PDA

Zobacz pełną wersję : Garaż blaszak - potrzebuję rysunków, fotek, schematów



edde
13-12-2007, 22:47
witam
poszukuję wszelkich materiałów o garażu blaszaku, takim typowym, powiedzmy 3x5m, który chcę zrobić sam przeznaczeniem na początek jako szopka na budowie a potem zawsze sie do czegoś przyda, moze na auto, moze na przyczepkę, może na magazyn,
byłbym wdzięczny za wszelkie info o budowie, konstrukcji, materiałach (rodzaj, wymiary, rozstaw, połączenia konstrukcji metalowej), rysunki zdjęcia opisy mile widziane :wink:

dzabij
14-12-2007, 09:24
Będę w sobotę na działce, to "opstrykam" Ci mojego blaszaka. Zrobiony jest z kątownika a pokryty blachą trapezową cynkowaną. Kupiłem gotowy, kosztował 1400 PLN (3x6 metra). Istotne jest to, ile będzie cię taka konstrukcja kosztować, może sie okazać że warto kupić gotowy.

Pzdr

Dawid

edde
14-12-2007, 13:48
będę Ci ogromnie wdzięczny, przed podjęciem ostatecznej decyzji rzecz jasna policzę ile kosztował mnie będzie materiał i czy nie warto kupić gotowca, koszt takiego to ok. 1500-1600zł za typowy 3x5
pozdr

Madzia&Kuba
16-12-2007, 00:44
witam, też miałem zamiar samodzielnego zrobienia garażu ale okazało sie że blacha ocynk i profile metalowe to ok 1000 zł i dałem spokój kupując gotowy za 1300zł

NOTO
07-01-2008, 20:14
I to była właściwa decyzja :)
Blacha to nie materiał dla amatora ... drewno to jest to .

adi_
07-01-2008, 20:45
a nie taniej by bylo z plyt betonowych takich na plot przyjada wkopia zabetonuja nam tylko pozostaje daszek i jakies wrota oile maja byc to takie jak do garazu a jak nie to tylko dzwi zrobic pozdrawiam

uki80
23-01-2008, 22:46
witam. jesli mozna to podlacze sie do tematu. sam osobiscie planuje kupno/budowe blaszaka. potrzebuje cos o wymiarach 5x6 z uchylna brama i calos z blachy akrylowej. dowiadywalem sie u tych co je robia i koszt takiego czegos to 4200 z przywozka i montazem. tak sie teraz zastanawiam czy nie zabrac sie za to samemu. blacha trapezowa to koszt okolo 20zl za m2. wiec jeli garaz mialby miec 3 metry wysokosci to bedzie mnie kosztowac okolo 2200. do tego kontowniki zimnogiete 40x40x3 - koszt okolo 300zl. no i jeszcze brama okolo 500zl. zalosc wychodzi jakies 3000 + moja robota. chcialem sie dowiedziec czy oprocz tego cos jeszcze jest potrzebne? czy jakies dodatkowe koszty moga mnie czekac? dodam ze blacha bedzie montowana na nity a kontowniki spawane a nie skrecane. jesli ktos ma jakies fotki, dane albo obojetnie co to bylbym bardzo wdzieczny.

K Sławek
04-08-2008, 10:52
Witam
Właśnie mam w planach na ten tydzień wybudowanie takiego garażu ,,blaszaka'' tyle tylko że też właśnie potrzebował bym jakieś fotki czy opis z jakich materiałów robiliście czy kontownik czy lepiej kształtownik ja myślałem o wymiarach mniej więcej 3m na 5,5m tak żeby w sam raz zmieściło
się autko i może taczka czy coś tam.Jeśli ktoś ma taki garaż bardzo bym był wdzięczny za pomoc i fotki konstrukcji.Z góry dziękuje.

zbigmor
04-08-2008, 14:35
witam. jesli mozna to podlacze sie do tematu. sam osobiscie planuje kupno/budowe blaszaka. potrzebuje cos o wymiarach 5x6 z uchylna brama i calos z blachy akrylowej. dowiadywalem sie u tych co je robia i koszt takiego czegos to 4200 z przywozka i montazem. tak sie teraz zastanawiam czy nie zabrac sie za to samemu. blacha trapezowa to koszt okolo 20zl za m2. wiec jeli garaz mialby miec 3 metry wysokosci to bedzie mnie kosztowac okolo 2200. do tego kontowniki zimnogiete 40x40x3 - koszt okolo 300zl. no i jeszcze brama okolo 500zl. zalosc wychodzi jakies 3000 + moja robota. chcialem sie dowiedziec czy oprocz tego cos jeszcze jest potrzebne? czy jakies dodatkowe koszty moga mnie czekac? dodam ze blacha bedzie montowana na nity a kontowniki spawane a nie skrecane. jesli ktos ma jakies fotki, dane albo obojetnie co to bylbym bardzo wdzieczny.

A czy liczysz elementy ocynkowane? Jeśli tak to spawanie to nie najlepszy pomysł. Jak policzysz wszystko to cenowo wychodzi porównywalnie (skręcanie, nitowanie, malowanie, transport, cięcie, szlifowanie, pomoc...). Do tego trzeba trochę narzędzi i umiejętności. Jeśli rozmiary muszą być inne od bardzo typowych to można rozważyć samodzielne wykonanie, ale dla siebie i tak używałbym mocniejszych materiałów (głównie wspomnianych kątowników)niż te gotowe, co też przełożyłoby się na cenę.

uki80
04-08-2008, 20:05
witam ponownie. jesli chodzi o konstrukcje to juz zrobilem. wymiary 5x8m z dachem dwuspadowym. na szczycie wysokosc od podloza to 3.5m a po bokach 2.5. calosc metalowych elementow kosztowala mnie 2tys. zl. + gaz i drut do spawarki. pozniej jeszcze minia no i wczesniej bloczki betonowe wmurowane w podloze. narazie brakowalo mi czasu zeby sie za to wziac ale brame juz zamowilem (wisniowski cena 1830zl) no i po jej zalozeniu zostanie jeszcze kupno i montaz blachy trapezowej. ale jeszcze nie mam pomyslu jakiej. napewno bedzie powlekana i chyba bordowa bo mam taka elewacje na budynku. nie mam pojecia tylko jaki trapez wybrac. dokladnie to jaki skok fali. myslalem o 14 ale jeszcze nie wiem. jak cos dla zainteresowanych to moge fotki przeslac jak to wyglada

NJerzy
05-08-2008, 10:05
Zawodowo wykonuję konstrukcje stalowe, ale garaż kupiłem gotowy - wyszło taniej niż gdybym go zrobił.

Łukasz181190
30-08-2008, 15:35
A ja chciałbym zrobic swój własny garaz poniewaz chce w pełni wykorzystac dostepne miejsce (nie jest to prostokąt :)) .wiec moze ktos by mnie wspomógł tak jak pisał kolega rysunkami zdjeciami itp. z góry dzieki .chciałbym wiedziec jakie kątowniki beda potrzebne (nie wiem czy 40x40 beda dobre?)no i blacha jaka?moze przykładowe ceny?

pajcor88
22-10-2009, 07:42
Wiec moze podziele sie swoim doswiadczeniem,otoz koszt wylewki to 400zl plus dowieznie gruzu, z tym ze mam swoja przyczepke i swoj piach;p. 8 slupkow grubościennych o dlugosci 3.5m- 200zl na zlomie, katowniki i profile 400zl, elektordy poszlo ich sporo kolo 100zl:) No i ta nieszczesna blacha, U mnie wychodzi okolo 120m2, wiec za blache 2 gatunku trapezowa zaplace 15zl a to daje wyniki okolo 2000zl, Troche umiejetnosci i mozna naprawde duzo zaoszczedzic..Ja osobiscie nie kupilbym gotowego, uzyte w nim katowniki i profile kosztuja kolo 20zl za 6 m biezacych, z tym ze jak ktos nie ma spawarki,powiedzmy traktora czy pzyczepki,no to niestety wiele nie zdziala,ale zawsze mozna pozyczycz od dobrego kolegi badz sasiada, chociaz ja swoich nie cierpie;p a i dodam ze mam uprawnienia spawalnicze chociaz jak ktos sie nie zna to tez sobie da rade:)

pajcor88
22-10-2009, 07:43
Wiec moze podziele sie swoim doswiadczeniem,otoz koszt wylewki to 400zl plus dowieznie gruzu, z tym ze mam swoja przyczepke i swoj piach;p. 8 slupkow grubościennych o dlugosci 3.5m- 200zl na zlomie, katowniki i profile 400zl, elektordy poszlo ich sporo kolo 100zl:) No i ta nieszczesna blacha, U mnie wychodzi okolo 120m2, wiec za blache 2 gatunku trapezowa zaplace 15zl a to daje wyniki okolo 2000zl, Troche umiejetnosci i mozna naprawde duzo zaoszczedzic..Ja osobiscie nie kupilbym gotowego, uzyte w nim katowniki i profile kosztuja kolo 20zl za 6 m biezacych, z tym ze jak ktos nie ma spawarki,powiedzmy traktora czy pzyczepki,no to niestety wiele nie zdziala,ale zawsze mozna pozyczycz od dobrego kolegi badz sasiada, chociaz ja swoich nie cierpie;p a i dodam ze mam uprawnienia spawalnicze chociaz jak ktos sie nie zna to tez sobie da rade:), Moge wyslac zdjecia na email, moze to komus pomoze..

pajcor88
22-10-2009, 07:45
a i chcialem powiedziec ze jerzy glupot gada:p

qwerty22
24-11-2010, 21:58
Zapisy i uwagi na podanych linkach nie zmieniają faktu, że projekt budowlany potrzebny jest na każdy garaż. Garaż nie jest budynkiem gospodarczym i niestety urzędnicy tego pilnują. Garaż nie jest także obiektem tymczasowym i nie jest istotne to czy jest związany z gruntem czy nie ani czy sto dłużej niż 120 dni.
Pragnę wszystkich upszedzić, że kara za samowolę budowlaną w takim przypadku to koszt nawet 25 tys. zł dla osoby fizycznej, a w przypadku prowadzonej działalności gospodarczej do 250 tys. zł. Kary wystawiane przez Inspekcję Budowlaną względnie Policję Budowlaną są egzekwowane bezlitośnie przy udzaile Urzędu Skarbowego i postępowania komorniczego.
Znak przypadki gdy zajęto przez komornika samochód który znajdował się w garażu, a właściciel nierucchomości nie był w stanie zrozumieć o co wogóle komornikowi chodzi.
Moim zdaniem jedynym sposobem jest znalezienie projektu budowlanego na stronach z projektami katalogowymi lub zlecić to architektowi.

Ja kupiłem projekt na tej stronce http://plugshop.pl/index.php?c=produkty& amp ;id_pgr=78 złożyłem dokumentacje w urzędzie potem niestety musiałem znaleść kierownika budowy, który podpisał mi dziennik budowy i zgłosiłem gotowość do odbioru budynku w urzytkowanie. Oczywiście nikt z urzędu nie przyszedł na odbiór więc decyzja się uprawomocniła, a mój blaszak stoi jak stał tylko już zgodnie z literą prawa.

Snip7
23-03-2011, 21:21
Odświeżając
Ma ktoś może szkice i dane konstrukcyjne - jak powinien zostać wykonany blaszak?
Ja potrzebuję zbudować blaszak o wymiarach 4x6 z dachem dwuspadowym i nie wiem jakiej użyć stali tak aby był solidny.

marcinsxxx1
25-02-2013, 09:52
mam pytanie do pana też myśle na zrobienu samemu takiego garazu z dachem dwuspadowym i byłbym wdzieczny za jakies rady i jakies fotki chodzi mi głownie o wzmocnienia