PDA

Zobacz pełną wersję : Płyta KG na skosach? ma ktoś?



khaldum
07-12-2007, 10:18
Witajcie

szukałam na forum, ale nie doszukałam się

Poszukuję zdjęć następującego rozwiązania

Otwarta więźba dachowa, skosy, beli, ale podbicie dachu nie jest obłożone tradycyjnie deską, boazeryjną tylko płytą kartonowo gipsową. Krokwie pozostawione nie zabudowane.

Maż upiera się przy boazerii na tych skośnych sufitach, a ja mam uraz do boazerii z dzieciństwa... pół domu w boazerii

Może ma ktoś z Was takie rozwiązanie, za fotki byłabym dozgonnie wdzięczna, facetowi wyobraźnia szwankuje, on musi zobaczyć jak to wygląda.

pozdrawiam

khaldum
11-12-2007, 08:36
Ok to może inaczej:

kto ma poddasze wyłożone płyta KG i pozostawione belki konstrukcyjne od więźby nieobudowane?

help - on chce ta boazerię kupować na obicie dachu ....

Basiaw
11-12-2007, 10:27
Ok to może inaczej:

kto ma poddasze wyłożone płyta KG i pozostawione belki konstrukcyjne od więźby nieobudowane?

help - on chce ta boazerię kupować na obicie dachu ....


Nie wiem czy ktoś taki sie znajdzie, mogę się mylić, ale między krokwie i inne elementy więźby idzie ocieplenie czyli wełna mineralna i potem na to stelaże do mocowania płyt k-g, więc pozostawienie widocznymi belek konstrukcyjnych jest dość trudne.

Może podzielcie pomieszczenia i część wyłóżcie płytą a częśc boazerią?
U mnie sypialnie na piętrze są wykończone płytą k-g, ale sufit nad schodami i korytarzem na piętrze wykańczamy boazerią, bo szkoda nam ukrywać pod płytą charakter więźby dachowej.


pozdrawiam
Basia

khaldum
11-12-2007, 11:31
tu chodzi o sufit w salonie, na którym mi najbardziej zależy ( mamy otwarta przestrzeń nad dziennym. Na poddaszu niech będzie deska, tam i tak będzie jego pokój do pracy... ale w salonie boazerii nie strawię....

acca5
11-12-2007, 18:22
Czyli krokwie maja być widoczne.Ale przestrzeń miedzy nimi niewidoczna?Przykryta wełną i K-G Wtedy masz super mostek cieplny, przez który ucieka ciepło z domu. Ja bym ci radziła jeśli chcesz mieć widoczne drewno to wstaw na całą rozpiętość krokwi pod sufitem poprzeczne oheblowane przez stolarza belki- coś na kształt jętek wtedy będzie i ciepło i ładnie z widocznymi belami. tak mi sie wydaje ,że musi być.
http://images30.fotosik.pl/43/1c4f400b05c4f0c5m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=1c4f400b05c4f0c5)

raffran
11-12-2007, 19:41
My tak bedziemy mieli.Technicznie bedzie wygladac tak,ze niestety ale jetki i inne belki beda oblozone.
Dlaczego? A dlatego,ze za pozno na to wpadlismy i doszlismy do wniosku ze lepiej bedzie je oblozyc,niz doprowadzic je do zadawalajacego stanu.
A jak to wyglada to mozesz zobaczyc w linku ponizej.

el-ka
11-12-2007, 21:58
Jeśli nie chcesz mieć ogromnych strat ciepła, to powinnaś ocieplić dach według zasad - min. 25 cm, a wykonać atrapę więźby po zrobieniu ocieplenia. Nikt nie decyduje się obecnie na dach bez ocieplenia przy poddaszu mieszkalnym. Takie rozwiązanie jest drożej, ale i stylowo i ciepło.

khaldum
05-01-2008, 08:54
Wełna 25 o podwyższonej jakości - jakkolwiek to się nazywa :) 2 warstwy folii, jedna przy desce druga na wacie. Ci co się na tym znają będą wiedzieć co chodzi. Na to płyta KG

Efekt końcowy będzie taki jak na zdjęciu umieszczonym przez acca5.

Co najważniejsze NIE BĘDZIE DESKI !!! Wszystko w Kartonie :-D chłop dał się przekonać.

Pomogło zdjęcie z kalendarza wiszącego u Pani w gminie

yes, yes, yes

nie będę miała sauny w salonie ;-)

ta teraz szukam sposobu aby mu zbrzydły wertikale na oknie balkonowym, które zajmuje całą ścianę w salonie... ja nie chcę mieć biura w domu :evil:

pozdrawiam noworocznie