PDA

Zobacz pełną wersję : projekt M25a KAMERALNY wariant 1



Cecylia Mazur
09-12-2007, 13:59
proszę o kontakt osoby, które budują lub wybudowały kameralny wariant I

fragles
27-12-2007, 10:18
Witam,

na wiosnę mam zamiar zacząć budowę domu (M25a Kameralny - wariant I ).

arturromarr
03-04-2008, 14:23
Witam
Wraz z żoną zabieramy się za budowę naszego gniazdka rodzinnego.
Będzie to trochę dostosowany do naszych potrzeb domek według projektu muratora "Kameralny" wariant I.
Czy jest ktoś na forum komu również spodobał się ten niewielki ale ciekawy projekcik a może ktoś już go buduje albo zbudował?

arturromarr
21-04-2008, 12:58
Ja się ośmieliłem :)
Właśnie pokonałem wraz z żoną wszystkie formalności i przystępujemy do budowy.

Konkolina
02-08-2008, 15:06
Witam serdecznie,
właśnie zakupiłam fantastyczny projekt domu M25a Kameralny wariant I. Jednak nie jestem do końca przekonana czy wybrałam odpowiedni. Czy ktoś z Was buduje lub wybudował taki dom? Jakie w ogóle są Wasze opinie, spostrzeżenia, uwagi? Będę wdzięczna za każdą odp.

kregiel maciej
14-08-2008, 09:05
Czekam na wasze opinie.ja jestem na samym początku budowy. Mam wylane ławy fundamentowe i czekam na ekipe do stawiania ścian,chętnie podziele się informacjami na temat kameralnego m25a.

agataw10
24-08-2008, 18:29
Witam,
jesteśmy w trakcie budowy tego domku. Dokonaliśmy w nim kilku zmian a mianowicie:
- powiększyliśmy go o 1 metr z przodu i z tyłu
- zrobiliśmy przejście do garażu z domu i zlikwidowaliśmy wejście do garażu z ganka
- zrobiliśmy ściankę kolankową dzięki której pokoje na górze zyskały więcej powierzchni
- zlikwidowaliśmy jedno okno w kuchni i w jadlni
- zlikwidowaliśmy spiżrnię i jej kosztem powiększyliśmy wiatrołap
Tych zmian jest jezcze kilka.....
Pozdrawiam :)

arturromarr
10-09-2008, 11:19
A jednak "Kameralnych" będzie więcej . :)
Ja buduje z mozołem ten domek już całe lato i jestem na etapie układania stropu.
Budowa systemem gospodarczym przy dużym wkładzie własnym więc środki finansowe i robotnicze mocno ograniczone dlatego budowa idzie wolno.
Jednak cieszymy się z każdego zamkniętego etapu i liczymy na dłuuuugą i ciepłą jesień.

Nasze zmiany to:
-WC przeniesione bliżej schodów.
-Wejście do garażu przeniesione do powiększonego w ten sposób (przesunięcie -WC) przedsionka.
-Okna i drzwi zmienione na typowe, likwidacja okien dachowych.
-Lekko przesunięty komin i powiększona dzięki temu kotłownia dla eko-groszku.
-Oddzielenie ścianą kuchni od jadalni.
-Jeszcze pewnie coś ale nie pamiętam już :)

Jaką planujecie kolorystkę, co na dach?

PS:
Kameralny w swej okazałości:
http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=448&IdKolekcji=&powierzchnia_od=&powierzchnia_do=&kondygnacja=&nazwa=kameralny&symbol=&x=0&y=0&nr=1
http://projekty.muratordom.pl/pliki/dom_448_8.jpg

arturromarr
10-09-2008, 11:24
Witaj
Potwierdzam Świetny wybór na mały zgrabny i funkcjonalny domek.
piszmy wszyscy w jednym wątku.
http://forum.muratordom.pl/czy-ktos-realizuje-kameralny-m25a,t138061.htm?highlight=kameralny

arturromarr
10-09-2008, 11:25
Witajcie
piszmy wszyscy w jednym wątku.
http://forum.muratordom.pl/czy-ktos-realizuje-kameralny-m25a,t138061.htm?highlight=kameralny

fragles
15-09-2008, 20:48
Witam wszystkich,

my również od lata zmagamy się z budową tego domku. W tej chwili jesteśmy na etapie układania więźby dachowej. W końcu rysują się wspaniałe kształty kameralnego :D :D

Nasze zmiany to:
- częściowe podpiwniczenie budynku (część po salonem i jadalnią),
- kotłownia przeniesiona do piwnicy,
- rezygnacja z pomieszczenia gospodarczego na rzecz większego salonu,
- w salonie tylko jedno duuuże okno 3m szer. 2.5 wysokości z wyjściem na taras,
- rezygnacja ze spiżarni na rzecz większej kuchni,
- WC na parteże przesunięte do schodów

Chyba to wszystko - tak mi się przynajmniej wydaje.

fragles
22-09-2008, 20:52
Witam szanownych miłośników Kameralnego,

Czy zastanawialiście się nad umiejscowieniem wyłazu dachowego?? W projekcie wyłaz jest z jednej strony a kominy z drugiej - trochę niefortunne rozwiązanie. Macie może jakies pomysły jak umiejscowić wyłaz po tej samej stronie co kominy??

arturromarr
23-09-2008, 11:02
Logicznie rzecz biorąc to powinny być po stronie kominów bo to tam się z reguły chadza a przechodzenie przez szczyt może być niebezpieczne.
Może zrobiono tak, ze względu na łatwość dostępu od wewnątrz, ale to chyba nie powinna być wytyczna.
Fajnie mieć takie problemy :), my jeszcze składamy strop a pogody nie ma.

agataw10
23-09-2008, 18:17
Witam,
jak to miło, że są jeszcze inne osoby budujące "kameralnego". My jesteśmy już po wyborze okien, drzwi i bramy garażowej, teraz tylko cierpliwie czekamy na ich wstawienie. Kolejnym etapem jest krycie dachu - blachodachówka Prószyński - Kron kolor grafit. Dach mamy już odeskowany :)
Pozdrawiam

fragles
23-09-2008, 20:03
agataw10 - zmienialiście położenie wyłazu dachowego??

agataw10
30-09-2008, 19:40
Witam,
dawno tutaj nie zaglądałam :oops: Jeśli chodzi o ten nieszczęsny wyłaz dachowy to Panowie od dachu zaproponowali nam umiejscowienie go przy kominie. Dopiero zaczęli "szaleć" na naszym dachu więc napiszę Wam później jak to wszystko wyszło. A jak Wasze prace z budową Kameralnego?
Pozdrawiam :D

arturromarr
01-10-2008, 09:58
My wczoraj zalaliśmy strop.
Chyba udało się złapać ostatnie w miarę bezdeszczowe dni.
Teraz może troszkę pokropić :)
Jesteśmy ciekawi jak teraz pójdzie bo wszystko od pogody zależy, bo jakby lało to to robota nie idzie.
Drewno czeka więc liczymy, że wywiążemy więźbę. Projekt ma na górze tylko szczyty więc może się uda.
Póki co cieszymy się z nowej podłogi

Co do wyłazu to przy kominie na pewno jest najsensowniejsze tylko trzeba to wewnątrz dobrze usytuować żeby w pokoju później nie wypadło. Poza tym to Wy macie chyba po dwa kominy bo tak było w projekcie. My zlikwidowaliśmy ten z samą wentylacją.

fragles
05-10-2008, 13:03
Witam,

My jesteśmy już też na etapie kładzenia dachówki (BRAAS Celtycka brązowa). Tak do końca to jeszcze nie wiemy gdzie umieścić ten nieszczęsny wyłaz. Plany są takie, żeby umieścić go po stronie kominów, ale tak gdzieś nad klatką schodową. Jak już wszystko będzie wiadomo to napiszę co i jak.

Pozdrawiam.

Ludka
07-10-2008, 10:46
[quote="fragles"]Witam wszystkich,

Nasze zmiany to:
- częściowe podpiwniczenie budynku (część po salonem i jadalnią),
- kotłownia przeniesiona do piwnicy,
- rezygnacja z pomieszczenia gospodarczego na rzecz większego salonu,
- w salonie tylko jedno duuuże okno 3m szer. 2.5 wysokości z wyjściem na taras,
- rezygnacja ze spiżarni na rzecz większej kuchni,
- WC na parteże przesunięte do schodów

Witam,
kupiłam projekt Kameralnego :) i jestem na etapie adaptacji i ewentualnych zmian w projekcie. Również zastanawiam się nad częściowym podpiwniczeniem budynku (pod salonem i jadalnią) a to ze względu na różnicę poziomów na działce ok 2 metrów. Z tego powodu myślę że rozsądniej zrobić piwnicę skoro i tak muszę wyrównać poziom. Czy mogłabym się dowiedzieć o koszt takich fundamentów (piwnicy) i czy wymaga to zmian konstrukcyjnych budynku. Jestem laikiem a temat mnie męczy

arturromarr
08-10-2008, 08:45
Widzę, że ten WC-et niefortunnie się wrysował architektce bo wszyscy go przesuwają :)

Piwnica jest fajna rzecz, ale na pewno kosztuje. Przede wszystkim musi na nią zezwalać plan zagospodarowania (u nas nie pozwalał), lepiej jak grunt jest suchy (u nas podmokły) bo ciężkie izolacje są kosztowne.
Koszty wynikają z głębszego rycia w ziemi, wysokich ścian fundamentowych, ale chyba najbardziej z konieczności dodatkowego stropu nad piwnicą.
Generalnie praktyczna rzecz, suszarnia, miejsce na opał, warsztacik, itd.. ,a le trzeba się liczyć z dodatkowym kosztem i wydłużeniem czasu robót.
Rozwiązaniem tańszym i często wystarczającym może być częściowe podpiwniczenie w okolicy klatki schodowej.
Zagadaj Fraglesa, powinien coś wiedzieć o kosztach bo sam podpiwniczał.

Ludka
08-10-2008, 11:18
Widzę, że ten WC-et niefortunnie się wrysował architektce bo wszyscy go przesuwają :)

Piwnica jest fajna rzecz, ale na pewno kosztuje. Przede wszystkim musi na nią zezwalać plan zagospodarowania (u nas nie pozwalał), lepiej jak grunt jest suchy (u nas podmokły) bo ciężkie izolacje są kosztowne.
Koszty wynikają z głębszego rycia w ziemi, wysokich ścian fundamentowych, ale chyba najbardziej z konieczności dodatkowego stropu nad piwnicą.
Generalnie praktyczna rzecz, suszarnia, miejsce na opał, warsztacik, itd.. ,a le trzeba się liczyć z dodatkowym kosztem i wydłużeniem czasu robót.
Rozwiązaniem tańszym i często wystarczającym może być częściowe podpiwniczenie w okolicy klatki schodowej.
Zagadaj Fraglesa, powinien coś wiedzieć o kosztach bo sam podpiwniczał.

U mnie plan zagospodarowania pozwala na budowanie piwnic, sąsiad z sąsiedniej działki zrobił odwierty i będzie miał piwnicę więc przypuszczam że u mnie tez będzie ok, ściany fundamentowe muszę podnieść bo dom na górce ( z mapki geodezyjnej wynika ze 2 m różnicy), domek jest taki w sam raz a dodatkowe pomieszczenia przydadzą się,

Dlatego może Fragles mi coś doradzi bo myślę o takim samym podpiwniczeniu :)

Ja myślałam o powiększeniu WC i zrobieniu tam prysznica ale jak każdy robi tam przejście z garażu to mnie zastanowia i mam kolejny dylemat :cry:

arturromarr
08-10-2008, 14:54
No to z piwnicą bym się nie zastanawiał tylko robił.
Co do wejścia do garażu to zrobiłem od wewnątrz, ze względu na dostęp do kotłowni. Nie będę miał bezobsługowego gazowego pieca więc nie będzie mi się chciało wychodzić na zewnątrz, żeby zasypać opałem.
Jeśli będziesz miała kotłownie w piwnicy to bym zostawił wejście do garażu na zewnątrz i powiększył wc.

Ludka
08-10-2008, 19:43
No to z piwnicą bym się nie zastanawiał tylko robił.
Co do wejścia do garażu to zrobiłem od wewnątrz, ze względu na dostęp do kotłowni. Nie będę miał bezobsługowego gazowego pieca więc nie będzie mi się chciało wychodzić na zewnątrz, żeby zasypać opałem.
Jeśli będziesz miała kotłownie w piwnicy to bym zostawił wejście do garażu na zewnątrz i powiększył wc.


slicznie dziękuję za podpowiedź, brzmi to rozsądnie. Jak mi jeszcze Fragles wyjawi jaki to koszt to będę miała jasność, bo przecież jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze :lol:

fragles
23-10-2008, 20:32
Witam,

po pierwsze przepraszam ze tak dlugo sie nie odzywalem.

Ludka - my równiez na naszej dzialce mamy roznice poziomow ok. 1,5 - 2m. dlatego w ogóle sie nie zastanawialismy czy podpiwniczac czy tez nie.

Jesli chodzi o koszty przy zalozeniu ze mamy tą nierównosc poziomow to są porownywalne. Roznicę kosztow przy podpiwniczaniu generują schody do piwnicy, ewentualne dodatkowe okna, gdy umiescisz kotlownie w piwnicy dluzszy komin, dodatkowy beton w ławach fundamentowych - na połączenie czesci podpiwniczonej i nie podpiwniczonej, koszt stropu w porównaniu do zwyklych wylewek na gruncie, koszt wszelkich instalacji no i co najwazniejsze czas robut budowlanych

Ludka jesli interesują cie dokladnie ile kosztowala nas piwnica (w PLN) to daj znac podlicze wszystko i wysle na prv.

Podpiwniczenie samo w sobie nie niesie za soba jakis zmian konstrukcyjnych budynku.

Co do wejscia do garazu - zostawilismy je na zewnatrz, tak jak jest w projekcie. Dlaczego? Przez 20 lat mieszkalem w domu gdzie wejscie do garazu bylo z czesci mieszkaalnej i przy kazdym wjezdzaniu, wyjezdzaniu z garazu spaliny wchodzily do mieszkania.

Ludka
23-10-2008, 23:47
Serdeczne dzięki za wyczerpującą odpowiedź myślę że dałeś mi dużo do myślenia. Gdybyś naprawdę mógł podać te koszty to byłabym wdzięczna. Z góry dziękuję :-)

damatusz
05-11-2008, 19:45
Witam wszystkich od m25a. obecnie czekam na pozwolenie więc w tym roku już nie zacznę. Mam wielką prośbę do wszystkich którzy już coś mają na placu budowy aby pochwalili się i pokazali zdjęcia, abym miał co robić podczas długich zimowych wieczorów. Moje zmiany to: powiększenie o 1 m od strony salonu i od strony kuchni. Automatycznie powiększyły się pokoje na górze, podniesienie ściany kolankowej o 2 bloczki no i oczywiście jak większość przesunięcie wc na dole. to na razie tyle, a jeszcze nie rozpocząłem budować , dlatego piszcie kochani o każdym problemie i o swoich zmianach, wykluczy to błędy u tych którzy dopiero zaczynają.
Pozdrawiam wszystkich

arturromarr
07-11-2008, 10:36
My czekamy na więźbę i już nie możemy się doczekać bo dopiero z dachem nasze wysiłki zaczną przypominać domek marzeń.
Cieszę się, że jest coraz więcej "amatorów" kameralnego.
Nasze zmiany w projekcie były niewielkie, ale jakto zwykle bywa wtrakcie realizacji narodziły się nowe pomysły.
My ich na tym etapie nie zrealizujemy. Teraz zbudujemy dom według projektu, żeby nie przedłużać i nie podrażać inwestycji a w przyszłości jak już nam będzie się nudzić bez budowania a w kieszeniach zacznie uwierać gotówka przerobimy troszkę projekt.
Napiszę o co mi chodzi bo może komuś się przyda na etapie przeróbek projektowych.
Otóż chcemy za jednym zamachem powiększyć lekko salon i dodać balkon w pokoju nad nim. Mamy już nawet przerobiony strop tak, żeby belki nie opierały się na ścianie szczytowej. Chodzi o to by zamiast dużego okna w salonie wykuć duży otwór przejściowy i dobudować z tej strony tzw. "wykusz". Przybędzie troszkę powierzchni, bryła budynku zrobi się ciekawsza a na dobudowanej części można utworzyć balkon którego chyba jednak w tym projekcie brakuje.
Druga zmiana to zrobienie dużej lukarny zamiast małego okienka po stronie łazienki. Zaczynała by się ona tam gdzie ściana i tworzyła rodzaj czwartego tylko mniejszego szczytu. Też obijemy go deskami i na ścianie niżej wymurujemy murek klinkieru. W ten sposób powiększymy oazę wypoczynku i poprawiny estetykę chyba najmniej ciekawej ścianyi tego budynku.
Takie są plany ale to przyszłość bo póki co chcemy jak najszybciej zbudować kameralnego i wprowadzić się.
Tym niemniej konstrukcja ścian, stropu i dachu będzie przygotowana do przeprojektowania tak by było to jak najmniej kłopotliwe.

PS:
Ciekawi mnie jak będą wyglądały te wydłużone Projekciki bo robi się on po dodaniu np. 2 m dosyć długi.

Pozdrawiam
Kameralni świata łączcie się :)

Ludka
14-11-2008, 23:23
Ojojoj arturromarr toż to będzie już domek "okazały" a nie "kameralny" :o
Ja tez przyłączam się do prośby damatusza pochwalcie się zdjęciami :)

arturromarr
23-01-2009, 10:32
No i co, "Kameralni" szykują się jakoś do sezonu, czy na razie błogi sen zimowy. :)
Nasz domek w zeszłym roku otrzymał bryłę a w tym będą wykończenia, oby nie nas. Już nie możemy się doczekać kolorowej elewacji.
Ciekawe ile łącznie projektów kameralnego się sprzedało, może się jakoś odliczymy ?

PS:
Pojawił się trzeci Kameralny:
http://projekty.muratordom.pl/projekt?grupa=1&IdProjektu=1204&IdKolekcji=&powierzchnia_od=&powierzchnia_do=&kondygnacja=&nazwa=kameralny&symbol=&x=20&y=5&nr=2
http://projekty.muratordom.pl/pliki/dom_1204_8.jpg

fragles
01-02-2009, 14:15
Witam wszystkich "Kameralnych"

Dawno mnie tu nie było więc spróbuję nieco nadrobić zaległości. Oto nasz domek

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/657614132fb1c18c.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/92a541cf742fefc5.html

Mam nadzieje ze sie udało załączyć zdjęcia :D :D
Pochwalcie się co u Was słychać na budowie, na jakim etapie jesteście, czy coś robicie czy czekacie do wiosny.

arturromarr
02-02-2009, 08:54
Super domek. Ciekawe co teraz planujecie w środku czy wykańczanie od zewnątrz.
Nasz wygląda podobnie poza tym, że nie ma okien i nie ma ostatecznego pokrycia czyli w naszym przypadku gontów, ale śnieg nie pada. :)
Miło popatrzeć na domek w bardziej zaawansowanym stanie.

fragles
02-02-2009, 12:51
Arturromarr mam pytanko odnośnie ocieplenia poddasza:

Czy zastanawiałeś sie nad tym jak ocieplać poddasze tzn. Czy stosować jedną warstwę wełny 20cm tak jak jest w projekcie czy też dwie warstwy 15 cm + 5cm?

arturromarr
04-02-2009, 09:28
Ja dam 15+5 bo koszt chyba porównywalny a powinno być lepiej ale pod warunkiem, że cieńsza warstwa przykryje krokwie.
Najpierw 15 cm pomiędzy krokwie, pozostaje korzystna szczelina pomiędzy pokryciem a ociepleniem a następnie prostopadle przykręcę łaty 4x6, które będą konstrukcją pod płyty g-k i pomiędzy to wełnę 5cm.
W ten sposób odizoluję lepiej krokwie od wnętrza i uszczelnię połączenia izolacji.
Problem mam natomiast z wyborem wełna czy wata.
Wszyscy kładą żółtą watę szklaną ale widziałem jak ona po latach zapada się w siebie lekko i sam nie wiem. Może przesadzam ale wełna mineralna jest sztywna, ale droższa i gorzej się ją układa. Jeszcze mam trochę czasu :)

PS:
czemu nie wstawiliście ostatniego okna Zima Wasz zastała, czy jest w tym jakiś chytry plan?

fragles
04-02-2009, 10:22
Chytry plan to miał nasz pan od okien i przywiózł jedno okno za mało - jakimś dziwnym przypadkiem zamówił o jedno za mało.

My też skłaniamy się w rozwiązanie 15cm między krokwie i 5cm pomiędzy stelarz na płyty G-K.

PS. Chcesz stosować łaty 4x6 zamiast stelarzu pod płyty G-K - tutaj chyba jest jakiś "chłit"??

arturromarr
05-02-2009, 08:15
Pod płyty g-k można dać zamiennie albo stelaż albo ruszt drewniany. Ponieważ koszt wyjdzie zbliżony to wolę to drugie bo drewno lepiej izoluje a poza tym konstrukcja dachu itak jest drewniana więc lepiej będą ze sobą współpracować te elementy.

fragles
10-02-2009, 11:03
no własnie czy nie będą współpracować zbyt "dobrze". Zastanawia mnie czy naprężenia krokwi, jej potencjalne ugięcia czy też jej "układanie się" do nie wpłynie na tak zamontowane płyty GK. Połączenie na profilach wydaje się bardziej elastyczne. Nie wiem czy ta teoria ma jakiś głąbszy sens ale chodzi mi mocno po głowie

arturromarr
12-02-2009, 14:50
Ja myślę, że jak dach będzie pracował to łączenia i tak gdzieniegdzie popękają po dłuższym czasie, taki urok G-K, zaś technologie pod względem mechanicznym są zamienne.
Nie przejmuję się tym bardzo bo nawet jak po jakimś czasie gdzieś pęknie to itak się przecież co kilka lat odświeża i maluje pomieszczenia więc można wtedy zagipsować tu i ówdzie. :)

PS:
JA na razie mam inne zmartwienia: okna drzwi... , ech jak to wszystko wybrać :)
Skoro już pojawiły się pierwsze foty to jak też dołączam coś od siebie:
http://images44.fotosik.pl/65/b83442b09ef2b14dmed.jpg

Ludka
27-02-2009, 15:51
Super są Wasze domki,
szczególnie Tobie fragles dziękuję bo zdecydowałam się na częściowe podpiwniczenie i teraz wiem jak będzie wyglądał mój domek.
Tylko mogę Wam pogratulować postępów

fragles
03-03-2009, 22:15
Czy zastanawialiście się dlaczego w projekcie na poddaszu kładzone są dwie warstwy płyt G-K (na wszystkich przekrojach jest napisane 2x 1,25)?? Ja zachodze w głowe, no ale może wy macie jakieś pomysły??

arturromarr
04-03-2009, 08:58
Nie zauważyłem tego :) .
Może to jakiś pomysł na pękanie na łączeniach płyt (przykręcając je mijankowo), ale ja nie demonizuje tego problemu i jak wszyscy poprzestanę na jednej warstwie.
Może też kładąc dwie warstwy można zrezygnować z rusztu, muszę zobaczyć w projekcie. Mi ruszt nie przeszkadza bo dam między niego drugą warstwę wełby i odizoluje się od krokwi.
Jak dla mnie wygląda to na zbyt duży nakład kosztów i pracy, żeby tak zrobić.

arturromarr
06-03-2009, 08:54
Faktycznie w projekcie są dwie płyty G-K, ale za to nie ma rusztu.
Dosyć niespotykana technologia, na pewno lekko powiększa pomieszczenie, ale myśle, że warto zrobić tradycyjnie ruszt i uzupełnić go wełną, będzie cieplej.

BACHA351
08-03-2009, 21:54
wITAM. Zamierzam bwiosną ruszyć z budową tego domku. Czy ktoś może podać mi orientacyjny roboczy kosztorys, chcę budować systemem gospodarczym i boję się ze zabraknie nam kaski.... :cry:

fragles
09-03-2009, 17:05
Witam kolejnego "Kameralnego" :D

ze względu, że materiały budowlane znacznie potaniały, w porównaniu do cen zeszłorocznych nasze kosztorysy są już nieaktualne a jak dojdą jeszcze do tego różne koszty robocizny to różnice już się robią bardzo duże.

Ale spytaj arturromarr - on takze budował systemem gospodarczym, więc może coś podpowie.

arturromarr
10-03-2009, 10:36
Wydaliśmy 72000 do stanu ze zdjęcia, razem z formalnościami.
Zaznaczam jednak, że budowa systemem wybitnie gospodarczym (czytaj: robocizna=ja+żona+rodzina)

PS:
Mi również miło powitać kolejnego "Kameralnego", już jest nas troszkę.
Życzę powodzenia i czekam na "relację z placu boju"

BACHA351
10-03-2009, 19:21
Dziękuje za podane informacje. Kosztorys stanu surowego , odpowiada mi, ale to wierzchołek góry . Może uda się bez kredytu wybudować!!! Mam pytanko , czy łazienka na górze jest bardzo mała? czy mozna ją powiększyć kosztem pokoju, chociaż jest komin? a pokoje jak wyszły? przestronne? jak się nie widzi fizycznie , ciężko jest sobie wyobrazić!

arturromarr
10-03-2009, 21:48
Domek zgodnie z nazwą jest kameralny i raczej na to trzeba się nastawić, jednak z jego powierzchni sporo "wyciśnięto" i jest funkcjonalny oraz dobrze rozplanowany, dlatego typowa rodzina na pewno się w nim zmieści.
Zaletą wśród wszechobecnych dachów kopertowych jest dach dwuspadowy który ujmując jeden skos w pokojach na piętrze daje większą przestronność przy niedużo ponad sto metrów powierzchni.
Jak dla mnie domek sporo oferuje za niewiele a co najważniejsze wystarczająco, na większy nas nie stać więc nie było sensu się "szarpać" z innym.
Dzisiaj mogąc już ocenić wnętrza jestem zadowolony ,ale powtarzam nie można od tego projektu oczekiwać, że da się tam jeździć rowerem. :)
Łazienka faktycznie jest za mała. My ją lekko powiększyliśmy kosztem pokoju, natomiast komin nie stanowił bariery bo go zlikwidowaliśmy. Są tam tylko kanały wentylacyjne które można było puścić w innym miejscu rurami.

BACHA kupiliście już projekt?

BACHA351
11-03-2009, 09:37
Do świąt chcemy wszystko poukładać i wtedy kupić ten projekt. Od dawna zastanawialiśmy się nad nim, jednakże konkurował On z projektem " codzienny 117c" jestem zakochana z małych funkcjonalnych domkach. Często jeżdżę do Danii i tam domki typu L są bardzo popularne! i takie urocze ! Kameralny to przeniesienie tamtego klimatu. Fajnie że nie ma problemu z łazienką, a sypialnie pod skosem napewno spełnią swoją funkcję. Mąż marzy o stropie drewnianym ...tak budują Duńczycy, mają podłogi od razu, ale czy w tym projekcie da radę, nie wiem. Podoba mi się zaplecze domu czyli garaż i pomieszczenia gospodarcze, z rzutów wynika że całość jest bardzo funkcjonalna- tak jest? kupiliście projekt z muratora?

arturromarr
12-03-2009, 00:17
Projekt mamy z muratora.
Jak dla nas jest funkcjonalny. (chociaż jak każdy inwestor nanieśliśmy kilka zmian) :)
Drewniany strop to pewnie trochę roboty dla konstruktora, ale jak to czyjeś marzenie to na pewno się da(trzeba by lekkie ściany na górze zrobić), chociaż nie mieszałbym technologii.
Nasz strop TERIVA łatwo się układał, jest sztywny i na pewno nigdy nie będzie skrzypiał więc polecam.

jaskor1
10-04-2009, 07:55
Witam.

Też wybraliśmy projekt "KAMERALNY" tylko, że wariant 2. Nie wiem, czy uda się wystartować z budową w tym roku, ale na następną wiosnę napewno. Póki co, jesteśmy na etapie załatwiania dokumentów.
Pozdrawiam wesołych świąt

dQs
10-04-2009, 19:57
Witam, ja narazie jestem na etapie wydzielania działki, ale również jestem zainteresowany tym projektem, byłbym bardzo wdzięczny gdyby ktoś podesłał mi zdjęcia wnętrz na e-mail: [email protected]. Z góry bardzo dziękuję!

arturromarr
19-05-2009, 12:47
Mam pytanie odnośnie wyłazu dachowego, czy dajecie go tak jak jest w projekcie, czyli nie na połaci z kominami?
Ja montuję na stronie łazienkowej, bo nie wyobrażam sobie przechodzenia np. zimą jak się zapcha komin przez szczyt dachu. Już chyba bezpiecznie darować sobie taki wyłaz i drabinkę rozkładać w razie problemów kominowych.

fragles
20-05-2009, 12:05
Witam,

u nas ten problem jeszcze jest sprawą otwartą - jeszcze nie zamontowaliśmy wyłazu, ale skłaniamy się do usytuowania go tak jak jest w projekcie.

Arturromarr wyłaz montujesz po stronie łazienkowej - ale dokładnie w którym miejscu??

PS. A jak tam postepy na budowie?? Na jakim etapie teraz jesteście??

arturromarr
21-05-2009, 08:57
Wyłaz zamontowałem właśnie wczoraj, po stronie z kominami.
Ponieważ przesuwamy lekko ściany w stosunku do oryginału to znalazło się idealne miejsce w okolicach klatki schodowej.
Wejście na stryszek, będzie jakby kontynuacją, klatki schodowej.
Przy suficie obok zejścia ze schodów będą małe drzwiczki za którymi jest drabinka prowadząca do wyłazu.
http://images49.fotosik.pl/128/5e38289cf2f5da7c.jpg
Sama budowa idzie ciężko bo brakuje $ i większość prac muszę robić własnoręcznie. :(
Mamy częściowo pokryty dach OSB i ostatnio wstawione okna i drzwi.
Teraz zabieramy się za pokrycie dachu onduvillą. Trochę zaryzykowaliśmy bo to nowość na rynku, ale łatwo się kładzie (a ja będę kładł), ma fale i jest cieniowane, czyli rzeczy na których nam zależało.
A jak u Was fragles?

fragles
22-05-2009, 15:29
Swego czasu myśleliśmy o podobnym umieszczeniu tego wyłazu - ale sprawa jakoś upadła i najprawdopodobniej pozostanie tak jak jest w projekcie.

My w tej chwili jesteśmy na etapie wylewania posadzek w kuchni i garażu no i od przyszłego tygodnia czas na ścianki działowe. W międzyczasie doprowadziłem prąd i wodę do domu oraz zamontowałm przydomową oczyśzczalnie.
Tak jak wszyscy i my mamy problemy z $ no i w zwiazku z tym wszystkie prace wykonujemy własnoręcznie.

arturromarr
25-05-2009, 08:27
Z czego robicie działówki?
Chcielibyśmy zastosować jakiś cienki materiał, żeby zaoszczędzić miejsce ale mi się trochę G-K nie podoba (będzie tylko na poddaszu), więc myślimy o Ytongu 5cm.
Na poddaszu łazienka będzie wymurowana a reszta G-K.

fragles
25-05-2009, 15:39
Działówki: wszystko murowane z 12cm.

arturromarr
26-05-2009, 09:17
a z czego, bloczek komórkowy?

fragles
26-05-2009, 22:06
a no - bloczek komórkowy rządzi. :D

arturromarr
29-05-2009, 21:57
Pochwalcie się jakimiś zdjęciami. :)

....


No to może ja się na zachętę pochwale dachem.
Zdjęcie już nie aktualne, ale właśnie ten detal jest dobrze wyeksponowany:

http://images39.fotosik.pl/172/823916940c5d1612med.jpg

duży format:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/823916940c5d1612.html

lidiaz
06-08-2009, 22:53
WITAM WSZYSTKICH
CHCIAŁABYM NAWIAZAĆ KONTAKT Z OSOBAMI KTÓRE BUDUJĄ DOM WG.PROJEKTU "KAMERALNY M25a" :D

lidiaz
10-08-2009, 23:00
Witam wszyskich na forum.Jesteśmy na etapie zamawiania projektu m25a.Ciekawi nas czy jest juz jakiś KAMERALNY w woj.łódzkim.Jeżeli nie będziemy pierwsi.Może ktoś na forum zechce się pochwalić zdięciami wnętrz?
Chcielibyśmy powiększyc łazienkę na parterze kosztem "szafy" czy może juz ktoś tego dokonał?

arturromarr
14-08-2009, 08:27
Cóż, pierwsi nie będziecie, ten ze zdjęcia powyżej w łódzkim zamieszkuje. :)
Dajcie znać jak kupicie projekt.

PS:
My mamy WC na dole całkiem przestawione bo chcieliśmy mieć przejście z garażu do domu przez przedsionek.
http://images45.fotosik.pl/180/89b5e9525be6dd4fmed.jpg

lidiaz
14-08-2009, 22:37
Super wiadomość ,że nie jesteśmy sami w łódzkim,w grupie weselej.Co do projektu czekamy na kuriera.
W naszej łazience na dole chcemy jeszcze zmieścić pralkę tyle,że my rezygnujemy z przejścia do garażu.
POZDRAWIAMY:)

Ludka
18-08-2009, 17:07
No to może ja się na zachętę pochwale dachem.
Zdjęcie już nie aktualne, ale właśnie ten detal jest dobrze wyeksponowany:

Witaj,
Czy to jest blochodachówka na dachu?
Czy mogę prosić o więcej zdjęć budynku i wnętrz. Skoro te prezentowane jest nieaktualne to pewnie masz inne Myślę że zacznę budowę w październiku i strasznie jestem ciekawa jak prezentuje się kameralny.

arturromarr
18-08-2009, 21:29
Ten dach to totalny eksperyment, nie tylko Ty się pytasz co to jest. :)
Miały być gonty bo podobały na m się cieniowane dachy, a położyliśmy onduville, bo dodatkowo ma falki. Super wygląda w Słońcu.

lidiaz
29-08-2009, 00:46
Od wtorku jesteśmy posiadaczami projektu "Kameralny m25a" :D trochę to trwało,ale omyłkowo przysłano nam"gwiażdziste niebo 52".Wponiedziałek odbieramy projekt z adaptacji i zostanie tylko wizyta w starostwie (60 dni czekania na odpowiedź i uprawomocnienie)Jesteśmy po rozmowie z murarzem, wycenił usługę na 30 000 zł (od fundamentów po dach pokryty papą) jak myslicie czy to rozsądna cena? Poproszę o informację co do kosztów ocieplenia kameralnego.

arturromarr
29-08-2009, 22:13
Gratuluję wyboru.
Jakie zmiany poza łazienką jeszcze przewidujecie, a może wszystko Wam się w oryginale poza tym podoba? :)

Co do murarzy to trudno powiedzieć, najważniejsze by byli dobrzy, więc warto pogadać z jakimiś poprzednimi zleceniodawcami czy byli zadowoleni.
Dobrze zrobić na jesień chociaż fundamenty, ale znając nasze urzędy to możecie nie zdążyć a wtedy było by sporo czasu na rozejrzenie się za ekipą.

Pozdrawiam.

lidiaz
29-08-2009, 23:27
Witamy :roll:
nasze zmiany:okna typowe tylko trójkąt zostaje w łazience,rezygnacja z dachowych(nie wiemy czy to dobry pomysł czy nie), w kuchni i jadalni tak jak w Waszym domku ,w salonie jedno balkonowe ,dzielone na trzy,w pokoju nad salonem balkon,jeszcze nie wiemy co z kominem wentylacyjnym czy zostanie czy nie (nasz"adaptator" powiedział,że takie drobnostki to póżniej) podnosimy górę o dwie cegły.To tyle.
Czy w przedsionku na 36cm udało się zmieścić szafę?
Mam nadzieję,że z murarz bedzie ok.Bywaliśmy na budowach,które on prowadził i klienci byli zadowoleni.
Liczymy na rady od wszystkich,którzy mają budowę kameralnego za sobą :D
Bardzo nam zależało,żeby w tym roku zrobić fundamenty,ale to zależy od pogody w listopadzie :cry: (działkę mamy blisko rzeki i wiosną się tam nic nie zrobi bo będzie mokro i będziemy czekać do lipca,aż woda wyschnie).
[/b]

arturromarr
31-08-2009, 10:53
Typowe okna to spora oszczędność, my daliśmy 4000 za wszystkie okna a realizacja trwała kilka dni.
Jeśli na górze daliście okna 1,5 na 1,5 to z dachowych można spokojnie zrezygnować, wnętrze jest dobrze doświetlone.
My w łazience daliśmy zwykłe ono połaciowe bo w przyszłości jak już się odkujemy po budowie planujemy w tym miejscu zrobić dużą lukarnę celem powiększenia łazienki. Jeśli nie było by takich zamiarów też nie rezygnowalibyśmy z trójkącika bo dodaje uroku tej stronie domu.
Nie ulegajcie częstym namową ludzi i nie podnoście zbyt wysoko góry bo dom straci proporcje i nie będzie już tym z obrazka.
Fundamenty faktycznie najlepiej zrobić teraz bo wtedy można ruszać z budową wczesną wiosną a niekiedy nawet na koniec zimy.
Adaptacją bardzo sie nie przejmujcie bo itak wszystkiego nie przewidzicie i wiele pomysłów pojawi się w trakcie budowy. :)
U nas przedsionku będą tylko wieszaki i szafka na buty.

PS:
Jak na razie nie słyszałem o żadnym ukończonym Kameralnym, przynajmniej w necie. Ktoś coś wie więcej?

Życzę wytrwałości w walce z wiatrakami, przepraszam urzędami. :)

lidiaz
31-08-2009, 22:03
Witamy :D
Dziękujemy za podpowiedzi.Walkę z "wiatrakami" zaczęliśmy,kręcą nami jak chcą.W przedsionku chcemy zrobić szafę kosztem części spiżarki.
Pozdrawiamy

arturromarr
24-09-2009, 08:46
Co tam słychać?
U "Kameralnych" już się skończył sezon budowlany? Nikt się niczym nie chwali.

My się cieszymy z ciepłej pogody, nie było specjalnie lata to chociaż jesień dopisuje.
Obecnie robimy deskowanie szczytów domu, trzeba się spieszyć z ocieplaniem. :)
Fajnie wygląda ta zieleńz projektu, nasz domek "dostał kolorków".

lidiaz
27-09-2009, 22:28
Witamy :D
Nie mamy się czym pochwalić,utknęliśmy w starostwie :roll: (podobno jeszcze tydzień i dostaniemy pozwolenie),chociaż są i małe sukcesy -posprzątaliśmy działkę i ukorzeniamy tuje.
Życzymy ładnej pogody i czekamy na fotki :wink:

arturromarr
27-09-2009, 23:05
proszę...
http://images47.fotosik.pl/206/0e6ab03dc4ddb6eamed.jpg
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/0e6ab03dc4ddb6ea.html

lidiaz
28-09-2009, 18:03
dziękuję

miło popatrzeć jak coś się dzieje, ach...szczęściarze.

Bieniu2
30-09-2009, 19:27
Witam wszystkich pierwszy raz w życiu piszę na jakimś formu. Generalnie jestem zaskoczony że ktos ma taki dom jak ja. W kwietniu 2008 roku kupiłem projekt i próbowałem poszukać forumowiczów ale nie istniał temat Kameralnego. Nikt go nie budował. Jak się naucze to wkleję zdjęcia mojej budy.
Obecnie kończymy elewację. Czytałem o zmianach, które wprowadzacie ja zrobiłem ich tyle że ... nic na zewnątrz nie widać. Nie chciał bym was przynudzać więc:
- zrezygnowałem z kotłowni, przeniesiona do pom. gosp. od stronu tarasu
- klatka schodowa przesunięta do ściany zewnętrznej przez co zabieg nie wchodzi w salon
- salon powiększony dzięki przesunięciu schodów
- garaż bez zmian konstrukcyjnych
- wejście przesunięte dzięki czemu mamy pralnię i ubikację na parterze
- kuchnia powiększona
- kominy wyleciały w ciorty mamy jeden systemowy w salonie dla kominka centralne chodzi na lekkim stalowym rura w rurze
- górna łazienka powiększona kosztem pokoju ale tylko o 0,5m
- na poddaszu przekonstruowany układ więźby w celu zlikwidowania płatwi i słupów (mamy tylko jeden centralnie) efekt powiększone pokoje
- na poddaszu systemowe szafy zintegrowane z więźbą dachową tak żeby każdy pokój miał garderobę (oczywiście kosztem powierchni pokoii ale nie potrzebujemy mebli "szaf")

Na pierwszy raz to starczy resztę zmian opisze w krótce.

Bieniu2
30-09-2009, 20:25
nie potrafię wstawić zdjęcia
udało mi się tylko tyle - jest link do zdjęć:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/363102698777541e.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/363102698777541e.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/24e267a6d4bcf184.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/1ecfbc66b32ab8a3.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/03cdf6c05c491bf2.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e762da446d96cdd9.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/1d0abdb029e669d4.html

arturromarr
01-10-2009, 12:09
nie potrafię wstawić zdjęcia
Każdy ma z tym na początku problemy. :)
Jak masz wyświetlone zdięcie (zapisane wcześniej w necie np. fotosik, itp...)to klikasz prawym i wybierasz "kopiuj adres obrazka".
Potem jak piszesz odpowiedz to w miejscu gdzie ma być obrazek klikasz żółty przycisk "IMG" (nad pisanym tekstem), znowu klikasz prawym i "wklej", na koniec znowu żółty przycisk "IMG". taka formuła spowoduje wyświetlenie obrazka.

http://images37.fotosik.pl/203/363102698777541emed.jpg
http://images39.fotosik.pl/204/24e267a6d4bcf184med.jpg
http://images43.fotosik.pl/207/1ecfbc66b32ab8a3med.jpg
http://images41.fotosik.pl/203/03cdf6c05c491bf2med.jpg
http://images44.fotosik.pl/207/e762da446d96cdd9med.jpg
http://images37.fotosik.pl/203/1d0abdb029e669d4med.jpg

PS:
Super zobaczyć kolejnego Kameralnego.
Całkiem sensowne zmiany, może wrzuć skany z przeróbek.
Jak planujecie wykończyć elewację?

Ludka
01-10-2009, 13:03
Fantastyczne są Wasze domki, ja już w październiku zaczynam budowę, dlatego ciekawi mnie jak będzie wyglądał Kameralny również w środku. Może jakieś zdjęcia wnętrz pokażecie?

A może ktoś mieszka niedaleko Śląska i mogłabym podjechać zobaczyć żeby mieć wyobrażenie. Drogi się nie boję więc jeśli ktoś byłby życzliwy i podał mi namiary swojej budowy to ja z wielką przyjemnością zobaczę.

Bieniu2
01-10-2009, 13:53
Dzięki za lekcję i wstawienie fotek. "Ludka" zapraszam do mnie w byłe województwo wałbrzyskie. Odezwij się na adres [email protected] podam ci namiary i telefon.

Elewacja bedzie bez drewna ze względu na modernizację - budynek z pogranicza pasywnego a energooszczędnego no i braku kasy na dębinę, która wytrzyma wieki. Mam złe doświadczenie z innym (tańszymi) gatunkami drewna, poprostu trzeba koło nich chodzić co kilka lat szlifować i malować. I tak "w koło Macieju". Wkrótce postaram się wkleić rzuty parteru i pietra.

Bieniu2
01-10-2009, 19:56
próba numer 2 nie powiodła się. Nie wiem czemu u mnie to wstawianie zdjęć nie działa, mogę tylko podać linki do zdjęć.
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/9939dc6247a31b8e.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/483bf1f7f7e98bca.html


Poproszę o informację co do kosztów ocieplenia kameralnego.




Jeżeli chodzi o ocieplenie to ja zapłaciłem 6,5 tys zł za szary styropian grubość 20 cm. Poszło około 40 m3. do tego 1300zł za pozostałe materiały (kleje, siatki narożniki i takie tam inne) Parapety (podokienniki) kupiłem u kamieniarza z Wangi za 450 zł/m2 inni wołali 600-800zł/m2. Tu mi się udało wyszło 2,5m2 - polecam są genialne.

Wpisując się tak puźno na forum trochę skaczę po tematach - przepraszam wszystkich. Piszcie - w czym mogę wam pomóc. Już mam tyle doświadczeń że szok. Ostatnie to wywóz gruzu za 540zł :o myślałem że koleś sie pomylił ale tona kosztuje u nas 200 zł na śmietnisku. Np. o moich dachowcach wolę nie pisać była wtopa na maksa od rana do wieczora pytali gdzie jest wódka - dach nadaje się do poprawy kosztowali 14 tys. koleżanka "lidiaz" pytała czy 30 tys z dachem to drogo - moim zdaniem bardzo dobra cena ja za mury płaciłem 20 tys + dach 14 tys czyli 4 tys wiecej. Robocizna stan surowy otwarty z działówkami 34 tys. Następne prace po stanie surowym robiłem już sam przy znaczącym udziale teścia i ojca - żadnych fachowców. Ale tak się za długo nie udało bo do gazu musiałem wziąć uprawnionych ludków - oszukiwali mnie przez 5 miesięcy że już zaczynają kończyć ale skończył kto inny. Jak na dziś to byli ostatni fachmani nie licząc kominiarza był ok, sprawdził, pochwalił, dał papier, a ja mu w zamian kilka naszych polskich środków płatniczych - polecam (tylko 130 zł).
Było więcej takich sytuacji ale nie przynudzam. Piszcie jakie plany na zimę.

Dla walczących z wiatrakami - moje wiatraki wygenerowały 2 segregatory dokumentów - wariaci. A to nie koniec.

arturromarr
02-10-2009, 09:29
Z tymi obrazkami to napisz co ci nie wychodzi.
Lekcja nr2:
Na obrazku klikasz prawym i wybierasz kopiuj adres obrazka
http://images45.fotosik.pl/209/27d12b8570063b96med.jpg
W okienku gdzie wpisujesz treść odpowiedzi klikasz przycisk IMG
http://images40.fotosik.pl/204/1230bf482e3a7f72.jpg
wklejasz skopiowany wcześnie adres obrazka prawym przyciskiem i wklej
http://images48.fotosik.pl/208/ac31f23fe9b67c27.jpg
znowu przycisk IMG
http://images40.fotosik.pl/204/1230bf482e3a7f72.jpg
Na koniec powinno wyglądać tak dla twoich skanów
http://images37.fotosik.pl/204/fe750cae187ce7e4.jpg
Taki tekst w treści wiadomości spowoduje wyświetlenie zdjęć.
Jako pracę domową wyświetl nam swoje skany. :)



PS:
Jak ktoś nie potrzebuje pom. gosp. to taki układ jak macie z przesunięciem schodów jest bardzo dobrym rozwiązaniem.
My budujemy systemem rodzinnym, ale kłopotów jest nioe mniej co z tzw."fachowcami" :)
Czy nie zapomnieliście o oknach połaciowych, wygląda jakby były w projekcie?
Mam nadzieję, że będziemy dzielić się na wzajem zdjęciami i pomagać sobie dobrymi radami i doświadczeniem.
Niech "kameralni" trzymają się razem. :)

Ludka
02-10-2009, 11:07
Skoro jest lekcja dodawania zdjęć to może ja wkleję swoje skany piwnicy, parteru i poddasza.
piwnica
http://images48.fotosik.pl/208/cb64328e711d16b2med.jpg
parter
http://images37.fotosik.pl/204/0697aa415c01891emed.jpg
poddasze
http://images47.fotosik.pl/208/823182448127cf03med.jpg

Ludka
02-10-2009, 11:12
Mi chyba też nie wychodzi.... :(

arturromarr
02-10-2009, 11:30
"diabeł tkwi w szczegółach" :)
musi być tak:
http://images38.fotosik.pl/204/4a23dcd1d8f55ef3.jpg
Pierwsze IMG musi być bez ukośnika a drugie z nim.
Jak wciskasz żółty przycisk to raz wyskakuje jedno raz drugie.
No do lekcji. :)

PS:
Ludka jak możesz to daj większe te zdjęcia bo nic nie widać, a np. obcięte te białe brzegi.

Ludka
02-10-2009, 12:52
Poprawiłam, ślicznie dziękuję i :)

Bieniu2
02-10-2009, 15:05
http://images48.fotosik.pl/208/9939dc6247a31b8emed.jpg
parter
http://images38.fotosik.pl/204/483bf1f7f7e98bcamed.jpg
piętro[/img]

UDAŁO SIĘ :D
Takie zmiany w układzie pomieszczeń - zrobiliśmy.

Bieniu2
02-10-2009, 15:11
Co do okien połaciowych to celowo z nich zrezygnowalismy. budynek jest obrucony do południa, słońce operuje od 3 stron konstrukcji. Okna połaciowe są spoko ale od północy lub w cieniu. Z mojego doświadczenia wynika że kara dla domowników jest połaciówka od słonecznej strony. Ostatecznie kończy się na zewnętrznych roletach bo wieczorem w środku jest niemiłosiernie gorąco i jak tu spać ? Mamy połaciówkę od strony wschodniej i wysokie lipy które nieco zacieniają. Mój znajomy ma połaciowe od południa w sypialni - w lecie chodzi jakiś taki poddenerwowany :D .

lidiaz
02-10-2009, 23:03
Smutno :( przez te "wiatraki"to ja nawet fotki fundamentu nie mogę wkleić.
Trzymajcie się,dziękuję Bieniu za odp.

arturromarr
03-10-2009, 00:34
My też zrezygnowaliśmy z połaciowych, jakoś nigdy nie byłem ich zwolennikiem.
Jednak w ich miejsce mamy lekko powiększoną resztę okien do wymiarów typowych.
Będzie więcej światła i taniej było.
Fajnie popatrzeć jak się budują Kameralne. :)
Jeszcze są dwa z forum, ale ich inwestorzy już tu zdaje się nie zaglądają.
Ludka, czy macie piwnicę pod tarasem?

Ludka
03-10-2009, 08:02
Ludka, czy macie piwnicę pod tarasem?

tak mamy piwnicę pod tarasem, chciałam częściowo podpiwniczony dom przez tą nierówność terenu 1,8m i mały domek a architekt stwierdził że lepie będzie zrobić piwnicę pod tarasem.

jak czytam ile Was wyszedł stan surowy to ja się pytam gdzie Wy budujecie :( najtaniej stan surowy otwarty 56tys bez kierownika budowy a najwięcej chcieli 100tys. tez bez kierownika budowy

arturromarr
27-10-2009, 09:16
Nietypowe rozwiązanie, architekt pewnie kierował się pochyleniem terenu.

arturromarr
30-10-2009, 09:16
Ale nam zrobiła prezent ekipa Muratora na zimowe wieczory!!! :)
W najnowszym numerze czasopisma załączona jest płytka z programem do modelowania umeblowania w 3D.
W pierwszej chwili się rozczarowałem, bo okazało się, że jest tylko zbiór domków do meblowania i nic więcej, ale po chwili spostrzegłem, że jest wśród nich nasz Kameralny M25a!!!
Jak dla mnie to idealny moment na obejrzenie różnych aranżacji umeblowania i nie trzeba tracić czasu na rysowanie go w jakimś profesjonalnym programie 3D.
Jest spora biblioteka mebelków i można przesuwać ścianki działowe.
Tak wygląda po starcie programu:
http://images50.fotosik.pl/221/9b6015798c1ea12c.jpg
http://images38.fotosik.pl/217/7d74f755d71d2249.jpg
Teraz do meblowania.....
Szkoda, że tak mało wolnego czasu, muszę żonę przysposobić . :)

Pozdrawiam

lidiaz
04-11-2009, 23:53
Taki program to super sprawa :D :D :D
LUDKA pisałaś ,że zaczynasz budowę w pażdzierniku-udało się "wystartować"?

Ludka
06-11-2009, 09:44
Taki program to super sprawa :D :D :D
LUDKA pisałaś ,że zaczynasz budowę w pażdzierniku-udało się "wystartować"?

nie udało mi się bank od września trzyma dokumenty do kredytu, a poza tym jak chciałam się wziąć do roboty to zrobiły się mrozy i odradzono mi. Może jak budowa ruszy to wszystko pójdzie już z marszu

lidiaz
06-11-2009, 23:23
Nic innego nam nie pozostaje tylko meblowanie w 3D.Ja już zaczynam :D
pozdrawiam :D

mat80
07-11-2009, 18:36
Witam,

Po przeglądnięciu paru(set) projektów, zdecydowałem sie na ten projekt.
Przede wszystkim zawarzyła specyfika oraz oboszczenia dotyczące projekty domów w mojej okolicy - otulina jury krakowsko-częstochowskiej.
Mam pewne wątpliwości co do projektu i zmiany które wprowadziliscie w niektórych przypadkach zastosuje.
Narazie jestem na etapie załatwiania spraw urzędowych... Budowe planuje rozpocząć na wiosnę przyszłego roku. Zapewne będe sledzil forum na bieżąco i opisywał moje przeprawy.
Mam pytanie, czy ktoś buduje ten dom w województwie małopolskim lub sąsiednim, chciałbym zobaczyć dom na żywo :). Pls o info.

lidiaz
07-11-2009, 23:12
witamy "następnego kameralnego"
powodzenia :D

arturromarr
13-11-2009, 09:14
Witaj mat80.
Powiedz jakie zmiany planujesz wprowadzić i jakie masz co do nich wątpliwości, może coś doradzimy "co dwie (i więcej) głowy to nie jedna"
Etap projektu jest bardzo ważny bo rzutuje na przyszłość a do tego trudny bo ciężko sobie wyobrazić dom którego nie ma i przewidzieć wszystkie nasze potrzeby.

Ja tak na gorąco mogę powiedzieć, że powiększyłbym okna w garażu bo są niewielkie od północy i przy takiej pogodzie jak teraz to jest w nim za ciemno.

mat80
14-11-2009, 22:06
Wątpliwości głownie dotyczą możliwości ulokowania większej łazienki na parterze, tak jak to zrobila Ludka, tylko nie wiem czy drzwi od wc nie beda kolidowaly z wejsciowymi. Na pewno powieksze lazienke na górze kosztem pokoju sasiadujacego... mam jeszcze ich troche ale pewnie wszystko bedzie wychodzilo na etapie zimowego analizowania projektu :)
Najwieksza obawe wiąże jednak z tym czy projekt zostanie zakceptowany w wydziale architektury... Dzisiaj w rozmowie z sasiadem, ktory zaczal budowe w zeszlym roku, przedstawil mi kilka jej elementów i wiekszosc ten projekt spelnia ale jedno zalecenie moze byc problemem, mianowicie chodzi o to ze drzwi wejsciowe musza znajdowac sie na dluższej części budynku... Masakra!
W przyszlym tygodniu sprobuje podejsc do wydzialu ze zdjeciem projektu z zapytaniem czy przejdzie.
Mam pytanie do arturromarr,bo widze ze jestes jednym z pierwszych "kameralnych". Jaki jest mniej wiecej koszt stanu surowego zamknietego?

arturromarr
17-11-2009, 09:48
Trudno mi powiedzieć bo po pierwsze nie wiem jaki był stan wydatków w momencie zamknięcia budynku a poza tym (prawie)wszystko robimy sami więc robocizny nie określę.
Materiały do tej pory kosztowały nas 90 tyś. Dom ocieplony i częściowo zrobione instalacje i wykończenia.

ronja_m
20-11-2009, 13:12
Witam,

Obecnie jestesmy w fazie wyboru projektu - jak na razie najbardziej odpowiada nam Kameralny w wersji 25b.


http://projekty.muratordom.pl/miniatury/pliki/dom_1204_3_500x0_rozmiar-niestandardowy.jpg

http://projekty.muratordom.pl/miniatury/pliki/dom_1204_4_500x0_rozmiar-niestandardowy.jpg

http://projekty.muratordom.pl/pliki/dom_1204_19.jpg

Czy ktos buduje ten domek?
Bede wdzieczna za wszelkie uwagi na temat projektu.
Zmiany ktore obecnie rozwazamy to podniesienie sciany kolankowej o 2 pustaki, niewielkie powiekszenie lazienki na gorze kosztem sypialni i powiekszenie okien w scianach szczytowych na poddaszu.

:)

arturromarr
23-11-2009, 08:55
Może być trudno ze znalezieniem tego domku w budowie bo projekt jest dosyć nowy.
Za mała łazienka to bolączka wszystkich "Kameralnych" i jest to dodatkowo wyraźne w tym największym. Sporo ludzi powiększa ją kosztem pokoju i myślę, że warto.
Co do podnoszenia ścianki kolankowej to byłbym ostrożny bo urok tego domu to między innymi jego proporcje , które mógłby stracić.
Okna też mamy powiększone do typowych rozmiarów.

Pozdrawiam i życzę udanych wyborów.

forumowiczka
02-12-2009, 13:23
Taki program to super sprawa :D :D :D
LUDKA pisałaś ,że zaczynasz budowę w pażdzierniku-udało się "wystartować"?
Zfadzam sie w zupelnosci. Program jest naprawde bardzo dobry. Tez buduje ten domek i dzieki temu programowi moglam sobie poprzestawiac scianki dzialowe dlatego bede miala troche zmieniona gore :)) a do tego to wszystkie meble siedze teraz ylko i mebluje swoj domek:P

arturromarr
02-12-2009, 17:47
Forumowiczko, napisz coś więcej, może jakieś skany z przeróbek. :)

forumowiczka
02-12-2009, 19:07
Forumowiczko, napisz coś więcej, może jakieś skany z przeróbek. :)
W najblizszym czasie postram sie wrzucic projelkty z planowym przerobieniem gory. Teraz wpadla mi kilka pomyslow z dolem o blizej z lazienka a to wszytsko dzieki plytce muratora jestem pod wielikm podziwem. Dzieki niej o ile latwiej mozna sobie wszytsko wyobrazic, ja nigdy nie moglam sie polapac w tych plaskich projektach, a tu wszyttko jak prawdziwie, gratulacje i jeszcze raz suuper! :)

marcy i mateusz
05-12-2009, 11:57
Trudno mi powiedzieć bo po pierwsze nie wiem jaki był stan wydatków w momencie zamknięcia budynku a poza tym (prawie)wszystko robimy sami więc robocizny nie określę.
Materiały do tej pory kosztowały nas 90 tyś. Dom ocieplony i częściowo zrobione instalacje i wykończenia.
Witam,czy moglby mi pan dokladniej okreslic jaki prace sa juz wykonane w panskim kameralnym poniewaz tez planuje budowac w systemie bardzo gospodarczym i wykonywac wiekszosc prac samemu i wspolnie z rodzina,dlatego uwazam iz pana doswiadczenia w tej kwestii mogly by mi ogromnie pomuc,z gory dziekuje i pozdrawiam wszystkich budujacych domek kameralny.

marcy i mateusz
05-12-2009, 11:57
Trudno mi powiedzieć bo po pierwsze nie wiem jaki był stan wydatków w momencie zamknięcia budynku a poza tym (prawie)wszystko robimy sami więc robocizny nie określę.
Materiały do tej pory kosztowały nas 90 tyś. Dom ocieplony i częściowo zrobione instalacje i wykończenia.
Witam,czy moglby mi pan dokladniej okreslic jaki prace sa juz wykonane w panskim kameralnym poniewaz tez planuje budowac w systemie bardzo gospodarczym i wykonywac wiekszosc prac samemu i wspolnie z rodzina,dlatego uwazam iz pana doswiadczenia w tej kwestii mogly by mi ogromnie pomuc,z gory dziekuje i pozdrawiam wszystkich budujacych domek kameralny.

arturromarr
08-12-2009, 23:08
witam, na ten moment mamy dom zamknięty, 2 wylewki zrobione, w kuchni, przedpokoju i wc położone ogrzewanie podlogowe; prawie ocieplony dach, ocieplone ściany, wykonana górna część elewacji (deski), dolna część na razie pokryta samym styropianem
wewnątrz ok 3/4 instalacji c.o. wodnej i elektrycznej i trochę płytek zakupionych
poza tym jak na razie zero tynków zaś poddasze to na razie jedna wielka przestrzeń bez ścianek działowych
Ogólnie na ten stan poszło ok. 120-130 tys. zł na same materialy (z robocizny jest tu tylko koszt wykonania więźby dachowej), przy czym sporo rzeczy było zakupionych w promocjach. W tej kwocie ok 10 tys. to koszt projektu, adaptacji i geodetow.
Pozdrawiam i życzę powodzenia w budowie Kameralnego

lidiaz
10-12-2009, 00:29
witam, na ten moment mamy dom zamknięty, 2 wylewki zrobione, w kuchni, przedpokoju i wc położone ogrzewanie podlogowe; prawie ocieplony dach, ocieplone ściany, wykonana górna część elewacji (deski), dolna część na razie pokryta samym styropianem
wewnątrz ok 3/4 instalacji c.o. wodnej i elektrycznej i trochę płytek zakupionych
poza tym jak na razie zero tynków zaś poddasze to na razie jedna wielka przestrzeń bez ścianek działowych
Ogólnie na ten stan poszło ok. 120-130 tys. zł na same materialy (z robocizny jest tu tylko koszt wykonania więźby dachowej), przy czym sporo rzeczy było zakupionych w promocjach. W tej kwocie ok 10 tys. to koszt projektu, adaptacji i geodetow.
Pozdrawiam i życzę powodzenia w budowie Kameralnego

witam , jeśli to możliwe poproszę o fotkę parteru,przeczytałam,że robiliście jakieś zmiany z kominem w kotłowni-u nas też będzie piec na eko-groszek i trzeba go gdzieś ulokować a w kotłowni miejsca mało :-? i jeszcze interesują mnie wymiary okna balkonowego w salonie :D
pozdrawiam

arturromarr
14-12-2009, 10:07
Plan parteru z fragmentem kotłowni:
http://images39.fotosik.pl/234/e7f92f3251184cf8.jpg
Z piecem sprawa wygląda u nas tak, że planowany był z podajnikiem, ale z powodów finansowych mamy zwykły uniwersalny.
Druga rzecz, że mimo przeprojektowania kotłowni, po rozeznaniu się w rynku okazało się , że najmniejsze piece weszły by nam "na styk", czyli pojawiłby się problem z czyszczeniem ślimaka.
Możliwe , że rozwiązaniem byłby piec tłokowy z koszem z tyłu.
My jednak przemyśleliśmy sprawę i zdecydowaliśmy, że teraz kupiliśmy zwykły piec a za jakiś czas (jak staniemy na nogi) dokupi się palnik na palet (mam nadzieję, że stanieją trochę do tego czasu.
Wiem , że nie jest to już dzisiaj najtańsze rozwiązanie, ale obserwując sąsiadów jak "bawią" się z groszkiem, coraz bardziej przekonuję się do tej opcji.
Można by na początki sezonu zasypać pomieszczenie pod schodami i nie przejmować się więcej opałem. Gabarytami też bardziej pasuje do naszej mikro-kotłowni, mniej brudu i obsługi a zakup podzielony na raty (teraz piec , potem palnik).

lidiaz
14-12-2009, 23:52
Witam,
dziękuję za odpowiedź,faktycznie kotłownia mikro ale skoro taki projekt wybraliśmy to teraz trzeba kombinować.Mamy jeszcze opcję z kotłownią w pom.gospodarczym,ale to temat do przemyślenia na długie,zimowe wieczory.
Pozdrawiam

Bieniu2
15-12-2009, 18:25
Dawno nic nie pisałem, obecnie mamy zrobione poddasze zamontowane płyty G-K, teraz kończymy klimatyzację we wnętrzy czyli kanały wentylacyjne. Ostatnio zamówiliśmy wymiennik krzyżowo-przeciwprądowy i planuję budowę wymiennika gruntowego pośredniego ale dopadła nas zima i śniegi.
Widzę że kilkakrotnie padło pytanie o koszty. my do tej pory wydaliśmy około 200 tys. zostało do zrobienia, podłogi (ogrzewania podłogowe) i wykonczenie jakieś 500zł / m2. Myślę że przy zastosowanych technologiach udało nam się utrzymać sensowne koszty. Cały czas idziemy w energooszczędność i przyznam że kosztuje to trochę więcej PLN ale mamy nadzieję że eksploatacja będzie tania.
Wracając do tematu wyłazu dachowego ja robię go na połaci z kominem i do tego w takim miejscu żeby kominiarz niemal bezposrednio wychodził na ławę znając ich i mając nieco do czynienia z nimi robią czasami problemy z akrobacjami dachowymi - lubią łatwy i czysty dostęp. Pozdrawiam Kameralnych. W razie pytań walcie śmiało.

arturromarr
16-12-2009, 09:05
Zdjęcia , zdjęcia, prosimy. :)

PS:
Zima faktycznie nie służy budowaniu, też przycupnęliśmy trochę.

Bieniu2
16-12-2009, 11:37
Zdjęcia wstawię jak będzie więcej zrobione, tymczasem "wstyd" coś wklejać naprawdę niewiele się zmieniło od poprzednich fotek. Jak zakończę wentylację mechaniczną to wkleję fotki.
No i mam ambitny plan wykonać przyłącze kanalizacyjne do końca stycznia - czekałem na tą możliwość 2 lata bo po 2,5 roku i rozłożeniu czerwonego dywanu oraz sypaniu płatków róż udało nam się zaprosić na naszą działkę sieć wodociągową - mamy wodę :) . Pozdrawiam urzędasów.

arturromarr
21-12-2009, 12:50
Witam
W ramach przedświątecznych marzeń narysowałem przeróbkę Kameralnego.
Już od początku planowaliśmy, że na razie budujemy Kameralnego z niewielkimi zmianami, ale zostawiamy sobie furtkę na przeróbkę w przyszłości.
Tak powstał projekt Kameralny ala' arturromarr:
Po pierwsze chcielibyśmy powiększyć delikatnie salon poprzez dodanie wykusza.
W naturalny sposób nad nim można zrobić brakujący nam balkon.
Mikro-łazienka powiększona kosztem pokoju (to już jest) i dobudowaniem lukarny.
Te zmiany poprawiają moim zdaniem funkcjonalność i wygląd naszego domku.
Jest tak zbudowany, żeby dało się je zrealizować.
Trochę się rozmarzyłem, jakby była kasa to odrazu taki by był (chociaż kilka pomysłów przyszło oczywiście w trakcie realizacji), ale póki co jest krucho z postawieniem stanu podstawowego więc musi wszystko poczekać.

Parter:
http://images50.fotosik.pl/240/d807d49b75f04d76.jpg
Poddasze:
http://images46.fotosik.pl/239/95accaea5716399e.jpg
Elewacja:
http://images49.fotosik.pl/240/f89875cf9c684202.jpg
http://images50.fotosik.pl/240/14761261693ab925.jpg
PS:
Życzę wszystkim Kameralnym Zdrowych i Wesołych Świąt, oraz przyszłych świąt w swoim nowym domku.

Bieniu2
23-12-2009, 09:50
Dziękuję w imieniu wszystkich zapracowanych "budowlańców" za życzenia świąteczne oraz noworoczne. Również dołączam się do nich. Wszystkiego najlepszego no i wysokich zdolności kredytowych.

lidiaz
31-12-2009, 14:45
SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU W ZDROWIU I ...W KAMERALNYM:)[/i]

lukasz_ccc
09-02-2010, 11:44
Czy ktoś z Was buduje kameralnego w granicy działki?

Mam wąski teren (13,5m) ale za to bardzo długi...
Jedyne możliwe rozwiązanie to wybudowanie kameralnego z oknami garażowymi po stronie południowej.

http://images43.fotosik.pl/258/3b2009a02299b156med.jpg

Teoretycznie powinien być obrócony o 180 stopni . Co myślicie o takim rozwiązaniu?

arturromarr
10-02-2010, 13:08
Projekt może i by się nadawał, bo w odróżnieniu od większości projektów wejście i wjazd do garażu jest na węższej ścianie.
Nie wiem jak jest z prawem dotyczącym wąskich działek (coś się zmieniało ostatnio), ale musiałbyś pewnie zrezygnować z okien z garażu i kotłowni, ew. dać luksfery jeśli sąsiad pozwoli.
Myślę że w tym układzie najlepiej taras obciąć do linii domu i wydłużyć go w dłuższą stronę działki tak by jak najmniej zagradzać przejście.
Musisz porozmawiać z jakimś architektem który będzie Ci adaptował projekt na co dadzą ci pozwolenie, z tego co jednak pamiętam to bardzo zliberalizowali prawo odnośnie wąskich działek.

fragles
15-02-2010, 21:26
Witam wszystkich (po dość długiej przerwie)

proponuje zacząć od sprawdzenia warunków zabudowy/planu zagospodarowania terenu - z pewnością jest tam wskazana linia zabudowy którą bedziesz musiał przestrzegać.

Pozdrawiam

arturromarr
17-02-2010, 10:09
Witaj fragles dawno Cie nie było, napisz jak budowa, domek już skończony?

PS:
Jak ciekawostkę przesyłam zdjęcie z budowy kameralnego w 3D.
Trzeba mieć do oglądania okularki do tzw. anaglifów, mają czerwone i cyjanowe filtry:
http://images42.fotosik.pl/173/89a53859818ab0bamed.jpg
http://images42.fotosik.pl/173/89a53859818ab0ba.jpg

arturromarr
26-03-2010, 09:02
Co tam u "kameralnych" jeszcze zima, nikt nic nie pisze?
Mój domek w styropianowej pierzynce:
http://images46.fotosik.pl/271/9171eea2ec28303amed.jpg

lidiaz
28-03-2010, 15:16
to ja coś napiszę:
na naszej działce wciąż mokro ,kopać fundamentów się nie da, ale kupiliśmy cegłę i drut :wink:
pozdrawiam i Wesołych Świąt
ps.przystojniak z tego kameralnego

lidiaz
13-05-2010, 21:38
Witam,będziemy budować w powiecie łęczyckim,proszę o kontakt kogoś kto buduje gdzieś niedaleko i pozwoli zobaczyć KAMERALNEGO w realu.
Pozdrawiam

arturromarr
14-05-2010, 08:43
Jeden Kameralny w Aleksandrowie się zadomowił.

lidiaz
14-05-2010, 18:52
[ QUOTE=arturromarr;4115728]Jeden Kameralny w Aleksandrowie się zadomowił.[/QUOTE]

Witam,super niedaleko od nas ,jeżeli byłaby mozliwość "oględzin" to proszę o kontakt
[email protected]
Pozdrawiam

januszeczek6
06-07-2010, 22:21
witam wszystkich -czy ktos buduje kameralny w woj.podkarpackim,lub w pobliskim malopolskim.My jestesmy na etapie wylewania fundamentow.z gory dziekujemy za informacje.

arturromarr
07-07-2010, 14:49
Miło powitać nowego "kameralnego"
Pochwalcie się zdjęciami z prac, napiszcie czemu ten projekt, zmiany, plany, itd.

Pozdrawiam.

januszeczek6
07-07-2010, 20:17
dziekujemy za powitanie.Jestesmy nowicjuszami w tych sprawach ale jak sie "wyrobimy "to na pewno jakies zdjecia dodamy,a dlaczego ten projekt to bardzo proste podoba nam sie i pasuje do dzialki okolic,oczywiscie z malymi przerobkami dodana piwnica na polowie domu,powiekszona toaleta na parterze i dodane okno,likwdacja pomieszczenia gospodarczego na rzecz wiekszej kuchni redukcja okien.Bardzo nas ciekawi widok na "zywo kameralnego"

arturromarr
08-07-2010, 08:39
Chyba z Waszych okolic nikt się tu jeszcze nie zalogował, ale nie wykluczone że ktoś tam się buduje z Kameralnym.
Na tej stronie, wyżej jest mały kursik wklejania zdjęć.

lidiaz
27-07-2010, 18:46
ZACZEŁŁO SIĘ !BUDUJEMY DOM!
Adrenalina na maxa.
Deszcz pada,woda stoi w wykopach,ale wszyscy w dobrych nastrojach .
Trzymajcie za nas kciuki:)

januszeczek6
17-08-2010, 20:47
http://images39.fotosik.pl/322/0071d108044926f5m.jpg to male poczatki naszych zdiec i naszej budowy prosimy o wyrozumialosc

januszeczek6
17-08-2010, 21:06
http://images40.fotosik.pl/323/7144a748b929f591m.jpg

fragles1
18-08-2010, 12:27
Witam po przerwie.
U nas sporo się dzieje niebawem będziemy się wprowadzać.:wave: Czekamy tylko na odbiór.
A wszystko zaczęło się tak:

http://images46.fotosik.pl/326/673f0247e9f13e06m.jpg

fragles1
18-08-2010, 12:36
Później z każdym dniem było coraz więcej :rolleyes:
http://images45.fotosik.pl/328/87ad58291e4a0de1m.jpg
http://images45.fotosik.pl/328/4e587315eb310ec8m.jpg
http://images50.fotosik.pl/327/eb7db79959ddc621m.jpg
http://images49.fotosik.pl/327/dbd2f228972da561m.jpg
http://images46.fotosik.pl/326/fb9880e183eeb5eem.jpg
http://images45.fotosik.pl/328/1684e9c37c740bd7m.jpg
http://images50.fotosik.pl/327/e2b76443663b4258m.jpg
http://images49.fotosik.pl/327/a27cf3ba130a8557m.jpg
http://images41.fotosik.pl/322/1781a85a34169e42m.jpg
Niebawem cd zdjęć.
Pozdrawiam i życzę wytrwałości

kamcia.lo
19-08-2010, 13:18
Hejka
Witam, również budujemy Kameralnego. Jesteśmy na etapie zalanego stropu. Oczywiście też mamy pare zmian m.in.:
- zrezygnowaliśmy ze spiżarni, aby była większa kuchnia
- drzwi na zewnątrz do garażu przenieśliśmy obok łazienki
- zrezygnowaliśmy z drzwi balkonowych - mamy tylko te, które wychodzą na taras
- zamiast 4 okien od strony kuchni i jadalni zrobiliśmy dwa większe
- po stronie garażu i pom.gospodarczego zrobiliśmy dwa okna (zamiast 3)
- chcemy podnieść o 3 pustaki wysokość poddasza
- zrobiliśmy strop lany
I narazie to tyle. Tylko bardzo żałuje, że nie zrobiliśmy takiego rozwiązania jak arturrrr: wejście do garażu przeniesione do powiększonego w ten sposób przedsionka (przesunięcie -WC). Teraz widzę, że byłoby to dobre rozwiązanie. No trudno, jakoś nie pomyśleliśmy w ten sposób ;( możnaby nawet powiększyć przez to troche łazienkę. No ale tak to jest, za późno doczytałam takiego rozwiązania na tym forum.
Napiszcie o Waszych spostrzeżeniach. Razem łatwiej ;)

fragles1
23-08-2010, 21:56
Witam,
może nie ma się jeszcze czym chwalić ale każdy szczegół cieszy ;-)
http://images38.fotosik.pl/326/2f7d4c353d4272cfm.jpg
http://images43.fotosik.pl/329/8dc2e7a62e251cd3m.jpg
salon
http://images47.fotosik.pl/329/06a77db0d766def5m.jpg
widok z salonu na jadalnie
http://images47.fotosik.pl/329/89991eae10d88be9m.jpg
widok z jadalni na kuchnie (kuchnia bez spiżarni)
http://images43.fotosik.pl/329/cf94f4ef54f16fdem.jpg
jadalnia
http://images47.fotosik.pl/329/592ffdfc3a968dbem.jpg
widok z jadalni na klatkę schodową (drzwi z lewej to toaleta, a z prawej to wejście do piwnicy)
http://images41.fotosik.pl/325/763102e646062267m.jpg
http://images49.fotosik.pl/330/25245525e80f3ecbm.jpg
toaleta

Jeszcze dużo do zrobienia ale zarys środka już jakiś jest :-)
Pochwalcie się swoimi zdjęciami.
Pozdrawiam

januszeczek6
27-08-2010, 19:15
DO "Fragle1"widzimy ze ciezko pracowales dwa lata by tak ladnie wygladalo-to dopinguje[img]http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/21b64a308a664d10.html[/img)

kamcia.lo
31-08-2010, 13:21
Hej.

Niedługo ciągniemy wyżej naszego "kameralnego". Chcemy podnieść wysokość o 3pustaki, co myślicie, nie jest to za dużo? kameralny straci swój urok?
"Fragle1" - ale już to wszystko ładnie wygląda u Ciebie! Też już chciałabym być na tym etapie.
Pozdrawiam

januszeczek6
31-08-2010, 19:21
uwazam ze trzy pustaki to za duzo-powiekszysz metraz sypialni i bedzie wieksz stryszek???" czy warto" bo do tego dochodzi jeszcze wieniec to wyjdzie ok.1metra.

arturromarr
06-09-2010, 23:21
Witajcie,
Już zaczynam się gubić w tych Kameralnych tyle ich jest. :)
Ja też zaczynam wykańczanie (niedługo coś wrzucę), ale fraglesowi to zazdroszczę na pewno nie tylko ja.
My nie podnosiliśmy kolankowej, bo projekt nam się podoba w oryginale i myślę, ze straciłby wiele uroku.
Ludzie często podnoszą górę i jak przesadzą to wychodzą potworki z pięknych projektów, więc trzeba być ostrożnym.
Jak dla nas miejsca na górze jest wystarczająco, prędzej brakuje pokoju na dole, ale to nie tak łatwo dodać. :)
Fajnie że taka duża rodzina się zrobiła Kameralnych, znaczy że ten projekt ma coś w sobie. :)

lidiaz
01-10-2010, 22:13
Witam po przerwie.
Podziękowania dla Arturromarr-a za możliwość zobaczenia domu w realu:)
Oto nasz KAMERALNY

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/13e2141334b5f2ee.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/bb836e0aa958646e.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/00698ab3eb0ea19a.html

arturromarr
04-10-2010, 15:20
Widzę, że nie marnowaliście czasu. :)
Fajnie wygląda Wasz kameralny. Śmiesznie się patrzy na lustrzane odbicie. Co zamierzacie jeszcze zrobić w tym roku?
Jak możecie to zeskanujcie rzuty z projektu, ciekawy jestem rozkładu.

lidiaz
04-10-2010, 22:49
Witam,
plan na ten rok wykonany,wiosną:blacha,okna,drzwi i zobaczymy co jeszcze...(a raczej na co jeszcze będzie nas stać)
rozkład można zobaczyć w realu -zapraszamy:):)

arturromarr
07-10-2010, 23:23
Dziękujemy za zaproszenie. Na pewno się pojawimy, ale musimy się umówić za jakiś czas bo teraz "walczę" z centralnym ogrzewaniem a zima puka do drzwi.
Dobrze , że zrobiliście lukarnę w łazience, mu uprościliśmy sprawę i chociaż jestem przeciwnikiem okien dachowych to mamy takie jedno najczęściej zaparowane (może dlatego że od północy) w przyszłości i tak planujemy przerobić tą część dachu na dużą lukarnę tak by powiększyć łazienkę , ale to w przyszłości.

krzyszst
02-11-2010, 16:27
Witam serdecznie wszystkich, mam pytanie, czy ktoś z Was buduje 25b (ja chcę rozpocząć na wiosnę 2011). Będę wdzięczny za kilka fotek oraz informacje dot. zmian i pomysłów, dz.

arturromarr
09-11-2010, 23:23
Witaj, na tym forum, chyba nikt się jeszcze nie porwał na "dużego" kameralnego, byłbyś pierwszy. :)
Masz już projekt, starasz sie o pozwolenie?

adam812
10-11-2010, 22:40
Witam.
Razem z żoną budujemy kameralnego "m25b lustro" już od zeszłej jesieni. Jesteśmy teraz na etapie stanu surowego zamkniętego , biorę sie za prąd.
Jest oczywiście kilka zmian w projekcie, większe to:
- poszerzenie budynku o 80cm (większy garaż i kotłownia, salon, kuchnia)
- wejście do garażu z przedsionka
- zrezygnowaliśmy z jednego okna w kuchni aby była bardziej ustawna, i jednych drzwi balkonowych (taras tylko od zachodu)
- drzwi tarasowe na środku ściany zachodniej
i kilka innych,

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
Adam.

arturromarr
11-11-2010, 23:05
Fajnie wygląda, zwłaszcza dach.
Jak zamierzacie wykończyć elewację, bo zwłaszcza ona kształtuje wyjątkowość tego projektu?

adam812
12-11-2010, 19:12
Fajnie wygląda, zwłaszcza dach.
Jak zamierzacie wykończyć elewację, bo zwłaszcza ona kształtuje wyjątkowość tego projektu?
o ile pozwolą finanse chcemy zachowac detale elewacji z projektu, czyli na trzech ścianach elementy klinkieru (płytka w tym samym odcieniu co cegła na kominie) i szczyty w drewnie (myślimy o modrzewiu syberyjskim niemalowanym lub w kolorze krokwi i podbitk)i.

ladylady
16-01-2011, 01:56
Witam Wszystkich,
Ale Wam fajnie te domki wyszly, dla mnie to dopiero poczatek tej meki, bo teraz ma zapasc decyzja zakupu projektu, mam nadzieje ze maz nie zmieni zdania i zakupimy projekt kameralnego w najwiekszej wersji. Czy mozna byloby zobaczyc domek w realu?
pozdrawiam

arturromarr
18-02-2011, 16:29
Zima , nic się nie dzieje to może jakieś fotki zamieszczę:
Na zewnątrz szaruga, ale będzie jeszcze kolorowo
http://images49.fotosik.pl/639/ea6d39337b647253.jpg
W środku panele w salonie
http://images37.fotosik.pl/595/a8d76e24962378ec.jpg
http://images41.fotosik.pl/634/733112659dddf8e1.jpg

PS:
Poczęstujcie też jakimiś relacjami z budowy. :)

januszeczek6
19-02-2011, 20:58
Do "arturromar"mamy pytanie ,jak zauwazylismy zaiwestowaliscie w rolety.Byly one montowane w "swietle"okna czy mieszcza sie w grubosci izolaci,a jesli tak to co to za rolety(firma) i jaka grubosc ocieplenia macie

arturromarr
20-02-2011, 21:42
Ocieplenie ma 12cm. Firmy nie pamiętam ale to standardowe najtańsze rolety. Skrzynki rolet są przymocowane do nadproży L-ek, które są cofnięte 4cm, dzięki temu mieszczą się w ociepleniu i będzie jeszcze miejsce na zasłonięcie ich płytą. Chę zrobić taką obudowę z zewnątrz i zatynkować całość, ale dopiero jak zamontuję napędy elektryczne (teraz mamy taśmy). Mam nadzieję że silniczki są niezawodne bo awaria oznaczałaby zerwanie obudowy i potem otynkowanie miejsca.
Przyznam ,że jakbym budował jeszcze raz zrobiłbym inaczej. Można dać wyżej nadproże, odwócić roletę tak by skrzynka znalazła sie nad oknem skierowana do wewnątrz. W takim układzie na zewnątrz mamy płaską płaszczyznę i możemy skrzynkę zakryć styropianem i uniknąć mostka termicznego. Od wewnątrz możemy zabudować skrtzynką płytami G-K. Zawsze łatwiej to ewentualnie rozebrać od środka bdyby coś się działo z roletą.

lidiaz
20-02-2011, 21:49
Witam po przerwie
Od soboty nasz KAMERALNY ma daszek pokryty czarną blachą:)

www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c1b618460da6e08f.html
www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/fd458ed370d62fa6.html

januszeczek6
22-02-2011, 20:17
do "arturromar dzieki za odpowiedz"pytamy o rolety bo my tez chcemy je zamontowac i doradzono nam by je przymocowac pod nadprozem w swietle okiennym inymi slowy patrzac od srodka bedzie troche tej skrzynki widac.Aile zaplaciles za rolety macie je na wszystkich oknach?

arturromarr
04-03-2011, 14:29
3500 same rolety, bo montowałem sam. Minus zwrot Vatu :)

kalizbi
20-03-2011, 15:29
Witam wszystkich forumowiczów budujących KAMERALNEGO.
Jestem w trakcie oczekiwania na przekształcenie działki w budowlaną,oraz na etapie wyboru projektu,najbliższy naszym(z żoną) oczekiwaniom jest kameralny wariant 1.To czego w kameralnym nam najbardziej brakuje to wygodnej garderoby na piętrze i zadaszonego tarasu.Poza drobnymi zmianami takimi jak przesuniecie łazienki na parterze,dodanie balkonika w jednym z pokoi i powiększenie łazienki kosztem pokoju na poddaszu reszta naszym zdaniem jest ok!Nie zależy mi na powiększaniu powierzchni użytkowej ale mam pytanie-czy komuś z budujących udało się wkomponować gaderobę?
Pozdrawim kalizbi !!!

fragles1
22-03-2011, 09:13
Witamy :-)
My też próbowaliśmy wkomponować garderobę, ale niestety nie wyszło chyba ze kosztem najmniejszego pokoju. Dla nas niestety dwa pokoje w części sypialnianej to za mało ponieważ jest nas czworo. My za to wykombinowaliśmy sobie szafy wnękowe pod krokwiami, które są bardzo pojemne a jednocześnie nie tracimy nic na przestrzeni. Co prawda brakuje mi miejsca na rzeczy, które trzeba powiesić na wieszakach, ale mamy w planie zrobić szafe wnękową w górnym korytarzu na ścianie z najmniejszym pokojem. Na półpiętrze również zrobiliśmy wnękę i tam także powstanie szafa.
Jeśli chodzi o łazienki, to ta na dole również została przesunięta bliżej salonu, co spowodowało, że powiększył sie nam wiatrołap i tu została wstawiona kolejna szafa na buty, kurtki i inne pierdołki. W górnej łazience również przesuneliśmy ścianę kosztem pokoju i było naprawde warto bo łazienka bez tego przesunięcia byłaby miniaturkowa.
Drodzy koledzy i koleżanki pochwalcie się jak tam posuwają się prace. Nadeszła wiosna także prace pewnie ida pełną parą.
Pozdrawiam

lidiaz
06-04-2011, 00:16
Witam
troszkę się zgapiliśmy i nie zrobiliśmy garderoby w naszym kameralnym a było to możliwe. Obniżyliśmy strop nad kotłownią i tam "zawiesiliśmy"schody(w projekcie sa zabiegowe u nas zaczynają się przy scianie,potem "zakręt"na obniżonym stropie i jeszcze 3 schodki do góry) ),gdyby jeszcze obniżyć strop nad pom gospodarczym to można kosztem pokoju na górze wygospodarować garderobę a wejście do niej byłoby z podestu( tj obniżonego stropu nad kotlownią)tylko jest jedno "ale"my podnosiliśmy górę o 3 max-y:(
taki pomysł:)
pozdrawiamy

kamcia.lo
09-08-2011, 13:17
Witam
Czy moglibyście przysłać mi zdjęcia waszych kuchni, jak macie rozwiązane układ kuchni w kameralnym? Ciężko mi tu wybrnąć przez te okna z dwóch stron. Bardzo bym prosiła o zdjęcia od "Fragle1", ponieważ układ mamy podobny (bez spiżarki) Zdjęcia możecie wysyłać na e;maila: [email protected]
Chociaż pewnie każdy by chętnie pooglądał. Pozdrawiam

arturromarr
12-08-2011, 23:42
U nas jest spiżarnia, ale w stosunku do oryginału zamurowaliśmy ścianę do salonu, żeby przy tej ilości okien było miejsce na szafki.
Na rysunku jest planowany układ kuchni:
http://images37.fotosik.pl/998/754889ad8aea86b1.jpg

20kokos
05-09-2011, 07:49
Witam wszystkich - jestem wlasnie w stadium szukania projektu i musze stwierdzic, ze kameralny najbardziej przypadl mi do gustu - zwlaszcza - jak tez zauwazyliscie - jego proporcje. Wlasnie jak przelecialem obecny temat - to widze ze macie duzo ciekawych pomyslow odnosnie zmian w projekcie. Zanim sie zdecyduje na kupno projektu - to pewnie jeszcze troche czasu minie ale staram sie pozbierac teraz jak najwiecej info odnosnie domku.
Dlatego chcialem sie dowiedziec od doswiadczonych kameralnych ile czasu zajelo wam postawienie stanu surowego otwartego?
Jak widze zastosowaliscie rozne materialy do budowy - ja chcialbym sciany postawic z pustaka - i wlasnie najbardziej interesuje mnie opinia osob ktore tez zastosowaly pustak. Pytam poniewaz pracuje na morzu i pracuje w rotacji 2 miesiace na morzu - 2 na ladzie - a bardzo zalezy mi zebym samemu pilnowal budowy i chcialbym stopniowo na jednym urlopie postawic fundament, a na nastepnym od razu stan surowy( najlepiej jakby dalo rade zamkniety;)) i tak dalej. Zamierzam wstepnie postawic jak najszybciej Stan surowy zamkniety + instalacje a potem powoli wykanczac wszystko satrym sprawdzonym systemem gospodarczym;)
Z góry dziekuje za info i pozdrawiam wszystkich kameralnych!:)

arturromarr
06-09-2011, 18:09
Słusznie, że planujesz dopilnować budowy, bo o sumienną i rzetelną ekipę coraz trudniej, a jak wiadomo "oko pańskie konia tuczy".
Myślę że dwumiesięczne cykle spokojnie ci wystarczą wszystko zależy jakich wykonawców zatrudnisz.
Myślę że tygodniowe przery technologiczne wystarczą po wylaniu fundamentów i wymurowaniu ścian, po stropie przydały by sie dwa tygodnie.
Twoje terminy wydają mi się jak najbardziej realne w przypadku kameralnego. W mojej okolicy podobne domki stawiaja się w 4-5 miesięcy pod dach.
Ale nie szalej i nie naciskaj na wykonawców bo pośpiech odbija się czasem na jakości, lepiej poczekać kolejne dwa miesiące niż potem mieć jakieś "kwiatki"
Największy problem możesz mieć z umówieniem ludzi akurat wtedy kiedy masz czas więc zacznij od poszukiwać ekipy.
Co do materiału to jak mam z bloczków gazobetonowych i drugi raz budowałbym z tego samego. Ciepłe, duże (szybkość), ładwe do obróbki robienia bruzd itd.
Życzę powodzenia

20kokos
09-09-2011, 16:00
Dzięki wielkie za poradę - zastanowię się na poważnie z tymi bloczkami. Ale na to mam jeszcze czas - natomiast właśnie z tą ekipą może być problem - tym bardziej, że nie mogę przewidzieć kiedy dokładnie ja będę na wolnym - taki urok życia Felka marynarza;)
Co do realizacji to naciskać na pewno nie będę - raczej staram się jak najbardziej skrócić czas poprzez wybranie odpowiedniego rozwiązania - tak żeby jak najmniej czasu zajmowało postawienie domku ale na spokojnie - bo wiadomo - co nagle to po diable. Także na razie studiuje wszystkie możliwe materiały żebym był gotowy na budowę kiedy już przyjdzie na to czas. A póki co - śledzę na bieżąco obecny temat i czekam - na nowe fotki - zwłaszcza wewnątrz.
Serdecznie pozdrawiam i jeszcze raz dzięki Arturromarr za poradę - bo tak jeszcze do nie dawna nie bylem przekonany czy aby w moim przypadku budowa domu samemu to dobry pomysl. :)

januszeczek6
20-10-2011, 19:34
mam pytanie do wszystkich ktorzy juz spedzili zime w swojch domkach ile ocieplenia daliscie w "dach"i jak to sie ma do zeczywistosci dalibyscie dzisiaj wiecej .dzieki

arturromarr
20-11-2011, 18:54
Ja mam watę szklaną w dwóch warstwach:
-15 cm pomiędzy krokwiami
-5 cm pomiędzy stelażem od środka.
To chyba minimum jak na obecne standardy, ocieplenia nigdy za wiele więc jak masz możliwości to daj więcej, trzeba tylko uważać żeby nie zmniejszyć za bardzo wnętrza, niech kameralny nie będzie już bardziej kameralny. :)

fragles1
01-12-2011, 20:51
Witam, my mamy ocieplone 15 - wełną szklaną. Jak dla nas po ostatniej mroźnej zimie było ciepło. Pozdrawiam

januszeczek6
18-12-2011, 19:59
dzieki wielkie za wsazowki,a mam jeszcze jedno pytanko dawaliscie jakies ocieplenie w garazu na scianie lub na stropie ?lub moze jest garaz ogrzewany w malym stopniu.

fragles1
20-12-2011, 14:56
My mamy ogrzewany garaż. Jedyne co mam ocieplone to sufit na zewnątrz przy wejściu do domu i garażu.



dzieki wielkie za wsazowki,a mam jeszcze jedno pytanko dawaliscie jakies ocieplenie w garazu na scianie lub na stropie ?lub moze jest garaz ogrzewany w malym stopniu.

arturromarr
26-12-2011, 14:57
Na zewnątrz to wszystko musi być ocieplone.
My mamy ogrzewany garaż i ustawione na minimum.
Zamierzam ocieplić sufit bo jest w nim niska temperatura i niepotrzebnie ochładza pomieszczenie nad nim.
Ścianami sąsiaduje z kotłownią i łazienką więc sobie odpuszczę żeby nie zmniejszać powierzchni.
U nas największy problem w tej części domu to brama, którą nieźle wieje.
Można wszystko prowizorycznie uszczelnić, ale wtedy otworzenie zabiera sporo czasu.
Muszę zrobić w przyszłości jakieś porządne stałe uszczelnienie bramy.
Zamontowałem takie szczotki ale one z czasem się odkształcają i efekt słabnie.
Pozdrawiam i życzę wesołych Świąt Bożego Narodzenia i szczęśliwego Nowego Roku.

januszeczek6
20-05-2012, 20:14
witam wszystkich po krotkiej przerwie.Znow potrzebuje waszej pomocy a raczej porady,jaki tynk cienkowarstwowy ulozyljscie na waszych domkach i jak to ma sie w praktyce,bo po przeczytaniu kilkunastu artykulow mamy lekki metlik w glowie

arturromarr
23-05-2012, 11:30
My mamy póki co tylko zaciągnięte klejem.
Jeśli chodzi o tynk to nie planujemy jakiegoś drogiego.
Myślę że każdy się ubrudzi tak że nie będzie się dało wyczyścić więc kiedyś itak trzeba będzie malować więc chyba nie warto przepłacać.
Ważne jest chyba tynkowanie w korzystnych warunkach atmosferycznych.

januszeczek6
23-05-2012, 19:05
My sie zastanawiam pomiedzy tynkiem mineralnym i akrylowym,gdzie przy tym drugim mam dwie sprzeczne informacje co do blakniecia koloru od strony naslonecznioneja. moze polozyc duzo tanszy mineralny i pomalowac lepsza farba

arturromarr
30-05-2012, 11:41
Ja bym tak właśnie zrobił.

januszeczek6
30-07-2012, 20:10
nasze kolory wyszly troszke inaczej jak w orginale ale nie mozna miec wszyskiego

Ludka
31-07-2012, 16:34
nasze kolory wyszly troszke inaczej jak w orginale ale nie mozna miec wszyskiego


jestem pod wrażeniem, ja tez mam piwnicę pod częścią domu tylko będzie obsypana i zrobiona skarpa

januszeczek6
31-07-2012, 18:08
dziekujemy my tez bedziemy chcieli obsypac ale narazie brak kasiorki-a jaki kociol macie zainstalowany(czym ogrzewacie wasze domki?)

Ludka
01-08-2012, 17:30
dziekujemy my tez bedziemy chcieli obsypac ale narazie brak kasiorki-a jaki kociol macie zainstalowany(czym ogrzewacie wasze domki?)

mamy ogrzewanie gazowe i planujemy montaż kominka

arturromarr
03-08-2012, 08:16
Januszeczek. bardzo fajnie to kolorystycznie wychodzi.
Myślę że "siłą" tego projektu jest właśnie zabawa materiałami wykończeniowymi i koniecznie oddzielenie góry od parteru.
Pokarz skany rzutów jak masz rozwiązane pomieszczenia.

My mamy ogrzewanie wodne, większość kaloryfery i kuchnia, przedpokój, łazienka na dole podłogówka. Kocioł tymczasowo tradycyjny na węgiel, mam na dzieję że w tym sezonie będzie już automatyczny.
Zastanawiam się nad pelletem, gazu nie ma, węgla mam dosyć, ale nie jestem przekonany jeszcze.
Kominek miał być z płaszczem (nawet są rury do kotłowni), ale czasem nie ma prądu i najlepiej mieć coś awaryjnego co go nie potrzebuje więc jest zwykły wkład.

januszeczek6
05-08-2012, 20:01
na parterze zmienilismy roztaw okien co widac na zdieciach ubikacie przesunelismy blizej dzwi wejsciowychi dodalismy okno ale za to pomniejszyl sie nam garaz,schody mamy normalne nie zabiegowe,na poddaszu przesunelismy scianke tak ze komin wentylacyjny jest w lazence,i niemamy schowka w kuchni.mamy nadzieje ze reszte widac na rzutach.mamy piwnice ale wynika to tylko z ukrztaltowania dzialki

arturromarr
06-08-2012, 19:33
Fajnie popatrzeć na inne wcielenia Kameralnego.
Może aura nie skłania do takich tematów ale jak macie rozwiązane ogrzewanie?

januszeczek6
07-08-2012, 19:22
w piwnicy dwa grzejniki,na parterze ogrzewanie podlogowe na calosci,doradzono nam bysmy sobie doprowadzili rurki do grzejnikow(bo w naszym klimacie podlogowka przy wielkich mrozach moze nie dac rady)na poddaszu grzejniki tylko w lazience podlogowka,plus drabinka.Piec z podajnikiem na ekogroszek(i nie tylko)do tego zbiornik 220litr na ciepla wode uzytkowa.a jeszcze kominek dla swatecznego nastroju.jakby jeszcze jakies pytania to chetnie odpiszemy.

anetamrozek
26-09-2012, 15:46
Witam wszystkich budujących kameralnego -m25al, jestem tu nowa ,na etapie wybierania projektu, prosiłabym kogoś o podanie kosztów budowy tego domku?bez działki z góry dziękuję i pozdrawiam budujących:

januszeczek6
30-09-2012, 19:32
[QUOTE=anetamrozek;5552194]Witam wszystkich budujących kameralnego -m25al, jestem tu nowa ,na etapie wybierania projektu, prosiłabym kogoś o podanie kosztów budowy tego domku?bez działki z góry dziękuję i pozdrawiam budujących:[/QUO

witamy. na poruszony temat duzo by pisac wszystko zalezy od regionu polski ,kto buduje, jakim systemem,materialow uzytych do budowy itd,itp u nas doszla piwnica (usytulowanie terenu) wiec koszty troszke wzrosly.jesli ma pani jakies pytania to podaje numer skype janusz4811 wieczorem

DrAko
25-09-2013, 22:50
Witam
Po raz kolejny wracam do tego projektu i muszę przyznać, że nie mogę znaleźć nic ciekawszego. Zastanawiam się tylko nad ustawieniem kominka przy ścianie z TV. Czy możecie napisać jak się to sprawdza? Może ktoś z Was wkleić jakieś zdjęcia z salonu? A może ktoś chce się pochwalić takim domem w Małopolsce?

pozdrawiam
Krzysiek

januszeczek6
12-10-2013, 21:38
a gdzie w malopolsce jeden jest 2o km o tarnowa na wschod

januszeczek6
18-10-2013, 23:13
Witam
Po raz kolejny wracam do tego projektu i muszę przyznać, że nie mogę znaleźć nic ciekawszego. Zastanawiam się tylko nad ustawieniem kominka przy ścianie z TV. Czy możecie napisać jak się to sprawdza? Może ktoś z Was wkleić jakieś zdjęcia z salonu? A może ktoś chce się pochwalić takim domem w Małopolsce?

pozdrawiam
Krzysiek

krzysiek to chcesz ten dom zobaczyc