PDA

Zobacz pełną wersję : problem z kotłem MINITERM GCO-DP-21-05 wyskakuje błąd E1



netfree
16-12-2007, 14:39
Witam mam problem z kotłem MINITERM GCO-DP-21-05 wyskakuje błąd E1 ale tylko jak jest funkcja zimowa czyli włączone centralne .Przy ogrzewaniu wody do mycia jest ok.
E1 to błąd który oznacza brak dopływu gazu.Przy włączaniu centralnego wygląda to tak kocioł się włacza zapala sie gas poczym kocioł przerywa dopływ gazu i wyskakuje E1 proszę o pomoc bo marznę;-)

stuk
19-12-2007, 12:39
Witam mam problem z kotłem MINITERM GCO-DP-21-05 wyskakuje błąd E1 ale tylko jak jest funkcja zimowa czyli włączone centralne .Przy ogrzewaniu wody do mycia jest ok.
E1 to błąd który oznacza brak dopływu gazu.Przy włączaniu centralnego wygląda to tak kocioł się włacza zapala sie gas poczym kocioł przerywa dopływ gazu i wyskakuje E1 proszę o pomoc bo marznę;-)

Jeśli to jest Termet Miniterm, to miałem coś takiego, problemem był czujnik zapłonu (taki drut wsadzony do komory spalania, który ma za zadanie potwierdzić, żę gaz się zapalił). Był już zbrudzony od jakiegoś nalotu, wyczyszczenie drobnym papierem ściernym pomogło.

Doraźnie pomagało solidnie dmuchnąć przez okienko podglądu płomienia,w momencie jak piec się na ta sekundkę zapalał. Ten czujnik to jest właśnie to na wprost okienka.