PDA

Zobacz pełną wersję : Podwórko z kocich łbów



gaga0
17-12-2007, 09:58
Jak sie dowiedziałam od zaprzyjażnionego sąsiada, część działki, którą chcialabym utwardzić i zorganizowac tam regularne ścieżki i podjazdy jest wyłozona kocimi łbami.
Niestety przykryty on jest 20-30 cm warstwa ziemi z darnią.
Teraz pytanie, nawet jesli bym zdjęła ta warstwę ziemi i ja zagospodarowała co z drzewami które rosna już na obecnym poziomie, czy zrobić murki z podobnych kamieni i zostawić ja na tzw. wyspach??? Czy może jest inny sposób, oprócz przesadzania tych które się jeszcze da przesadzić oczywiście.
Dodam, ze kostka betonowa nie wchodzi w grę

gaga0
28-12-2007, 08:21
ma ktoś podobnie u siebie??

gaga0
28-12-2007, 08:22
ma ktoś podobnie u siebie??

an-bud
29-12-2007, 17:27
pomysł masz dobry, ja odkopałem u siebie dwadzieścia parę m drogi, bez drzew :)

gaga0
30-12-2007, 16:20
a co zrobiłeś z pozyskana w ten sposób ziemią? u mnie będzie tego troche

na zdjeciu autko stoi przez bramą, a drogę z kamieni chciałam zrobić od bramy, przy kasztanowcu większy plac bym mogła postawić tam autko i w razie czego wykręcić, dalej poprowadzić ja w kierunku domku.
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/8f54c73bfe5b14f8.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/8e9a93e66c9629bd.html

Nie wiem czy to dobry pomysł, ale w sumie i tak droga bedzie wymagała utwardzenia wiec czemu nie skorzystać juz z gotowego rozwiązania...

an-bud
30-12-2007, 16:31
ziemią wyprofilowałem skarpy i dołki (jeszcze mało) około 20 m drogi muszę jeszcze dorobić. jest to najtańszy sposób na drogę, a kamieni mam pod dostatkiem :)

retrofood
30-12-2007, 20:48
Jak sie dowiedziałam od zaprzyjażnionego sąsiada, część działki, którą chcialabym utwardzić i zorganizowac tam regularne ścieżki i podjazdy jest wyłozona kocimi łbami.
Niestety przykryty on jest 20-30 cm warstwa ziemi z darnią.
Teraz pytanie, nawet jesli bym zdjęła ta warstwę ziemi i ja zagospodarowała co z drzewami które rosna już na obecnym poziomie, czy zrobić murki z podobnych kamieni i zostawić ja na tzw. wyspach??? Czy może jest inny sposób, oprócz przesadzania tych które się jeszcze da przesadzić oczywiście.
Dodam, ze kostka betonowa nie wchodzi w grę

na wyspach nieźle wygląda. szwagier robił tak celowo.

Kris-KRAKOV
06-01-2008, 21:24
Co do kostki betonowej masz 100 % racje granit to jest urok i trwałość
Może tu cos podpatrzysz www.kris-pol.eu

Jarzeb
18-01-2008, 10:58
wcale bym się nie zastanawiał tylko kopał
chciałbym mieć takie problemy ;-))

nadmiar ziemi wywieźć, a czasami jak czysta to za darmo biorą do szkółek itp

KSERO
25-01-2008, 20:09
Gagata jak zaczniesz odkopywać może się okazać, że wcale niejest tak żle
i że np korzenie drzew zostały przysypane za wysoko ziemią,
ja jak zaczęłam jeździć kosiarką okazało się, że jest tyle rowków, że każdą ilość "wyprodukowaniej" ziemi przyjmują.

No i w końcu jak chcesz tę drogę wyżej podnosić, to i tak opłaca się wyjąć
te kocie łby i ułożyć od nowa, bo są już wyjeżdżone i bardzo trwałe.
Przelicz koszt nowych, z pewnością będzie duży, a tak dołożysz tylko na plac pod samochód.

Kasiaa29
25-01-2008, 22:09
Pomysł w dechę, zresztą jak wszystko co związane z kotami :wink:
Na pewno warto zacząć, jak odkopiesz trochę - będziesz wiedzieć czy to jest TO.

joaz
30-01-2008, 08:32
Witam.

Odkopuj, a może znajdziesz jeszcze coś innego :wink:
A tak na serio to takie kocie łby to bardzo fajna sprawa.
Pozdrawiam

waldibmw
06-02-2008, 15:13
Co do kostki betonowej masz 100 % racje granit to jest urok i trwałość
Może tu cos podpatrzysz www.kris-pol.eu Ja u siebie zdjolem bruki zalozulem kostke.Bryk ciezko zamiesc i krzywo sie chodzi :wink:

KSERO
06-02-2008, 23:12
Waldi co zrobileś z tym brukiem? po zdjęciu ;)

waldibmw
07-02-2008, 06:35
lezy na kupie i czeka az skoncze remont dworku na wsi

jm1964
25-02-2008, 00:15
A moze znacie jakieś stado bezpańskich kamieni? Najlepiej na wschodnich rubieżach woj. mazowieckiego :)
Do ubiegłego roku mialem nadzieję na ostatnią brukowaną drogę w okolicy ale niestety zostala zrewitalizowana "normalnym" sposobem - smoła na dziurawy bruk... Czyli w dłuższej perspektywie ani drogi ani bruku...
Gdyby ktoś widział bezpański stos brukowców ...

pepi
02-03-2008, 22:47
Czy ułożenie kocich łbów pod domem to dobry pomysł. Mnie się podoba, ale może waldi ma racje.
Ja u siebie zdjolem bruki zalozulem kostke.Bryk ciezko zamiesc i krzywo sie chodzi

Mam do ułożenia jakieś 300m2 aleji dojazdowej do domu. Na kostke granitową mnie nie stać, ale na kocie łby już tak. Może macie jakieś jeszcze inne pomysły na utwardzenie drogi. Polny kamień w mojej okolicy jest tani i ogólnie dostępny, 150 zł za dużą przyczepe ciągnikową.