PDA

Zobacz pełną wersję : Jak dobrze ułożyć podłogę z płyty osb na keramzycie? PILNE



Tomaszos
13-08-2003, 10:16
Pytanie jak w/w

Bardzo mi zależy na Waszych doświadczeniach

POZDRAWIAM. :P

Tomaszos
13-08-2003, 12:00
Czy naprawdę nik nie spotkał się z tym rozwiązaniem ?????????


:cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Slawek :)
13-08-2003, 12:27
Hey,
to dość wyrafinowane, co zamierzasz zrobić, nie boisz się, że to będzie strasznie skrzypiało?
Znalazłem link do trochę innej techniki, ale może Ci pomoże dokonać wyboru
:wink:
http://www.optiroc.pl/porady/podloga_na_gruncie.htm

21-08-2003, 12:38
ponawiam B. Prosze o uwagi

Pearl
21-08-2003, 13:37
Pewnie nie możesz mieć zbyt ciężkiej podłogi...
Proponuję tak:
1. legary drewniane (sam keramzyt po jakimś czasie się skruszy - to z kolei wiąże się z jego minimalnymi ruchami, a to może powodować skrzypienie, uginanie się całości w różnych miejscach. Istnieje też prawdopodobieństwo, że podłoga w ogóle nieco "usiądzie". O tym wszystkim słyszałem od wykonawcy.)
2. specjalna taśma-podkładka, dzięki której legary nie skrzypią
3. keramzyt - wysypać tak, by podłoga (proponuję kleić płyty na pióro-wpust) osiadła swobodnie na legarach.

A teraz uwaga! Sam tak zrobiłem, ale zapomniałem (nie wiedziałem o jej istnieniu) o taśmie :( i trochę skrzypi. Mam jednak koncepcję jak temu zaradzić. Generalnie nie jest to łatwe zadanie i do tego pracochłonne. Może spróbować z podsypką FERMACELL? Drogie "toto", ale lekkie i na pewno nic się nie będzie działo. Kupisz ją np.:w PLATFORMIE. Ok. 40PLN za 50litrów - jeśli się nie mylę...

Pozdrawiam

Pearl

Slawek :)
21-08-2003, 14:09
Pearl,
mogę jako lajkonik zapytać, dlaczego chcesz kleić płyty, zamiast mocować je wkrętami?
Chyba, że mocujesz na wkręty do legarów, a kleisz pióro i wpust :roll:

Pearl
21-08-2003, 15:03
sklejając płyty na pióro-wpust i nie mocując wkrętami do legarów uzyskujemy "podłogę pływającą" na legarach. Dzięki temu unikamy zbędnych naprężeń na wkrętach i podłoga nie skrzypi. To słyszałem od wykonawcy...

Pozdrawiam

Pearl

tom soyer
21-08-2003, 15:21
a jaka technologia podlogi na gruncie ma najmniejsza grubosc? chodzi mi o jak najmniejsze straty na wysokosci w piwnicy.

Slawek :)
21-08-2003, 16:08
To ja podrążę dalej ten temat pływającej podłogi. Interesuje mnie mianowice na czym leżą owe legary? Też na keramzycie, czy też zakładasz że legary leżą na wylewce, a keramzyt wypełnił tylko przestrzenie pomiędzy nimi?
Pytam, bo u mnie była taka "pływająca" podłoga z desek (częściowo międzywojenna, a częściowo starsza), gdzie legary leżały w zasypce a deski były do legarów przybite (zasypka była ubita do samych desek - ale te o dziwo nie zgniły i mogłem je odwrócić i położyć nanowych legarach). Na chłopski rozum lajkonika, jeśli owe legary miałyby leżeć w keramzycie, to jednak należałoby do nich przytwierdzić te płyty, bo jak się dostanie jakieś mniejsze ziarno keramzytu pomiędzy płyty a legar, to będzie skrzypiało jak cholera. :lol: A może się tak zdażyć jeśli np. pod legarami skruszeje keramzyt i trochę osiądą.
Wiem, że OSB potrafi upierdliwie skrzypieć, bo sam z niedbalstwa nie wymiotłem drobin ceramicznych z deski podprogowej, na którą przyszła płyta OSB i skrzypi lepiej niż dudy :-?
Jeśli natomiast legary miałyby leżeć na wylewce, to muszą mieć chyba niezłą wysokość, bo keramzytu trzeba jednak trochę nasypać żeby zaczął izolować :roll: