PDA

Zobacz pełną wersję : Czy ktoś robił?



Lataren
16-12-2007, 00:23
Witajcie czy ktos z Was kiedykolwiek próbował przesunać futrynę w ścianie?
Tzn mam ścianę i chciałbym przesunąć futrynę.
Czekam na wasze uwagi i spostrzeżenia pozdrawiam

kakaowy
16-12-2007, 00:30
Jakich konkretnie uwag i spostrzeżeń oczekujesz? Co chciałbyś wiedzieć? Pozatym ważne też jest, co to za ściana i z czego zrobiona.

Lataren
16-12-2007, 00:36
Zwykła ściana tzn nie nosna zrobiona prawdopodobnie z cegły ew pustaków. Oczekuje wskazuwek na temat kolejności prac efektów i czy nie jest to skórka za wyprawkę?

16-12-2007, 09:28
Witajcie czy ktos z Was kiedykolwiek próbował przesunać futrynę w ścianie? ... owszem
...
Tzn mam ścianę i chciałbym przesunąć futrynę.
Czekam na wasze uwagi i spostrzeżenia pozdrawiam
futryna stalowa czy drewniana ?

Lataren
26-12-2007, 18:46
metalowa

NOTO
27-12-2007, 11:08
Prosze zmień tytuł na bardziej oddający intencję tematu. Ułatw pracę szukania odpowiedzi na pytania innym poszukującym.

szybkaosa
27-12-2007, 14:39
metalowa

Dołączę do grona zaciekawionych. :lol: A o ile chcesz ją przesunąć?

Barbossa
27-12-2007, 14:51
Dołączę do grona zaciekawionych. :lol: A o ile chcesz ją przesunąć?
również dołączę:
iw lewo, w prawo, do góry, czy wypadkowa?

bar_kam
27-12-2007, 18:20
Ciekawy temat...;) Hmmmm, na siłę raczej się nie da, no może jak byś się mocno o coś zaparł.... ;)
Po wielogodzinnych rozmyślaniach doszedłem do wniosku, że trzeba to zrobić jakoś tak:
- wykuwasz/wycinasz/wyszarpujesz/wykopujesz tą futrynę z miejsca jej dotychczasowego "uściennienia" ;),
- przygotowujesz nowy otwór do "uściennienia" futryny poprzez wykuwanie/wycinanie/pociągnięcie ściany z barka lub Zidana - w zależności od rodzaju ściany (dodam, że rodzaj ściany jest stosunkowo istotny, bo np z Zidana chyba najlepiej wychodzi płyta karton-gips, gorzej bloczek betonowy...ale można spróbować...;)
- "uścienniasz" futrynę mocując ją kołkami/dyblami i pianką - na zasadach montażu futryn drzwiowych...;)

ps
sorki ale jakoś mi się dziś zebrało na "dobre rady inaczej" ;)
acha, z Zidanem uważaj...;)