PDA

Zobacz pełną wersję : Kiedy szambo?



moniga
14-08-2003, 08:45
No właśnie w którym momencie budowy powinno się zrobić szambo? :o

Wowka
14-08-2003, 08:59
Kiedy chcesz. Byle by była już wypuszczona z fundamentu rura odpływowa. Jest to konieczne dla prawidłowego ustalenia "spadu".
Przeważnie jednak buduje się je na koniec inwestycji. Chodzi o niezamrażanie pieniędzy w coś co nie jest niezbędne na wcześniejszym etapie budowy.

Uller
14-08-2003, 09:21
Ja szambo będę budował jako ostatnią rzecz tuż przed przeprowadzką. Głównym tego powodem są plany budowy kanalizacji. Może się okazać że zamiast szamba podepnę się od razu do niej.

14-08-2003, 10:18
najlepiej jak "wyjedzie" ciężki sprzęt,
na budowe wjeżdzają koparki, gruszki, pompy, wożą tony materiałów,
Po co maja przypadkiem przejechać po zbiorniku, pod i nad którym ziemia jest jeszcze nie ubita ?!
Może to nawet przerwać rury PVC.

CZ

pik33
14-08-2003, 11:01
No cóż, mam kanalizację w drugiej transzy kredytu, razem ze stropem i ścianami parteru. Więc za tydzień start. Zamontuję oczyszczalnię, łazienka na parterze będzie pod stropem, woda jest - jak zdejmą stemple, można zamontować tymczasowo jakikolwiek kibelek ze spłuczką ;) i zrezygnować z wolnostojącego na działce ;)

Projekt_2501
18-11-2005, 02:45
Kiedy chcesz. Byle by była już wypuszczona z fundamentu rura odpływowa. Jest to konieczne dla prawidłowego ustalenia "spadu".
Przeważnie jednak buduje się je na koniec inwestycji. Chodzi o niezamrażanie pieniędzy w coś co nie jest niezbędne na wcześniejszym etapie budowy.


Witam
Mam pytanko. Orjentujesz się moży czy gmina może "zabronić" budowy szamba ze względu na plany wykonania sieci kanalizacyjnej w tak zwanej "przyszłośći :cry: ".

Dzięki
Pozdrawiam

kolia
18-11-2005, 07:27
Kiedy chcesz. Byle by była już wypuszczona z fundamentu rura odpływowa. Jest to konieczne dla prawidłowego ustalenia "spadu".
Przeważnie jednak buduje się je na koniec inwestycji. Chodzi o niezamrażanie pieniędzy w coś co nie jest niezbędne na wcześniejszym etapie budowy.


Witam
Mam pytanko. Orjentujesz się moży czy gmina może "zabronić" budowy szamba ze względu na plany wykonania sieci kanalizacyjnej w tak zwanej "przyszłośći :cry: ".

Dzięki
Pozdrawiam

Niestety może. Tak jest u moich rodziców, jest plan kanalizacji, którą nawet wykonują ale etapmi jak mają pieniądze i wszelkie nowe inwestycje muszą być podpięte do kanalizacji, bez możliwości wykonania szamba na okres do czasu kiedy kanalizacja będzie.