PDA

Zobacz pełną wersję : OGRZEWANIE POWIETRZNE -ILE Płacicie ??



13-08-2003, 18:49
Zamierzam w nowem domu zainstalować ogrzewanie powietrzne .
Nie chcę mieć rurek ,wody grzejników itd
Dom 400m.kw sciany k 0,16 strop to samo .
Jezeli macie doświadczenia podajcie koszty ilość m.kw , k ściany ,stropu ,przybliżone opłaty za miesiąć oraz rejon
Ja jestem z Wielkopolski i intersują mnie ceny eksplatacji , w innych rejonach będzie to się nieznacznie różniło
Dzięki za opinie i rady

15-08-2003, 20:58
czy nik z takowego nie korzysta

bedi
15-08-2003, 21:51
Pewnie dlatego ze ten typ ogrzewania jest jednym z najgorszych.

Jagna
16-08-2003, 08:15
A na jakiej podstawie tak sądzisz, bedi? :-?

ewa
18-08-2003, 08:42
Gościu drogi kiedy chcesz instalować instalację? :D
Jeśli możesz poczekac do zimy to chętnie podam koszty ogrzewania w drugim sezonie - czyli bardziej zbliżone do tych jakie powinny być. Grzaliśmy co prawda całą zimę ale dom nie był jeszcze skończony, bez podbitek, kominka itp. Poza tym koszty zależa też od innych czynników, jak. np czym będziesz palić. My mamy olej - gaz z sieci to ok 1/3 ceny mniej.
Przyłączam się do pytania Jagny - bedi dlaczego tak sądzisz?
Jakoś nie zamarzłam przy mrozach -20C a do tego od grudnia mieszka z nami niemowlak i też jest cały i zdrowy (oby tak dalej). Przy małym dziecku taki typ ogrzewania jest jednym z najlepszych bo bardzo szybko otrzymuje się wymaganą temperaturę np do kąpieli

bedi
18-08-2003, 13:56
Mieszkałem w Stanach przez kilka lat z budynkach z tego typu ogrzewaniem (pisałem już na ten temt na forum, poszukajcie moich postów) i nigdy bym takiego ogrzewania nie założył u siebie w domu, ale to tylko moje osobiste i subiektywne zdanie.