PDA

Zobacz pełną wersję : generalny remont podłogi/wasze uwagi



Snowdwarf
10-12-2007, 09:47
witam
przymierzam siedo remontu generalniego podłogi na stropie drewnianym
---
proszę o wasze uwagi, jakie macie doświadczenia w tej kwestii...
---
czy płyty usb nadają sie na bazę nowej podłogi...
czy ususwać wypełnienie stropu...
czym je zastąpić...
---
prosze o uwagi i doświadczenia w tej kwestii...

zbigmor
10-12-2007, 11:03
[quote="Snowdwarf"]witam
przymierzam siedo remontu generalniego podłogi na stropie drewnianym
---
proszę o wasze uwagi, jakie macie doświadczenia w tej kwestii...
---
czy płyty usb nadają sie na bazę nowej podłogi... - jak najbardziej
czy ususwać wypełnienie stropu... - a co to jest?
czym je zastąpić... - wełna granulowana

Sp5es
10-12-2007, 20:18
Na razie nie wiadomo co chcesz uzyskać.
Na tak zadane pytanie można napisać podręcznik...

Snowdwarf
12-12-2007, 06:09
co chcę uzyskać? to chyba oczywiste.
nie chodzi mi podręcznik tylko o uwagi kogoś kto przechodził już taki etap remontu.tylko tyle.
---
kolega zbigmor:
wypełnienie stropu chyba wiadomo o co chodzi, jeśli odpowiadasz że zastępuje sie je granulowaną wełną - po co pytać co to jest?
---
czekam na dalsze - może bardziej rzeczowe uwagi...
---
pozdrawiam

aleksandra1
12-12-2007, 06:53
Pytania poprzednika były jak najbardziej sensowne. Mając podłogę na stropie drewnianym (czytaj stare dechy) można chcieć zrobić różne rzeczy: kafle parkiety, mozaiki, itp. W zależności od po wyższego różne będą rozwiązania

Przechodziłam przez taki remont. Wszędze były stare dechy, pod spodem jakiś żyżel. W przedpokuju, kuchni i łaziencerobiliśmy kafle, więc stare dechy zostały zerwane, uzupełnione dziury w wypełnieniu, izolacja, zbrojenie wylewka, kafle. W pokojach sprawa nie była już tak oczywista. Chodziło nam o zniwelowanie różnicy pomiędzy pokojami i resztą mieszkania (6 cm). Wylewki nie wchodziły w grę, bo stary budynek, duże powierzchnie pomieszczeń i obawa przez obciążeniem stropu. Pierwszy pomysł: OSB+mozaika parkietowa. Stolarz wybił nam go z głowy. W końcy zdecydowaliśmy się na mini legarki na istniejącej podłodze drewnianej, wypełnienie pomiędzy nimi ze styropianu i deski podłogowe gr 28 mm.

retrofood
12-12-2007, 08:28
Poczytaj tu:
http://forum.muratordom.pl/zla-izolacja-stropu,t117565.htm
http://forum.muratordom.pl/parkiet-na-plycie-osb,t93589.htm
a w ogóle przejrzyj dział Przebudowy i remonty, tam w róznych watkach jest wiele na ten temat. Może cie coś "zaszczepi"...

Snowdwarf
13-12-2007, 06:37
chodzi o pokoje (dla dzieci), więc kafle i tego typu rzeczy odpadają...
w grę wchodzą tylko raczej panele (cena/użyteczność).
---
pokoje są na 1 piętrze strop drewniany - dla mnie układanie kafli na takim stropie odpada...
---
w szczególności chodzi mi o wypełnienie stropu - czy je wymieniać, usuwać czy zamieniać...
---
poza tym sporo pisze sie o tym żeby pod płyty osb dawać podkładki (np. filcowe)
aby minimalizować hałas...czy to skutkuje czy macie jakieś inne sprawdzone sposoby.
---
pozdrawiam

zbigmor
13-12-2007, 06:51
[quote="Snowdwarf"]co chcę uzyskać? to chyba oczywiste.
nie chodzi mi podręcznik tylko o uwagi kogoś kto przechodził już taki etap remontu.tylko tyle.
---
kolega zbigmor:
wypełnienie stropu chyba wiadomo o co chodzi, jeśli odpowiadasz że zastępuje sie je granulowaną wełną - po co pytać co to jest?


To były dwie odpowiedzi na dwa pytania. Wełna granulowana to oczywiście tylko jedna z możliwości (ja tak zrobiłem, ale dla nowego stropu). Jeśli obecnie jest coś co ten strop wiąże to oczywiście wełna tego nie zrobi. Myślę, że pytanie było bardzo rzeczowe.

adam_mk
13-12-2007, 09:20
glinę dawali...
sporo umiała...
Adam M.

zbigmor
13-12-2007, 10:15
glinę dawali...
sporo umiała...
Adam M.

Tak się domyślam, ale skoro autor wątku każe się nie interesować takimi detalami to cóż zrobić...

Snowdwarf
15-01-2008, 07:52
w pokojach mam jeszcze spokój przed burzą...
---ale remont tuż tuż.
nadal nurtuje mnie pytanie o 'wypełnienie stropu' drewnianego - czyli ten dla jednych żużel, dla innych ziemię dla jeszcze innych piach...
czy go wyrzucać czy nie a jeśli tak to czym go zastąpić - czy wełna granulowana to jedyna opcja czy możę być cuś innego (np. wełna zwykła w rolce)
--
poza tym co z wspomnianymi podkładkami filcowymi pod osb - czy to sprawdzone czy macie jakieś inne pomysły.
przypominam że pokoje na pietrze, sypialnie, żadnych kafli, na patrzerze tez moje mieszkanie.
pozdrawiam i z góry dziękuję za posty

Snowdwarf
17-01-2008, 08:15
mam jeszcze jedno pytanie w kwestii płyt OSB.
jakie płyty kupić (grubość)?
---

zbigmor
17-01-2008, 09:28
mam jeszcze jedno pytanie w kwestii płyt OSB.
jakie płyty kupić (grubość)?
---

Zależy od rozstawu belek. Ja mam rozstaw około 80cm i zastosowałem OSB 22mm. Na peno nie jest za mało.

Jarzeb
17-01-2008, 09:38
jeśli to nie żużel (a raczej na pewno nie) daj sobie spokój i tylko przykryj szczelnie folią - aby zapobiec ewent. kurzeniu.
Wymiana tego to dla mnie sztuka dla sztuki - no bo co to komu przeszkadza (chyba , że szkodliwe, śmierdzi lub coś)
Płyta OSB na podkładkach i na wierzch najlepiej wykładzina, panele na takich stropach zwłaszcza strasznie hałasują
Im grubsza osb - tym lepiej.

pzdr

Snowdwarf
18-01-2008, 06:59
dzięki za posty, na pewno będę jeszcze was meczył...
---
podkładki pod osb dajecie z czego?
---
u mnie raczej chyba będą panele - nie przewiduję wykładziny - zobaczymy jak to w praniu wyjdzie, właśnie dlatego chciałem wytłubić troszkę tę podłogę np. wełną mineralną albo czymś takim
co wy na to?
---
podcas jednego z remontów musiałem przebiś się przez strop - wypełnienie to raczej taki pasek z gliną był

Jarzeb
18-01-2008, 10:09
podkładki nawet ze starej wykładziny
Jeśli koniecznie upierasz się przy panelach to ja osobiście całość przykryłbym: folią, cienką max.5cm wełną rozprężną, na to osb, pianka lub mata (mata bardziej dźwiękochłonna) i panele

znajomy wybrał częściowo wypełnienie i uzupełnił styropianem - niestety jest b. akustyczne, wiec odradzam
wełna rozprężna pod całością powinna być znacznie lepsza

pzdr

Snowdwarf
19-01-2008, 17:18
oki
a jak z płytami osb- czy lepiej dawać 1 warstwę grubszych czy 2 warstwy cieńszych 'na krzyż'?
czy płyty osb mają mieć pióro i wpust czy krawędzie gładkie?
---
pozdrawiam

zbigmor
21-01-2008, 07:00
oki
a jak z płytami osb- czy lepiej dawać 1 warstwę grubszych czy 2 warstwy cieńszych 'na krzyż'?
czy płyty osb mają mieć pióro i wpust czy krawędzie gładkie?
---
pozdrawiam

Najwygodniej póro-wpust.
Najlepiej (ponoć) dwie warstwy.
Ja dałem jedną grubą z gładkimi krawędziami 22mm (nie dostałem w pobliżu na pióro-wpust).

Snowdwarf
22-01-2008, 09:58
zbigmor a co dałeś na płyty osb? panele, wykładzina?
czy jakoś specjalnie obrabiałeś połączenia płyt?
---

zbigmor
22-01-2008, 11:02
zbigmor a co dałeś na płyty osb? panele, wykładzina?
czy jakoś specjalnie obrabiałeś połączenia płyt?
---

Jeszcze nic, ale pierwotny plan był wykłaadzina pcw, ale to może jeszcze zmienię. Ze ścinek pozostałych po docinaniu na wymiar płyt OSB wyciąłem paski 10cm na podkładkę na łączeniach i skręciłem wkrętami.

Snowdwarf
23-01-2008, 07:32
podkładki nawet ze starej wykładziny
Jeśli koniecznie upierasz się przy panelach to ja osobiście całość przykryłbym: folią, cienką max.5cm wełną rozprężną, na to osb, pianka lub mata (mata bardziej dźwiękochłonna) i panele

znajomy wybrał częściowo wypełnienie i uzupełnił styropianem - niestety jest b. akustyczne, wiec odradzam
wełna rozprężna pod całością powinna być znacznie lepsza

pzdr
---
a foila pod wełnę ma jakieś specjelne zadanie? nie wiem czy nie dać tylko wełny a na to osb 9bez folii pod wełną...
---
wybrałem już panele, pod nie pójdą maty
na płytach osb w jednym pomieszczeniu wykonam ściankę działową z Gk, w drugim pomieszczeniu konstrukcje pod szeroki parapet - okno bezparapetowe obecnie (parapety lity modrzew - jak w pozostałych oknach)
konstrukcja pod parapety przypuszczalnie z profili stalowych (rhs albo coś podobnego) - obudowana gk ze schowkiem na switcha iinternetowego
---