PDA

Zobacz pełną wersję : Pozwolenie zgłoszenie rozpoczęcie



maj1983
07-12-2007, 21:35
Pozwolenie - jak jest - ile dni muszę odczekać aby zgłosić rozpoczęcie robót (ponoć 14 dni) Mam 3 sąsiadów - każdy z nich musi dostać informację z Powiatu? A jak nie odbierze??

Co muszę zgromadzić do zgłoszenia rozpoczęcia robót? i potem już bez problemu po 7 dniach od zgłoszenia mogę zaczynać?

Talbot
08-12-2007, 08:44
14 dni musisz odczekać na uprawomocnienie się decyzji.
Po tym czsieidziesz z pozwoleniem do urzadu i podbijajaą ci tam pieczątkę z info o tym, ze decyzja stała sie ostateczna.
Zgłaszasz wtedy zamiar rozpoczęcia robót (musisz załączyć oświadczenie kirbuda o podjęciu się kierowania budową) i mozesz rozpocząć prace po 7 dniach od zgłoszenia zamiaru.

Sąsiedzi dostają info od powiatu (u mnie od starostwa) tylko w przypadku, kiedy są stronami w postepowaniu, czyli wtedy, kiedy np. budujesz się w ostrej granicy, lub bubdujesz budynek przylegający do już istniejącego budynku sąsiada.
Jeśli nie ma takiej sytuacji, to powiat nie wysyła nic sąsiadom.

U mnie jeden sąsiad musiał dostać info, wiec okres 14 dni uprawomocnienia liczył się od momentu, kiedy urząd dostał potwierdzenie otrzymania przez sąsiada listu poleconego, więc się troszkę cała procedura przedłużyła.
Ale jak traktują to inne urzady to chyba tylko one to wiedzą.

Pozdrawiam