PDA

Zobacz pełną wersję : wyzwania jutra



piechocinski
14-12-2007, 15:16
Przygotowując się do wyzwań jutra
Przy okazji prac nad nowym budżetem UE Komisja sformułowała wyzwania jutra
Do wyzwań tych Komisja zalicza:
• Ochrona wartości europejskich w zmieniającym się środowisku międzynarodowym;
• Zmiana układu sił w świecie, rosnąca konkurencja w dostępie do surowców i rynków zbytu wymagająca zdolności do dostosowania się do nowych warunków;
• Postęp techniczny i naukowy w świecie, który powoduje, że w rozwijaniu wiedzy, mobilności, konkurencyjności i innowacyjności znaczenia nabiera wymiar europejski działań;
• Transformacja gospodarcza w stronę gospodarki opartej na wiedzy, która wzmaga popyt na znajomość technologii informacyjnych;
• Zmiany demograficzne wymagające wydłużenia czasu pracy oraz działań prowadzących do wzrostu dzietności;
• Potrzebę solidarności, zwłaszcza w związku z ostatnimi rozszerzeniami, wraz z którymi nastąpił wzrost zróżnicowania społeczno-gospodarczego wewnątrz UE;
• Zmiany klimatyczne, którym z jednej strony trzeba zapobiegać, a z drugiej dostosowywać się do nich;
• Konsekwencje zmian klimatycznych i demograficznych, które są szczególnie odczuwane na obszarach wiejskich i morskich;
• Zapewnienie trwałych, bezpiecznych dostaw energii po niskich cenach oraz ograniczenie energochłonności gospodarki;
• Rosnąca presja migracyjna wymagająca wzmocnienia ochrony granic UE oraz usuwania przyczyn migracji takich jak wojny, niestabilność i bieda;
• Zapewnienie bezpieczeństwa obywateli zarówno poprzez walkę z przestępczością i terroryzmem jak i ograniczenie ryzyka dla środowiska naturalnego oraz zdrowia obywateli;
• Potrzeba obecności UE w różnych zakątkach świata (stabilizacja krajów sąsiedzkich, porządek światowy oparty na stosunkach wielostronnych (multilateralizm), ochrona praw człowieka i przestrzegania prawa).

Komisja wskazuje, że wydatki budżetu europejskiego powinny podlegać ocenie pod kątem spełniania zasad subsydiarności i proporcjonalności.
Janusz Piechociński wiceprzewodniczący Sejmowej Komisji Infrastruktury
[email protected] WWW.piechocinski.pl

rrmi
14-12-2007, 16:30
Ja to mam takie wyzwanie na jutro , zeby w koncu pokoj zagruntowac.
:roll:

kuleczka
14-12-2007, 16:40
mam trzepanie dywanów w planie, ale nie wiem, czy podołam temu wyzwaniu :P
mąż nie chce, bo twierdzi, że mężczyzna nie powinien publicznie trzepać niczego :roll:

rrmi
14-12-2007, 16:43
ten Twoj Kulka to zasadniczy widac jest

Zochna
14-12-2007, 18:03
nie umiem tego uzasadnic, ale tak intuicyjnie przeczuwam, ze Wasze działania moga podlegac pod punkt :

• oraz działań prowadzących do wzrostu dzietności

w polaczeniu z punktem :

• które są szczególnie odczuwane na obszarach wiejskich i morskich

anSi
14-12-2007, 18:56
Jesli dobrze dedukuje to rozchodzi sie wiec o porządek światowy oparty na stosunkach wielostronnych...

kuleczka
14-12-2007, 19:00
eee, myślałam, że podchodzę pod "postęp techniczny i naukowy w świecie..."
moja trzepaczka to jest taka full wypas, żadne tam byleco
słyszałam, że szpachelka rrmi też całkiem za postępem podąża :roll:

Zochna
14-12-2007, 19:29
jakby nie rozpatrywac , to i tak o przedluzenie gatunku chodzi.
i stosunki wielostronne przy wykorzystaniu postepu moga sie tu przyczynic.