PDA

Zobacz pełną wersję : ogrzewanie podlodowe a pies



Olga
13-08-2003, 10:12
Witam!
Wlasnie jestem na etapie wyboru rodzaju ogrzewania. Moj maz uparl sie na podlogowke w calym domu + piec gazowy kondensacyjny, jednofunkcyjny. Ciekawa jestem co na to moj pies (labrador), ktory raczej woli nizsze temperatury. Moze ktos jest w podobnej sytuacji?
Pozdrawiam .

vacus
13-08-2003, 15:56
Latem jak się nie będzie grzało to pies powinien być zadowolony zimą częścej będzie na dworze - nie znam się ale chyba te psy lepiej czują się latem. A w domu może znajdzie się dla niego jakiś chłodniejszy kąt?
O podłogówce są wcześniejsze posty poszukaj (co prawda o wpływie na labradora nie pamiętam było coś mówione może jednak coś się przyda).

cyrus
13-08-2003, 15:58
sorry że nie pomogę, ale chciałem napisać że jestem pod wrażeniem że ktoś rozpatruje funkcjonalność domu pod kontem pieska...miłe...pozdr

Olga
13-08-2003, 16:16
Coz pies bedzie mieszkal z nami przez najblizsze min. 10 lat, nie chcielibysmy aby sie meczyl....

kasiek
13-08-2003, 18:51
Nasza Buba - wprawdzie bernardyn - mieszka na dworze, do domu wchodzi zazwyczaj w upały kiedy jej za gorąco. Zimą chowa się do komórki, gdzie jest psie legowisko mniej więcej przy minus 15 stopniach cejslusza. Nie bardzo ją sobie wyobrażam w domu z ogrzewaniem podłogowym. No ale ona żyje jeszcze z innymi psami i od szczeniaka w takich warunkach, no i doświadczeń żadnych nie mamy. Rozumiem, że Wasz labrador jest psem domowym (przynajmniej częściowo), może jakimś rozwiązaniem będzie dobra izolacja między posłaniem a podłogą, a może będziecie mieli jakieś miejsca bez ogrzewania (np. pod schodami?).

13-08-2003, 20:31
Ja tez mam labradory i troche doswiadczenia w hodowli tych psow. Labki :D sa wyjatkowo wrazliwe na wysokie temperatury. Optymalna to + 16. Calodzienna obecnosc ogrzewania podlogowego pod labkowymi lapami spowoduje ze pies bedzie bez przerwy chorowal a i bedzie po prostu nieszczesliwy. Moje nawet w zimie uciekaja do najzimniejszego miejsca jakim jest szafa w przedpokoju sasiadujaca z garazem i tam jest najchlodniej mimo ze w zimie obnizamy temp w domu do + 18. Moze to smieszne ale jak juz mam psy tej rasy w domu, ktore wybralam z cala swiadomoscia ich zalet, to moim obowiazkiem jest zapewnienie im optymalnych warunkow zycia. To psy ostrego klimatu. A jak teraz sie czuja w te upaly to sama wiesz. Grube poklady futra w calym domu.
A tak w ogole jestem przeciwniczka ogrzewania podlogowego w calym domu. Dla mnie ten sposob ogrzewania jest nieefektywny, a i na forum czytalam wypowiedzi negatywne na ten temat.

marina123
13-08-2003, 20:33
Sorry zapomnialam sie zalogowac :oops:

Olga
13-08-2003, 21:22
Dziekuje za rady. Co raz bardziej jestem przekonana, ze powinnismy zrezygnowac z podlogowki. Szkoda psa, ktory jest u nas bliskim czlonkiem rodziny. Widze co dzieje sie z nia teraz, nie mowiac juz o okresie zimowym kiedy grzeja kaloryfery. Co prawda ja jestem zmarzluchem, ale zawsze moge sie cieplej ubrac, zas ona - SIARA - nie jest w stanie sie rozebrac... (chyba to co napisalam jest troche glupie). Moral jest taki, ze skoro mamy psa to jego potrzeby takze trzeba brac pod uwage...

marina123
13-08-2003, 21:30
Dokladnie! A Beryl, Asik i Quenny przesylaja ci calusy :D

Mwanamke
14-08-2003, 11:17
Witam,
jesli pies będzie miał wybór to sobie wybierze - moze np nie będziecie kładli ogrzewania w tzw holu....i nie zdziwcie sięjeśłi pies zechcve się latem przespac troche dalej od Was - np na dworzu;-)
Ja mam kudłatego owczarka niemieckiego i taka posciel np latem nijek mu nie przeszkadza, ale w upały wybiera chłodną terakotę ;-)
pozdrawiam
Aga

marina123
14-08-2003, 11:48
Labradory to rasa typowo domowa. Moje chodza za mna krok w krok i jak kiedys Beryla przypadkiem zostawilam na kilka godzin za drzwiami (a potem poszłam spac :x ) to plakal jak male dziecko, a jego płacz usłuszalam dopiero rano.

Maluszek
14-08-2003, 11:59
Ja mam berneńczyka i jak teraz jeździmy na budowę to przy tych upałach przeważnie przesiaduje w domu. Zrobiliśmy ogrzewanie podłogowe i zimą pewnie będzie mu lepiej na dworze.

14-08-2003, 22:53
No wlasnie masz wygode z tym dworem a labki zupelnie nie nadaja sie trzymania na dworze :-?

Bartt
16-08-2003, 11:21
Mója suczka (posokowiec) uwielbia siadać w przedpokoju w miejscu, gdzie pod posadzką biegną rury c.o. i gdzie podłoga jest mocno ciepła 8) (o wiele cieplejsza niż przy podłogówce).

Z drugiej strony ostatnio czytałem wypowiedź w prasie osoby, której pies źle znosił ciepło elektrycznej podłogówki.

Na wszelki wypadek w holu pod schodami zostawię przestrzeń bez instalacji. Dzięki temu zawsze znajdzie sobie własny azyl. Inną sprawą jest, że zazwyczaj i tak kokosi się z nami na kanapie :)

fromel
16-08-2003, 11:46
Wiecie jak na jakie grupy dzielą się właściciele jamników?
1. Na tych, których pies śpi razem z nimi w łóżku;
2. Na tych, którzy się do tego nie przyznają.

Właściciel Kreski :oops:

Osówka
16-08-2003, 16:47
Hej!
Może jednak nie rezygnować z podłogówki? Ogrzewanie podłogowe ma tę cechę, że co prawda najcieplej jest na dole, ale rozkład temperatury pozwala na utrzymywanie w domu niższej temperatury (obiektywnie) niż przy grzejnikach. Zatem komfort odczuwania ciepła w domu jest już przy 20 stopniach, a przy kaloryferowym przy 22. Może nawet pies byłby bardziej z tego zadowolony? :roll:
A ochota do wygrzewania się u piesków rośnie z wiekiem (reumatyzm...) i wtedy ciepła podłoga jak znalazł :wink:

araman
16-08-2003, 17:51
Bartt masz racje mój posokowiec też śpi najczęściej na kanapie a w nocy w łóżku (czasami w nogach ale różnie to bywa) a więc nie bede miał problemu z podlogówką. Mój pies nie uznaje podłogi nawet jeżeli by tam leżały perskie dywany. Jedyna sytuacją kiedy leży na podłodze to jest podłoga przed rozpalonym kominkiem. Z rana po spacerze wskakuje pod kołdrę i śpi dalej

paj^
18-08-2003, 05:49
:D :D :D
wlasnie patrze na swojego "niziolka", spi na poduszce, ze az .... :) a puduszki nie ma na podlodze ......

HenoK
18-08-2003, 05:58
Cieszę się, że wreszcie ktoś poruszył sprawę ogrzewania igloo - bo tego jak rozumiem dotyczy temat - ogrzewanie podlodowe :D :lol: :D .

Bartt
18-08-2003, 07:39
hmmm, chyba raczej chodziło o batyskaf - iglo raczej stoi na lodzie ;)

HenoK
18-08-2003, 18:12
hmmm, chyba raczej chodziło o batyskaf - iglo raczej stoi na lodzie ;)
IGLU, igloo :
dom Eskimosów zbudowany z bloków śniegowych lub lodowych o kształcie kopulastym, średnica 3-4 m, wysokość 2 m.

Bartt
18-08-2003, 18:43
Pod tym kątem patrząc to się zgadzam :wink: