PDA

Zobacz pełną wersję : Jak izolowac odplyw ze zlewozmywaka?



aglar
13-12-2007, 11:35
Witam, mam problem ze zlewozmywakiem a konkretnie z jego odplywem :)
Jak skutecznie uszczelnic rure odplywu ktora idzie do sciany?
Samo zagipsowanie pewnie nie wystarczy.
Czy nalezy uzyc jakiegos silikonu?

Pozdrawiam

JoShi
13-12-2007, 12:30
A dlaczego chcesz ją uszczelniać. Rury odpływowe mają w kielichach gumowe uszczelki i to wystarcza. No chyba, że masz jakieś inne, niestandardowe rozwiązanie.

aglar
13-12-2007, 13:26
Odplyw mam zrobiony w scianie, gdzie wchodzi kolanko od zlewozmywaka i mozna je swobodnie wyjac, przez co przy wiekszym strumieniu wody woda sie "wraca" :)
Chcialbym to kolanko jakos zasklepic ze sciana, bo inaczej zalewa mi kuchnie :/
Dokladnie nie wiem jak to jest dziala gdyz to nie moje mieszkanie a po prostu chcialbym pomoc.

retrofood
13-12-2007, 14:53
Należaloby najpierw sprawdzić to "wejście" które jest w ścianie. Przede wszystkim czy jest całe, bez pęknięć.
jeśli tam jest początek normalnej rury kanalizacyjnej, to powinien mieć takie zgrubienie na obwodzie, gdzie wkłada się uszczelkę. Uszczelka powinna załatwić sprawę.
jeśli takiego zgrubienia nie ma, to można poróbować owinąć wyjście z kolanka zlewozmywaka konopiami lub tasmą teflonową i spróbować "wkręcić w ten otwór.
Sam gips sprawy nie załatwi, bo jest sztywny.
Ale wybór metody zależy jednak od oględzin tego miejsca. Trudno wyrokować jak się go nie widzi.

aglar
13-12-2007, 16:01
Dziekuje za podpowiedzi :)

Niestety uszczelka nie wchodzi w gre, ta rura w scianie nie ma punktu zaczepienia, bede probowal owijac ta tasma i wkrecac a potem moze jeszcze jakims silikonem czerwonym :)

retrofood
13-12-2007, 16:18
Dziekuje za podpowiedzi :)

Niestety uszczelka nie wchodzi w gre, ta rura w scianie nie ma punktu zaczepienia, bede probowal owijac ta tasma i wkrecac a potem moze jeszcze jakims silikonem czerwonym :)

Silikonem mokrego nie uszczelnisz na długo. Spróbuj jakimś klejem montażowym -np. FIX ALL - skleisz na zawsze i w obecności wody się nie odklei.)

stuk
14-12-2007, 12:50
Sam gips sprawy nie załatwi, bo jest sztywny.


Pomijając już fakt, że pije wodę jak gąbka :lol:

andreas5
31-12-2007, 22:50
Uważam że jak wytrzesz do sucha i skleisz silikonem sanitarnym to będzie na pewno dobrze wystarczy parę minut bez wody

felus5
04-01-2008, 12:29
POPIERAM METODE PANA STANISLAWA Z KLEIEM DOBRY JEST POXIPOL CENA 10 DO15ZL PAMIETAJ CZY TO BEDZIE KLEJ CZY SYLIKON ZAWSZE DOBRZE OCZYSC IODTLUSC PRZED KLEJENIEM :wink:

tomison
15-01-2008, 21:22
witam
podepne sie do tematu poniewaz:
z głownej rury kanalizacyjnej w pionie w bloku wychodzi rura odpływowado wanny i zeby było ciekawiej to jest ona metalowa. nie moge jej wyjac bo jest zalana w posadzce wiec wymiana na plastik z uszczelka odpada.
poprzedni własciciel miał syfon wannowy wcisniety tylko w ta rure ala sie boje ze moze przeciekac
moje pytanie jest takie czy skleic na poksipol kolanko wchodzace do tej rury metalowej czy zastosowac cos innego?????
dzieki za odpwowiedz