PDA

Zobacz pełną wersję : Tynkować czy nie?



13-08-2003, 14:44
Zaskoczył mnie wczoraj brat wiadomością, że nowy budynek w ciągu 2 lat powinien być ocieplony i otynkowany. W czym problem? Zgodzę się że tynki wewnętrzne powinno się robić po wyschnięciu budynku. ALe co z elewacją? Może za suchy pustak ( MAX) to też źle.

cyrus
13-08-2003, 15:07
nie bardzo rozumiem - za suchy pustak? Chcesz dom obłożyć folią? murowałeś w garażu? nie , pytam poważnie , skąd u Ciebie obawa że będziesz mieć za suchy pustak? Deszcze, wiatr itp robią swoje na okrągło. Z tym szybkim tynkowaniem widzę tylko jeden powód - nie po to budowałem żeby teraz budynek stał przez 10 lat i niszczał. Wybudować, otynkować, wykończyć...pozdr

pawel_l
13-08-2003, 15:14
U moich rodziców dom z zewnętrzną powierzchnią z MAXa, stał bez wykończonej elewacji 25 lat, bez wyraźnego wpływu na wygląd MAXów. No ale kiedyś to były MAXy na maxa.

14-08-2003, 07:02
Dom jest normalny. Ściana z MAX'a na 29cm, a później styropian 12cm i tynk ( mineralny,akrylowy lub inny). Budynek stoi dopiero 1 rok i jest w stanie surowym zamkniętym. Te wywody, czy za suchy czy za mokry to próba logicznego wytłumaczenia tych "2 lat". W końcu został mi jescze rok
Co to jakości MAX'ów to temat na inne opowiadanie.