PDA

Zobacz pełną wersję : JAK zaggospodarować dzialke o wymiarach 52x18m???



Endriuszka
13-12-2007, 11:58
CO byscie doradzili na taką nietypową :-? działeczkę ???
pozdrowienia

p.s wymiary to 52x18m mój błąd w rysunku ale nie moge teraz tego zmienic bo jestem w pracy :(

domek to bedzie najprawdopoedobnei w27.12 w wersji D lub A

Red72
13-12-2007, 12:02
Ciasno :x :x

Poczytaj ten watek:

http://forum.muratordom.pl/dzialka-14m-szerokosci-czy-wystarczy-prosze-o-opinie,t119029.htm

Endriuszka
13-12-2007, 12:24
CZYTAłem ale u mnie jest trocheinaczej bo działka jest długa (około 25m) ale za to wąska (około 16-17m) i chyba troszke to inna sytuacja

Z TYŁU DZIAŁKI jest inna działeczka więc więc chyba można wziaśc zdogę od tamtej osoby i chyba wtedy szerokość się powinna zwiększyc ?????????

Mice
13-12-2007, 15:27
na taką działkę wejdzie sporo normalnych domów a nie specjalnie na wąskie działki. Odliczając u Ciebie po 4m to wchodzi 8m szerokości czyli sporo (zakładam, że okna w tych dłuższych ścianach będą, jedno małe ale : czy w warunkach zabudowy nie ma zapisu odnośnie nieprzekraczalnej lub konkretnej odległości od drogi bo wtedy to się może zmienić.

EarlGrey
13-12-2007, 15:32
Ja bym zrobił projekt indywidualny, bo z gotowymi będzie ciężko, a i tak będzie trzeba dopłacać za adaptację. Sporo jeszcze zależy od układu stron świata, ale myślę, że coś ciekawego można tutaj wymyślić.

mariankossy
13-12-2007, 16:08
A jak daleko od drogi jest linia zabudowy? (4m, 5m, 6metrów)
Ile metrów od planowanych okien będzie do drogi? W/g mnie co najmniej te 5 metrów.
Powiem szczerze trudno będzie coś sensownego wykroić., może " coś" ala tramwaj 15 na 7 metrów.

zes
13-12-2007, 19:39
A jak daleko od drogi jest linia zabudowy? (4m, 5m, 6metrów)

No tak to jest w tej chwili najważniejsze. U mnie cwaniaki w gminie ustanowili nieprzekraczalną linię zabudowy na 15m od drogi - i na tyle musiałem się oddalić

listek
13-12-2007, 20:16
U mnie 40m. Droga krajowa

Muszi
13-12-2007, 20:35
Mam podobną działkę 16m/30m, linia zabudowy ustawiona na 6 m od granicy działki. Buduję "dom południowy z garażem " z pracowni Domek (www.domek.net.pl). Dodam , że dostałem pozwolenie na budowę w granicy działki.
Projektów na długie i wąskie działki znalazłem kilka w necie.

Endriuszka
14-12-2007, 08:28
Mam podobną działkę 16m/30m, linia zabudowy ustawiona na 6 m od granicy działki. Buduję "dom południowy z garażem " z pracowni Domek (www.domek.net.pl). Dodam , że dostałem pozwolenie na budowę w granicy działki.
Projektów na długie i wąskie działki znalazłem kilka w necie.

możesz pdodać linka do swojego projektu ???

Muszi
14-12-2007, 09:05
http://www.domek.net.pl/mur_poddasze.php?id=15

W projekcie zmieniłem garaż - wydłużyłem go i zrobiłem w nim kotłownie na eko groszek oraz zrobiłem dodatkowe pomieszczenie nad całym garażem z wejściem z półpietra.

Endriuszka
14-12-2007, 10:01
http://www.domek.net.pl/mur_poddasze.php?id=15

W projekcie zmieniłem garaż - wydłużyłem go i zrobiłem w nim kotłownie na eko groszek oraz zrobiłem dodatkowe pomieszczenie nad całym garażem z wejściem z półpietra.
domek nawet nawet :) ma większośc tego czego my tez chcemy !!! tylko ze u nas najprawdopodobnie bedzie piec na eko groszek a w tym projekcie jrst razem ŁAZIENKA + C.O. a wiadomo że nie wstawiie pieca na ekogroszke do łazienki :lol: i tutaj jest problem :( :( :(

Muszi
14-12-2007, 11:22
Dlatego właśnie przedłużyłem garaz i w części garazu zrobiłem kotłownie na eko groszek. To z koleji umozliwoło zrobienie duzego pomieszczenia użytecznego nad cały garażem.

Endriuszka
14-12-2007, 11:31
Dlatego właśnie przedłużyłem garaz i w części garazu zrobiłem kotłownie na eko groszek. To z koleji umozliwoło zrobienie duzego pomieszczenia użytecznego nad cały garażem.
nie rozumiem :( w która strone przedłużyłeś bo chyba mam za bardzo słaba wyobraźnię :( :( :(

Muszi
14-12-2007, 11:44
wydłużyłem go wzdłuz budynku pozostawiając 1 m z każdej strony (przód i tył).
Garaz poprostu jest krótszy od budynku w sumie o 2 m (po metrze z kazdej strony)

Endriuszka
14-12-2007, 12:10
a możesz wkleić chociąz kawałem tego planu jaki masz ????

a piec bedzie w miejscu łazienki czy garderowby ????

Muszi
14-12-2007, 13:23
wiadomość poszła na priv

Endriuszka
14-12-2007, 13:46
wiadomość poszła na priv

nic nie dostałem :(

Muszi
14-12-2007, 15:24
wyślę Ci zdjęcia na email, może to wyjasni w jaki sposób rozwiązałem problem kotłowni.

Endriuszka
05-03-2009, 08:47
jak mozna zagospodarowac w koło jakimis dzrzewka, kwiatkami moze jakies oczko wodne itd...

jakie macie pomysły z gory dzięki za pomoc i pomysły

Depi
05-03-2009, 09:32
CO byscie doradzili na taką nietypową :-? działeczkę ???

Ja mam podobną, bo 20x60m. Tyle, że wjazd od krótszego boku, co jest lepszą wersją.

Rady:

- projekt indywidualny (było)
- brak okien z jednej strony (dodatkowy metr)
- pełne piętro, zamiast poddasza. Na tej samej powierzchni zabudowy mieścisz wtedy więcej powierzchni użytkowej.

Nasz dom by się prawie zmieścił na Waszej działce - ma niecałe 11m szerokości, a jest 228m2 (bez garażu) i jeszcze stryszek.

Nie robić domu na środku, a z boku. Ogród będzie w nieco nietypowym miesjcu, ale nie ma wyjścia. Od ulicy się odgrodzić solidnie. Nie wiem, jak jest działka zorientowana względem stron świata - jest to ważne.

Mymyk_KSK
05-03-2009, 10:21
jak mozna zagospodarowac w koło jakimis dzrzewka, kwiatkami moze jakies oczko wodne itd...

jakie macie pomysły z gory dzięki za pomoc i pomysły
wrzuć pytanie na "pamiętajcie o ogrodach", jest tam paru specjalistów, na pewno pomogą :)

póki co, za mało danych na sensowną odpowiedź. Gdzie na działce umiejscowiony jest dom, czy jest już podjazd (jaki?), jak lecą strony świata, jaka gleba itp. itd.

Depi
05-03-2009, 10:35
Gdzie na działce umiejscowiony jest dom, czy jest już podjazd (jaki?)

No przeca siem właśnie nos pyto, dzie mo ten dom umiejscowić....

kar_ma
05-03-2009, 10:52
Jaki jest układ działki w stosunku do stron świata?
Czy droga jest ruchliwa?

Mymyk_KSK
05-03-2009, 12:32
Gdzie na działce umiejscowiony jest dom, czy jest już podjazd (jaki?)

No przeca siem właśnie nos pyto, dzie mo ten dom umiejscowić....

no pyto nos-ale 2 lata temu ;-)

teraz pyta o to co w ogrodzie zrobić - to wyobrażam sobie że przez te 2 lata dom juz postawił/a.

Depi
05-03-2009, 12:35
Gdzie na działce umiejscowiony jest dom, czy jest już podjazd (jaki?)

No przeca siem właśnie nos pyto, dzie mo ten dom umiejscowić....

no pyto nos-ale 2 lata temu ;-)

teraz pyta o to co w ogrodzie zrobić - to wyobrażam sobie że przez te 2 lata dom juz postawił/a.

Uo kurno - alem ślepok i głuptok :lol:

Endriuszka
08-03-2009, 13:19
wiesz ....

ja jestem taki ze planuje róznerzeczy na długo przed przystap[ieniem do ich realizowania i dlatego mam własnie czas na pytania mądrzejszych odsiebie i wówczas nie popełnie błędów ktrórr bym mógł zrobi gdybym wszystko robił na "hura" i nie miął czasu i mozliwosci pytac was o zdanie porade lub pomoc w doborze tego lub tamtego


ale jesli uwazacie ze źle robie i nie potrzbenie to wykasuje moje posty lub moderator zrobi z nim porzadek !

ale moim skromnym zdaniem po to własnie jest forum ze "tutaj" pytamy pytamy pytamy itd..... :D

pozdrawiam :)

Mymyk_KSK
08-03-2009, 17:26
ale jesli uwazacie ze źle robie i nie potrzbenie to wykasuje moje posty lub moderator zrobi z nim porzadek !

ale moim skromnym zdaniem po to własnie jest forum ze "tutaj" pytamy pytamy pytamy itd..... :D



ale czemu sie tak unosisz Kolego? :o (i do kogo piszesz, bo wnioskuję że do mnie)
Dobrze że pytasz - choć pytanie o zagospodarowanie ogrodu lepiej na wrzucić na podforum o ogrodach właśnie - dodaj troche więcej danych to będzie łatwiej odpowiedzieć ;-)

Endriuszka
09-03-2009, 19:30
ale jesli uwazacie ze źle robie i nie potrzbenie to wykasuje moje posty lub moderator zrobi z nim porzadek !

ale moim skromnym zdaniem po to własnie jest forum ze "tutaj" pytamy pytamy pytamy itd..... :D



ale czemu sie tak unosisz Kolego? :o (i do kogo piszesz, bo wnioskuję że do mnie)
Dobrze że pytasz - choć pytanie o zagospodarowanie ogrodu lepiej na wrzucić na podforum o ogrodach właśnie - dodaj troche więcej danych to będzie łatwiej odpowiedzieć ;-)

nie unosze i nie chialem nikogo urazic ! :)
ja nalezy do osob pokornych bo nie jaednym forum jestem zarejestrowany i wiem jaka netykieta mnie obowiazueji jakie zasady :)

a co do wiecej informacji to powiedz mi jakie informacje mam podac bo za bardzo nie wiem co i jak :(

Mymyk_KSK
09-03-2009, 20:33
Pytania pomocnicze :) - na początek takie:
1. dom już stoi? Jeśli tak to jak jest usytuowany. + daj jaki link do niego co by wymiary chałupy były ;-)
2. jak "lecą" strony świata? gdzie północ, gdzie południe?
3. jaką masz glebę - glina, piasek, dużo próchnicy, płytko skały?
4. jak duży podjazd jest Ci potrzebny? np. czesto przyjmujesz gości i wypadałoby żeby 2-3 auta mogły zaparkować na podjeździe, czy wystarczy prosciutki wjazd/wyjazd między garażem a bramą wjazdową?
5. Jakie są potrzeby Twoje i Twojej rodziny odnosnie korzystania z ogrodu - potrzebujesz placu zabaw dla dzieci? dużego tarasu (częste grillowanie w dużym gronie)? warzywnika, drzewek owocowych? jest pies w domu?
6. ile czasu zamierzasz spędzac na pielęgnowaniu ogrodu i jakie jest Twoje zacięcie ogrodnicze - to ważne, bo rzutuje na dobór gatunków oraz na ogólny zarys ogrodu który może być bardziej lub mniej pracochłonny.
7. Dom w stylu tradycyjnym czy nowoczesnym? (zarówno bryła jak i wnętrze).

Endriuszka
09-03-2009, 21:16
Pytania pomocnicze :) - na początek takie:
1. dom już stoi? Jeśli tak to jak jest usytuowany. + daj jaki link do niego co by wymiary chałupy były ;-)

jest "gołe" pole
domek to najprawdopodobnie to :

http://www.dobreprojekty.pl/projekt_w2712a.html
lub
http://www.dobreprojekty.pl/projekt_w2712d.html



2. jak "lecą" strony świata? gdzie północ, gdzie południe?

Tylko sie nie śmiej :( a jak to sprawdzic i dobrze przekazac zeby było oki??



3. jaką masz glebę - glina, piasek, dużo próchnicy, płytko skały?

piasek



4. jak duży podjazd jest Ci potrzebny? np. czesto przyjmujesz gości i wypadałoby żeby 2-3 auta mogły zaparkować na podjeździe, czy wystarczy prosciutki wjazd/wyjazd między garażem a bramą wjazdową?

nie wiem nie zastanawialme sie jeszcze nad tym, doradz jaki bedzie dobry i przyszłosciowy :) zebym pozniej nie załowal ze za mały zrobiłem :(



5. Jakie są potrzeby Twoje i Twojej rodziny odnosnie korzystania z ogrodu - potrzebujesz placu zabaw dla dzieci? dużego tarasu (częste grillowanie w dużym gronie)? warzywnika, drzewek owocowych? jest pies w domu?

wychowalem sie "poza miastem" i raczej zawsze mialem przestrzeń a teraz mieszkam w blokowisku i jest mi troszke "duszno" i brakuje mi rozpostarcie i przestrzeni, nie mowie o duzzzzzzzzzzzzzzzych przestrzeniach ale dzialeczka okolo 1000m2 moim zdaniem jet wystarczjaca tylko jest troszke w dziwnym kształcie bo jest prostokatna (długa a waska)



5. Jakie są potrzeby Twoje i Twojej rodziny odnosnie korzystania z ogrodu - potrzebujesz placu zabaw dla dzieci? dużego tarasu (częste grillowanie w dużym gronie)? warzywnika, drzewek owocowych? jest pies w domu?

w czerwcu urodzi mi sie córcia wiec ze wzgldu na dzieci raczej nie ma cały czas mieszkac w BLOKACH bo chce zeby dziecko/dzieci miały swieże powietrze i wieksze rozportacie
warzywniak, drzewka owocowe tak

piesiek obowiazkow bedzie albo Owczarek niemiecki i/lub labrador



6. ile czasu zamierzasz spędzac na pielęgnowaniu ogrodu i jakie jest Twoje zacięcie ogrodnicze - to ważne, bo rzutuje na dobór gatunków oraz na ogólny zarys ogrodu który może być bardziej lub mniej pracochłonny.

raczej w wiekszosci bedzei trawa/tuje w kolo ogrodzenia/ drzewka owocowe miedzy nimi lub w "kąciku" chyba ze małżonka bedzie chciała sie poswiecic pielegnacji "rozbudowanemu" ogrodzie ale raczej wiekszosci bedzie trawa tuje i drzewka owocowe



7. Dom w stylu tradycyjnym czy nowoczesnym? (zarówno bryła jak i wnętrze).
tego nie rozumiem :( dom nie bedzie futurystyczny tylko standard jak i wewnątrz jak z zewnątrz

chyba wszystko odpowiedzialem dobrze i teraz bedzie latwiej wam odpowiedziec na moje pytania :)

pozdrawiam

Mymyk_KSK
09-03-2009, 21:37
2. jak "lecą" strony świata? gdzie północ, gdzie południe?

Tylko sie nie śmiej :( a jak to sprawdzic i dobrze przekazac zeby było oki??
To najprościej ;-) - wjazd (drogę) masz od północy, południa, wschodu czy zachodu?



6. ile czasu zamierzasz spędzac na pielęgnowaniu ogrodu i jakie jest Twoje zacięcie ogrodnicze - to ważne, bo rzutuje na dobór gatunków oraz na ogólny zarys ogrodu który może być bardziej lub mniej pracochłonny.

raczej w wiekszosci bedzei trawa/tuje w kolo ogrodzenia/ drzewka owocowe miedzy nimi lub w "kąciku" chyba ze małżonka bedzie chciała sie poswiecic pielegnacji "rozbudowanemu" ogrodzie ale raczej wiekszosci bedzie trawa tuje i drzewka owocowe

To od razu Ci trochę popsuję humor - trawnik jest wbrew pozorom dość pracochłonny (koszenie co tydzien bokiem wychodzi..) Lepsze "mało obsługowe" krzewy lub rośliny zadarniające.



7. Dom w stylu tradycyjnym czy nowoczesnym? (zarówno bryła jak i wnętrze).
tego nie rozumiem :( dom nie bedzie futurystyczny tylko standard jak i wewnątrz jak z zewnątrz

chodziło mi o to, że ogród powinien nawiązywać stylem do domu. Jeśli dom jest ultra nowoczesny to ogródek w wiejskim stylu będzie przy takim domu dźwięczał fałszywą nutą.. Ale linki dałeś więc już wiadomo "co-i-jak"



Spróbuję pomóc - narysuję Ci jakiś szkic, tylko nie obiecuję że już-zaraz-za chwilę bo mam mase roboty -jak zawsze zresztą ;-)

Endriuszka
12-03-2009, 21:15
Spróbuję pomóc - narysuję Ci jakiś szkic, tylko nie obiecuję że już-zaraz-za chwilę bo mam mase roboty -jak zawsze zresztą ;-)
masz chwilkę :) ??