PDA

Zobacz pełną wersję : projekt ELIZA pracownia ARCHIPELAG



karol_a
13-08-2003, 18:34
Przymierzamy sie z zonka do ulepienia czegos takiego i nie pytajcie dlaczego...Najwyzszej Instancji Ogniska Domowego spodobalo sie mnie sie udzielil jej entuzjazm i planujemy...Czy komus moze tez sie spodobal ten projekt i w nim buduje czy tez juz sie wybudowal?Moze podzielic sie jakimis uwagami?A moze ktos widzial juz Elize gdzies nieopodal?

Dzieki,Karol.

PietrekG
14-08-2003, 10:48
Witam,.
jesli Loś pod Warszawa jest nieopodal, to stoi tam Eliza, stan surowy, przykryta kompletnym dachem

buduje Omege (podobny projekt z Horyzontu) w tych samych okolicach :lol:

pozdrawiam

karol_a
14-08-2003, 18:20
Sluchaj PietrekG,a gdzie mozna obejrzec te Omege, bo na stronie Horyzontu jakos nie moge-na O to tylko Ola II,OlaIII i Orzeszek??
Ciekawe czy ten Los pod Warszawa nie buduje czasem Jolka...

PietrekG
15-08-2003, 12:54
poszukaj na onecie, wpiszesz omega i pokaza sie dwa domy, pierwszy to wlasciwa omega

Jola buduje w okolicach Marek (patrz mapa na Grupie Warszwskiej :lol: )

Pozdrawiam!

karol_a
15-08-2003, 20:16
Pietrek,wpisuje,wpisuje...i znalazlem juz ze 3 omegi ale zadna nie chce byc ani z horyzontu ani podobna do Elizy :roll: ...Moze mi jakis link zapodasz,albo lepiej objasnisz wyszukiwanie,co?
dzieki

karol_a
15-08-2003, 20:37
HA,znalazlem,sorry.Rzeczywiscie znalazlem na onecie tyle,ze zaczalem od d..y strony.Na wp wpisalem projekty,tam wyszla jakas strona z katalogim 2000 projektow i jak wpisalem w wyszukiwarce tej strony omega to wskoczylo automatycznie na onet i pokazalo projekt.Fakt,ze niby z Horyzontu,ale ten sam projektant co z Archipelagu(Arendarski).Poza tym projekt drozszy o jakies 5 stowek i niewielkie zmiany w stylu podwojne okna polaciowe w pokojach dla dzieci,w duzej sypialni chyba obylo sie bez lukarny ale tez podwojna polaciowka(szkoda,ze nie ma widoku od tamtej strony).No i te ukosne okna sa juz normalne,a przy okazji widze jak Eliza wyglada z prostokatnymi drzwiami...Ciekawe czy prostrzy dach(bez lukarny-wiezba chyba mniej skomplikowana) to bedzie tansze w budowie,bo za to dochadza polaciowki i zwieksza sie kubatura i metraz?

PietrekG
20-08-2003, 19:46
niestety nie wiem czy omega bedzie tansza w budowie od Elizy, chyba nie chocby ze wzgledu na to, ze jest wieksza (170m2 uzytkowej). Tansze okna bo bez lukow, nie ma lukarny ale za to wiekszy dach, duzo wiecej okien, sam pododawalem....
naprawde to trudno powiedziec, zobaczymy za rok ;-)

karol_a
20-08-2003, 21:50
A na jaka technologie budowy sie zdecydowales?Jolka Elize sklada z porothermu a dach z blaszki...Troszke duzo wychodzi im w wyliczeniach(270.000),nie uwazasz? :o Ja osobiscie sklaniam sie do bk i styropianku na mur ichyba jednak jakas cementowa dachowke...I zyczylbym sobie zeby mi szybko zaczela porastac i nachodzic taka patynka...fajnie to w wizualizacji wyglada a w projekcie jest Braas grafitowy i on juz tak fajnie nie wyglada na zywo :-?
Czy zamierzasz wykorzystac to centralne usytuowanie komina na dodatkowa energie cieplna dla calego domu(dgp)?jaki kociolek chcesz zastosowac do c.o. i c.u.w.?
Duzo pytan ale kto pyta ...ten pyta :D

Pozdrawiam ,karol

P.S. Nie bardzo rozumiem skad az 30 metrow wiecej powierzchni ale wydaje mi sie ,ze po prostu policzone z garazem i dochodzi ta powierzchnia w sypialni czyli jakby nad garazem...

PietrekG
12-10-2003, 20:16
Przepraszam, ze tak pozno odpowiadam ale dawno tu nie zagladalem.

Stawiam dom z Ytonga, srodkowy komin z porothermu i dach z blachy. Jesli chodzi o calosc pieniedzy to wyjdzie wiecej niz policzyles, tak mi sie wydaje ale to sie dopiero zobaczy.

Dach z ceramiki czy cementowej to fajna sprawa - szczegolnie ze w tych projektach dach jest bardzo duzy i widoczny ale jednak mozna troche zaoszczedzic i przykryc blacha - moze nie bedzie tak zle.

Ogrzewanie bedzie gazowe + kominek. Mam doprojektowany dodatkowy komin na piec c.o., idzie z pomieszczenia gospodarczego w garazu. Bedzie tez chyba plaszcz wodny ale to jeszcze musze przemyslec.

A wiekszy bo Horyzont oferuje wersje wieksza XL i mniejsza L tego domku oraz wersje XXL z podwojnym garazem.

Czy zakupiles juz projekt Elizy? :D

karol_a
12-10-2003, 20:27
Ja jeszcze nie zkupilem projektu ,bo dopiero co zakonczylem boj o jego ewentualne umieszczenie w zarznietych planach zagospodarowania gminy.
Boj zakonczony sukcesem tylko niech sie decyzja uprawomocni i zaczynam batalie z pozwoleniami oczywiscie zaczynajac od kupna projektu.
A prawde mowiac to wole zaoszczedzic na murach nie pchajac sie w Ytong.Prawdopodobnie bedzie bk + styropian 12 moze 15mm.Tu sa pokoje pod dachem samym i trzeba je niezle wyizolowac akustycznie,bo przy byle deszczyku bedziesz mial koncert muzyki industrialnej.Moi tesciowie wlasnie odnowili na blache i gdyby nie to ze dom jeszcze po niemcu(pokoje na gorze jakby odzielnie budowane-murowane i ze stropem) to by sie wytrzymac nie dalo-mamy tego probke na schodach prowadzacych na gore.Poza tym wiem,ze bk jak i Ytong nie jest zbrojony,ale widzialem jak wyglada taki domek po wlamie(z Ytonga).zlodzieje weszli przez sciane-wycieli sobie otwor pila lancuchowa w 3 minuty.i powiedz ile Cie wyniesie koszt m2 Twojej sciany-z tynkami oczywiscie.Jak sie ma powierzchnia dachu do murow i oszczednosc blacha-dachowka a Ytong-inny material.

ireneusz6
08-02-2006, 18:22
Kto buduje dom "Eliza"-Archipelagu ??? ??? ???

proszę o dokładne informacje co do waszych obliczeń, kosztorysów i wszystkiego na ten tema !!!odpisujcie : [email protected] :)

monika.KIELCE
19-02-2007, 07:13
Witam.
Jest godz. 7 rano a ja jeszcze nie śpie. To efekt wyszukiwania wszystkiego o projekcie eliza. Zmilujcie się nad mną i prześlijcie jakieś fotki lub linka bo do ...lery ja nie moge nic tu znaleźć. W zasadzie to inter. się projektem omega = w ten sposób dowiedziedziałam się o elizie :D . Poza tym to już mam dość szukania dziennika Joli, bo wiem, że go wybudowała i wchodzenia na każdy post gdzie jest słowo ęliza bądź omega. Prościej napisać. Nie miej za złe i odpisz co możesz lub puść linka gdzie to jest ... ufff
pozdrowienia

agniesiak
26-02-2007, 11:16
Pietrek G na jakim etapie budowy OMEGI jestes?

grzecho_wiesz
31-05-2007, 21:14
WITAM,PROSZE O ZDJECIA I NAMIARY Z REALIZACJI PROJEKTU "ELIZA"Z ARCHIPELAGU,DZIEKUJE

grzecho_wiesz
30-06-2007, 13:41
POSZUKUJE OSOB KTORE BUDUJA LUB JUZ WYBUDOWALI PROJEKT ELIZA Z ARCHIPELAGU

Radosław Czerwiński
27-07-2007, 19:34
Witam. Właśnie usiłuję wybudować Elizę i mam nadzieję, że mi się to uda. Zewnętrznie nie zmieniłem niemal niczego. Pozdrawiam

UNI
24-04-2008, 20:25
witam . w maju rozpoczynam budowę ELIZY z Archipelagu .
proszę o inf. dot. trapezowca który jest w niej umiejscowiony . proszę orady odnośnie konstrukcji

Harnaś
22-05-2008, 07:38
Ja jestem w trakcie wykańczania Elizy L z pewnymi zmianami.
Jeżeli ktoś potrzebuje pomocy z chęcią służę pomocą. Większość prac było wykonanych przez ze mnie. Pomału spełniam swoje marzenie.