PDA

Zobacz pełną wersję : Telefon



Iro
13-08-2003, 22:23
Jestem w trakcie budowy na nowym osiedlu, gdzie jeszcze nie wszędzie dochodzą linie telefoniczne. W tej chwili mam dwa numery w bloku i chciałbym je przenieść, a właściwie muszę przenieść bo są mi niezbędne. Tymczasen TP SA odpowiada, że nie ma technicznych mozliwości (XXI wiek, prawie UE :oops: ).
Na ulicy, gdzie stoi mój dom kilka osób ma telefony - jakieś 100m ode mnie. Także sąsiad, którego mam niemal "na plecach".
Czy może wiecie, czy są jakieś regulacje prawne w tym temacie, czy TP SA mogę jakoś "zmusić" czy co najwyżej pocałować w ...
I co z numerami, które już mam? Jak sprzedam mieszkanie, a nie przeniosą mi numerów to muszę je "oddać"?

ciampur
13-08-2003, 23:47
Zapytaj TPSA czy można podłączyć linie ISDN . Jak masz sąsiada z telefonem i u niego może być ISDN to mogą dać jemu stary numer a twoje jako tkz MSN . Niestety jest to dobra wola Tpsa. Jak sie to nie uda zawsze możesz zażądać od tpsa abu np przez 6 miesięcy na starym numerze gaduła powiadamiała o twoim nowym numerze. Opłata jest chyba dosyć niska za miesiąc.

Doki
14-08-2003, 06:42
Do czego prowadzi monopol. Tu u nas juz byly monopolista (Belgacom, ktory przed likwidacja monopolu zachowywal sie tak samo jak tepsa) proponuje, ze przeniesie mi na nowe miejsce linie i podlaczy ja do nowo postawionego budynku ZA DARMO. Oczywiscie, numer moge zachowac. :D

Teska
14-08-2003, 08:28
U nas na naszym nowo budowanym osiedlu wszyscy złozylismy wnioski o załozenie telefonow...cos kolo 40 osób :o tepsa owszem wnioski przyjeła i wiecie co??

zaczeli do wszystkich wydzwanic ze podłacza nam telefony na radio :o :o hihi w XXI wieku, nikt sie nie zgodził...a jeden nerwowy były wojskowy palnął nawet do dyrektora coby sobie to radio w d... wsadził i regulował.. :lol: narzaie tepsa liczy czy warto polozyc kabel....to jest dopiero myslenie....

jurasz
14-08-2003, 12:13
Czy nie ma jeszcze przepisów które zmuszłayby TPSA jako "dużego operatora" do podłączenia każdego chętnego w ciągu 6 miesięcy? Słyszałem kiedyś że ma być takie prawo.

BTW, sam za rok będę miał przeprowadzke z bloku, do TPSA jeszcze nie uderzyłem, najbliższe słupy napowietrzne ok 100m ode mnie, po drugiej stronie drogi. Z przejściem przez drogę mieliby rzeczywiści kłopot, bo linią napowietrzną trudno to zrobić ze względu na duże nachylenie terenu. Poza tym raczej nie życzę sobie wiszących sznurków.
Czy w obecnych czasach TPSA robi do użytkowników kable napowietrzne, czy w ziemi??