PDA

Zobacz pełną wersję : okna dachowe



vip42
12-12-2007, 12:44
słyszałem że okna dachowe są uciążliwe przy otwieraniu. wpierw trzeba (podobno) rozłożyć pod nimi folię (lub coś innego) aby cały syf (liście, paprochy, śnieg) spadł na nią a nie na podłogę (wanne, łóżko).

proszę użytkowników o odpowiedź i wrażenia z użytkowania

Cypek
12-12-2007, 12:46
Mam 4 okna dachowe i jeszcze nigdy mi nic nie spadło na podłogę oprócz deszczu, jak zapomniałem je zamknąć przy porządnej ulewie (zacinało i biło mocno)

jacekp71
12-12-2007, 12:50
słyszałem że okna dachowe są uciążliwe przy otwieraniu. wpierw trzeba (podobno) rozłożyć pod nimi folię (lub coś innego) aby cały syf (liście, paprochy, śnieg) spadł na nią a nie na podłogę (wanne, łóżko).

proszę użytkowników o odpowiedź i wrażenia z użytkowania

:o :o :o :o
opinia zaiste kosmiczna ....

Ziarutek
12-12-2007, 13:01
vip42 napisał:


słyszałem że okna dachowe są uciążliwe przy otwieraniu. wpierw trzeba (podobno) rozłożyć pod nimi folię (lub coś innego) aby cały syf (liście, paprochy, śnieg) spadł na nią a nie na podłogę (wanne, łóżko).

Tak, to prawda! - pod warunkiem, że założą Ci je odwrotnie :D:D:D.

Pozdrawiam

vip42
12-12-2007, 13:04
co to znaczy odwrotnie?

wiem że dół idzie w górę a góra w dół ale brzmi logicznie że jak mam na oknie śnieg lub liście to otwierając takie okno i tak musi coś wlecieć do wnętrza.

Xzbyszek
12-12-2007, 14:32
Wygląda logicznie, tylko po co otwierać okno jak leży na nim śnieg, lub pada zacinający deszcz?? :lol: Nie lepiej zrobić mikro uchył?
Większą niewygodą jest to, że na oknach dachowych skrapla się woda i kapie, jeżeli nie ma pod nimi grzejnika.

LubMar
12-12-2007, 14:40
Tak, to prawda! - pod warunkiem, że założą Ci je odwrotnie .

:lol: dobre :lol:
czasami potrzebna jest mała dawka humoru w tak pochmurne dni :lol:

pozdrawiam

SNCF
12-12-2007, 15:02
...

Madziulka84
12-12-2007, 15:35
hmmm dobreeee :D

nam nic nigdy nie wpadlo do srodka hehe

jacekot
12-12-2007, 15:57
o kurcze a ja myślałem ze Mikołaj to przez komin wpadnie , ale według tej teorii to przez okna dachowe ,
tylko które mam ich pięć ?

Madziulka84
12-12-2007, 17:03
o kurcze a ja myślałem ze Mikołaj to przez komin wpadnie , ale według tej teorii to przez okna dachowe ,
tylko które mam ich pięć ?

dobry pomysl ja zostawie jedno otwarte bedzie wiedzial gdzie isc :D

iwonaszczytno
12-12-2007, 20:22
A ja jeszcze słyszałam, że nawet padający grad może zbić szybę w takim oknie, albo jak będzie ulewa to woda nie da rady szybko spłynąć i zaleje nam poddasze przez okno , lub, pani- okno ? nie, bo złodzieje będą tamtędy wchodzić i takie tam dyrdymały

aladin07
16-12-2007, 17:05
ja specjalnie sprawdzalem kilka dni temu jak sie zachowa snieg na takich oknach
dodam ze dopiero byly zakladane :)

na klapowym chyba nie mialo sie prawa nic wsypac
na obrotowym jak za bardzo go obrocisz to moze i sie wsypie :)
ale z drugiej strony to zeby sie cos nasypalo to z 40cm by tego sniegu musialo byc
a czy sie taka warstwa utrzyma na dachu to juz druga rzecz
ale nie dajmy sie zwariowac

niby czemu jakies paprochy mialyby sie utrzymac specjalnie na gladkim oknie i
wleciec do domu akuratnie wtedy kiedy by sie je otworzylo?:)

vip42
19-12-2007, 09:13
bo okno to nie tylko szyba ale również rama okienna oraz ościeżnica (czy jak się to tam nazywa) która wystaje i zatrzymuje brud i paprochy.

Ale uważam że jak się raz na jakiś czas zmiecie te brudy z okna to nic nie powinno wlatywać do środka (nie wiem jak często otwierają okna ci co mi mówili o tych śmieciach). Jestem zdecydowany na okna połaciowe bo lukarny mi się nie podobają i sa drogie.