PDA

Zobacz pełną wersję : Wzór protokołu odbioru instalacji elektrycznej - poszukuję



piejar
16-12-2007, 14:01
Jak w temacie. Niektóre dzienniki budowy mają taki na ostatnich stronach.
Będę wdzięczny za skan lub podanie dokumentu w innej formie.

daggulka
16-12-2007, 17:32
napisałam maila do mojego elektryka, jak będzie miał to zapodam Ci na priv

piejar
16-12-2007, 18:20
Na daggulce to jak na Zawiszy :D (polegać można)

retrofood
16-12-2007, 18:51
nie ma jakiegoś ustawowego wzoru.
moga być różne, a o co ci chodzi?

możesz wejść tu:
http://www.sep.com.pl/ i kliknij ""opracowania" a potem "wykonywanie pomiarów odbiorczych i okresowych pomiarów ochronnych". Tam są przykładowe wzory.

piejar
16-12-2007, 18:57
Muszę zgłosić swoją instalację (zakończenie budowy). Robiłem ją sam (mam uprawnienia) ale nie mam takiego papierka. Myślałem że wystarczy wpis w dzienniku a tu klops.

retrofood
16-12-2007, 19:06
Muszę zgłosić swoją instalację (zakończenie budowy). Robiłem ją sam (mam uprawnienia) ale nie mam takiego papierka. Myślałem że wystarczy wpis w dzienniku a tu klops.
a masz uprawnienia pomiarowe dozorowe? tylko mając takie uprawnienia możesz opiniować wykonaną instalację

daggulka
16-12-2007, 19:28
Piejar... napisałam na Rybnickim jakie potrzebowałam papiery.... jak chcesz to zeskanuję je jutro i podeślę Ci na maila, podaj mi swój adresik mailowy na priv :D

piejar
16-12-2007, 21:00
Muszę zgłosić swoją instalację (zakończenie budowy). Robiłem ją sam (mam uprawnienia) ale nie mam takiego papierka. Myślałem że wystarczy wpis w dzienniku a tu klops.
a masz uprawnienia pomiarowe dozorowe? tylko mając takie uprawnienia możesz opiniować wykonaną instalację
Mam E i D. Na co dzień zajmuję sie AKPiA w mojej firmie i nie praktykuję instalatorstwa

leodom
17-12-2007, 13:15
Wyślę ci na emaila protokół, który sporządził u mnie elektryk celem zgłoszenia instalacji do Zakładu Energetycznego. (plik pdf, 2,5 MB)

Jastrzab
17-12-2007, 14:15
Chciałbym się do was dołączyć.
Czy mógłbym także otrzymać wzór takiego protokołu - posiadam uprawnienia E+D (w tym pomiary) - instalacje w moim domu właśnie są w trakcie. Robię je samodzielnie. Do odpowiednich mierników mam dostęp w pracy. Zawodowo zajmuję się sprawami automatyki i sterowania w jednej z częstochowskich fabryk i nie mam doświadczenia w tej całej biurokracji, którą i tak muszę przejść.

retrofood
17-12-2007, 19:32
Podałem linka u góry, gdzie są omówione pomiary i wzory protokołów.

piejar
17-12-2007, 22:25
Dziękuję wszystkim za zainteresowanie i pomoc. Wzór protokołu otrzymałem ostatecznie dzięki mojemu kierownikowi budowy.
O takie właśnie "coś" mi chodziło.
http://www.piejar.republika.pl/images/prot.jpg
Dokument w takiej formie i zakresie jest wystarczający.
Dziś zakończyłem budowę mojego domu.
Zajęło mi to 2 lata 6 miesięcy i 3 dni 8)

tomek1950
17-12-2007, 23:00
Gratulacje. :D

Jedno małe pytanko, to kiedy parapetówka? :wink: :lol: :lol: :lol: :lol:

piejar
17-12-2007, 23:05
Kilka już było, kilka jeszcze będzie :D

jamles
17-12-2007, 23:13
Gratulacje. :D

Jedno małe pytanko, to kiedy parapetówka? :wink: :lol: :lol: :lol: :lol:
wybierasz się w te strony :roll: 8)

tomek1950
17-12-2007, 23:23
W sobotę.

bogdan25-76
27-09-2012, 14:49
witam możesz mi podesłać wzory protokołw instalacji elektrycznej w domu jednorodzinnym serdecznie dzięki

DukeNukem
26-10-2012, 10:05
witam możesz mi podesłać wzory protokołw instalacji elektrycznej w domu jednorodzinnym serdecznie dzięki

ja też bym prosił bo mój elektryk to mi tylko jakieś oświadczenie wypisał ;/

kemo
08-09-2015, 16:59
Koledzy byłem na przeglądzie częściowo niesprawnej instalacji elektrycznej w zakładzie. Po oględzinach okazało się że instalacja i WLZ wymaga remontu. Powiedziałem to kierownictwu zakładu a oni poprosili mnie o wystawienie oświadczenia. Pisał ktoś podobne oświadczenia albo może są jakieś gotowe druki. Ja zawsze wystawiałem protokół i było po sprawie ale oni chcą oświadczenie.

melonik25
24-02-2016, 08:20
Witam
Chciałbym podpiąć sie pod temat pomiarów i protokołu odbioru domu.
Mianowicie chce zakończyć budowę i potrzebny mi protokół odbioru i pomiarów instal elektr. Instalacje wykonywałem sam bo mam SEP E + pomiary ale obecnie nie mam dostępu do mierników by wykonać to samemu, czy mógł by ktoś udostępnić swój protokół bym sporządził na wzór sobie sam.
Proszę o podesłanie na email [email protected]

Pozdrawiam

kedar50
20-05-2016, 20:40
Witam

Bardzo proszę o przesłanie wzoru protokołu odbioru instalacji elektryczne na [email protected]

Z góry dziękuje

Pozdrawiam

fenix2
12-07-2016, 06:48
Też bym prosił. Maila wyśle na priv. Żeby spamu nie kusić.

michał_jag
05-04-2017, 18:56
Witam jestem tu nowy . istnieje możliwość podeslania wzoru odbioru instalacji elektrycznej

Brzeszczot_33
09-05-2017, 14:46
I czy ja mogę również prosić o taki protokół?

Kpiotr1988
12-07-2017, 17:55
Również poproszę wzór jeśli można [email protected]

Brzeszczot_33
15-07-2017, 06:16
I ktoś otrzymał taki protokół?

Krzyś82
02-11-2017, 14:28
Bardzo bym prosił o wzór takiego protokołu [email protected] z góry serdecznie dziękuje

Remiks
02-11-2017, 17:40
A po co wam wzór skoro musi go podpisać elektryk z odpowiednimi uprawnieniami a on wie najlepiej jak ma wyglądać.

tkaczor123
10-11-2017, 05:55
Pewnie elektryk krzyknął 300 lub więcej za papier.

Slawko123
10-11-2017, 06:56
w poście #4 jest link do opracowania gdzie są wszystkie wzory. Ci co podają maila aby im wysłać, to albo lenie, albo ignoranci, albo im to do niczego potrzebne.

dwiecegly
06-01-2018, 20:25
witam
Możecie wkleić albo opisać jak wyglądał wasz protokół odbiorczy instalacji elektrycznej? ten końcowy potrzebny do złożenia do nadzoru celem oddania budynku do użytkowania? Bo moj elektryk chyba coś zbyt uproszczony mi dał bo jest na nim jedno rozbudowane zdanie, że budynek spełnia wymogi poslkich norm, układ przetestowano i pomierzono, data, pieczatka, numer uprawnien i podpis. Jedyna konkretna informacja to wartosc oporu do ziemi. Czy takie coś przejdzie? Moj KB jest na nartach do 10tego więc nie wiem czy to starczy.

marcin225
06-01-2018, 22:22
witam
Możecie wkleić albo opisać jak wyglądał wasz protokół odbiorczy instalacji elektrycznej? ten końcowy potrzebny do złożenia do nadzoru celem oddania budynku do użytkowania? Bo moj elektryk chyba coś zbyt uproszczony mi dał bo jest na nim jedno rozbudowane zdanie, że budynek spełnia wymogi poslkich norm, układ przetestowano i pomierzono, data, pieczatka, numer uprawnien i podpis. Jedyna konkretna informacja to wartosc oporu do ziemi. Czy takie coś przejdzie? Moj KB jest na nartach do 10tego więc nie wiem czy to starczy.

Powinny być protokoły z pomiarów instalacji. Ale co nadzór to inaczej. U mnie w mieście na pewno by coś takiego nie przeszło.

Kaizen
06-01-2018, 22:44
Powinny być protokoły z pomiarów instalacji. Ale co nadzór to inaczej. U mnie w mieście na pewno by coś takiego nie przeszło.

A jaka podstawa wymagania przez nadzór (rozumiem budowlany) protokołów z pomiarów instalacji elektrycznej przy zgłaszaniu do użytkowania domu jednorodzinnego?

marcin225
07-01-2018, 08:45
A jaka podstawa wymagania przez nadzór (rozumiem budowlany) protokołów z pomiarów instalacji elektrycznej przy zgłaszaniu do użytkowania domu jednorodzinnego?

Idź się zapytaj nadzoru :) Jest nowy budynek muszą być wykonane pomiary instalacji więc jaki problem je przekazać nadzorowi? Chyba, że ktoś takowych nie ma to wtedy zadaje takie pytania jak Ty :)

Kaizen
07-01-2018, 09:06
Idź się zapytaj nadzoru :) Jest nowy budynek muszą być wykonane pomiary instalacji więc jaki problem je przekazać nadzorowi? Chyba, że ktoś takowych nie ma to wtedy zadaje takie pytania jak Ty :)

Bywają potulne baranki i uniżenie pana urzędnika starają się obłaskawić. I wawelską, i bombonierkę przyniosą.
A ja wszelkie nadużycia wolę tępić. I tym sposobem mam np. G11 gdy jeszcze stropu nie było (i pomiarów też nie było, bo instalacja to erbetka była).

Podasz tę podstawę prawną, że protokoły z pomiarów mam pokazywać nadzorowi?

marcin225
07-01-2018, 09:23
Podasz tę podstawę prawną, że protokoły z pomiarów mam pokazywać nadzorowi?

Nie podam bo jej nie znam i szczerze to mnie ona nie interesuje. Wiem natomiast, że u mnie w mieście bez tych pomiarów budynku nie oddasz. Być może gdzie indziej wystarczy takie oświadczenie elektryka , że te pomiary wykonał. Wiem również, że mało jest inwestorów którzy będą tak jak Ty walczyć z wiatrakami i na siłę kopać się z koniem.
Mam uwierzyć, że przed założeniem licznika ZE nie żądał od Ciebie protokołu z pomiarów linii zasilającej ta "erbetke" ? W ogóle przykład jest bezsensu bo w tym przypadku masz realne korzyści z wywalczenia G11 a co Ci stanowi dołączyć do materiałów odbiorowych protokół z pomiarów który powinieneś posiadać?? Chyba , że nie posiadasz jak i uziomu fundamentowego :) to wtedy trzeba szukać podstaw prawnych :)

Kaizen
07-01-2018, 09:42
Chyba , że nie posiadasz jak i uziomu fundamentowego :) to wtedy trzeba szukać podstaw prawnych :)

To po wynikach pomiarów da się ustalić rodzaj uziomu?

marcin225
07-01-2018, 09:47
To po wynikach pomiarów da się ustalić rodzaj uziomu?

Nic takiego nie sugerowałem. Chodziło o to , że nie dopilnowałeś jednego to i może innych rzeczy też więc być może i protokołu z pomiarów instalacji elektrycznej nie posiadasz dlatego szukasz podstaw prawnych. Za brak Twojego uziomu powinien tak naprawdę odpowiedzieć KB bo on powinien wiedzieć, że taki być powinien wykonany.

Slawko123
07-01-2018, 15:23
Mam uwierzyć, że przed założeniem licznika ZE nie żądał od Ciebie protokołu z pomiarów linii zasilającej ta "erbetke" ? W ogóle przykład jest bezsensu bo w tym przypadku masz realne korzyści z wywalczenia G11 Przez całą przygodę z PGE od złożenia papierów o wydanie warunków przyłączenia, poprzez zmianę taryfy z C11 na G11 do dnia dzisiejszego, nikt nigdy z ZE nie chciał ode mnie jakichkolwiek protokołów z pomiarów elektrycznych, zarówno WLZ jak i instalacji w domu. nadmienię, że pierwszą "erbetką" u mnie była róznicówka na ścianie(tylko, żadnych instalacji, żadnych zabezpieczeń, nic, tylko sama róznicówka do której był podłączony WLZ od skrzynki z licznikiem).

marcin225
07-01-2018, 16:49
No jak widać różnie to bywa w różnych rejonach. U mnie nikt ci nie założy licznika bez protokołu pomiarów WLZ i schematu jednokreskowego podpisanego przez kogoś z uprawnieniami. Tyle , że u nas jest ENEA.

grend
08-01-2018, 06:22
No jak widać różnie to bywa w różnych rejonach. U mnie nikt ci nie założy licznika bez protokołu pomiarów WLZ i schematu jednokreskowego podpisanego przez kogoś z uprawnieniami. Tyle , że u nas jest ENEA.

U mnie też ENEA i czegoś takiego nie ma.... Tak samo przy odbiorze budynku nie jest wymagany protokół z pomiarami tylko oświadczenie elektryka że instalacja spełnia normy

Remiks
08-01-2018, 18:45
U mnie też ENEA i czegoś takiego nie ma.... Tak samo przy odbiorze budynku nie jest wymagany protokół z pomiarami tylko oświadczenie elektryka że instalacja spełnia normy

A jak ta instalacja spełnia normy bez pomiarów?

dwiecegly
08-01-2018, 21:23
Panowie spytałem o konrketny dokument a dyskusja się rozjechała trochę. Dzwoniłem do innego elektryka i on ponoć przy swoich instalacjach daje prosty protokół z pomiarów plus to oswiadczenie i jeszcze nie miał reklamacji od inwestorów. Musze pogadać z moim żeby też jakiś protokół zrobił na papierze dla świetego spokoju. Szkoda że nie ma jakiegoś ujednoliconego wzoru na takie coś.

marcin225
09-01-2018, 07:04
Musze pogadać z moim żeby też jakiś protokół zrobił na papierze dla świetego spokoju.

To jest własnie myślenie w tym kraju jeśli chodzi o instalacje elektryczną. Zrobić byle co aby tylko przeszło. Nikt nie pomyśli, że w zasadzie instalacja elektryczna jest najbardziej zagrażająca życiu w takim domu i może przydałoby się wyegzekwować od elektryka który ją wykonywał szczegółowych pomiarów i normalnego protokołu? I nie dla "świętego spokoju" tylko dla bezpieczeństwa swojego i całej rodziny. Wiecie co jest częstą przyczyną bardzo dużej ilości pożarów w budynkach? Niesprawna instalacja elektryczna. Już nie wspomnę o porażeniach.

Slawko123
09-01-2018, 07:48
tak trudno znaleźć?
https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=9&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwi_o7yxscrYAhUGsxQKHXDaBL4QFghcMAg&url=http%3A%2F%2Fpinb.gryfice.ibip.pl%2Fpublic%2Fg et_file.php%3Fid%3D185160&usg=AOvVaw0HHmqGYWi-XaHyHHLRax3K

https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=10&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwj7wcCOssrYAhUBWRQKHfMyAqsQFghXMAk&url=https%3A%2F%2Flegalnabudowa.pl%2Fassets%2Ffile s%2FProtok%25C3%25B3%25C5%2582%2520odbioru%2520i%2 520bada%25C5%2584%2520odbiorczych%2520instalacji%2 520elektrycznych.pdf&usg=AOvVaw02cqYl9ZsuGfd46LuNBoNG