PDA

Zobacz pełną wersję : projekt BREMA LMP132 pracownia LIPIŃSCY



minerma
13-10-2005, 14:22
Czy ktoś buduje według projektu lipińskich LMP -132

maciejon
13-10-2005, 14:33
http://www.lipinscy.pl/24243.xml?page=1
Tak będzie łatwiej :)

edyta70
13-02-2006, 18:21
Jestem zainteresowana projektem Lipińskich LMP132, interesują mnie koszty budowy i opinie na temat tego projektu. Chętnie zobaczyłabym go w trakcie realizacji.

denes
15-05-2006, 21:05
Jakby ktos pytal, to ja buduje.
Dla budujacych: jest tam kilka pulapek oraz drobnych bledow,
w razie czego moge dac znac co gdzie i jak.....

dotles
13-10-2006, 18:48
Czy ktoś budował dom z pracowni M&L Lipińscy LMP 132? Proszę o ewentualne uwagi.

ms.
14-10-2006, 18:57
zajrzyj
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?p=877900&highlight=lmp+132#877900

Stasia535
14-01-2007, 17:22
Witam bardzo interesuje mnie ten projekt. Czy ktoś już go wydudował? ktoś wspomniał o błędach i pułapkach chcę je poznać.

denes
28-05-2007, 07:51
Na rzutach elewacji nie umieszczono rysunkow wywietrznikow instalacji kanalizacyjnej.
Jest blad na rysunkach K/7 w okresleniu grubosci pretow - raz sa fi16 a w innym miejscu te same prety jako fi20. Brak jest zaprojektowanych kominow tradycyjnych pomimo informacji. ze mozna taki zrobic. Powinini dajac alternatywe zrobic rowniez alternatywny projekt. Mocno sie napracowalismy zeby wykonac kominy murowane, niestetey nie obylo sie bez pomylki. Brak jest poprawnych wyliczen materialow - powierzchni scian itp. Brak zaprojektowanych trzpieni, ktore wg. konstruktora z ich biura - p.Fabrowicz byc powinny.
Sa rowniez jakies niejednoznacznosci w wymiarowaniu, przez co murarze przesuneli nam drzwi wejsciowe o 30 cm.
Na rysunku K/11 brak w zestawieniu jednee scian konstrukcyjnych, co uniemozliwia pozniejsze dokladne wyliczenie zj zuzycia materialow - pomyslilem sie przez to o 1000 szt.

Na koniec dodam, ze dom jest niezbyt ladny. Ma zbyt waska elewacje przednia, czego niestety nie widac na rysunkach, gdyz sa pod jakims dziwnym katem.

Dzis wybralbym jakis inny projekt, no ale coz, dom juz stoi ;)

marekcki1
03-08-2007, 22:47
hmmm
trochę z przerażeniem czytałem Twoje uwagi na temat P 132. Sam jestem na etapie pozwolenia na budowę , dokonałem kilka zmian, najważniejsza to nowe pomieszczenie nad garażem, co za tym idzie zmiana dachu na dwuspadowy. Mam nadzieję że ten zabieg wydłóży nieco optycznie przednią elewację o której pisałeś. Bardzo prosze i o inne uwagi i opinie nie wspomnę o zdjęciach gdyby była taka możliwość będę wdzięczny !!!
pozdr
Marek

marekcki1
17-12-2007, 20:32
http://www.lipinscy.pl/project.xml?id=56609&keys=2&offset=48&backcmd=Collection&mirror=1

damimax
28-03-2008, 18:54
Witam sympatyków i krytyków projektu.
No mimo mocno krytycznych uwag, jakos nie moge przestac myśleć nad tym projektrm....
W moim przypadku w grę wchodzi likwidacja garażu z boku budynku i doprojektowanie go od frontu, tak, by szerokość elewacji nie przekroczyła 11m.
To na pewno wpłynęłoby , korzystnie jak sądzę, na wygląd domu.

Czy możecie zamieścić jakieś zdjęcia z realizacji tego domu?

damimax
23-04-2008, 17:12
No i kupiłam ten projekt, własnie sie adaptuje:)

Czy ktoś się może przymierza? Buduje? Zbudował? Chciałby porozmawiać na temat tego projektu??

damimax
23-04-2008, 17:36
poniewaz poprzedni link chyba nie działa pozwole sobie wkleić aktualny:)

http://www.lipinscy.pl/project.xml?id=56609&page=1

damimax
25-04-2008, 18:40
Dla potencjalnych zainteresowanych opiszę zmiany w projekcie:)
Mój domek będzie dośc mocno przerobiony z uwagi na wąski (18m) front działki. Kluczową zmianą będzie więc likwidacja garażu z boku budynku i doprojektowanie go od frontu w taki sposób, że będzie wychodził poza obrys domu do szerokości elewacji frontowej 11m. Garaż będzie miał 2-spadowy dach, co umożliwi mi lokalizację garderoby dostępnej z pom. 2.5, która będzie naszą sypialnią. Łazienka będzie sie znajdować w pom. 2.2.
z pozostałych zmian:
- Zmiana rozmiarów okien do szer. 120cm, te w ścianach szczytowych będą maksymalnie rozsunięte od siebie. W kuchni i salonie doprojektowuje dodatkowe okna w taki sposób aby znalazły się pod tymi na poddaszu. Okno tarasowe będzie miało szerokość 270cm.
- podwyższenie parteru i 1 pustak i ściany kolankowej na poddaszu tak samo
- Wydłużenie krokwi dachowych od frontu budynku do długości daszka nad wejściem do budynku.
Na razie tyle...:)

marek132
07-06-2008, 10:14
witam, jestem na etapie kończenia dachu, były małe przeróbki, moim zadaniem kożystne . Ogólnie wyszło bardzo dobrze, na papierze wyglądało to o wiele gorzej ( ryzykownie ) . służe pomocą i fotkami
Marek

damimax
08-06-2008, 07:31
Witaj marek!
Ja wkrótce, jak tylko nauczę się zamieszczać fotki na forum, umieszczę ostateczne plany mojego LMP.
Własnie czekam na PNB, budowe zaczynam 08/09.2008r:)

maks69
15-09-2008, 11:14
witamj marek,chętnie pooglądam zmiany jakie wprowadziłeś do tego projektu.pozdrawiam maks.

maks69
16-10-2008, 13:59
czy nikt tu nie zagląda? od czerwca cisza.Dalej jestem zainteresowany zmianami jakie wprowadziliście do projektów.

krolik_buggs
23-03-2009, 22:06
Witam!!Wlaśnie jesteśmy z żoną na etapie wyboru projektu. Interesuje nas dom ciepły P132 z biura projektowego Lipińskich. Będziemy bardzo wdzięczni za wszelkie informacje na temat tego projektu. Chętnie nawiążemy kontakt z osobami które budują lub już wybudowały taki domek. Najchętniej zobaczylibyśmy go na "żywo" lub na foteczkach :-) Za wszelkie wiadomości z góry serdecznie dziękujemy.Pozdrawiamy Ania i Rafał

adulaa4
13-05-2009, 10:44
witam serdecznie
Ja juz jestem po wybudowaniu stanu surowego zamknietego:)

krolik_buggs
14-05-2009, 11:37
Witam!Dzieki za odpowiedz :-)Czy budujesz wedlug projektu P132, czy moze wedlug jego standardowej wersji (czyli nieenergooszczednej)?Posiadasz moze jakies fotki z poszczegolnych etapow budowy?Co zawieral projekt, czy byly w nim jakies bledy (wspominal o nich denes)? Czy wprowadzalas jakies zmiany do projektu?Wiem ze strasznie duzo tych pytan :oops: :roll: ale chcielibysmy dowiedziec sie jak najwiecej zanim kupimy projekt i zaczniemy inwestycje.Jesli bedziesz miec chwilke to odpisz na forum lub na mojego maila: [email protected]. Baaardzo dziekuje i serdecznie pozdrawiam :D

adulaa4
14-05-2009, 11:44
witam
Ja kupiłam projekt 132a z tarasem nad garażem, hm, błędy? Nic mi o nich nie wiadomo, zmiany które wprowadzilismy to tylko przedłuzenie garazu, i zmiany wielkości okien. Prosze zajrzec na http://forum.budujemydom.pl/index.php?showtopic=3098&st=40 tam sa zdjęcia nie tylko moje, a jesli chodzi o fotki z poszczegolnych etapów to owszem mam ale to dopiero wieczorkiem mogałabym podesłac.
Prosze pytac o wszytko:)
Pozdrawiam

krolik_buggs
14-05-2009, 11:57
Hej!
Dzieki za blyskawiczna odpowiedz :D Chcialem tylko dopytac czy budujesz wersje P132 (czyli energooszczedna) czy moze LMP132 (czyli nieenergooszczedna)?Za fotki bede bardzo wdzieczny, a co do ich wysylki to nie pali sie.Jakie byly koszty budowy stanu surowego otwartego?Wiem ze u nas ceny moga byc inne (w koncu to drugi koniec Polski :) ) ale zawsze to jakis punkt odniesienia. Budowaliscie z ceramiki czy uzyliscie jakiegos innego materialu?Pomysle jeszcze nad pytaniami i napisze pozniej :D Pozdrawiam Rafal

adulaa4
14-05-2009, 11:59
Masz jakis numer gg? Będzie mi łatwiej odpowiadac na pytania
Mój to 4995959