PDA

Zobacz pełną wersję : A ja znowu o oknach :-)



kgasiorowska
13-12-2007, 17:48
Oknoplus wycenil nam okna w ponizszym wariancie. Czy ktos z Was ma moze takie okna i chce sie ze mna podzielic wiedza czy warto je kupic? A moze ktos kto zna sie na oknach podpowie mi czy to dobra oferta?



ˇ profil BRUGMANN AD typ pięciokomorowy,, cięŜki" 73mm : rolę plastyfikatorów odgrywają związki wapnia, stabilizatorów -
związkoi cynku
ˇ wzmocnienie stalowe, zamknięte w ramie wewnątrz profilu
ˇ blokada cieplna w postaci styropianu wewnątrz profilu
ˇ okucia obwiedniowe typu WINKHAUS AUTOPILOT w kolorze srebrnym z pełną mozliwością regulacji
ˇ 1 grzybek antywywaŜeniowy w kwaterach R i RU mocowany do stali
ˇ rozszczelnienie okna RU w funkcji klamki
ˇ systemowa ilość ryglowań skrzydła do ramy zabezpieczająca przyleganie skrzydła po obwodzie ( okno 1500x1500 - 9 zaczepów)
ˇ zawiasy regulowane
ˇ stopniowanie uchyłu
ˇ blokada obrotu klamki z wślizgiem
ˇ orginalna klamka systemowa HOPPE
ˇ niskoemisyjna szyba zespolona ( K=1,0) GLAS-POL z orginalną ciepła ramką SWEISS SPACER w kolorach : szary, brąz i czarny
ˇ średni współczynnik tłumienia dźwieku - 35 dB
ˇ uszczelki APTK wykonane z termopolimeru kauczukowego w kolorze czarnym lub szarym
ˇ listwa przyszybowa prosta, ozdobna lub zaokrąglona

retrofood
13-12-2007, 18:29
http://forum.muratordom.pl/najczesciej-zadawane-pytania,f117.htm
tam są okienne wątki

kgasiorowska
13-12-2007, 19:05
mimo wszystko prosze o rade

bwojtek
13-12-2007, 19:31
ˇ blokada cieplna w postaci styropianu wewnątrz profilu
To jest śmiech na sali... Napatrzyli się na MS ale ani inwencji ani technologii nie wystarczyło. Jeżeli podoba się tobie Brugmann to lepiej zainteresuj się oknami MS.

MISZYN
14-12-2007, 01:37
· blokada cieplna w postaci styropianu wewnątrz profilu
To jest śmiech na sali... Napatrzyli się na MS ale ani inwencji ani technologii nie wystarczyło. Jeżeli podoba się tobie Brugmann to lepiej zainteresuj się oknami MS.

Oni ten styropian w stal wkładają,
czyli bez sensu :o

trzeba zapytać jaki jest współczynnik takiego kompletu profili ????

kgasiorowska
19-12-2007, 17:54
zdecydowalismy sie na Oknoplusa. Jesli ktos jednak takie okna i chce sie podzielic czy warto to poprosze o opinie. Umowe podpisujemy po swietach, wiec ewentualnie mam jeszcze czas na rozmyslenie sie.

m_lesiu
13-08-2009, 05:12
Witam

Przepraszam za odkopanie tematu, jednak nie chciałem zakładać nowego nt. okien krakowskiego OknoPlus.

Jestem na etapie wymiany okien (kuchnia + mały pokój - w sumie dwa okna).
Zwiedziłem wszystkie sklepy z mojej miejscowości, zebrałem wyceny i mimo, iż Kemar (diler OknoPlusa) ma najwyższe ceny w mieście jeśli chodzi o montaż i murowanie, wywarli na mnie bardzo pozytywne wrażenie (przedstawienie oferty itp.).

Niestety, forumowa "szukajka" zwróciła niewiele nt. opinii dot. jakości ich okien (nie w takich ilościach jak np. dla Oknoplastu ;-) ) dlatego mam pytanie - warto dopłacić kilkaset złotych?

Wybrałem u nich linię ArtPlus (Brugmann AD, okucia Winhaus Autopilot) - ze wszystkim (montaż, murowanie, parapety) wychodzi około 3600zł.
Same okna, białe z obu stron, 1300zł, +10% jeśli chciałbym kolor na zewnątrz - montaż to 550zł za całość, więc wychodzi 1850zł + ewentualne 10% za kolor

EDIT:
Dla porównania, diler ThermoPlastu za montaż swoich okien "woła" sobie 370zł za całość...
/EDIT

Przykładowo, w innej firmie, za Avante Idea (plus te same usługi co w Kemarze) chcą 3500zł, przy czym same okna z montażem to koszt około 1800zł (nieco ponad 1700 za Veka Perfectline) - tutaj podane ceny okien dotyczą już wersji z kolorem na zewnątrz. Dwustronnie biała Veka Effectline na Roto NT (obie Veki też już liczone z montażem - nie chcieli mi podać oddzielnych cen ;-) ).

Obie firmy wykonują murowanie na Ytongach, z ociepleniem i wykończeniem pod malowanie (to już we własnym zakresie).
Montaż w moim przypadku to wywalenie starych okien, założenie nowych + wykończenie.

EDIT2:
Zapomniałem że VAT budowlany to przecież nie 22% tylko 7% :)
Kemar za murowanie 1m2 chce 320zł netto, czyli 340zł brutto (tyle co firma od Avante i Veki), niemniej trafiały się też firmy które usługę murowania proponowały za 200-250zł - też z wykorzystaniem Ytonga, też ocieplenie styropianem + klej... skąd się biorą takie rozbieżności?
Czy w tym przypadku drożej = lepiej?
/EDIT2

Pozdrawiam serdecznie i z góry dziękuję za jakiekolwiek informacje.