PDA

Zobacz pełną wersję : Płyta indukcyjna na 230V - w lokalu brak siły 400V



Orion66
16-12-2007, 12:00
Witam,

Mam taki problem. Kilkanaście dni temu odebrałem nowe mieszkanie w Warszawie - Derby 10 (może jest tu jakiś sąsiad Smile )
W lokalu nie ma 400V a więc siły. Jest 230V i moc użytkowa 5500KW.

Nie chce się rozpisywać co i jak i dlaczego ale gaz nie wchodzi w grę. (wynika to z naszego projektu uchni). A zatem - musimy mieć płytę indukcyjną.
Mam pytanie. Czy ktoś z was użytkuje płyty elektrycznej/indukcyjnej na 230V i jak to się sprawuje.

Elektryk nam powiedział że przyda się zwiększyć w elektrowni przydział mocy o jakieś 2 do 3 KW. Zmieni instalacje w mieszkaniu na bardziej wydajną i będzie można korzystać z płyty indukcyjnej ale z głową - czyli maks 3 palniki, i to najlepiej nie na 100% mocy. W sumi nie jest to dla mnie jakieś duże ograniczenie bo i tak najczęściej korzysta się z jednego lub dwóch pól.

Czy ktoś z was miał/ma podobne problemy?

SNCF
16-12-2007, 12:37
...

Orion66
16-12-2007, 21:51
no to cacy. a może mi pomożecie i napiszecie:

Mam takie pytanie. Czy jeśli moc palnika płyty indukcyjnej zmniejsze na np. 50% to czy płyta będzie pracowała (pobierała prąd) cały czas ale o 50% mniejszy niż w przypadku gdyby palnik działał na 100% czy też (podobno właśnie to tak wygląda w płytach TEKA) panik włącza się na 100% mocy ale np. co kilka sekund?