PDA

Zobacz pełną wersję : stary, nieuyzwany parkiet



Sad Ripper
06-12-2007, 21:40
Na strychy starego domu, ktory kupilem znalazlem stary (lata 70) parkiet debowy - jest nieco przybrudzony, ale suchy i rowny. Myslicie, ze mozna go wykorzystac na podloge? mam tego lacznie jakies 80-100m2 - ile teraz kosztuje ulozenie parkietu wraz zolejowaniem?

sad ripper

boorg
07-12-2007, 03:21
No to tylko pozazdrościć znaleziska. :oops:

Układanie,cyklinowanie i olejowanie w zależności od rejonu Polski i jakości usługi, to koszt w przedziale 40-90 zł za każdy m2 podłogi. Pod warunkiem, że nie trzeba naprawiać wylewki betonowej. :P

Sad Ripper
07-12-2007, 06:08
Dzieki:)
wylewka bedzie robina od nowa, bo nie bylo izolacji od gruntu:)

sad ripper

JACKIE P
07-12-2007, 23:30
naprawdę lepiej nie mogłeś trafić -stare drewno jest super wysezonowane, wysuszone, napewno parkiet wytwarzany był z porzadnego starego drzewa, z młodych drzew jest gorszy. Nic tylko układac i dobrze zabezpieczyć.

Mymyk_KSK
10-12-2007, 21:28
my tez mieliśmy trochę (40m2) parkietu nowego "z odzysku" - bukowy to był i nie bardzo się nam podobał, ale za to płaciliśmy tylko za ułożenie :D

JACKIE P
10-12-2007, 21:39
buk pięknie wygląda po lekkim zabejcowaniu, poza tym "twardziel"

mapan
10-12-2007, 21:45
buk pięknie wygląda po lekkim zabejcowaniu, poza tym "twardziel"
Też mam bukowy do ułożenia i zastanawiałem się nad podrasowaniem go (np. bejca) Obawiam się jednak, że potem w przypadku cyklinowania może być kłopot, bo zostaną miejsca gdzie bejca dotarła (szpary) i miejsca czyste, a wtedy nie da się ponownie jednolicie wybarwić drewna. Co o tym sądzi boorg?

retrofood
10-12-2007, 22:16
Ja mam bukowy, lat już 20 i nie narzekam.
Ale bejcowany nie był.
chociaż można kupić szpachle do parkietu w różnych odcieniach i zamaskować.

boorg
11-12-2007, 02:10
...Też mam bukowy do ułożenia i zastanawiałem się nad podrasowaniem go (np. bejca) Obawiam się jednak, że potem w przypadku cyklinowania może być kłopot, bo zostaną miejsca gdzie bejca dotarła (szpary) i miejsca czyste, a wtedy nie da się ponownie jednolicie wybarwić drewna...
Nie widzę problemu. :) Chyba, że bejcę będziesz nakładał w ilości 1 litr/m2 ale w takim wypadku, to i sufit u sąsiada zabarwisz. :wink:

Po pierwsze.
Wbrew pozorom bejca tak mocno nie penetruje drewna.
Po drugie.
Aplikacja bejcy najczęściej kończy się na 2 cieniutkich warstwach, bo nadmiar barwienia może zaszkodzić. Przede wszystkim estetyce podłogi.

i to tyle. :)

mapan
11-12-2007, 07:00
Dzięki za informacje i rozwianie wątpliwości.