PDA

Zobacz pełną wersję : termoizolacja fundamentów



kbodzio
14-08-2003, 09:38
na odkopanych oczyszczonych fundamentach zostal położony ABIZOL (pomalowany pędzlem). Fundamenty mają być ocieplone jeszcze styropianem. Mam problem czy położenie na pomaloane fundamenty folii i steropianu nie spowoduje trudności z wietrzeniem murów. Czy ewentualnie można zrobić tak, na pomalowane Abizolem mury położyć folię gufrowaną (z wypustkami) na to styropian i ziemię ?

marina123
14-08-2003, 11:25
Czy Abizol nie jest tym brzydko pachnacym materialem, ktory powoduje ze nie chce sie mieszkac w swoim domu?

januszek
14-08-2003, 11:28
a czy przypadkiem rozpuszczalniki zawarte w nim nie zeżrą styropianu?
musisz to jakoś rozdzielić

Uller
14-08-2003, 12:20
a czy przypadkiem rozpuszczalniki zawarte w nim nie zeżrą styropianu?
musisz to jakoś rozdzielić
Zeżrą. Jeżeli wcześniej nie odparowały. Jak już o tym wspominałem na Abizolu napisano: "Styropian można stosować dopiero po całkowitym odparowaniu rozpuszczalnika". Tak więc co najmniej miesiąc trzeba odczekać.

jolantas
14-08-2003, 12:24
Ja kładę dietermana. Podbijam przy okazji fundamenty. Podobno dieterman jest najlepszy na stare mury i nie wchodzi w reakcję ze styropianem!- tak mnie przekonali "fachowcy"- wykonawcy. Ale nie wiem czy to przekonanie nie bierze się też ceny bo to podobno najdroższy środek! Jakieś złe opinie lub uwagi o Dietermanie?

14-08-2003, 22:56
Czytalam ze jest jednym z najlepszych i najdrozszych, ale cena pokrywa jakosc. Glownie jest uzywany przy renowacjach zabytkow, a tam juz trzeba uzywac materialow nawyzszej jakosci