PDA

Zobacz pełną wersję : Jak prosto opróżnić z wody bojler elektryczny..?



revalidon
12-12-2007, 13:12
Na zimę chciałem opróżnić w opuszczonym pomieszczeniu bojler elektryczny... Niestety nie jest to takie proste... Przy zamknietym głównym zaworze nie można go opróżnić, bo ma zabezpieczenie... Jesli nie ma zasilania, nie idzie go opróżniać...

Może ktos ma jakis pomysł...?

pluszku
12-12-2007, 13:46
spuszczasz wode zaworem bezpieczenstwa - tym małym kurkiek ktory powinienes miec do tego on przeciez rowniez słuzy
oczywiscie przy zamknietym doplywie wody do bojlera i wylaczonym na wszelki wypadek bojlerzez z gniazdka

theodolit
12-12-2007, 14:51
spuszczasz wode zaworem bezpieczenstwa - tym małym kurkiek ktory powinienes miec do tego on przeciez rowniez słuzy
oczywiscie przy zamknietym doplywie wody do bojlera i wylaczonym na wszelki wypadek bojlerzez z gniazdka

hmm zaworem bezpieczenstwa ??? raczej nie

pewnie chodzi o tzw. ggrupy zabezpieczajace - jak ktos montowal komplet.

Prawda jest taka, ze wykonujac instalacje naklezy tez myslec o spustach, odpowietrzeniach, odcieciach etc ...

o ile nie ma zadnego zaworu spustowego - to pozostaje rozkrecania srubunkow ...

pozdraiwiam
Piotrek

revalidon
12-12-2007, 15:40
Hmmm.... Niestety ten bojler to jakaś trochę starsza konstrukcja i nie ma zaworu... Wyglada na Świebodzice, ale głowy nie daję...

Szczerze mówiąc to nie wiem czy rozkrecenie śrubunków coś da... Sa dwa króćce, jeden wejscie zimnej wody, drugi wyjscie ciepłej... co tu rozkręcić...???

retrofood
12-12-2007, 17:51
Srubunkiem zimnej wody.
inaczej się nie da.
Śrubunek ciepłej nie ruszać, tylko odkręcić najbliższy kran ciepłej wody, aby powietrze dostawał się do wewnątrz.

beton44
12-12-2007, 18:05
http://www.pneumat.com.pl/uploads/images/1390/rubunek_2060.jpg

dwuzłączka stożkowa się to nazywa...

12-12-2007, 18:23
dwuzłączka stożkowa się to nazywa...
my na podkarpaciu /z retrofood'em/ mówimy na to śrubunek ...

theodolit
13-12-2007, 06:45
dwuzłączka stożkowa się to nazywa...
my na podkarpaciu /z retrofood'em/ mówimy na to śrubunek ...

u nas na Kaszubach tez ;D

śrubunek i juz ;) ale jak masz to i dwuzłączke stożkową mozesz uzyc

retrofood
13-12-2007, 08:41
http://www.pneumat.com.pl/uploads/images/1390/rubunek_2060.jpg

dwuzłączka stożkowa się to nazywa...

Takie cóś to w latach tamtych u nas stosowano wyłącznie w instalacjach gazowych.
Do wodnych, a więc i przy instalowaniu bojlerów były śrubunki, gdzie połączenie nie było stożkowe lecz płaskie. a pomiedzy dwa kołnierze dawało się jeszcze uszczelkę. No i faktycznie, nie słyszałem innej nazwy niż śrubunek.

beton44
13-12-2007, 15:47
z uszczelką - to jest dwuzłączka prosta...


co to nikt tu nie chodził do szkoły :o

retrofood
13-12-2007, 16:08
z uszczelką - to jest dwuzłączka prosta...


co to nikt tu nie chodził do szkoły :o

w mojej były zaciski i uchwyty a nie złączki :D