PDA

Zobacz pełną wersję : projekt M05b NIEWIELKI wariant 2



katka3
16-11-2006, 18:19
Witam, bardzo się cieszę,że odnalazłam to forum. Przymierzamy sie do budowy domku MO5b. Może ktos z Was budował według tego projektu i chciałby się podzielić uwagami, pozdrawiam katka

ave!
16-11-2006, 19:28
witaj :D


vide: informacja pod Twoim nikiem


http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=62107&start=540

Jerzysio
16-11-2006, 21:06
Witaj :D

...askądżęjesteśKasiu ?
J

kasia2005
11-01-2007, 09:15
Witam.

Zaczynam przygodę z NIEWIELIM.
Jestem z Krakowa. Czy ktoś buduje w okolicy niewielki. Ja przymierzam się do M05b.Chciałbym zobaczyć ten dom w rzeczywistości. :D
Oczekuje pomocy.
Pozdrawiam

fijasek
03-02-2007, 19:59
Witam:

Chciałem sie dowiedziec kiedy bedziesz rozpoczynać budowe bo jestem zainteresowany tym projekten i chciałbym zobaczyć ten domek z bliska a tez jestem z Krakowa.
Mam jeszcze pytanie czy przewidujesz jakies zmiany w projekcie i ewetualnie jakie?

pozdrawiam

kasia2005
14-02-2007, 15:57
witam.

po przeanalizowaniu projektu ze względu na koszty dachu w stosunku do powierzchni użytkowej zrezygnowałem z tego projektu. Domek jest łady ale nie ekon.

Zdecydowałem się na dom o dachu dwuspadowym

Polecam stronę

http://www.dommaksia.pl/

PS. Jeśli masz pytania to chętnie odpowiem
pozdrawiam

pan Janek
25-02-2007, 11:09
witam . szukam budujących ten domek. :D

pan Janek
25-02-2007, 15:15
Witam. Czy ktoś buduje ten domek..........

tomM05L
25-02-2007, 15:46
zobacz[quote]Projekt M05 Niewielki/Murator
[ Idź do strony: 1 ... 16, 17, 18 ]

pan Janek
25-02-2007, 18:48
wiem czytałem,ale chodzi mi dokładnie o ten model m05b. :D

pan Janek
26-02-2007, 16:16
kurde widzę że tylko ja wybrałem ten projekt

fijasek
27-02-2007, 20:55
Witam i pozdrawiam Pana Janka
Ja jakiś czas temu juz pytałem o M05b i nikt sie nie odzywal wiec chyba nikt go nie buduje.
Ale ja przełamuje zmowe milczenia :) i przyznaje sie ze dzisiaj zadzwoniłem do przedstawicielstwa muratora i zamówiłem ten projekt i jutro lub w czwartek mam go mieć :) no to sie zacznie a wcale nie planowałem zadnej budowy tylko kolega sie zapalił na budowe i mnie zaraził.
Jak bede mial ten projekt to sie odezwe i mozemy tutaj kontynuować rozmowe na temat wersi "b"
pozdrawiam
jacek

pan Janek
28-02-2007, 18:06
super............................Ja już kupiłem projekt jeszcze po starej cenie.Gdzies wyczytałem że jak kupisz jakiś nr muratra to masz zniżkę na projekt chyba 5%.

fijasek
01-03-2007, 18:52
Maaam :)
Właśnie dzisiaj zakupiliśmy niewielkiego wersja b wiecej chyba dzisiaj nic nie napisze bo ide wczytać sie w nową "lekture"
pozdrawiam
jacek

pan Janek
01-03-2007, 19:40
No na................................................ ...reszcie to jest nas 3-ech :D

fijasek
03-03-2007, 18:43
Witam
Mam pytanie czy ktoś myslał o jakiś zmianach w M05b i ewetualnie jakich?
Ja z takich istotnych zmian to zastanawiam sie nad podniesieniem scianki kolankowej tyko nie wiem o ile i czy to robić bo wersja b w porównaniu do dwóch pozostałych jest juz troche podniesiona ma 26 cm plus murłata a tamte projekty chyba ok 12cm. I jak bedzie wygladał dach bo on juz jest dosyc wysoki. Druga zmiana to myslałem o przsunieciu sciany od salonu i kuchni o jakies 50-60cm ale chyba pasowało by tez przesunac garaz zeby byla zachowana symetria. Ale to musze skonsultować z architektem jakie to koszty
i ostatecznie zadecydować. Wydaje mi sie ze kozystnie by to wpłyneło na wyglad dachu bo dla mnie jest on troche do szpica a tak to bedzie bardziej rozciągniety. Czekam na jakies inne propozycje ewetualnie uwagi do mojego pomysłu bo trzeba zaczac cos daiałać.
pozdrawiam
jacek

pan Janek
03-03-2007, 19:46
Czesć Jacek ja podnoszę o 1 bloczek taką dostałem zgodę z muratora nie więcej ponieważ domek straci na wyglądzie.W środku drobne zmiany.Zastanawiam się nad lukarnami z przodu i z tyłu są 50/50 dość szerokie może dam okrągłe zmiana okien 2-skrzydłowe ponieważ 120/170 jedno skrzydło problem z otwieraniem.Ile planujesz wydać na stan surowy otwarty.Pozdrawiam....Sławek :)

fijasek
04-03-2007, 20:47
Czesc
Co do kwoty jaka planuje wydać na stan surowy to nie mam pojecia chyba jak naj mniej:) Tak w ogóle to nie planowałem tej inwestycji ale jak sie juz podjałem to trzeba jej sprostać. Chciałbym jak najwiecej zrobić w tym roku (zwrot vatu) ale kase dopiero bede mial pod koniec roku wiec uruchamiam rodzinke zeby wsparła finansowo na pare miesiecy i chciałbym zrobic do konca roku stan surowy ale pewnie na dach to sie juz nie wyrobie. Co do kwoty jaka planuje to jeszcze nie kalkulowałem ale chetnie poznam twoje wyliczenia.
Co do podniesienia dachu to cały czas o tym mysle ale boje sie ze bedzie ten dom dziwnie wygladał bardzo do szpica bo juz w porównaniu do tych dwóch wersji on jest duzo wyzszy no i ile bedzie wystawały dach na zewnatrz domu czy to póbowałeś przeliczyć?
pozdrawiam
jacek

pan Janek
04-03-2007, 21:51
Witam .Mój architekt powiedział że na wygłądzie nie stracę nic okapy są wydłużone na metr ale jeszcze sam sprawdze.Na materiał już wydałem 40 patyków myślę że jeszcze 40 +30 robocizna czyli 110 lub 120 stan otwarty z dachem i orynnowaniem ale mogę się mylić wszystko idzie tak w górę że szok.Kupiłem suporex,bloczki,terivę 11m3 betonu b20 zaliczka oczywiscie :D dachówka cementowa euronit brązowa teraz będę musiał wziąść kredyt bo cinko z kasą .W projekcie jest zestawienie materiałów ale nie wiem jak to policzyć....Np pret od 5-7mm i bądz jaki kupić.Acha kupiłem jeszcze pręty 12 bo też idą w górę.To tyle .

krzyna
26-04-2007, 11:36
Nie trzech Was jest, tylko czterech NAS jest ;-) A nawet pięcioro, bo http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?p=1783057#1783057 tutaj też się "podszczecinianie" pojawili ;-)

mada50
17-12-2007, 15:20
Hej Czy ktoś budował NIEWIELKI wariant II... właśnie wylałam ławy i jestem ciekawa ...co za ile i wogóle.... :wink:

Mariusz Kielce
02-01-2009, 14:19
Witam

Buduję Niewielkiego M05b. Zakończyłem stan surowy otwarty. Mam zdjęcia i podliczone koszty jakie do tej pory poniosłem. Szukam osób które budują lub wybudowały ten domek w celu wymiany doświadczeń.

Pozdrawiam
[email protected]

niewielki_kaziu
09-01-2009, 09:23
witam . szukam budujących ten domek. :D

Witaj, we wrześniu zacząłem budowę tego ładnego domu. Na wiosnę zacznę murować ściany. Będę prowadził internetowy dziennik budowy.
Pozdrawiam

Mariusz Kielce
11-01-2009, 13:57
Witam Pana Kazia

To jest nas dwoje. Mam nadzieje że dołączy do nas więcej Niewielkich M05b w 2009. Kazik z czego zamierzasz murować i jak teraz wygląda rynek budowlany? Słyszałem że można negocjować dobre ceny z wykonawcami i składami budowlanymi.

Pozdrawiam

niewielki_kaziu
11-01-2009, 18:09
Witam Pana Kazia

To jest nas dwoje. Mam nadzieje że dołączy do nas więcej Niewielkich M05b w 2009. Kazik z czego zamierzasz murować i jak teraz wygląda rynek budowlany? Słyszałem że można negocjować dobre ceny z wykonawcami i składami budowlanymi.

Pozdrawiam

Już zdecydowałem - stawiam mur z gazobetonu 600/24 cm docieplony styropianem 12 cm co da wymagany współczynnik izolacyjnosci.
Złozylem zapytania ofertowe w necie i rzeczywiscie dostawcy maja rozne ceny. Jest w czym wybierać. Najgorsze jest to ze z kupnem materialow musze czekac do marca, bo drogowcy nie zrobili mi jeszcze zjazdu na dzialke.
Pozdrawiam,
w Kielcach mam rodzinę - w jakiej dzielnicy stawiasz dom?

Mariusz Kielce
11-01-2009, 18:25
Niewielkiego budujemy w Bilczy to jakieś 10 km od Kielc, popularne miejsce na domki jednorodzinne. Zapraszam na budowę. Też mieliśmy duże problemy z drogą, w zasadzie do tej pory jej nie mamy.

niewielki_kaziu
11-01-2009, 20:31
Mariusz, na jakim etapie budowy jesteś?

Mariusz Kielce
11-01-2009, 21:28
Zakończyłem stan surowy zamknięty. Od maja tego roku wykonałem fundamenty, ściany, strop i dach na ten ostatni etap czekałem najdłużej. W sylwestra cieśle kończyli ostatnie poprawki na dachu tak aby zakończyć stan surowy otwarty w 2008.

Anndzia
28-04-2009, 08:01
Witam
Nie wiedziałam, że powstał ten wątek budujących M05b. Ja cały czas śledzę budujących M05a, ale to nie to samo.

Chętnie bym zobaczyła ten wariant w realu ;) Jestem tuż tuż przed złożeniem wniosku o pozwolenie na budowę, więc jeszcze zastanawiam się na ewentualnymi zmianami w projekcie.

Pomimo, że wątek trochę zamarł, mam nadzieję, ze odżyje na wiosnę ;) Pozdrawiam Anka

Anndzia
10-05-2009, 18:53
No cóż. Cisza trwa.

A ja się zastanawiam nad oknami, mianowicie czy te które są przewidziane w projekcie są nietypowe i przez to droższe. Nie wiem ????

Poza tym wolałabym je zmienić na niższe a szersze. Mój architekt co prawda twierdzi, że fajnie optycznie wyciągają budynek w górę, ale ja właśnie wolałabym go spłaszczyć optycznie ;))

Ale największy dylemat mam z drzwiami tarasowymi. Te które są w salonie zostają. Natomiast chcemy dodać takie drzwi tarasowe zamiast okna na ścianie bocznej w salonie, bo tam też będzie wyjście na taras. I tu nie wiem czy takie sama wielkość jak tych w salonie, czy też węższenp. dwu-skrzydlowe.
Zastanawiam się też nad dodaniem okna w kuchni na ścianie bocznej.

Tylko czy to w sumie nie będzie przesada...

M&I
11-05-2009, 12:02
My budujemy M05b i juz kładziemy dach.
Zastanawiam sie tylko jak zrobić wejście do garderoby.
Pozdrawiam

Anndzia
17-05-2009, 09:50
Ja chyba nie będę robić ścianki do garderoby, tylko na całej długości drzwi przesuwane. Tak mi się teraz wydaje. Poza tym to są pokoje moich corek, to one będą decydowały co chcą ;))))

niewielki_kaziu
17-05-2009, 13:04
Poddasze użytkowe zostawiamy do dyspozycji dzieciom i one same zdecydują, jak je zaplanować.
W tym roku - 18 marca wmurowałem pierwszą emkę w ścianie fundamentowej. W planie zagospodarowania mam zapisany poziom zero na wysokości 106 cm od poziomu ław, wyszło mi 8 warstw bloczków betonowych 38*24*12.
Ściany fundamentowe zaizolowałem poziomo 2x dysperbent a na trzecie malowanie kładłem bezpośrednio styropian 8cm. Dobrze się klei. Na styropian oczywiście wtopiona siatka i klej. Na poziomą izolację ściany fundamentowej dałem specjalną folię na podłożu dysperbentu. To zajęło mi 4 tygodnie.
Przez tydzień zasypywałem do środka 120 ton piasku i żwiru. Od 11 maja muruję ściany z gazobetonu - kładę na zaprawę klejową SOLBET - jest świetna i wydajna.

Chciałbym zamieścić tutaj kilka zdjęć z budowy, ale nie wiem, jak to się robi.

niewielki_kaziu
17-05-2009, 13:08
Kto buduje ten dom?

niewielki_kaziu
17-05-2009, 13:12
My budujemy M05b i juz kładziemy dach.
Zastanawiam sie tylko jak zrobić wejście do garderoby.
Pozdrawiam

Możecie zamieścić zdjęcia z waszej budowy?

niewielki_kaziu
17-05-2009, 13:15
No cóż. Cisza trwa.

A ja się zastanawiam nad oknami, mianowicie czy te które są przewidziane w projekcie są nietypowe i przez to droższe. Nie wiem ????

Poza tym wolałabym je zmienić na niższe a szersze. Mój architekt co prawda twierdzi, że fajnie optycznie wyciągają budynek w górę, ale ja właśnie wolałabym go spłaszczyć optycznie ;))

Ale największy dylemat mam z drzwiami tarasowymi. Te które są w salonie zostają. Natomiast chcemy dodać takie drzwi tarasowe zamiast okna na ścianie bocznej w salonie, bo tam też będzie wyjście na taras. I tu nie wiem czy takie sama wielkość jak tych w salonie, czy też węższenp. dwu-skrzydlowe.
Zastanawiam się też nad dodaniem okna w kuchni na ścianie bocznej.

Tylko czy to w sumie nie będzie przesada...

Uważam, że drugie okno tarasowe wystarczy dwuskrzydłowe, natomiast nie przesadzałbym z dodatkowym oknem w kuchni.

niewielki_kaziu
17-05-2009, 13:17
Ja chyba nie będę robić ścianki do garderoby, tylko na całej długości drzwi przesuwane. Tak mi się teraz wydaje. Poza tym to są pokoje moich corek, to one będą decydowały co chcą ;))))

I całkiem słusznie, my też oddajemy poddasze do dyspozycji dzieciom.

Anndzia
17-05-2009, 22:03
Bardzo dziękuje, że w końcu ktoś się odezwał.
A co do okien to pozostało tlko to tarasowe dodatkowe dwuskrzydłowe.
W kuchni to co było.

niewielki_kaziu
18-05-2009, 22:40
Witam, czy możesz mi przesłać kilka zdjęć z realizacji Waszego niewielkiego?

kudłaty24
23-08-2009, 15:08
Witam!
Jesteśmy z pod Częstochowy, zamierzamy kupić projekt niewielki M05b. Czy ktoś w okolicy buduje lub już wybudował ten domek, ponieważ chętnie obejrzelibyśmy go "na żywo" :D

Anndzia
18-10-2009, 11:45
Jestem na etapie stropu, czekamy tylko na pogodę.
Zastanawiam się cały czas czy ma sens podniesienie ścianki kolankowej, bo pokoje na górze wydają mi się wystarczające. Może warto tylko dla łazienki, bo chciałabym, aby zmieściała się tam również kabina prysznicowa. Może wypowie się ktoś z budujacych tą wersję :D

My poszerzyliśmy budynek po obu stronach po 70 cm, dzięki temu salon ma 28,55 m a kuchnia 11,41. Garaż-22,71, a pokój za garażem 11,93.
Natomiast pokoje na górze mają po 19, 56 i drugi 19,96 po podłodze.

Podnosić czy nie?

A druga rzecz nad jaką się zastanawaim to schody, czy te zabiegowe są funkcjonalne, bo wizulanie mi sie podobają. Mam już co prawda szalunek pod schody ze spocznikiem, takim dziewnym bo z jednym schodkiem w połowie, ale ciągle się zastanawaim czy nie wrócić do wersji z projektu :D

Mam nadzieję, że ten wątek wroci do zywych :)

Anndzia
19-10-2009, 09:18
dzwonił właśnie wykonawca i zdecydowałam podnieść o jeden pustak ;)
trudno się mówi

Anndzia
19-10-2009, 15:19
Kaziu!!! Mariusz jak Wasze postępy???
Zamilkliście coś strasznie ;)

niewielki_kaziu
19-10-2009, 17:45
Witam, ja na ten rok zakończyłem swoje prace na budowie. Ruszam na wiosnę od położenia płyt stropowych kanałowych. Są dwa razy tańsze od stropu z projektu i zyskuję wiele dni, bo strop położę prosto z samochodów na mury, w kilka godzin.
Pozdrawiam serdecznie i życzę postępów i mądrych decyzji

Anndzia
20-10-2009, 12:46
Nawet nie wiedziałam nic o płytach stropowych.
Czyli jak rozumiem zostawiasz sciany na zimę ??? bez przykrycia???

niewielki_kaziu
20-10-2009, 15:51
Witaj,
tak, ściany zostawiam bez przykrycia, nic im nie będzie, jak je przysypie śnieg.
Na wiosnę wyschną. Najważniejsze, że ściana fundamentowa jest zaizolowana i docieplona oraz obsypana żwirem i piaskiem. Podstawa, to fundament, a on jest już bezpieczny. Moje rozwiązanie ze stropem kanałowym jest o tyle uciążliwe, że muszę dodatkowo omurować komin, aby wesprzeć płyty stropowe. Ale i tak mam sporo kasy i czasu zaoszczędzone.
Pozdrawiam