PDA

Zobacz pełną wersję : projekt DOM POD KATALPĄ pracownia ARCHON



kamiliaga
09-12-2007, 13:56
Witam,

wybraliśmy projekt z Archonu - Dom pod Katalpą http://www.archon.pl/index.php?act=12&sid=m45befc48d9f2b

Proszę o informację, czy ktoś buduje / zastanawia się.
Chciałbym przedyskutować ten projekt. W szczególności jeżeli ktoś już się na niego zdecydował. Projekt podobny do Rododendronów 5 Archonu (np) ale od niego dużo prostszy zewnątrz i dla nas bardziej funkcjonalny - oczywiście po przesunięciu kuchni w miejsce gabinetu ...

Bardzo mocno zastanawiamy się nad rezygnację z jednego z pokoi u góry i zaprojektowaniu antresoli nad salonem i jadalnią

Jakie zmiany wprowadziliście w projekcie, czy ktoś zdecydował się na zrobienie podwójnego garażu?

Chcielibyśmy ruszyć na wiosnę. Budujemy z piwnicą :o

Pozdr.,
kamiliaga

kamiliaga
09-12-2007, 14:01
Zapomniałem dodać.

Daszek nad wejściem nas początkowo odstraszył więc zmieniamy go na balkon mały ...
taki mniej więcej jak w Rododendronach 5

kamiliaga
16-12-2007, 16:40
Nikt nie buduje ???
:o :o

Kamil

kamiliaga
30-12-2007, 15:27
Podnoszę temat - bardzo zależy nam na wymianie doświadczeń...

Ktoś musi to budować... :-?

szed
30-12-2007, 20:19
Witam,

Ja rowniez zdecydowalem sie na projekt "pod katalpą" - projekt juz kupiony.
Niestety jeszcze nie rozpoczelismy budowy wiec rowniez nie wiemy jak stoi sprawa z realnymi kosztami.

Tez bardzo chcielismy miec antresole w domu ale po wizycie u znajomych w domu z antresola stwierdzilismy ze cieplo za szybko uciea do gory i przy dachu jest goraco a na dole tak sobie szczegolnie gdy pali sie w kominku.

Zastanawiamy sie teraz jakie ogrzewanie domu wybrac. Jak cos wiecej sie dowiem to bede pisal.

Rozpoczecie budowy planujemy w polowie 2008.

Pozdrawiam,
Maciej

kamiliaga
31-12-2007, 09:10
Witam - dziekuję za odpowiedź.

Z tą antresolą to sztaszne mileliśmy boje myślowe no i stało się: BĘDZIE :P

Postanowiliśmy poszerzyć 'dziurę' na schody i kosztem połowy pokoju u góry otworzyć trochę przestrzeń - wstawić tam okno połaciowe.

Naszym zdaniem będzie to ładanie wyglądało, choć oczywiście szkoda pokoju a ciepło z pewnością będzie wiało :cry: Pierwotnie antresola miałą być nad kuchnią (kuchnia w miejsce gabinetu czyli de facto nad jadalnią) ale przenieśliśmy.

Grzanie - ekogroszek + kominek z płaszczem. Miejscami (przy duzych oknach, w kuchni i łazience) podłogówka na powrotach z kaloryferów. Reszta kaloryfery standard.

Kotłownie wrzucamy do piwnicy pod garażem, garaż chcemy poszerzyć o 2,5 m. Lekko zwiększamy przedsionek, zamykamy wejście do kuchni.

Co do realnych $$$ bazuję na wycenie architekta - 2 x koszt archonu :o Poważnie to nie śmierdzimy kasą a dom spory więc kroimy na czym się da i liczymy się z niewykończeniem części pomieszczeń (łazienka na górze, pokoje itp)

Pozdrawiam. Gdzie budujesz? Ja Legnica

szed
31-12-2007, 15:14
Duzo zmian macie w swoim projekcie : )

My dorabiamy piwnice i na razie tyle tylko zmian w projekcie. Piwnice zrobimy pod caloscia ale bez garazu.

Tez planujemy w tym roku zrobic tak zeby sie wprowadzic do tego pokoiku na dole : )

Budujemy w Michałowicach pod Krakowem.

Na NOWY 2008 zycze udanej BUDOWY.

LUKASZ211
08-02-2008, 04:12
Witam wszystkich, ja również planuje rozpoczęcie inwestycji ne wiosnę. Projekt już jest teraz przez zimę trzeba załatwić wszystkie papiery i znaleźć ekipę.
Obecnie czekam na PnB.
Mój domek powstanie w okolicach Bielska-Białej.
Proszę o wszelkie pomocne informację na temat kosztów, zmian,itp.
Mój mail: [email protected]

kamiliaga
08-02-2008, 19:21
Witamy w gronie kalpowiczów!!!

Niestety ja opieram się na kosztorysie z archonu.
Wycena robotników stanu surowego bez dachu - 55k. Ponoć można taniej....

Mamy zamiar ruszyć jak się tylko da. Budujemy niedaleko Legnicy.

Pozdrawiam, trzymam kciuki.

Jakieś większe zmiany w projekcie ??? Może zauważyłeś coś poza opisywanymi wcześniej. Czym, będziesz ogrzewał ?

Tigro
10-03-2008, 21:11
Witam wszystkich,
ja także rozpoczynam budowę Domu pod Katalpą.
Na razie jesteśmy z żoną na początku naszej "drogi przez biurokrację".
Aktualnie załatwiamy warunki przyłączy i mapę do celów projektowych.
Odnośnie projektu to także wydaje nam się najlepiej odpowiadać naszym potrzebą i idealnie mieści się w naszej małej działce (508 m2).
Planujemy trochę modyfikacji, wkrótce wrzucę rysunek.
Np.:
1) powiększenie wiatrołapu z przesunięciem drzwi do pom. gosp.
2) powiększenie kuchni kosztem likwidacji pokoju,
3) przesunięcie komina,
4) likwidacja wykusza,
5) dodanie drzwi z kuchni i małego tarasu przed kuchnią (na środku elewacji południowej),
6) powiększenie łazienki na poddaszu kosztem pokoju,
7) wejście do garderoby z pokoju nie z holu na poddaszu,
8) dodanie okien połaciowych w pokojach i likwidacja w garderobie,
to chyba wszystkie.
Budowę zaczynamy we wrześniu (fundament), a mury w marcu/kwietniu 09, więc jeszcze mamy trochę czasu na formalności i przemyślenia. Ale ważne, że już wiemy czego chcemy.
Chętnie zobaczyłbym ten dom gdzieś na żywo, żeby rozeznać jak duże są pokoje na poddaszu i salon na parterze.
Aha budujemy w Czeladzi (woj. śląskie).
Jeszcze się odezwę :) więc do zobaczenia :)

Olcia L.
13-03-2008, 18:37
Witajcie,
My równiez wybraliśmy ten projekt.
Poczyniliśmy w nim trochę zmian, m.in.:
1. rozbudowaliśmy garaż do dwustanowiskowego
2. przesuneliśmy ścianę w łazience
3. zamiast kotłowni na dole zrobiliśmy spiżarnię
4. nad garażem zrobiliśmy bibliotekę, kotłownię i pralnię.
5. ogrzewanie podłogowe na parterze
6. na dachu solar
7. drzwi od łazienki na piętrze otwierają się teraz do środka
8. poprzesuwane zostały niektóre ścianki działowe na parterze i na piętrze
9. dorobiliśmy więcej kominów

ze zrobionego niedawno kosztorysu z aktualnymi cenami wychodzi 450000 zł
zaczynamy w 04/2008, okolice Warszawy
pozwolenie na budowę już jest
pozdrawiamy

johnboro
17-03-2008, 13:54
Witam
Dołączam się do katalpowców
Zaczynamy za miesiąc
Zmiany:
1. garaż na dwa auta
2. wydluzenie domu o metr do przodu i metr do tylu
3. pokoj na dole zostaje taki sam, ale kuchnia przez to wieksza po przesunieciu scianki miedzy nimi
4. likwidacja wykuszu w kuchni,
5. dorobienie wykuszu w salonie ale trzy ściankowy
6. na dole inny układ pomieszczen, kotlownia na tyle garazu, w miejscu kotlowni pralnia, ale bez przejscia do garazu, drugie pomieszczenie jako garderoba z przejsciem do garazu, wc bez prysznica, pod schodami spizarka
7. lazienka nad salonem (strona północna)wielkosci takiej jak pokoj. pomieszczenie po lazience zwiekszone.
8. nad garazem poki co strych
9. przod balkonik jak w rododendronie5 na filarkach, zmiana okien frontowych
... nooo...to by było na tyle

wyszlo 246metrow netto

jak widzicie te zmiany?

Tigro
19-03-2008, 17:06
Cześć johnboro
sporo tego :)
masz to na jakimś rysunku? chętnie zobaczyłbym rozkład pomieszczeń o którym piszesz.

Tak wygląda nasz parter po zmianach:

http://wbv.pl/images/thumbs/jzynkcyjmhdzdmmnmmtx.jpg (http://wbv.pl/gallery.php?entry=images/jzynkcyjmhdzdmmnmmtx.jpg)

kamiliaga
19-03-2008, 21:07
Witam po długiej nieobecności.
No więc 10.03 wreszcie się zaczęło. Fundamenty wylane, ściany piwnicy niedługo zaczną rosnąć.

Zamówiłem około 2,5 k bloczków betonowych i 200m2 porotonu 24 cm (będzie mało). Ceny oczywiście szkoda gadać :(

Robocizna - dogadałem się na 72k z dachem. Ponoć taki domek powstaje 3 miesiące z zachowaniem wymaganych czasów schnięcia betonu :)

Trzymam kciuki za wszystkie katalpy. Czy zostawiacie daszek z przodu???

Pozdr.

Tigro
20-03-2008, 20:20
Witaj,
potwierdzam 3 miesiące, nam też tyle powiedzieli.
Daszek zostaje. Planowaliśmy go wymienić na balkon, ale od frontu będzie łazienka i pralnia, więc nie ma to sensu.
Pozdrawiam.
P.s.
nie macie obaw że salon będzie za mały 4m x 7m?
czy komuś udało się zobaczyć już jakąś Katalpę na żywo w stanie surowym?
może ktoś ma zdjęcia ze stanu surowego?
Pytam ponieważ na poważnie rozważamy powiększenie salonu o metr.

johnboro
21-03-2008, 08:31
TIGRO
Jak najbardziej powiększenie salonu o metr pójdzie na plus. My poszliśmy dalej, wykusz w salonie oraz powiększenie domu o metr z przodu no i garaż.
Poniżej fota jak to ma wyglądac, wraz zezmianami w środku.
Póki co dół, później wkleje górę.
U góry łazienka ma byc przeniesiona na drugą strone domu (od północy), więc balkonik z przodu na filarkach (strona południowa) ma swoje uzasadnienie :D
http://jboro.w.interia.pl/KATALPA.jpg

johnboro
21-03-2008, 08:53
No i wklejam górę po zmianach

http://jboro.w.interia.pl/katalpa%20gora.jpg

Tigro
21-03-2008, 18:49
johnboro,
wygląda to bardzo fajnie. Salon jest teraz niezłych wymiarów.
Musimy to przemyśleć na poważnie. Raczej wykusz odpuścimy, ale ten metr ekstra by się przydał. Dzięki za rysunki.
Też rozważaliśmy przesunięcie garażu na środek domu, ale wtedy skomplikowałaby nam się sytuacja z przejście przez pom. gosp. Nie jest duże a wtedy drzwi od garażu wyszłyby obok ściany do łazienki. A wtedy zostaje mało miejsca na piec i osprzęt do podłogówki.
Rozważaliśmy też przeniesienie kotłowni na tył garażu, ale zrezygnowaliśmy.
Pozdrawiam.

kamiliaga
21-03-2008, 20:05
Witaj,
nie macie obaw że salon będzie za mały 4m x 7m?
czy komuś udało się zobaczyć już jakąś Katalpę na żywo w stanie surowym?
może ktoś ma zdjęcia ze stanu surowego?
Pytam ponieważ na poważnie rozważamy powiększenie salonu o metr.

Zamieniliśmy kuchnię z pokojem na dole - ten zlikwidowaliśmy. W miejsce dawnej kuchni będzie jadalnia / część ze stołem. Mam nadzieję, że doda to trochę przestrzeni. Salon to oczywiście nie żaden wypas. No ale zawsze trzeba balansować z metrami kwadratowymi. Pomysł z dodaniem 1m z przodu i z tyłu jest super. Wiem, że Rododendrony 5 mają podobny układ z tym garażem. Czy ktoś się interesował ?

Johnboro, jaką teraz masz powierzchnię?

Mi nie udało się widzieć projektu na żywo. Chyba dlatego, że jest dość nowy (połowa 2007). Boję się, że ściana frontowa będzie duża. Dlatego ten balkon (nie mamy złudzień co do jego użyteczności) no i większe okna.

Niedługo zdjęcia stanu zero z wymurowaną już piwnicą :) Oczywiście nie bez przejść i kłótni z murarzami. Byłoby super już mieć stan surowy ...

johnboro
21-03-2008, 20:08
WItam
ten garaż nie jest przesunięty na środek domu. On jest w tym samym miejscu. Poprostu front domu podonie jak tył został wydłużony o metr co spowodowało ze można inaczej rozmieścic pomieszczenia. No i przede wszystkim kotłownia z tyłu garażu, w miejscu gdzie nie przebywa się za dużo. A pomieszczenie stricte w domu pozostaje jako bardziej użytkowe (np pralnia)

johnboro
21-03-2008, 20:18
Johnboro, jaką teraz masz powierzchnię?


Teraz wyszło 246 metrów netto (czyli licząc po podłodze górę i dół wraz z garażem) Czyli o 65 więcej w stosunku do stanu wyjściowego.



Dlatego ten balkon (nie mamy złudzień co do jego użyteczności) no i większe okna.


Masz racje co do balkonu. Obecnie mam balkon i użytecznośc jego jest zerowa!!!. Ale wiemy dobrze, że ono nie ma miec walorów użytkowych lecz estetyczne. Stad też balkon na filarkach z przodu domu. Większe okna z przodu to w naszym przypadku lepsze nasłonecznienie pokoi.

kamiliaga - CZEKAM ZA FOTAMI Z WASZEGO STANU ZERO :D

johnboro
25-03-2008, 18:46
dodatkowa zmiana jaką nanosimy na projekt (świąteczne przemyślenia :wink: )
- zamiast okna dachowego w garderobie na piętrze będzie lukarna

i to by było na tyle ze zmian wprowadzonych w ten projekt

nel1
26-03-2008, 19:39
dodatkowa zmiana jaką nanosimy na projekt (świąteczne przemyślenia :wink: )
- zamiast okna dachowego w garderobie na piętrze będzie lukarna

i to by było na tyle ze zmian wprowadzonych w ten projekt

To czemu nie buduejesz rododendron 5 ?? A nie za mało bedziesz miał miejsca na szafki i AGD w kuchni ?

johnboro
27-03-2008, 07:08
bo rodek 5 nie jest tak ustawny jak katalpa. A z zewnatrz roek jest ladniejszy, więc katalpę przerabiamy na rodka :wink:
A co do kuchni to jak zauważysz na rzucie, jest ona powiększonao metr, dlatego brak wykusza w kuchni nie wplynie na jej ustawnośc

bielin
29-04-2008, 18:37
Witam Katalpowiczów,
właśnie odebrałem pozwolenie i ruszam w maju.
Moje zmiany w projekcie:
- garaż dwu-stanowiskowy
- nad garażem strych co ma zrekompensować brak piwnicy
- likwidacja okna w garderobie 2/06
- zamontować po jednym oknie dachowym w pokojach 2/07 i 2/08
- zwiększenie wysokości ścianki kolankowej
- wykrojenie z łazienki na parterze schowka 1x1 m
- wejście do garderoby z sypialni a nie z korytarza

Po tym wszystkim pow. całkowita to 243,30 m2.

Mam pytanie do johnboro odnośnie przeniesienia kotłowni za garaż co z kominem?
Tam nie ma jak sie do niego podłączyć.

johnboro
29-04-2008, 21:29
Mam pytanie do johnboro odnośnie przeniesienia kotłowni za garaż co z kominem?
Tam nie ma jak sie do niego podłączyć.

Mam zamiar zamontować piec kondensacyjny i wypuszczę komin poziomo przez ścianę. Takie rozwiązanie też jest praktykowane.

contrapunctus
08-06-2008, 08:12
Witajcie,

od pewnego już czasu obserwuje Wasz watek, bo z meżem rozglądamy sie za projektem. Braliśmy dotad inny projekt, ale teraz bardzo poważnie rozwazamy katalpę. Z budowa chcemy ruszyc dopiero na wiosnę, wiec ten czas chcemy spokojnie poświecić na projekt i inne drobiazgi (a dokładnie utwardzenie drogi, mostek dojazdowy, przyłącza, pozwolenia, wiec mamy co robić :lol: ).

W katalpie nie zamierzamy wprowadzac az tylu zmian, bo projekt w zasadzie nam odpowiada. Mam jednak dwa pytania:
1) czy likwidacja wykusza w kuchni jest łatwą zmianą u architekta? nie zmienia konstrukcji budynku?
2) czy ktos byłby tak uprzejmy i podał nam wymiary okien, czy są to okna standardowe w wymiarach? bardzo byłabym wdzieczna.

I pytanie ostatnie: jaki rodzaj ogrzewania wybraliscie do swoich domków? ciagle jeszcze tego ostatecznie nie zdecydowaliśmy.

pozdrawiam serdecznie katalpowców :)
Magda

johnboro
08-06-2008, 08:36
W katalpie nie zamierzamy wprowadzac az tylu zmian, bo projekt w zasadzie nam odpowiada. Mam jednak dwa pytania:
1) czy likwidacja wykusza w kuchni jest łatwą zmianą u architekta? nie zmienia konstrukcji budynku?
2) czy ktos byłby tak uprzejmy i podał nam wymiary okien, czy są to okna standardowe w wymiarach? bardzo byłabym wdzieczna.

I pytanie ostatnie: jaki rodzaj ogrzewania wybraliscie do swoich domków? ciagle jeszcze tego ostatecznie nie zdecydowaliśmy.



Odp:
1. Likwidacja wykuszu w kuchni nie pociąga za sobą żadnych zmian konstrukcyjnych budynku.
2. WYmiary okna można zmienić. Generalnie odchodzisię od pojęcia "standardowe okno". FOrmy robią okna na wymiar. STandardowe były kiedyś ... dawno, dawno... jak sztampowo produkowali jeden rozmiar.

Ogrzewanie: podłogówka na dole i u góry w łazience.

Pozdrawiam

contrapunctus
08-06-2008, 08:43
super, dziękuję za odpowiedź.
zapytalam o te standardowe okna, bo mam dostęp do prawie darmowych okien ale o określonym już wymiarze. Wiec tak bym chciała dostosować projekt by mozna było z nich skorzystać. A mógłbys spojrzeć w projekt jakie okna były tam pierwotnie?

i jeszcze jedno (pytanie może proste, ale jestem w tym zielona): wiem ze projekt to jedno a dalsza adaptacja oraz przystosowanie do działki to drugie. Jakiego rzędu to sa koszta, tzn. przygotowanie całkowitej dokumentacji do pozwolenia na budowę?

pozdrawiam :)

kamiliaga
10-06-2008, 21:19
A mógłbys spojrzeć w projekt jakie okna były tam pierwotnie?

Cześć,

witam po długiej nieobecności - ale właśnie stawiamy więźbę !!!! Więc naprawdę nie było czasu zaglądać na forum ;)

Pozwolę odpowiedzieć na pytanie o okna - zestaw w projekcie gotowym:
90/140 - 3 sztuki
90/125 - 2 sztuki
150/140 - 2 sztuki
180/125 - 1 sztuka
110/90 - 2 sztuki

drzwi balkonowe:
360 /230 - 1 sztuka
150/220 - 2 sztuki
120/220 - 2 sztuki

U mnie koszt przygotowania projektu 3 kPLN - z tego 1 k na zmiany drobne i 2 k na plan zagospodarowania działki i pomoc w skompletowaniu dokumentów. Część z nich musiałem zdobyć sam.

Pozdrawiam - trzymam kciuki.

contrapunctus
10-06-2008, 21:26
Witaj,

dzięki za odpowiedź. Co prawda już zadzwoniłam do architekta i podpytałam o wymiary oraz o cene adaptacji, ale mimo wszystko dziekuję. Nie pamietam jeszcze wszystkich na forum, ale czy to Wy przedłużaliscie dom o metr? Nam wstepnie (tylko telefonicznie) architekt za adaptację zaspiewał 4500, wiec mam nadzieje, ze jak się zobaczymy oko w oko to nie zmieni zdania :lol:

a moze dysponujesz jakimiś zdjeciami domu? chętnie bym poodlądała :)


pozdrawiam serdecznie.

johnboro
07-09-2008, 21:30
Halo
Witam po dlugiej nieobecności.

Jak Wam idzie budwanie KATALPY??

U mnie jest etap instalacji.

Ma już ktoś fotki na forum z budowy Katalpy??

Oczywiście ja swoje też udostępnie :)

johnboro
09-09-2008, 07:44
WIdzę że cisza jak makiem...

Wklejam link z fotami obecnego stanu. Zdjęcia będą na bieżąco uzupełniane.

http://www.archon.pl//posts/list?topic_id=5415

bielin
21-12-2008, 20:15
Witam Katalpowicze!
Ja na chwilę obecną mam stan surowy otwarty i tak będzie stać do wiosny. Aktualne zdjęcia postaram się zamieścić na Archonie.
Mam prośbę do wszystkich, którzy w Katalpie mają schody murowane. Proszę o wysłanie na maila [email protected] lub zamieszczenie na forum muratora lub Archonu zdjęć wykonanych schodów.
Moje majstry spaprali robotę (zbyt wąskie stopnie zabiegowe, zbyt mała odległość od stopni do belki nośnej stropu, itp.) i chciałbym im pokazać, że można to zrobić porządnie. Na szczęście na zapłaciłem im jeszcze ostatniej raty i mam na nich haka.

Pozdrawiam i życzę zdrowych i pogodnych świąt w wymarzonym domu.

zyzio44
31-12-2008, 15:14
Witam wszystkich.
Mam zamiar dołączyć do szanownego grona katalpowiczów ale w związku z tym mam pytanie do kamiliaga.
Budujesz koło Legnicy a ja mieszkam w Chocianowie i chętnie zobaczyłbym Twoje dzieło w realu - jeśli będzie taka możliwość to proszę o jakiś namiar na e-mail [email protected]. Z góry dziękuję. Oprócz tego mam do wszystkich pytanie ile wyniósł Was stan surowy zamknięty (materiały i robocizna).
Jeśli zdecyduję się na katalpę, a wszystko na to wskazuje to chce zrobić następujące zmiany:
- kuchnię zrobić w gabinecie a w miejscu kuchni jadalnię,
- od strony salonu przy schodach postawić ściankę,
- komin z kominkiem przenieść w róg przy schodach,
- z łazienki na dole kibelek oddzielić ścianką od części przewidzianej na natrysk i
zrobić tam schody do piwnicy pod całym garażem
- z uwagi na fakt, iż dwa kominy będą przy ścianie garażu kotłownię przenieść do piwnicy a w jej miejscu zrobić podręczną garderobę.
Napiszcie co sądzicie na temat takich zmian.
Za opinie z góry dziękuje.
Dla wszystkich składam najserdeczniejsze życzenia pomyślności w Nowym 2009 Roku

bielin
10-01-2009, 14:06
Jeszcze raz prośba do wszystkich Katalpowiczów: Jeżeli macie wewnętrzne schody murowane to proszę wyślijcie mi na maila [email protected] lub zamieśćcie na forum zdjęcia schodów. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Zdjęcia mojej Katalpy na stronie: http://www.archon.pl/posts/list?topic_id=5989

mcmillan
21-03-2009, 18:43
Witam,
Wybraliśmy domek pod katalpą  jednak chcielibyśmy do niego dorobić piwnice.
Na razie jesteśmy na etapie „chcielibyśmy”.
Bardzo proszę Wszystkich, którzy są już o krok albo parę kroków dalej, aby się odezwali na priv.
Moim marzeniem jest pooglądanie Waszych projektów piwnicy i rozwiązań zejścia do piwnicy, a szczytem marzeń obejrzenie takiego domku z piwnicą w realu (mieszkamy na Śląsku - Gliwice).
Pozdrawiam
Gosia

zyzio44
22-03-2009, 13:07
Odp. dla mcmillan. Ja napisałem w swoim poprzednim poście jaką piwnicę dorabiam i muszę powiedzieć, że mam ją już zaprojektowaną. Schody do piwnicy z wnętrza domu zrobiłem w części prysznicowej - zmieściły się ale jeden, ostatni schodek będzie już w piwnicy.Jeśli chodzi o ciebie to wydaje mi się, że w Gliwicach macie tzw. szkody górnicze a jeżeli tak to fundamenty muszą być na jednym poziomie czyli nie możesz zaprojektować sobie piwnicy pod częścią domu. Drugie schody zrobiłem na zewnątrz wzdłuż ściany garażu. U mnie oglądać jeszcze nie ma co bo czekam na pozwolenie na budowę. Pozdrawiam i życzę szczęścia.

mcmillan
23-03-2009, 05:48
Zyzio44, rozumiem, że masz piwnicę jedynie pod garażem? Wiesz, nawet nie pomyślałam, że szkody górnicze mogą wymagać robienia fundamentu na jednym poziomie, ale na szczęści mimo, iż działka jest bliziutko kopalni, to szkód górniczych nie ma :D Mam pismo z kopalni, że na tym terenie się już nie kopie, ale że był tam teren górniczy, który zamknięto parę lat temu. Wydobyłam więc również z archiwum GIG informację, że na tej części byłego regionu górniczego nie ma szkód :D Przejmować się więc chyba nie muszę i mogę robić tą piwnicę jak mi się podoba :D
Czy ktoś jeszcze ma zaprojektowaną, a może już wykonaną piwnicę? Jak rozwiązaliście kwestę umieszczenie schodów zejściowych? Im więcej opinii i uwag, tym będę miała cenniejszy materiał do przemyśleń.
Pozdrawiam wszystkich Katalpowiczów.

kamiliaga
24-03-2009, 18:48
Wydobyłam więc również z archiwum GIG informację, że na tej części byłego regionu górniczego nie ma szkód :D Przejmować się więc chyba nie muszę i mogę robić tą piwnicę jak mi się podoba :D


W wolnej chwili wyślę mój projekt - nie ma problemu. Nie lekceważyłbym jednak szkód. Ja mam pochyły teren i fundamenty schodkowe - podpiwniczony garaż. Budowlańcy mieli wątpliwości - bo to siły ścinające, bo będzie pękać, bo fundamenty na różnej wysokości. Radzę - popytaj sąsiadów, którzy mają piwnicę, i dom kilka lat czy nic im nie pęka. Czytałem o pęknięciach ławy i chyba nie jest to przyjemne. Nie ma co przesadzać ale warto wziąć to pod uwagę ... No i jak macie trochę $$$ to podpiwniczaj pod całością. Niewiele większy wydatek chyba w sumie. Mnie bardzo bolało jak zasypywałem piaskiem taką przestrzeń. Nawet jeżeli teraz nie miałabyś wykańczać.

Pozdr.,
KG

Syśka
25-08-2009, 13:21
Witajcie,

My również wybraliśmy ten projekt, jako że domek średniej wielkości a w środku na tyle ustawny że wszystkim odpowiadał. Nie dokonywaliśmy jednak większych zmian poza zamknięciem kuchni i likwidacją balkonu ;)
Czy ktoś już wykończył swoją Katalpę, albo nawet w niej mieszka? Jakie wrażenia? Czy widzicie coś czego nie widać na etapie budowy a przydałoby się poprawić?

kamiliaga
27-08-2009, 19:04
Witajcie,

My również wybraliśmy ten projekt, jako że domek średniej wielkości a w środku na tyle ustawny że wszystkim odpowiadał. Nie dokonywaliśmy jednak większych zmian poza zamknięciem kuchni i likwidacją balkonu ;)
Czy ktoś już wykończył swoją Katalpę, albo nawet w niej mieszka? Jakie wrażenia? Czy widzicie coś czego nie widać na etapie budowy a przydałoby się poprawić?

Witaj,

może drobna sprawa ale zwróćcie uwagę na zejście do garażu. Chodzi o wysokość schodów i możliwość późniejszego otwarcia drzwi. W szczególności kiedy zamontujecie bramę i będziecie mieli prowadnice pod sufitem.
Poza tym warto przemyśleć wysokość posadowienia i wysokość samych otworów okiennych - mówię o wyjściach balkonowych. Oj, było kombinowania w szczególności na górze, kiedy okazało się, że 6cm powyżej stropu to trochę za mało :)

pozdr.,
kamiliaga

Olcia L.
31-08-2009, 21:49
Witajcie,

My również wybraliśmy ten projekt, jako że domek średniej wielkości a w środku na tyle ustawny że wszystkim odpowiadał. Nie dokonywaliśmy jednak większych zmian poza zamknięciem kuchni i likwidacją balkonu ;)
Czy ktoś już wykończył swoją Katalpę, albo nawet w niej mieszka? Jakie wrażenia? Czy widzicie coś czego nie widać na etapie budowy a przydałoby się poprawić?

najlepiej samemu zobaczyć.... z Osowca do Urzutu nie jest daleko..., zapraszam,

pavulon72
25-11-2009, 19:35
Stało się. Po długich poszukiwaniach wybraliśmy projekt-Katalpę.
Chcemy zrobić niewielkie zmiany. Zrezygnować z pokoju na dole na koszt kuchni i nie stawiać ścianki działowej,. Kotłownie przenieść za garaż(nie wiem tylko czy trzeba zwróci sie na dodatkowe pozwolenie od autora projektu).
Oglądamy ten projekt i zastanawiamy się czy salon nie będzie sprawiał wrażenia za małego. Czy ktos wybudował już ten dom. Jakie są Wasze odczucia.
Pozdrawiam.

martna7819
16-01-2014, 22:47
witam czy moge prosic szeda o kontakt. Chccemy budowac ten dom rowniez z podpiwniczeniem
[email protected]