PDA

Zobacz pełną wersję : najnowsza folia paroIZOLACYJNA



wojtek j.
07-12-2007, 09:30
Kochani!Mój pierwszy temat spowodował kiedyś masę rzeczowych odpowiedzi.
Teraz chodzi o inną nowość-FOLIE PAROIZOLACYJNE Z ODBŁYSNIKIEM (tzn.folią al.) Znalazłem dwóch producentów:DORKEN i facet z Krakowa. Przy czym ten drugi produkt to jakaś rewelacja: składa się z maty poletylenowej z zamkniętymi porami (gr.3 lub 5mm-coś jakby kalimata) i zlaminowanej folii z al.
Kto ma jakieś doswiadczenia praktyczne.
1.Czy faktycznie daje to oszczędnosci energetyczne do 20%?
2.Jak z układaniem.
3.Zjawiska uboczne.
4.Jakieś informacje o parametrach.
5.No i cena.
Proszę o rzeczowość bo czas mnie goni!!!
:o

pierwek
07-12-2007, 10:59
mamy zgadnąć nr telefonu do tego faceta z Krakowa, zadzwonić do niego i zadać mu te wszystkie pytania?
z Krakowa to znam w zasadzie kuzynkę - (ale ona nie jest facetem) i z tv Jana Marię R. - męża Nelly...

Krzysztofik
07-12-2007, 11:19
Jak ta technologia leci do przodu :wink:
Dotychczasowa folia była super, chiper, och ach, a tu masz :D
Nic tylko czekać na dyrektywe zakazującą stosowania deskowania i papy. :roll:

adiz1
07-12-2007, 11:22
Nic mi nie mówi firma "DORKEN" ani "facet z Krakowa" ale Saint-Gobain Isover Polska Sp. z o.o ma w swojej ofercie nowość w asorymencie paroizolacji tj
folię VARIO KM Duplex, a właściwie System ISOVER VARIO (folia, taśmy , uszczelniacze)
więcej tutaj:

http://isover.pl/products.php?p=o&category_id=192&parent=182&level=4

Prezenuje się To wszystko ciekawie, z jednym minusem - cena samej folii (zł/m2) jest 5 x droższa od standardowej folii paroszczelnej "StopAir" tegoż Isowera.

Trociu
07-12-2007, 11:25
Nic mi nie mówi firma "DORKEN"
Tak dla tych, co nie znają firmy Doerken - jest to Dörken Delta Folie http://www.doerken.pl/. Mają ciekawe wyroby po jeszcze ciekawszych cenach ;)

wojtek j.
07-12-2007, 11:38
mamy zgadnąć nr telefonu do tego faceta z Krakowa, zadzwonić do niego i zadać mu te wszystkie pytania?
z Krakowa to znam w zasadzie kuzynkę - (ale ona nie jest facetem) i z tv Jana Marię R. - męża Nelly...

Polityka na bok. PRAKTYKA. Interesuje mnie praktyka!!!!!

EMPIRYZM

GL35
07-12-2007, 14:11
Aby folia z odbłyśnikiem (aluminiowa) spełniała swoje zadanie czyli potocznie "odbijała promieniowanie cieplne" nie może przylegać do płyty KG. Musi pomiędzy folią a płytą być zachowana szczelina ok 5cm. Czyli dochodzi dodatkowy ruszt (koszty) i dodatkowe pogrubienie przegrody (względy estetyczne np. przy oknach dachowych)

Pozdr.

Barbossa
07-12-2007, 19:45
mamy zgadnąć nr telefonu do tego faceta z Krakowa, zadzwonić do niego i zadać mu te wszystkie pytania?
z Krakowa to znam w zasadzie kuzynkę - (ale ona nie jest facetem) i z tv Jana Marię R. - męża Nelly...

Polityka na bok. PRAKTYKA. Interesuje mnie praktyka!!!!!

EMPIRYZM
proponuję na własnej skórze


Teraz chodzi o inną nowość


PRAKTYKA. Interesuje mnie praktyka!!!!!

EMPIRYZM

Ty to stworzysz

hes
07-12-2007, 20:00
mamy zgadnąć nr telefonu do tego faceta z Krakowa, zadzwonić do niego i zadać mu te wszystkie pytania?
z Krakowa to znam w zasadzie kuzynkę - (ale ona nie jest facetem) i z tv Jana Marię R. - męża Nelly...

Polityka na bok. PRAKTYKA. Interesuje mnie praktyka!!!!!

EMPIRYZM
proponuję na własnej skórze


Teraz chodzi o inną nowość


PRAKTYKA. Interesuje mnie praktyka!!!!!

EMPIRYZM

Ty to stworzysz

Już wiecie, dlaczego nawet nie próbuję zabierać głosu ? Boję się
STRAŻNIKÓW TEGO FORUM. Czuwaj ! Bawcie się dobrze !

Barbossa
07-12-2007, 20:06
Ty chyba coś chlałeś :-?
no tak to już piątek wieczór...


Boję się
skojarzyło mi się to z takim zaszczutym dzieckiem wtulonym w kąt między szafą i łóżkiem, a w chałupie szaleje nawalony ojczym

hes
keine grenzen
wstań unieś głowę, powiedz nie jestem sam

AVANTI!
dawaj może coś wię ciekawego wykluje

Talbot
07-12-2007, 20:15
Aby folia z odbłyśnikiem (aluminiowa) spełniała swoje zadanie czyli potocznie "odbijała promieniowanie cieplne" nie może przylegać do płyty KG. Musi pomiędzy folią a płytą być zachowana szczelina ok 5cm. Czyli dochodzi dodatkowy ruszt (koszty) i dodatkowe pogrubienie przegrody (względy estetyczne np. przy oknach dachowych)

Pozdr.

A do czegóż to jest potrzebna ta 5 centymetrowa szczelina między KG i folią z powłoką aluminiową???
W jaki sposób przyleganie płyty do folii ma przeszkadzać odbijaniu promieniowania?

Pozdrawiam

revalidon
07-12-2007, 20:18
Nie przejmować się !!!

Barbusie ujadają, karawana idzie dalej !!!

Barbossa
07-12-2007, 20:21
Nie przejmować się !!!

Barbusie ujadają, karawana idzie dalej !!!
aaaaaaa, to rano o Tobie często Figurski mówi, że Cię pozdrawia za jazdę lewym pasem
teraz do mnie dotarło...

Ty może jesteś hesbollah ?
jedno jest pewne masz uczulenie na mnie, pewnie swędzi Cię tam i ówdzie, ale nie drap, w tych miejscach każde skaleczenie może okazać się brzemienne w skutkach..

revalidon
07-12-2007, 20:33
jedno jest pewne masz uczulenie na mnie, pewnie swędzi Cię tam i ówdzie, ale nie drap, w tych miejscach każde skaleczenie może okazać się brzemienne w skutkach

mistrzu celnych ripost, jak nigdy trafiłeś z przyrównaniem siebie do mendy na jajach :D
ta sama upierdliwość... :(

Barbossa
07-12-2007, 20:40
i Ciebie papraku też kocham
nawet jeżeli jesteś kochający inaczej

Święta idą, a przez Ciebie znaowu będę musiał iść do spowiedzi
może lepiej jakieś kolędy


ostatni raz na Cię reaguję

iwonaszczytno
07-12-2007, 20:50
Nic mi nie mówi firma "DORKEN" ani "facet z Krakowa" ale Saint-Gobain Isover Polska Sp. z o.o ma w swojej ofercie nowość w asorymencie paroizolacji tj
folię VARIO KM Duplex, a właściwie System ISOVER VARIO (folia, taśmy , uszczelniacze)
więcej tutaj:

http://isover.pl/products.php?p=o&category_id=192&parent=182&level=4

Prezenuje się To wszystko ciekawie, z jednym minusem - cena samej folii (zł/m2) jest 5 x droższa od standardowej folii paroszczelnej "StopAir" tegoż Isowera.

No jak Tobie nic nie mówi firma Dorken, :roll: , ja mam taką właśnie folię ale różnicy w cieple raczej nia zuważyłam :wink: potwierdzam jest droga, ale chyba nic nie daje poza uczuciem samouspokojenia

Barbossa
07-12-2007, 21:09
A do czegóż to jest potrzebna ta 5 centymetrowa szczelina między KG i folią z powłoką aluminiową???
W jaki sposób przyleganie płyty do folii ma przeszkadzać odbijaniu promieniowania?

Pozdrawiam
a czemu uważasz to za błędne stwierdzenie?

Talbot
08-12-2007, 08:55
Bo nie znajduję do takiego postępowania fizycznego uzasadnienia.
Że niby promieniowanie odbiję sie od folii przylegajacej do KG i "nie bedzie miało się gdzie podziać"?
Bez obaw KG nie stanowi dla promieniowania znaczącej przeszkody :)
Przy ogrzewaniu podłogowym też zalecacie dystansować wylewkę od folii powlekanej szczeliną około 5cm?

Pozdrawiam

Barbossa
08-12-2007, 17:19
Bo nie znajduję do takiego postępowania fizycznego uzasadnienia.
Że niby promieniowanie odbiję sie od folii przylegajacej do KG i "nie bedzie miało się gdzie podziać"?
Bez obaw KG nie stanowi dla promieniowania znaczącej przeszkody :)
Przy ogrzewaniu podłogowym też zalecacie dystansować wylewkę od folii powlekanej szczeliną około 5cm?

Pozdrawiam
ja uważam taką folię za nieporozumienie, i tyle,
ale żeby coś "odbijało" promieniowanie to nie może przyegać do jakiegokolwiek materiału, bo wtedy mamy inny sposób przewodzenia eenergii

wojtek j.
08-12-2007, 20:11
przykro mi, ale chyba ten cały MURATOR z tą całą swoją estymą SCHODZI NA PSYYYY!!!
..........BEZ ODBIORu

daggulka
08-12-2007, 22:08
powtarzam po raz kolejny.... ignorować forumowych prześmiewców...pomarudzą, dowcipy im się skończą i dadzą spokój ...im więcej będziecie z nimi wchodzili w dykusje tym dłużej będą gderać :roll:

wracając do tematu - znam kogoś kto ma tą folię, ale dopiero od miesiąca i jeszcze nie mieszka, więc nie mogę się wypowiedzieć :roll:

ale rozwińcie temat.... chętnie poczytam ...może sama się zdecyduję :wink:

Rom-Kon
09-12-2007, 12:23
Halo!!! Producenci foli paroizolacyjnych!!! Przegapiliście trendy w marketingu! Po "przedrostkach" typu Ultra, Hiper, Super przyszła moda na NANO TECHNOLIGIę!!! Jeszcze nie widziałem folii by w niej zastosowano nano technologię!

Nakłady poniesione na te "przedrostki" zwrócą się za... 300lat.

...firmy reklamowe biorą ciężkie pieniądze ale czytając to forum stwierdzam że się to opłaci...

Krzysztofik
09-12-2007, 13:36
......

...firmy reklamowe biorą ciężkie pieniądze ale czytając to forum stwierdzam że się to opłaci...
7% "myśli", reszta podatna na reklame(gazety, "płyty instruktarzowe" :wink: itp.)
Niepokojące jest to iż pewne zjawiska fizyczne podważane są przez "zainteresowanych" a reszta łyka to jak żaba muł.

Talbot
10-12-2007, 12:11
[ja uważam taką folię za nieporozumienie, i tyle,
ale żeby coś "odbijało" promieniowanie to nie może przyegać do jakiegokolwiek materiału, bo wtedy mamy inny sposób przewodzenia eenergii

No można by jeszcze z tym dyskutować, ale napisałeś "jakiegokolwiek materiału" więc dyskusja nie jest zasadna. Polecam wysłuchać kilka wykładów z termodynamiki.
I przyjżeć sie powszechnie stosowanym w różnych dziedzinach izolacjom termicznym.

Pozdrawiam

ZW
10-12-2007, 14:14
[...]
ale żeby coś "odbijało" promieniowanie to nie może przyegać do jakiegokolwiek materiału, bo wtedy mamy inny sposób przewodzenia eenergii

Takie lustro na przykład. Przeczy prawom fizyki.

Barbossa
10-12-2007, 20:29
[ja uważam taką folię za nieporozumienie, i tyle,
ale żeby coś "odbijało" promieniowanie to nie może przyegać do jakiegokolwiek materiału, bo wtedy mamy inny sposób przewodzenia eenergii

No można by jeszcze z tym dyskutować, ale napisałeś "jakiegokolwiek materiału" więc dyskusja nie jest zasadna. Polecam wysłuchać kilka wykładów z termodynamiki.
I przyjżeć sie powszechnie stosowanym w różnych dziedzinach izolacjom termicznym.

Pozdrawiam
rozumiem, że takie wykłady prowadzisz, więc poproszę

ZW
tak szczerze, to nie wiem o co Ci chodzi

ZW
13-12-2007, 12:36
[quote=Barbossa][ja uważam taką folię za nieporozumienie, i tyle,
ale żeby coś "odbijało" promieniowanie to nie może przyegać do jakiegokolwiek materiału, bo wtedy mamy inny sposób przewodzenia eenergii

[...]
ZW
tak szczerze, to nie wiem o co Ci chodzi

Lustro zwykle składa się z warstwy srebra czy rtęci ("coś"), która ściśle przylega do szkła ("jakiegokolwiek materiału"). Według powyższej teorii nie ma prawa odbijać promieniowania ;)

Pamiętam coś z fizyki że fale podczerwieni o którą nam chodzi zachowują sie podobnie jak fale światła. Nie wiem czy płyta G-K jest dla nich na tyle przezroczysta aby zespół G-K + folia z powłoką uznać za lustro.
I to niezależnie czy tam jest jakiś odstęp.

pozdrawiam

hes
13-12-2007, 13:36
Pamiętam coś z fizyki że fale podczerwieni o którą nam chodzi zachowują sie podobnie jak fale światła. Nie wiem czy płyta G-K jest dla nich na tyle przezroczysta aby zespół G-K + folia z powłoką uznać za lustro.
I to niezależnie czy tam jest jakiś odstęp.

pozdrawiam

Plyta G-K wcale nie musi przepuszczać promieniowania cieplnego, zeby w
tym przypadku uznać całość za lustro.

Już to kiedyś tu wyjaśniałem: cieplo dochodzi do materiału (np. tej płyty, także
poprzez promieniowanie), nagrzewa go, wnika i dalej wędruje przewodzeniem.
Tym sposobem płyta po drugiej stronie staje się żródlem promieniowania
cieplnego (podczerwonego). I teraz dopiero umieszczona tam lustrzana folia
może odbić to promieniowanie, nie dopuszczając do dalszej ucieczki ciepla.

ZW
13-12-2007, 13:54
[...]cieplo dochodzi do materiału (np. tej płyty, także
poprzez promieniowanie), nagrzewa go, wnika i dalej wędruje przewodzeniem.
Tym sposobem płyta po drugiej stronie staje się żródlem promieniowania
cieplnego (podczerwonego). I teraz dopiero umieszczona tam lustrzana folia
może odbić to promieniowanie, nie dopuszczając do dalszej ucieczki ciepla.

i odbite promieniowanie znów nagrzewa nieprzezroczystą płytę, teraz od zewnątrz ? Idea całkiem niegłupia i przekonująca.

Pytanie jeszcze jaka część energii ucieka przez płytę GK jako promieniowanie.

Nie 100% bo wtedy zamiast styropianu ocieplałoby się folią aluminiową.

ktoś wie ?

hes
13-12-2007, 14:01
Tak naprawdę ta folia mialaby wieksza skutecznosć po umieszczeniu jej na
wewnetrznej ścianie pomieszczenia. Jasne, że są przeszkody- pierwsza to
względy estetyczne, chyba że ktoś gustuje w lustrzanych ścianach.

Mówiąc poważnie, uważam, że zastosowania takich materiałów, niekoniecznie
w postaci folii to przyszłość w izolowaniu. Pojawily się zresztą już farby
tak działające- izolujące i odbijające ciepło.

I.W.
13-12-2007, 14:20
Tak czy inaczej, można to kupic po 1,80 za m2. Warto czy nie?

hes
13-12-2007, 14:57
Tak czy inaczej, można to kupic po 1,80 za m2. Warto czy nie?

Powiem genialnie: wszystko można spieprzyć, używając nawet najlepszych
materiałów, tak jak można uzyskać niezłe efekty przy pomocy skladanki
rzeczy tanich. Reszta jest sprawą dobrego wykonania. Inna sprawa, że
musimy kombinować na własną rękę, bo ciągle jesteśmy z tyłu za światem.

Kupić można, ale dobre tego zastosowanie to nie taka prosta sprawa.
Na pewno warto próbować.

I.W.
13-12-2007, 15:36
I tym sposobem zainwestowałem 270 zł i zamówiłem 150m 2
Przy czym producent pisze że jest ona bardziej"paroizolacyjna" od zwykłej folii. No i na poddaszu będzie oaza od smogu elektromagnetycznego :wink:

hes
13-12-2007, 16:25
Musisz zadbać o to, żeby położyć ją max. szczelnie, bez szczelin.

Rom-Kon
13-12-2007, 18:33
Do takiej foli jest również taśma klejąca szerokości 5 i 7.5cm też powlekana (napylana) warstwą AL. I dopiero zastosowanie takiej taśmy to jest to pełen system... taka zwykła taśma kosztuje trochę ponad 5 zł/50m więc nie ma co jej oszczędzać... Można oczywiście zastosować dużo droższą (niby lepszą) taśmę ale czy ma to uzasadnienie ekonomiczne?

I.W.
13-12-2007, 18:39
Do takiej foli jest również taśma klejąca szerokości 5 i 7.5cm też powlekana (napylana) warstwą AL.
Ale jednostronna chyba? A do przyklejenia do profili trzeba dwustronnej do sklejania folii raczej też .

Rom-Kon
13-12-2007, 19:30
Do takiej foli jest również taśma klejąca szerokości 5 i 7.5cm też powlekana (napylana) warstwą AL.
Ale jednostronna chyba? A do przyklejenia do profili trzeba dwustronnej do sklejania folii raczej też .
...tak jednostronna do sklejania ze sobą brytów folii - uszczelniania...