jak tylko bedę w Polsce to zadzwonię do nich. Czy majster robił Ci ten drenaż, czy firma z Gliwic przyjechała?
Przepraszam, że Cię zasypuję pytaniami, ale nikt tu na forum nie buduje na Podhalu. A ty masz swoją budowę w jednym paluszku.
Pozdrawiam i życzę miłego wieczoru-przy ekstra kominku!

nabial
23-02-2012, 03:43
ja kupiłem sobie 2 rolki włókniny - już nie pamiętam ile ona kosztowała. Drenaż - to znaczy tę jego część przy fundamentach układał majster. Natomiast patrząc wstecz - ja mam glinę i nie robiłbym drenażu tuz przy fundamencie, ale tak z 1-2 m od obrysu domu. Tuż przy fundamencie mam teraz chodniczek brukowy, a nad nim jak widać na zdjęciach dach o głębokości około 1 metra i w związku z tym ziemia tuż przy ścianie prawie zawsze jest sucha, a poza tym gliniasta - więc nie ma prawa woda przedostawać się w okolicę fundamentu. Kiedyś widziałem taki artykuł o tzw. drenażu francuskim - niestety po fakcie - i oni zalecali w nim zrobić opaskę drenażową właśnie około 1-2 m od obrysu domu. Pozdrawiam i trzymam kciuki

Kwitko
26-04-2012, 09:41
Nabial no ale wrzuć jakieś zdjęcia :) Ostatni widok z tarasu był zimowy, pokaż jak jest teraz. No i ten taras też pokaż :)
Pozdrawiam

STANA
27-08-2012, 20:04
Nabial czy mozliwy jest kontakt telofoniczny ;)Jesli tak to prosze pisz na priwa.Duzo mam pytan a bardzo malo czasu na pisanie.
Lawy dopiero zalane a watpliwosci juz mnostwo:bash:Pozdrawiam

nabial
28-08-2012, 17:55
604537733