PDA

Zobacz pełną wersję : wentylacja



haze
17-12-2007, 06:15
Witam

Wczoraj wyciągneli mi rury wentylacyjne na prawie sam szczyt dachu. (tam zamontowali dwa kominki) Rury ida do kuchni tylko jest jeden maly szczegol zamaist wyciagac powietrze z domu to wprowadzaja zimne powietrze z podworka do domu. Dlaczego tam sie dzieje?? Czy to wina dekarza czy to sie unormuje po jaims czasie???

Pozdrawiam

hes
17-12-2007, 06:48
Jakiej średnicy są te rury ? Czy palisz może w kominku przy okazjii, albo w
innym piecu ?

andre59
17-12-2007, 08:44
Witam

Wczoraj wyciągneli mi rury wentylacyjne na prawie sam szczyt dachu. (tam zamontowali dwa kominki) Rury ida do kuchni tylko jest jeden maly szczegol zamaist wyciagac powietrze z domu to wprowadzaja zimne powietrze z podworka do domu. Dlaczego tam sie dzieje?? Czy to wina dekarza czy to sie unormuje po jaims czasie???

Pozdrawiam
Tymi rurami zużyte powietrze ma uchodzić z budynku.
Zadbałeś o to, którędy ma do budynku dopłynąć świeże powietrze? Przy braku odpowiednich kanałów nawiewowych właśnie tymi rurami wentylacyjnymi powietrze jest zasysane do wewnątrz. Nie ma w tym żadnej winy dekarza. Wyloty kominków, o ile to możliwe, pownny być powyżej kalenicy.
Sytuacja unormuje się gdy zapewnisz dopływ do budynku świeżego powietrza w odpowiedniej ilości. Niestety wiąże się to ze stratami ciepła.

haze
17-12-2007, 14:08
pale w kominku a rury sa srednicy 125.

hes
17-12-2007, 14:12
A jakie masz nawiewy świeżego powietrza do domu ?

Mam nadzieję, że masz pod kominek doprowadzone powietrze do spalania ?

SLAEY
17-12-2007, 19:07
Witaj, problem stary jak świat.....

Pewnie nie masz doprowadzonego kanału z powietrzem do spalania w kominku, jak wcześniej zauważyłem. Przy tych temperaturach na zewnątrz went. grawitacyjna powinna hulać jak ta la la!! Jeśli nie kominek to może inne źródło ciepła z otwartą komorą spalania jest w domu i to powoduje ciąg wsteczny.... Powinieneś jak pisał przedmówca zapewnić dopływ świerzego powietrza. Pewnie jeszcze okna szczelne....Suma PP otworów nawiewu powinna równać się sumie PP otworów wywiewnych....a no i kominek powinien mieć własny dopływ pow. do komory spalania...

Pozdrawiam

jacekp71
17-12-2007, 21:18
j.w. .... konsumpcja powietrza wieksza niz naplyw.
no to sobie chatka wyrownuje niedobory ;-)

na poczatek rozszczelnij okna, zobacz czy pomoglo.

iwonaszczytno
17-12-2007, 21:25
Stawiam na winę dekarza, jak tylko coś się dzieje na dachu to zawsze jest ich wina :wink:

Sasha
17-12-2007, 21:27
Stawiam na winę dekarza, jak tylko coś się dzieje na dachu to zawsze jest ich wina :wink:

Ja również jestem przekonany że to wina dekarza - po co ten cholerny kominek dawał??? A ile to kosztowało do tego... a teraz wieje jeszcze... szok :)

iwonaszczytno
17-12-2007, 21:30
Tak , tak, wszystkich dekarzy wyciąć w pień , albo do Irlandii wysłać :lol:

haze
17-12-2007, 21:40
no hmmm
pewnie wyjde na durnia :DDD
ale nie wiem czy mam doprowadzone powietrze do kominka czy nie :/
wiem ze pod kominkiem od spodu mam jakis drucik wyciagniety taka "rączka" ale jej nawet nie ruszałem bo za bardzo nie wiem po co ona jest a z majstrem musiałem sie pozegnac w nienajlepszej atmosferze za kilka cudow ktore mi dokonal wiec nawet nie zdazylem sie nikogo zapytac co to za drucik i do czego sluzy (prosze sie nie smiac dopiero sie ucze:)
aha i wszystkie inne rury wentylacyjne(i one sa pod komin podciagniete) chodza normalnie

kamiliaga
28-12-2007, 12:09
Witam
Wczoraj wyciągneli mi rury wentylacyjne na prawie sam szczyt dachu. (tam zamontowali dwa kominki) Rury ida do kuchni tylko jest jeden maly szczegol zamaist wyciagac powietrze z domu to wprowadzaja zimne powietrze z podworka do domu. Dlaczego tam sie dzieje?? Czy to wina dekarza czy to sie unormuje po jaims czasie???
Pozdrawiam

Witam, podłączając się pod wątek wentylacyjny:

Etap projektowania - z pokoju na dole chcę zrobić kuchnię. Oczywiście nie mam tam komina wentylacyjnego. Jak zrobić to najłatwiej / dobrze .
- Czy muszę budować nowy pion wentylacyjny od podłogi parteru przez poddasze użytkowe i wyjść na dach na przykład taką dachówką z kominkiem.
- Czy można kombinować z wyjściem na bok przez ścianę (chyba nieestetycznie), może pod okapem dachu (chyba nieskutecznie / może się skraplać para pod dachem).
- Ktoś pokazywał mi anemostat okrągły w suficie podłączony pionowo spiro do dachówki z kominkiem. Przy takim rozwiązaniu to grzyb wokół anemostatu chyba murowany :o

Chyba trzeba będzie stawiać dodatkowy pion kominowy od podłogi ....

Pozdrawiam

pierwek
28-12-2007, 12:53
a po co od podłogi? będziesz ciągnął powietrze z nad podłogi czy spod sufitu?
:wink:

a tak na poważnie... najprościej i dobrze będzie jak dasz rurę spiro od anemostatu w suficie i tą rurę wyprowadzisz bez zakrętów nad połać dachową do kominka wentylacyjnego (takiego w dachówce) - im wyżej ten kominek tym lepiej

z tym że nie mam pewności czy anemostat można wykorzystywać do tych celów - nie zdławi ciągu? można by też dać zwykła kratkę wentylacyjną

kamiliaga
28-12-2007, 13:22
Dziękuję za podpowiedź. Tak byłoby zdecydowanei najlepiej.

Mam jedynie wątpliwość, czy jak poprowadzę takie proste długie spiro wprost do dachówek to będą jakieś skropliny i czy może pojawić mi się z czasem grzyb wokół kratki ?? Bo rozumiem, że wszystko ma być w pionie. Ktoś mi mówił, że komin jest w stanie wchłonąć ew. krople.

Być może taki problem (skropliny) wogóle nie występuje w tej sytuacji. Czy ktoś tak ma i nie ma problemów ze skroplinami przy kratce w suficie?

Pozdrawiam