PDA

Zobacz pełną wersję : Czy styropian FS-12 wystarczy do ściany fundamentowej 3W?



Croolick
11-12-2007, 20:20
Kochani, poszukuję rzetelnej informacji w temacie styropianu do ściany fundamentowej 3W.

Z oczywisztych powodów :lol: chciałbym kupić najtańszy FS-12 (EPS 50) lecz nie mam pewności czy spełni wymogi.


Pozdrawiam!

Barbossa
11-12-2007, 20:23
odpowiadając na temat:
nie

Croolick
11-12-2007, 20:28
odpowiadając na temat:
nie


Odpowiedź szybka i konkretna. Proszę o rozwiniecie. 8)

Barbossa
11-12-2007, 20:31
a masz własne przemyślenia?

daren
11-12-2007, 21:23
Zależy od kilku czynników przede wszystkim od poziomu wody gruntowej. Jeżeli teren podmokły lepiej dać produkt nienasiąkliwy. Albo zainwestować w solidną izolację przeciwwodną.
Jeżeli jest sucho, lub ściana jest dobrze zaizolowana, moim zdaniem można dać FS 12. Ja W swoim domu mam ścianę 3W, w piwnicy mam ścianę: bloczek 24 cm +10 cm styro FS 12 + 12 cm bloczek na "sztorc". Miałem wylewaną płyte fundamentową z B 20 W6 na to 2 x papa na termozgrzewalna wiwinięta na ławę. Po wymurowaniu ścian piwnicy również 2 x papa termozgrzewalna . Oprócz tego wokół domu mam wykonany drenaż opaskowy który jest wpięty w zbieracz melioracji, który przebiega na mojej działce. W ramach testu zamknełem zawór klapowy który jest zamontowany na wejściu do melioracji aby sprawdzić, czy izolacja trzyma narazie póki co woda po zmierzeniu w studzienkach jest 15 cm wyrzej niż poziom posadzki a w piwnicy jest sucho.
Pozdrawiam Darek[/img]

Barbossa
12-12-2007, 06:45
Miałem wylewaną płyte fundamentową z B 20 W6 na to 2 x papa na termozgrzewalna wiwinięta na ławę.
nie za dużo tego :roll:
(płyta i ławy dla ułatwienia)

Geno
12-12-2007, 13:25
odpowiadając na temat:
nie


Odpowiedź szybka i konkretna. Proszę o rozwiniecie. 8)

Jest bardzo porowaty i może z czasem nasiaknąć wodą i nici z izolacji. Do tego mechanicznie jest bardzo słaby.

Croolick
12-12-2007, 19:28
a masz własne przemyślenia?

Tak, mam. Styropian jest chroniony poprzez zamknięcie pomiędzy ścianą nośną i osłonową. Fundament jest zaizolowany przed wilgocią. Pionowo/poziomo.(po za tym problem wody na mojej działce nie istnieje.)

A L E : nie moje przemyślenia/dumania nie mają tu (prawie) nic do rzeczy bo zwyczajnie nie mam wiedzy w tym zakresie.

O tym, że FS-12 jest miękki i może przyjąć wodę lepiej niż inne gatunki wiem. Rzecz w tym czy ma to znaczenie przy ścianie 3W.(?)

Pozdrawiam.

Geno
12-12-2007, 19:31
a masz własne przemyślenia?

Tak, mam. Styropian jest chroniony poprzez zamknięcie pomiędzy ścianą nośną i osłonową. Fundament jest zaizolowany przed wilgocią. Pionowo/poziomo.(po za tym problem wody na mojej działce nie istnieje.)

A L E : nie moje przemyślenia/dumania nie mają tu (prawie) nic do rzeczy bo zwyczajnie nie mam wiedzy w tym zakresie.

O tym, że FS-12 jest miękki i może przyjąć wodę lepiej niż inne gatunki wiem. Rzecz w tym czy ma to znaczenie przy ścianie 3W.(?)

Pozdrawiam.
Rzecz w tym ,ze mokry jest taki sam jakby go nie było,niemalże.

listek
13-12-2007, 10:40
Witam.
Mam do Was prośbę. Tylko proszę nie linczować :roll:

Dane:
Ściana fundamentowa ma niby wyglądać taka: bloczek 24(sz)x12(w)x38 + rapówka (lub bez) +dysperbi x2 + klej + styropian 5 + klej + siatka+klej+tynk mozaikowy lub płytki
Ściana: suporek 24+styropian 12 (czy więcej?)
Grunt: glina, wody brak
Domek bez podpiwniczenia

Odpowiedzcie proszę na poniższe pytania.
1. W jaki sposób przyklejam styropian do tych ścian: tylko na "placki" czy również na obrzeżach (w "około", żeby nie było przewiewu).

2. Ściana fundamentowa: czy dać grubszy styro (8cm), żeby był mniejszy uskok pomiędzy fundamentem a ścianą)

3. Jaki rodzaj styropiany FS dać na ścianę fundamentową (FS15 czy FS20)(oprócz styroduru) oraz na ścianę domku (FS 12 czy FS15).

Z góry dzieki za odp
Pozdrawiam

listek
13-12-2007, 19:55
Odp. ładnie proszę :(

Barbossa
13-12-2007, 20:49
1. "w około"
2. nie ma to większego znaczenia, wedle uznania
3. FS 15 lub FS 20 ściana, FS 20 fundament

listek
13-12-2007, 21:07
Dziekuję :D